R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Bo bandyta miał za ciasno!
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-01-13, 14:38   

Krool50 napisał/a:
To wg. Was w jakich warunkach powinno się odbywac karę pozbawienia wolności?


W takich, w których nie mieliby nawet czasu i ochoty na pierdoły i co gorsza jakieś uciechy cielesno - duchowe...

Myślę, że odpowiednia byłaby praca w kamieniołomach, kopalniach... Tam na pewno nie miliby powodów na dochodzenie w sądzie roszczeń z tego powodu, że mają
cytat napisał/a:
zbyt ciasną celę



Krool50 napisał/a:
A może wogóle kazdego przestępcę pod topór? Bez względu na to co zrobił - ukradł kurę czy zabił.
I po sprawie.


Nie... Ja już wiele razy podkreślałem na tym forum, że dla mnie pozbawienie wolności to ostateczność, w momencie gdy środek karny nie jest dokładnie oznaczony (kodeks pozostawia wybór sądowi) w przeważającej liczbie wypadków należy stosować inne środki karne... katalog jest różnoraki :) W więzieniu znaleźć się winni osobnicy, dla których inne środki nie spełniają swoich celów... (Na pewno złodziej kury wykazuje jakieś prognozy poprawy ;) )

natash napisał/a:
miko 005, a co z niewinnymi którzy trafiają do więzienia? To też się zdarza.


Z tego co wiem, to ten osobnik jest winny...

natash napisał/a:
W więzieniu człowiek powinien być zresocjalizowany, a nie wychodzić jeszcze gorszy niż przed pobytem.


No tak, a więc TV, ciepły kąt, siłownia, oprane i nakarmione siedzenie --> mają nad wyraz charakter resocjalizacyjny...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 19:19   

Krool50 napisał/a:
A może wogóle kazdego przestępcę pod topór? Bez względu na to co zrobił - ukradł kurę czy zabił.


Oczywiście że nie, bo kara musi być współmierna do czynu. Poza tym kara śmierci dla złodzieja zwiększyłaby najprawdopodobniej dość znacznie odsetek napadów w których ginęliby ludzie (w końcu złodziej niczym by nie ryzykował - i tak większej kary nie mógłby dostać). Zresztą temat kary śmierci był już wielokrotnie poruszany na forum przy okazji różnych wydarzeń - a obecnie mamy nawet specjalny wątek poświęcony temu zagadnieniu - http://wielun.biz/viewtopic.php?t=5241

Cytat:
To wg. Was w jakich warunkach powinno się odbywac karę pozbawienia wolności?


wg mnie więzienie powinno być uciążliwe dla więźnia. I to nie tylko z powodu izolacji. Jestem przeciwny takiej organizacji więziennictwa. Naprawdę nie może być tak, żeby więzienia oferowały wyższy standard życia niż ma całkiem spora grupa uczciwych obywateli (którzy płacą podatki składają się na ten luksus dla więźniów). A dla mnie siłownia czy TV w więzieniu to absolutnie zbędny luksus.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-01-13, 19:56   

ourson napisał/a:
więzienie powinno być uciążliwe dla więźnia. I to nie tylko z powodu izolacji. Jestem przeciwny takiej organizacji więziennictwa. Naprawdę nie może być tak, żeby więzienia oferowały wyższy standard życia niż ma całkiem spora grupa uczciwych obywateli (którzy płacą podatki składają się na ten luksus dla więźniów). A dla mnie siłownia czy TV w więzieniu to absolutnie zbędny luksus.


Ot wszystko w tym temacie... Krool50 nie wydaje Ci się, że coś jest nie halo w momencie jak standard życia więźnia jest wyższy od części obywateli, którym nawet przez myśl nie przeszło popełnienie czynu zabronionego :?:
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 21:36   

Cytat:
W więzieniu człowiek powinien być zresocjalizowany
całymi dniami nic nie robiąć, oglądając TV albo siedząc na siłowni??

Raczej pwinni mieć jakieś zajęcie, po pierwsze aby bezczynnie nie siedzieć i zjadać pieniądze podatników (np praca na rzecz społeczeństwa),a po drugie aby się faktycznie resocjalizować. Myślę tu o zajęciach i warsztatach z psychologami itp
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW