R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem służby zdrowia w Polsce
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-10, 22:25   

Mateusz napisał/a:
Robotnik na budowie zarabia czasem 12zł/h w Polsce i wcale nie pisałem że nic nie robi czy leży . (sam przez wakacje pracowałem w ten sposób, choć zarabiałem znacznie mniej niż podałem przed chwilą) Więc tu się nie zrozumieliśmy...

Więc nie sądzisz że to trochę dziwne, jak pracownik fizyczny zarabia więcej niż lekarz?

Dla mnie nie jest to dziwne. Ludzie z wykształceniem oburzają się, że fizyczni potrafią zarobić więcej od nich. Na to ma wpływ wiele czynników. Chociażby pracodawca, ilość pracy, wysiłek przy pracy, itp. Ja nie mam pretensji, że zarabiam mniej, niż np. jakiś robotnik budowlany. Pracuję po 8 godzin dziennie a nie 12, praca mało szkodliwa na zdrowie itp.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-11, 09:44   

Mateusz napisał/a:
Miałem na myśli zupełnie coś innego. Robotnik na budowie zarabia czasem 12zł/h w Polsce i wcale nie pisałem że nic nie robi czy leży . (sam przez wakacje pracowałem w ten sposób, choć zarabiałem znacznie mniej niż podałem przed chwilą) Więc tu się nie zrozumieliśmy...

Więc nie sądzisz że to trochę dziwne, jak pracownik fizyczny zarabia więcej niż lekarz?


Zarobki są uzależnione jeszcze od jednej rzeczy... Od popytu... Jeśli u nas z miesiąca na miesiąc rośnie liczba wykształciuszków to brakuje rąk do fizycznej pracy...

Dla mnie to, że robotnik zarabia więcej od lekarza jest w zupełności normalne... Nikt nie powiedział, że lakarz POWINIEN lub MUSI zarabiać więcej... A bo i czemu??
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-11, 15:01   

bob_mistrz - zgodnie z stratyfikacją społeczną, osoba, która przez wzgląd na rodzaj wykonywanej pracy ponosi większą odpowiedzialność, powinna (w teorii) otrzymywać więcej pieniędzy za wykonywanie tej pracy, żeby w ogóle ktokolwiek chciał się jej podjąć - czy dla Ciebie normalną sytuacją byłaby ta, w której prokurator zarabia zdecydowanie mniej od robotnika budowlanego, bo jest większy "popyt" na budownictwo? Nie wspominając o tym, że robotnikom pensje skoczyły, bo na słabo wykwalifikowanych pracowników jest popyt poza granicami Polski, zaś osobom z wyższym wykształceniem (o ile pragną pracować w swoim zawodzie) o pracę na Zachodzie nie jest już tak łatwo.

(no i tak właściwie od dłuższego czasu ciągnie się tu niemiłosierny offtopic - tu błąd w sztuce, tu zasadność różnic między płacami a jej brak :wink: )
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-11, 15:01   

Zarobki nie są uzależnione tylko od popytu, w identycznym stopniu są one uzależnione od podaży. Niestety ta teorie sprawdza się w gospodarce rynkowej a nie jak w przypadku polskiej służby zdrowia socjalizmie powiązanym z przymusem płacenia składek.
Nikt kto normalnie pracuje i płaci składki nie ma czasu stać w kolejkach i czekać na wizytę u specjalisty kilka miesięcy.

Ciekawe co będzie kiedy okaże się że nie ma kto leczyć w szpitalach.

Lekarz po studiach dostaje w Polsce za miesiąc pracy 1,000 zł.
Jeden dyżur w karetce w Kanadzie 10,000zł.
Siostra leci w czwartek właśnie do Kanady.

Takich dysproporcji w przypadku budowlańców w kraju i na zachodzie na pewno nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-11, 19:24   

bob_mistrz

Tak jak powiedział Administrator. Płace pracowników służby zdrowia nie są uzależnione od prawa rynku, tylko od "widzi mi się" ministra... (a póki co wg rankingu bankier.pl zajrabiają najmniej) Oczywiście w prywatnych szpitalach choćby w Krakowie jest zupełnie inaczej.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-12, 00:13   

maed napisał/a:
zgodnie z stratyfikacją społeczną, osoba, która przez wzgląd na rodzaj wykonywanej pracy ponosi większą odpowiedzialność, powinna (w teorii) otrzymywać więcej pieniędzy za wykonywanie tej pracy, żeby w ogóle ktokolwiek chciał się jej podjąć


zgadzam się z Tobą w tej kwestii, ale jak napisałeś: "w teorii"... W praktyce liczy się to co napisałem... nie twierdzę bynajmniej, że tak powinno być...


maed napisał/a:
czy dla Ciebie normalną sytuacją byłaby ta, w której prokurator zarabia zdecydowanie mniej od robotnika budowlanego, bo jest większy "popyt" na budownictwo?


Jeżeli chodzi o zawód prokuratora to jak dla mnie jest to zawód - powołanie... Z takim wykształceniem, jakie się posiada w momencie możliwości założenia togi, można "trzepać" taką kasę, że aż głowa boli... dlatego w tym wypadku trochę na bok schodzą kwestie finansowe...

Mateusz napisał/a:
Oczywiście w prywatnych szpitalach choćby w Krakowie jest zupełnie inaczej.


I właśnie dlatego trzeba zreformować i sprywatyzować służbę zdrowia... Wiele razy powtarzałem, że państwowymi pieniędzmi łatwiej się szasta niż prywatnymi ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Milunia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: z bliska ;)
Wysłany: 2008-02-15, 22:04   

Cytat:
Nikt nie powiedział, że lakarz POWINIEN lub MUSI zarabiać więcej... A bo i czemu??

Może dlatego, że robotnikiem może zostać prawie każdy po wstępnym przeszkoleniu, a lekarzem może zostać ktoś, kto skończył przynajmniej sześcioletnie studia? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izaura 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 189
Skąd: prawie Wieluń ;)
Wysłany: 2008-02-15, 22:29   

Milunia, sześcioletnie studia to dopiero początek. Dwa lata stażu, potem kolejne 3 lub 4 (nie wiem dokładnie) na specjalizacje I-ego stopnia, bo bez tego ani rusz. I dopiero wtedy lekarz może naprawde leczyć :)
_________________
Is there a chance?
A fragment of light at the end of the tunnel?
A reason to fight?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-15, 22:31   

I uważacie, że budowlaniec mniej odpowiada za życie ludzi niż lekarz i dlatego lekarz powinien zarabiać więcej? Bzdura totalna. Vide wypadek w hali w Katowicach.

Co z tego, że lekarze muszą się tyle uczyć jak i tak większość pediatrów w Wieluniu chociazby potrafi wyleczyć tylko zwykłe przeziębienie? Nie potrafią odróżnić grypy jelitowej od przeziębienia? Sorry... ale takie pierdoły piszecie, że aż mi słabo.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izaura 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 189
Skąd: prawie Wieluń ;)
Wysłany: 2008-02-15, 22:37   

Cytat:
I uważacie, że budowlaniec mniej odpowiada za życie ludzi niż lekarz i dlatego lekarz powinien zarabiać więcej?

Uważam, że lakarze powinni zarabiać wiecęj,gdyby zrezygnowali z przyjmowania w prywatnych przychodniach. A że jest to praktycznie niemożliwe... :roll:
_________________
Is there a chance?
A fragment of light at the end of the tunnel?
A reason to fight?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-15, 22:38   

Izaura napisał/a:
Uważam, że lakarze powinni zarabiać wiecęj,gdyby zrezygnowali z przyjmowania w prywatnych przychodniach. A że jest to praktycznie niemożliwe...

Ostatnioe cztery wyrazy Twojej wypowiedzi mówią wszystko. I wszyscy wiemy dlaczego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Milunia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 13 Sie 2007
Posty: 91
Skąd: z bliska ;)
Wysłany: 2008-02-15, 22:52   

Ferbik napisał/a:
I uważacie, że budowlaniec mniej odpowiada za życie ludzi niż lekarz i dlatego lekarz powinien zarabiać więcej?

W swojej wypowiedziach warto dodać również, komu się odpowiada, albo do kogo się zwraca. Czytelnicy mogą odnieść wrażenie, że te słowa są skierowane między innymi do mnie, co prawdą oczywiście nie jest, gdyż nigdzie nie twierdziłam powyższego.
Ferbik napisał/a:
Co z tego, że lekarze muszą się tyle uczyć jak i tak większość pediatrów w Wieluniu chociażby potrafi wyleczyć tylko zwykłe przeziębienie? Nie potrafią odróżnić grypy jelitowej od przeziębienia?
Tu się niestety muszę z Tobą zgodzić. :( Odnoszę podobne wrażenie.

P.S Może warto rozdzielić ten temat, bo głównego wątku już się nie trzyma?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-15, 23:12   

Gdyby lekarze nie pracowali prywatnie to na darmową wizytę u specjalisty czekałoby się nie kilka miesięcy jak obecnie tylko kilka lat. Kompletnie was nie rozumiem jaki związek ma dodatkowa praca w gabinecie prywatnym z pensją w szpitalu?

Rozumiem że ten zakaz powinien wg was obejmować także dentystów i zgodnie z przepisami należałoby się wam tylko:
# leczenie kanałowe zębów przednich górnych i dolnych od trójki do trójki
# plomba chemoutwardzalna biała do uzupełnienie ubytków w zębach siecznych i kłach, w pozostałych - amalgamat srebra.
# leczenie protetyczne raz na pięć lat, naprawa raz na dwa lata
itd.

Przecież gdyby nie prywatne gabinety lekarskie i dentystyczne to większość z nas umarła by w oczekiwaniu na wizytę :D

A jeśli twierdzicie że lekarz zarabia sporo to podam konkretny przykład z jednego z łódzkich szpitali dla lekarza po studiach.
Pensja zasadnicza 1000zł na rękę za miesiąc. (8 godzin dziennie). Praca ponad 8 godzin dziennie (dyżury) są dodatkowo płatne 3,5 zł netto za godzinę. A jak ktoś nie wierzy to zeskanuję "pasek"

Pamiętajcie też że lekarze nie leczą nas w szpitalach publicznych zgodnie ze zdobytą wiedzą czy sztuką lekarską ale zgodnie z prawami ekonomii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-15, 23:16   

Administrator, jeśli chodzi o zęby, to akurat te potrafią przetrwać kilka tysięcy lat Zły przykład wybrałeś
Polecam rozdział pt. "Chodzę do dentysty, mimo że mam zęby mądrości" z książki pt. "Świat według Clarksona".
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-15, 23:16   

Cytat:
P.S Może warto rozdzielić ten temat, bo głównego wątku już się nie trzyma?


Zrobione. W tym temacie proszę o dalszą rzeczową rozmowę na temat problemów służby zdrowia w Polsce.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW