R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 22:55
Przebudowa DK 45 ?
Autor Wiadomość
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-03-04, 10:10   Przebudowa DK 45 ?

Czy ktoś wie kiedy rozpocznie się przebudowa DK 45 na odcinku od Czarnożył do Złoczewa. Mam informacje że nie tak dawno pracownicy wykonawcy robili pomiary ale interesuje mnie kiedy rozpoczną się prace ponieważ codziennie jeżdże ta drogą ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-04, 13:40   

stanmarc napisał/a:
Mam informacje że nie tak dawno pracownicy wykonawcy robili pomiary ale interesuje mnie kiedy rozpoczną się prace ponieważ codziennie jeżdże ta drogą ?


To konsekwencja przetargu który odbył się w lipcu 2007 na wybór firmy która przeprowadzi wykup gruntów. Dokumentacja jest gotowa, firma z pewnością przeprowadzi wykup sprawnie - a później już wszystko w rękach reprezentantki rządu w łódzkiem czyli wojewody (pozwolenie na budowę oraz ewentualne wywłaszczenia). W wersji optymistycznej przebudowa ruszy na wiosnę 2009 - ( ale szanse marne - patrz opieszałośc pani wojewody w działaniu przy obwodnicy Wielunia)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-03-04, 15:59   

Dzięki za info stefan_pol . Cieszył bym się gdyby rozpoczeli pracę chociaż w 2009 bo stan tej drogi na pewnych odcinkach jest tragiczny.

A skoro się tak dobrze orientujesz w kwestii dróg to powiedz czy jest w praktyce szansa żeby zmienić lokalizację przystanku autobusowego z zatoczką który został komuś "wciśnięty" w działkę. Przystanek stoi obecnie w innym miejscu ale w planie przebudowy został umieszczony w inym miejscu. Sprawa dotyczy właśnie przebudowy DK 45 na wspomnianym odcinku. Jak pewnie wiesz została juz wydana decyzja o lokalizacji drogi opatrzona przez wojewodę klauzulą natychmiastowej wykonalności. Ustawa o inwestycjach drogowych nie jest zbyt precyzyjna i chciał bym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Co o tym sądzisz ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-04, 18:59   

stanmarc, jak się uprą na konkretną lokalizację to można powiedziec "pozamiatane" (patrz słynna sprawa z przystankami na ulicy 18-go stycznia - i próby ich przeniesienia m.in przez burmistrza). Nie wiem co było przyczyną zmiany lokalizacji przystanku w Twoim przypadku. Zarządcy dróg mają jakieś normy i wytyczne (w jakiej odległości od skrzyżowania może znajdowac sie przystanek, jaka musi byc widocznośc takiego obiektu czyli odległości od zakrętu, wzniesienia oraz np zjazdów). Jeżeli nie ma możliwości umieszczenia w innym miejscu spełniającym wytyczne - szanse są znikome jednak wiele też zależy od dobrej woli urzędnika lub projektanta (nie wydaję mi się żeby przystanki na DK43 w Jaworznie k/Rudnik spełniały wszystkie normy a jednak umieszczono je tam podczas przebudowy). Znam przypadki blokowania/opóźniania mniejszych inwestycji (ale chyba nie tędy droga). Dwie takie głośne sprawy z ostatnich lat to dom pana Gogoli (na skrzyżowaniu Warszawskiej i Krakowskiego Przedmieścia) oraz nieruchomośc pana Nowaka w Gaszynie (nazwiska zanane z TVK - może oni pomogą :D ). Ale przy tak dużej inwestycji to nie przejdzie - wywłaszczenie.
Nigdy nie musiałem niczego negocjowac z instytucjami tego typu więc żadnej konkretnej recepty (gdzie się odwołac) niestety nie mam. Życzę powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2008-03-05, 18:33   

stanmarc napisał/a:
bo stan tej drogi na pewnych odcinkach jest tragiczny.

o tak - a szczególnie koniec Czarnożył i Nietuszyna :evil: Koszmarna trasa.
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW