R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Stefan
2010-08-23, 23:05
Boisko na Wyszyńskiego

Która z lokalizacji boiska jest bardziej zasadna:
POW / Wendta
28%
 28%  [ 14 ]
Sadowa (obok bloku 48 na Starych Sadach)
30%
 30%  [ 15 ]
Obie lokalizacje są równorzędne (najlepiej jakby powstały dwa)
24%
 24%  [ 12 ]
Precz z Boiskami - chcemy parkingów !!
16%
 16%  [ 8 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 49

Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-12, 09:53   Boisko na Wyszyńskiego

Cytat:
Przy ulicy POW w Wieluniu, a nie na osiedlu Stare Sady powstanie kompleks sportowy. Inwestycja zostanie zrealizowana zgodnie z projektem "Boisko w mojej gminie - Orlik 2012". Wcześniej radni proponowali, aby taki obiekt sportowy powstał na osiedlu Stare Sady. Ten pomysł odrzuciły władze miasta.


"Uznaliśmy, że należy zagospodarować boisko na osiedlu Wyszyńskiego" - mówi wiceburmistrz Robert Kaja.

Uczniowie będą mogli rozwijać swe umiejętności sportowe na kilku boiskach.


Przy kompleksie powstaną także szatnie. W przyszłości chcemy również pobudować parkingi, ale to nie wszystko - zaznacza wiceburmistrz.

Natomiast zimą docelowo na kort zostanie przeniesione sztuczne lodowisko.


Więcej na - http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=2574


1103boisko1.jpg
Plik ściągnięto 200 raz(y) 36,77 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-12, 16:48   

Wg mnie lokalizacja bardzo dobra. Jest to dosc duze boisko, a po meczu mozna isc na basenik troszke sie odswiezyc. Z tego boiska mozna zrobic cudo. A i miejsce jest na jakies laweczki, jest bieznia i duzo miejsca na inne atrakcje. Mnie sie podoba :D
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-20, 12:33   

I jeszcze coś w temacie:


Cytat:
Nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią znajdujące się na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 to na razie niestety rzadkość w naszym mieście. Ale wkrótce może się to zmienić. A to za sprawą specjalnego ministerialnego programu “Boisko w moje gminie Orlik 2012” do którego przystąpiła nasza gmina.

Nowoczesny kompleks boisk, powstanie na byłym boisku budowlanki przy POW. Rzadko kiedy coś się tutaj dzieje i nie oszukujmy się boisko służy teraz przede wszystkim do wyprowadzania psów przez mieszkańców okolicznych bloków. Pieniądze na realizację tej ciekawej sportowej inwestycji pochodzić z trzech źródeł: specjalnego ministerialnego programu, gminy oraz Urzędu Marszałkowskiego.

W tej chwili jak mówi wiceburmistrz Wielunia Robert Kaja na wspomnianą inwestycję miasto zabezpieczyło 100 tys. złotych. Ale na tym naturalnie się nie skończy. Nowe boisko będzie służyć nie tylko młodzieży z Wyszyńskiego, ale całego miasta i to za darmo! Cała infrasktuktrura wygląda imponująco. Boisko będzie ponadto oświetlone. Docelowo znajdzie tu swoje miejsce również sztuczne lodowisko w tej chwili ustytuowane na korcie tenisowym na os. Wyszńskiego.

Całość inwestycji ma kosztować 1 mln złotych. Choć początkowo niektórzy radni optowali za inną lokalizacją kompleksu ostatecznie przeważyła ta przy POW, również naszym zdaniem najbardziej rozsądna.

Według założeń programu boisko ma powstać do końca grudnia 2008 roku.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-03-20, 19:26   

Tak przy okazji boisko szkolno-treningowe powstanie przy ulicy Dębowej w Wieluniu. Tylko pytanie gdzie jest taka ulica bo pierwsze slysze :o
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-20, 20:21   

Znajduje się za boiskiem WKSu

Ostatnio zmieniony przez OgioN 2008-03-20, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-20, 20:27   

Jaro napisał/a:
Rzadko kiedy coś się tutaj dzieje i nie oszukujmy się boisko służy teraz przede wszystkim do wyprowadzania psów przez mieszkańców okolicznych bloków.


Z tym się nie do końca zgodze, bo jest też grupka osób, która wieczorami biegna na tamtejszej bieżni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 21:16   

Po tej bieżni na POW kiedyś biegałem codziennie i faktem jest to co napisali w artykule. Miejsce to służyło w większości do wyprowadzania piesków pomimo zakazu (co mnie niesamowicie wkurzało). Kiedyś mi sie taki kundel za nogą puścił jak biegłem to najpierw dostał kujawiaczka na odczepnego, a później pancia co z nim była dostała wiązankę... Przydałabysię bieżnia z prawdziwego zdarzenia może wróciłbym do dawnej tradycji biegania :D
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-21, 17:58   

Nevermind napisał/a:
Tak przy okazji boisko szkolno-treningowe powstanie przy ulicy Dębowej w Wieluniu. Tylko pytanie gdzie jest taka ulica bo pierwsze slysze

OgioN napisał/a:
Znajduje się za boiskiem WKSu




No pewnie, niech jeszcze poza Wieluniem zrobią te boiska.. Zamiast zrobić najbliżej dużych osiedli to wywalają ten kompleks na drugi koniec miasta.. :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-13, 19:24   

Cytat:
Boisko przy Sadowej?
2008-04-01
Radni Miejscy Wielunia uznali, że lokalizacja kompleksu boisk w projekcie "Moje boisko - Orlik 2012" przy ulicy POW nie jest dobra. Poprzez głosowanie samorządowcy opowiedzieli się za powstaniem kompleksu przy ulicy Sadowej.
Zwolennikiem takiej lokalizacji był m.in. wiceprzewodniczący Rady Zbigniew Kucharczyk.
Zarzuty radnego Kucharczyka starał się odpierać wiceburmistrz Robert Kaja. Według niego lokalizacja boiska przy POW jest dobra, a kłótnie mogą sprawić, że nie dojdzie do jej realizacji.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie boisk na Sadowej i POW - podkreślał burmistrz Wielunia Mieczysław Majcher.
Jedno jest pewne z ostateczną decyzją trzeba się pospieszyć, bo boisko musi zostać wybudowane do końca 2008 roku.
źródło: http://www.radiozw.com.pl/
Edyta Adamus


Uważam że lokalizacja na Starych Sadach bardziej by się sprawdziła ponieważ:
a) Osiedle Stare Sady jest osiedlem młodszym/nowszym (więcej tam młodzieży)
b) dwa boiska z czterech istniejących boisk na Wyszyńskiego są praktycznie niewykorzystywane (przy Budowlance oraz asfaltowe do koszykówki - obecnie parking :) , a używane przy SP2 i bloku nr 14),
c) na osiedlu Stare Sady młodzież gra na prowizorycznych boiskach (niekiedy nawet wśród młodszych dzieci - na placach zabaw)
d) na starych sadach nie ma żadnej "kulturalnej" infrastruktury tzw "pustynia" (Domu Kultury, Boisk (porządnych), Szkół Przedszkoli itd)
e) Na Wyszyńskiego przy SP2 powstanie w tym roku boisko poliuretanowe (powinno by ogólnodostępne, po zajęciach - w rozsądnych godzinach).

Priorytetem powinno byc boisko na Sadach, a dąży się niestety do przeinwestowania na osiedlu Wyszyńskiego (co sprawi budowa podobnego obiektu na Sadach stanie się bezzasadna).
Mam nadzieję że takie boisko powstanie (z delikatnym wskazaniem lokalizacji na sadach).
A uciążliwośc usankcjonowanego, ogrodzonego boiska nie będzie z pewnością większa niż istniejącego "dzikiego". zwłaszcza iż tym nowym ma byc zatrudniony opiekun tzn "trener środowiskowy".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-13, 20:38   

Również jestem za boiskiem na Starych Sadach. Tak naprawdę gdyby na POW była dobra lokalizacja to boisko, które teraz tam jest, funkcjonowałoby do tej pory, a nie słyżyło jako miesce na spacery z psami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-13, 22:07   

stefan_pol, jestem jak najbardziej za Twoją opcją. Czysto jasno i rzeczowo.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-04-14, 18:05   

Boisko na sadach? Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! Już i tak mam codziennie problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, ba, czasem i przejazdem przez osiedle!
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-14, 18:41   

Archdevil napisał/a:
Już i tak mam codziennie problem ze znalezieniem miejsca parkingowego


Hasło BLISKO BOISKO sugeruje że dociera się do niego pieszo :) (w przeciwieństwie do cyrku lub wesołego miasteczka które od czasu do czasu rozbija się na sadowej).

Nie widzę żadnego problemu. A co do tego że boisko będzie się znaidowac przy ruchliwej sadowej .... mmm ...nie wiem na jakie podstawie ktoś stwierdził że panuje tam większy ruch samochodowy niż na Wendta (ponadto boisko będzie ogrodzone kilkumetrową siatką).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-04-14, 21:33   

stefan_pol napisał/a:
Hasło BLISKO BOISKO sugeruje że dociera się do niego pieszo :) (w przeciwieństwie do cyrku lub wesołego miasteczka które od czasu do czasu rozbija się na sadowej).

To tylko założenie i zapewne kolejne populistyczne hasło.

stefan_pol napisał/a:
Nie widzę żadnego problemu. A co do tego że boisko będzie się znaidowac przy ruchliwej sadowej .... mmm ...nie wiem na jakie podstawie ktoś stwierdził że panuje tam większy ruch samochodowy niż na Wendta (ponadto boisko będzie ogrodzone kilkumetrową siatką).

Nie ironizuj, bo nie chodzi tu wcale o Sadową, a o same uliczki osiedlowe, w pobliżu tegoż planowanego obiektu gdzie od dłuższego czasu panuje ścisk parkingowy. Jakbyś przeczytał uważnie, napisałem, że czasem trudno przejechać, co niekoniecznie musi oznaczać ruchliwość na ulicy. Cyrk/wesołe miasteczko jeszcze idzie przeboleć, bo jest to w końcu raz na dłuższy czas. Gdyby nie kwestia parkingowa, i faktu że kolejny blaszak mi zepsuje widok z okna nie miałbym specjalnie nic przeciwko.

PS. Jeśli chodzi o samą kwestię, że jest tu dużo młodzieży, owszem - ale tutejsze boiska już nie są tak wykorzystywane jak niegdyś bywały, więc pomysł jest nieco spóźniony i tak. Co nie zmienia faktu, że jakby już coś takiego powstało, to z pewnością byłoby wykorzystane.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-14, 21:48   

Archdevil napisał/a:
populistyczne hasło.
uwielbiam ten zwrot ;)

Archdevil napisał/a:
dłuższego czasu panuje ścisk parkingowy. Jakbyś przeczytał uważnie, napisałem, że czasem trudno przejechać


A propos ścisku - parkingi "rozluźniło" genialne wyniesienie krawężników 20 cm nad jezdnię (przez spółdzielnie). I wpływ tej inwestycji na ścisk na uliczkach jest nieporównywalnie większy niż budowa boiska. No ale powoli odbiegamy od tematu.
Archdevil, Słusznie też zauważyłeś że na wyszyńskiego problemu z parkowaniem niema i nie będzie (któreś z już wybudowanych boisk zmieni się ewentualnie w parking lub w ostateczności wybetonuje trawniki na tamtym osiedlu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW