R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 21:55
Kranówka w Wieluniu
Autor Wiadomość
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 10:03   Kranówka w Wieluniu

Mam wrażenie, że jakość wody ostatnio się pogorszyła, bardziej mętna i czajnik zarasta kamieniem znacznie szybciej niż kiedyś. Nie wiem z którego ujęcia mam wodę; na pewno nie z tego na Częstochowskiej.
Czy ktoś też to zauważył?
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-03-17, 18:55   

U mnie w pracy - ul. Narutowicza - kupujemy w 5 l bańkach bo tej z kranu nie da się pić - biały osad w kawie i herbacie oraz mnóstwo kamienia w czajniku a ekspres do kawy trzeba było co dwa tygodnie odkamieniać. - totalna porażka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 19:58   

Podobno magistrala wodociągowa (główna/grubsza rura) z ujęcia w Rudzie do miasta jest azbestowo-cementowa :D . Komuś to przeszkadza ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 20:00   

A ja nie narzekam na swoja kranówkę :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-03-17, 20:11   

Cytat:
Podobno magistrala wodociągowa (główna/grubsza rura) z ujęcia w Rudzie do miasta jest azbestowo-cementowa . Komuś to przeszkadza ?


hehehe to u nas na wsi dawno już są wymienione, a u was w mieście jeszcze niet?? :P :P

Cytat:
A ja nie narzekam na swoja kranówkę


Ja też nie... :D :D Powiem więcej, mam rewelacyjną wodę w domciu, a jadąc na śląsk, aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl o tej twardzicy :/
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 21:12   

bob_mistrz napisał/a:
Powiem więcej, mam rewelacyjną wodę w domciu, a jadąc na śląsk, aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl o tej twardzicy


Mnie ciarki przechodzily jak weekendy w Opolu spędzałam :/ nie wspomnę już o wrocławskiej kranówie :/

My mamy kranówkę z ujęcia na Częstochowskiej i naprawdę nie mogę narzekać :)
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-20, 09:31   

Ja tez nie narzekam. Na Starych Sadach nie była zła. Teraz bliżej centrum i też nie narzekam.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-28, 23:03   

bob_mistrz napisał/a:
a u was w mieście jeszcze niet??


oto dowód
fragment uzgodnień z 2000 roku do studium obwodnicy wschodniej w której zwraca się uwagę na konieczność przebudowy (zmiany materiału) W-200 azb.-cem. (wodociąg średnicy 200 mm azbestowo-cementowy) na W-200 PEHD (wodociąg średnicy 200 mm z Polietylenu HD (high density)). Ten fragment wodociągu przebudowano chyba w 2005 (podczas budowy skrzyżowania Popiełuszki-Wawska) ale to z pewnością nie jedyny fragment azbestowego wodociągu na terenie miasta. Nie pamiętam też jakiejś wielkiej akcji wymiany wodociągów. Pogarszająca się jakość wody spowodowana jest prawdopodobnie starzejącą się siecią wodociągową.

azbest.GIF
Plik ściągnięto 128 raz(y) 52,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-29, 00:08   

stefan_pol napisał/a:
Podobno magistrala wodociągowa (główna/grubsza rura) z ujęcia w Rudzie do miasta jest azbestowo-cementowa :D . Komuś to przeszkadza ?

Ja nie widzę w tym problemu...

bob_mistrz napisał/a:
Powiem więcej, mam rewelacyjną wodę w domciu, a jadąc na śląsk, aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl o tej twardzicy :/

Zgadzam się... na Śląsku woda jest okropna... Muszą mieć kiepskie ujęcia, że ją tak mocno faszerują chemią...
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-29, 13:33   

Coś (dla leniwych)o ujęciach:

Cytat:
(dotyczy zaopatrzenia w wodę miasta Wielunia i wsi Ruda)

Klasyfikacja ze względu na zanieczyszczenia:
➢ klasę I a- wód najwyższej jakości bez przekroczeń dopuszczalnych wskaźników zanieczyszczeń, nadających się do celów pitnych bez uzdatniania;
➢ klasę I b- wód wysokiej jakości nieznacznie zanieczyszczonych o naturalnych chemizmie, odpowiadających wodom do celów pitnych i gospodarczych
wymagających prostego uzdatnienia;
➢ klasę II- wód średniej jakości o naturalnym chemizmie, jak i zmienionych antropogenicznie, wymagających złożonego uzdatnienia;
➢ klasę III- wód niskiej jakości, w których cechy fizyczne i zawartość głównych wskaźników zanieczyszczeń, znacznie przekraczają normy obowiązujące dla wód
pitnych;

Miasto zaopatrywane jest w wodę z 4 ujęć (10 studni), ponadto do miejskich wodociągów podłączone są również 3 ujęcia zakładowe (Spółdzielni Dostawców Mleka, szpitala oraz ZUGiL-u), co umożliwia w razie konieczności wzajemne wykorzystanie zasobów wodnych.
Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o., eksploatuje ujęcia (zaopatrzenia miasta
Wielunia i wsi Ruda) wód głębinowych w Wieluniu:
1. Wieluń - ujęcie Cukrownia (składa się z dwóch studni) , ul. Jagieły J2- klasyfikacja III – nieeksploatowane ze względu na niskie położenie (40 m niżej niż osiedle Stare Sady)
2. Wieluń - ujęcie Centrum (składa się z dwóch studni) , ul. Piłsudskiego J2- klasyfikacja III
3.Ujęcie Ruda składa się z trzech studni na terenie Rudy studnie nr: I, II, III
Studnia nr I głębokość 41,2m
Studnia nr II głębokość ?
Studnia nr III głębokość 40 m.
4. Ujęcie wody przy ulicy Częstochowskiej (J2- klasyfikacja- I b)składa się z trzech studni:
Studnia nr I głębokość zawieszenia pomp 102 m.
Studnia nr III głębokość zawieszenia pomp 108 m.
Studnia nr IV głębokość zawieszenia pomp 116 m

W razie potrzeby:

5.Wieluń- Spółdzielnia Dostawców Mleka J1-klasyfikacja I b
6.Szpital
7. Wieluń- Zugil- stratygrafia J2 (jury) klasyfikacja non (nie odpowiadające normie)

Ze względu na dużą zawartość żelaza konieczne jest uzdatnienie wody dla wartości dopuszczalnych. W tym celu wykonana została stacja uzdatniania wody.
Ze względu na brak wody dla zabezpieczenia maksymalnych potrzeb miasta
zaprojektowano dwa zbiorniki retencyjne. Zbiorniki posiadają kształt walców o średnicy wewnętrznej 25,0 m i średnicy wysokości 6,80 m. zbiorniki zagłębione są ok. 1,6 m pod średni poziom powierzchni terenu istniejącego, obsypane są nasypem ziemnym osłaniającym zarówno ściany jak i płyty dachowe.
Ze względu na to, że ze wszystkich ujęć woda podawana jest do wspólnej sieci niemożliwe jest rozdzielenie ujęcia przy ul. Częstochowskiej.
Studnie zlokalizowane przy ul. Piłsudskiego przy ich eksploatacji oddziaływują na studnie na terenie szpitala, która jest wykorzystywana dla celów szpitala. Większość użytkowników (mleczarnia korzysta z własnego ujęcia) na terenie Wielunia korzysta z wodociągu miejskiego.

Na terenach wiejskich (ujęcia) : Jodłowiec, Kurów, Turów, Kadłub administrację sprawuje prywatny podmiot gospodarczy.
źródło http://www.bip.um.wielun.pl (PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA)


Woda z kranu (z ujęcia w Rudzie i na Częstochowskiej) smakuje jak źródlana. A włókna azbestu (jeżeli są ?? to ...) w bardzo niskim stężeniu smaku wody nie psują a jak wpływają na zdrowie. No ale to czego nie widac (co pod ziemią) nam nie przeszkadza, mimo iż tym płynie to co pijemy. Wodę bada się w ujęciach nie u odbiorcy dlatego możliwe jest wtórne zanieczyszczenie w wodociągach np rdzą, azbestem itd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 14:38   

To w takim razie cofam stwierdzenie z 1. postu, że woda w moim kranie jest "na pewno nie z tego na Częstochowskiej".

Od inkasenta dowiedziałem się, że była awaria i przez jakiś czas mieliśmy wodę z innego ujęcia (jego słowa) stąd zanieczyszczenie. Teraz wróciło do normy, na pewno w czajniku osiada mniej kamienia niż na os. Wyszyńskiego.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-30, 21:33   

Ja piłem często wodę z kranu i nigdy nic mi nie było. Ani się gronkowiec nie chciał zadomowić ani inne duperele... ;) Naprawdę mamy niezłą wodę i cieszmy się, że nie mieszkamy w zmutowanym wrocLove (jak mnie ta nazwa (słowo wymoderowano)) lub w warszafce :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 21:46   

Ferbik, ja również piłem wodę z kranu... tylko że ja wylądowałem na oddziale urologicznym w Łasku gdzie miałem rozbijane kamienie nerkowe.
Co do wody we Wrocłwiu to na Mokrym Dworze jest jedna z najlepszych uzdatnialni wody w Polsce, a to ze rury mają stare to juz inna historia.
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-30, 22:00   

gregg napisał/a:
Ferbik, ja również piłem wodę z kranu... tylko że ja wylądowałem na oddziale urologicznym w Łasku gdzie miałem rozbijane kamienie nerkowe.


gregg, kamienie nerkowe nie tylko od kranówki sie tworzą, ja nie piję kranówki a też miałam kamienie...

A na naszą kranówkę nie można narzekać :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-04, 02:58   

No fajnie, więc ja mam najgorszej jakości wodę-III. :/ Też zauważyłam, w sumie już od dłuższego czasu zauważam, że woda jest coraz gorsza. Jeszcze w herbacie to tak mocno nie czuć, ale jak mam samą przegotowaną wodę wypić, to aż mnie skręca. :roll:

Choć w porównaniu z łódzką wodą (w każdym razie z tego miejsca w którym ją piłam) to nasza jest pychhhaaaa. W tym roku miałam okazje spróbować czystej przegotowanej wody w Łodzi i musiałam od razu wypluć...Jechało chlorem przeokropnie, brrr. A oczywiście koleżanka się zdziwiła, bo ona od urodzenia mieszka w Łodzi i nie zauważyła, żeby woda nie była smaczna. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW