R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Serwisy foto
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-16, 23:11   Serwisy foto

W tym temacie proszę o wpisywanie namiarów na serwisy fotograficzne, które zasługują na Waszą uwagę.

To ja pierwszy:

MECHANIKA PRECYZYJNA
Naprawa Sprzętu Fotograficznego
ul. Piotrkowska 85
90-420 Łódź
tel. (042) 639 92 89


Uszkodził mi się mechanizm układu lustra - silnik napędu, naprawione w przeciągu tygodnia. Oprócz tego panowie wykonali czyszczenie: komory lustra, matrycy, lusterek, matówki i obiektywu. Koszt: 350zł.
3-miesięczna gwarancja na wykonaną usługę.

Szczerze polecam.

Wpisujcie też Wasze dobre lub złe doświadczenia z serwisami.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 05:27   

Co prawda nie korzystałem jeszcze z usług ale namiary moge podać:

Centralny serwis Canon Polska
"Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video"
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
tel.: (22) 862 41 38/39
fax: (22) 862 41 40
e-mail: info@e-csi.pl
www: www.e-csi.pl
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 20:35   

Ja natomiast korzystałem już z usług tego serwisu, przyczyną był martwy piksel na matrycy aparatu. Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie, kurier na ich koszt (aparat był na gwarancji), kontakt telefoniczny również był z ich strony. Aparat dostałem z powrotem w ciągu niecałego tygodnia, więc mogę polecić ten serwis z czystym sumieniem.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 21:10   

Ci ludzie na Żytniej byli bardzo sympatyczni - zespuł mi się naciąg w starym Zenicie i poszłam tam mimo wielkiej niepogody. Pani popatrzyła się na mnie z politowaniem, powiedziała, czy zdaję sobie sprawę z tego, że koszt naprawy może przekroczyć wartość aparatu i ona nie wie, czy opłaca mi się próbować to naprawić - najwyraźniej musiałam wyglądać bardzo nieszczęśliwie, gdyż pani wzięła ode mnie mój aparat i powiedziała, że "koledzy zobaczą, czy można coś z tym zrobić...". Po 10 minutach wróciła i oddała mi aparat - spytałam się, czy coś da się zrobić, na co miła pani powiedziała mi, że naciąg został już naprawiony. Szybko dodając, że na koszt firmy :smile:
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 21:48   

maed napisał/a:
Pani (...) powiedziała, czy zdaję sobie sprawę z tego, że koszt naprawy może przekroczyć wartość aparatu

TO samo usłyszałem w słuchawce dzwoniąc do autoryzowanego serwisu Nikona. Strategia takich serwisów polega chyba na tym, że przyjmują aparat, potrafi przeleżeć miesiąc, a my bezsilnie staramy się dowiedzieć co się z nim dzieje, dodam jeszcze jako ciekawostkę, że jak powiemy, iż jesteśmy np. fotoreporterem i potrzebujemy aparatu bardzo szybko, to potrafią zrobić to w ciągu paru dni. Natomiast udzielając mi informacji odnośnie ceny po prostu się ośmieszyli, bo powiedziałem gościowi, że mam uszkodzony mechanizm podnoszenia lustra - częsta przypadłość w lustrzankach i w tym modelu - po prostu za słaby element, który potrafi się szybko zużyć - naprawiają to na codzień, więc tu pokazali klasę, jak można zedrzeć z klienta, który nie ma pojęcia o usterce. Jeśli mam jakieś pojęcie o czymś - w tym wypadku o usterce - i oznajmiam to gościowi, to jak może mi powiedzieć, że naprawa tego mechanizmu może przekroczyć wartość aparatu, skoro wiem, że ta usterka usuwana jest w granicach 200-400zł? Podziękowałem, oddałem aparat do Łodzi (adres w pierwszym poście) i za tydzień aparat był naprawiony i czyściutki.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-17, 22:02   

Na polskiej stronie Canona podane są 2 serwisy - w jednym wycenili wymianę matrycy w A70 na 250zł; drugi (właśne CSI na ul. Żytniej) odpisał, że wymiana będzie bezpłatna bo jest to wada fabryczna (aparacik miał wtedy już 4 lata i dawno po gwarancji).
Niestety czas oczekiwania grubo ponad miesiąc.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-17, 22:17   

Jeszcze jedna ciekawostka odnośnie nieistniejącego już serwisu autoryzowanego marki Olympus - Eurocolor sp. z o.o. W moim kompakcie swego czasu wykruszyły się sanki prowadzące metalową osłonę obiektywu. Zadzwoniłem i pytam, jaki jest koszt wymiany tego elementu. Gość mi stwierdza, że koszt wymiany przedniego panelu to okolo 400-500zł, usterka nastąpiła z winy użytkownika - jest to usterka mechaniczna nie podlegająca gwarancji. Pytam się: za co? za kawałek plastiku? I jaki to przedni panel skoro to jest spód aparatu? Wysłałem zdjęcia usterki, bo nie wierzyłem własnym uszom, gość jednak tą informację potwierdził. Znalazłem zatem paru użytkowników na necie, którzy mieli dokładnie tą samą usterkę, "pochwaliłem się" o profesjonaliźmie serwisantów Olympusa, wysłałem maila do siedziby Olympusa do Niemiec, odpisano mi dlaczego uderzam do nich a nie do serwisu w Polsce, odpisałem, że tu klientów traktują jak ćwoków, polecili mi napisać do headcenter do Japonii, co też uczyniłem. Zadzwoniłem za parę dni do serwisu Olympusa zapytać się o tą usterkę i co usłyszałem? "Od paru dni, ta usterka usuwana jest w ramach gwarancji bezpłatnie". Przy oddawaniu aparatu do serwisu gość odbierający ode mnie aparat stwierdził, że musiałem uważnie śledzić fora fotograficzne. Zaśmiałem się pod nosem, ale osobiście mam uraz do autoryzowanych serwisów foto. Żeby walczyć o swoją rację, to już naprawdę przegięcie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ftronik 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2008-11-06, 19:22   

Osobiście polecam serwis Foto-tronik - to autoryzowany serwis aparatów foto Canon ale także
profesjonalny serwis Olympus
-serwis Nikon
-serwis Sony
-serwis Fujifilm
-serwis Panasonic
-serwis Metz
i wielu innych marek.

Serwis posiada punkty w całym kraju informacje - www.ftronik.pl
Foto-tronik sp.j.
ul. Żurawia 32/34
00-515 Warszawa
tel: 022 435 82 42

Gorąco polecam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-12, 20:24   

Pytanie nie wiecie czy w okolicach jest jakaś firma która profesjonalnie zajmuję się czyszczeniem lustrzanek. Chodzi mi głównie o matryce i matówkę ( choć nie wiem czy matówkę w ogóle można wyczyścić.) wiem, że to co widać na matówce nie ma wpływu na zdjęcia ale sam fakt mnie denerwuję. Pytanie czy ktoś ma jakiś namiar w pobliżu, bo gdzieś dalej to wiem co i jak.
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-12, 22:15   

Ja czyściłem niedawno w serwisie o którym napisał Ferbik swojego D80

Naprawa Sprzętu Fotograficznego
ul. Piotrkowska 85
90-420 Łódź
tel. (042) 639 92 89

Kompletne czyszczenie lustra, matrycy, matówki itd. Przy okazji wyczyszczony został cały aparat, obiektyw. Koszt 80zł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-12, 22:27   

A jaki czas realizacji?? Zrobią mi to od ręki jak pojadę?? Z matówką nie wiem jak będzie bo zrobiłem głupotę i wykąpałem ją w wodzie destylowanej - zresztą zadzwonię do nich. Dzięki za namiar bo łódź to nie warszawa w końcu :)
_________________
www.michaldudek.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-12, 22:30   

Czas oczekiwanie na przyjęcie sprzętu - 1 tydzień. Aparat został wydany następnego dnia. Myślę że jakoś byś się dogadał aby zrobili w tym samym dniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-13, 11:09   

Ja ostatnio swoje czyściłem tu http://www.kobakov.pl/kobakov/strona_1.html gość zrobił mi od reki 2 sztuki tyle że wcześniej umawiałem się telefonicznie. Koszt 60zl za APS-C a 80zl za FF.
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-09, 23:51   

Pytanie do użytkowników. Ostatnio udało mi się dostać stare dobre szkło Canon 28-105 3.5-4.6 USM. No ale ma trochę kurzu w środku i lekkie opory przy zoomowaniu. Czy ktoś z was dawał kiedyś obiektyw do wyczyszczenia i nasmarowania. Chodzi mi o przybliżony koszt takiej usługi. A może ktoś to robi w pobliżu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-09-10, 09:28   

mixas, w pobliżu nie wiem, ale jak dałem aparat do naprawy na Piotrkowską w Łodzi (adres gdzieś wyżej), to w ramach naprawy wyczyścili mi aparat + obiektyw.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW