R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasza praca, czyli jak wam się pracuje :)
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-11-11, 12:08   

felek napisał/a:
Pisząc "pipidówek" myślałem o tym , że wiele osób z Wielunia jest przekonana o tym, iż Wieluń jest miastem formatu Łodzi, Poznania, Wrocławia... Ale to tylko 30-to tysięczne miasteczko (jak się mylę to mnie poprawcie). Gdzie standard życia jest zupełnie inny i nikt z nas tego nie zmieni i nie ma na to wpływu. Więc nie chodźmy z nosami w chmurach tylko spójrzmy na ziemię, pod nogi by nie wdępnąć w g.

Ten „pipidówek” jakoś nie daje mi spokoju, ale zanim odniosę się do tego co napisałeś to chciałbym żebyś sprecyzował tą myśl, bo interpretacji może być wiele.
Standard życia – nie wiem jak tam w Twoim wypadku, ale tu w Wieluniu już dawno przestano używać „Trybunę Ludu”, bo i tutaj wiemy już, tak jak i w dużych miastach, do czego służy papier toaletowy. Mamy komunikację miejską, sporo banków, muzeum, kino, własną stację radiową, kilka kościołów, sieć handlowa w ilości wystarczającej, historia Wielunia też jest godna uwagi. No chyba że ktoś nie jest z tą historią obeznany, wtedy słowo „pipidówek” łatwo przechodzi przez gardło, tym bardziej że samemu mieszkało się kiedyś „daleko od szosy”, a teraz……. .
Zapewniam Cię, że w g…o możesz o wiele szybciej wdepnąć w Twojej wymarzonej metropolii, niż w Wieluniu.
W Twoim „pipidówku”, a w moim Wieluniu, ludziom też żyje się w miarę dobrze, są szczęśliwi bo są razem z rodzinami, a w swoich zakładach pracy też dostają to co dostawać powinni, łącznie z ZUS-em, ubraniami roboczymi, i nawet te ubrania mają prane. Problem polega na tym, że trzeba te rzeczy chcieć widzieć, a mając pod nosem ule nie szukać miodu gdzieś w polach.
Nie wiem czy oglądałeś film o Pawlakach i Kargulach, tam w trzeciej części padło takie ciekawe stwierdzenie;
- Ci co są w Ameryce od wczoraj, są bardziej amerykańscy niż sami Amerykanie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-11-11, 12:55   

Zgadzam się z miko 005 . Dodam, że standard życia, moim zdaniem, niewiele ma wspólnego z miejscem w jakim mieszkamy, a bardziej chyba zależy od naszej sytuacji życiowej. Standard życia równie dobrze może być wysoki w Wieluniu, a niski we Wrocławiu czy Warszawie. Z resztą, oceniając pobieżnie po luksusowych samochodach poruszających się po Wieluniu oraz rozrastających się osiedlach domków jednorodzinnych w Wieluniu i okolicach to chyba nie jest tak źle z tym naszym lokalnym standardem życia. Chyba już bardziej na miano "pipidówek" zasługują duże miasta ze swoimi "sypialniami" :twisted: (bez urazy dla ich mieszkańców bo sam mam zamiar mieszkać w kwadracie w najbliższym czasie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-12, 17:34   

Wydaje mi się że problemem Wielunia - jeśli można nazwać to problemem - jest to, że praktycznie niemożliwością jest znalezienie naprawde dobrze płatnej pracy. Zwłaszcza dotyczy to kobiet. Praktycznie z cudem graniczą przypadki gdy kobietyu w Wieluniu zarabiają dobre pieniądze (celowo nie podaje konkretenej kwoty żeby ktoś nie poczuł się urażony). Zwłaszcza dotyczy to osób młodych, mało doświadczonych, bez żadnych towarzyskich układów i znajomości. W większym mieście są dużo większe możliwości awansu zawodowego, oczywiście pewnym kosztem. A u nas to jak ci kierwonik nie odejdzie na emeryture to do końca życia będzie sie pracować za pensje w okolicach najniższej krajowej.
Niewiele lepiej jest z mężczyznami, jednak tutaj są lepsze perspektywy, chociaż i tak odstajemy od dużych miast.
Oczywiście są pewne wyjątki, jednakże wydaje mi się że ta reguła o której pisze jest dość czytelna. Wiem o czym mówie - sporo moich znajomych po kilku latach pracy w dużych miastach zarabia więcej niż gdyby pracowali kilkadziesiąt lat na podobnych stanowiskach w Wieluniu.
Inną sprawą jest to, że Wieluń nie potrzebuje fachowców w pewnych branżach. Jest wiele zawodów dla których jedyną alternatywą jest albo praca za słabe pensje w Wieluniu, albo wyjazd za chlebem do dużych miast.
Co do życia kulturalnego i towarzyskiego - jest ono takie na jakie to miasto zasługuje. Nikt nie postawi tu multikina, centrum handlowego, opery czy też teatru, bo najnormalniej w świecie nie ma to ekonomicznego sensu.

Mam nadzieję że nie otworzyłem puszki Pandory i nie zostanę zaraz zakrzyczany i nazwany lokalnym zdrajcą czy kimś w tym stylu... Nie taki był mój zamiar.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
felek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2008-11-12, 18:50   

Nie utożsamiam się z dużym miastem i mam go serdecznie dość. Mieszkam czasem w nim bo muszę. Na stałe jednak mieszkam opodal Wielunia w zabitej dechami dziurze bo tak właśnie chcę. Podoba mi się tu, mam taką swobodę, że gdybym zechciał to mogę wyjść za stodołę za potrzebą i gdybym miał Trybunę Ludu mógłbym się nią podetrzeć :-)
Pisząc "standard życia" myślałem o tym, że wydając co miesiąć ileś złotych na byt dostaję więcej w innym mieście (niekoniecznie większym) niż w Wieluniu. Przykład: W piątek tankowałem LPG na Śląsku w centrum miasta za 2,11 w normalnej stacji nie jakaś tam "Krzak", cena maksymalna na renomowanej stacji to 2,25, jak to wygląda w Wieluniu to wiecie. Inne artykuły: Mały chleb 1,60. Chemia do domu i ciuchy dużo taniej niż w Wieluniu. Ostatnio żona była na zakupach (odzież) w ... Pajęcznie. Większy wybór niż w Wieluniu, a ceny normalne.
W Wieluniu też byłoby super gdybym za swoją pracę był przyzwoicie premiowany. Bodajże w kwietniu byłem na rozmowie u jednego z większych pracodawców w Wieluniu (znany również z tego forum). Chodziło o pracę w utrzymaniu ruchu, trzy zmiany, praca również w weekendy. Na dzień dobry 1800 brutto, potem na najwyższych widełkach max 2300 brutto. O rozwoju zawodowym poprzez profesjonalne szkolenia można zapomnieć. Na Śląsku zajmuję się tym samym, ale za 4000 brutto.
Czy za 1200-1500 zł można utrzymać rodzinę w Wieluniu i jeszcze dojeżdżać kilkanaście kilometrów dziennie do pracy? Chyba że mieszka się na garnuszku u rodziców. :roll:
Miko 005 może "podrzucisz" kilku uczciwych pracodawców którzy by mnie ztrudnili?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-11-13, 06:32   

Red krótko masz rację :grin:
Wściekłam sie wczoraj własciwie przez własna "głupote "Dostałam kilka dni temu wezwanie do Urzedu Pracy w celu przedłozenia propozycji.Tak sie ucieszyłam ,ze widziałam tylko dzień 12 ty.Poszłam a ona mówi "ale to nie na dzisiaj"a ja pytam "a na kiedy?" Patrze na wezwanie a tam owszem 12 sty ale styczeń przyszłego roku...czy oni sa normalni ???
Wieluń jest małym miatem ,łatwiej panom znaleźć prace ,Zugil,,cała Fabryczna itd.Kobietki faktycznie albo znajomosci ktos komus kiedys cos ,albo markety ,albo bezrobocie.Ukończyłam szkolenie,fajnie sie nazywa i na tym koniec ,nie ma najwazniejszego... nie mam 2 metrowych nóg niebiańskiej urody,20 lat i super wykształcenia,ale za to mam 2 dzieci,jestem stara i brzydka :D
Czy ktos nie potrzebuje mnie przypadkiem do pracy?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-11-13, 18:38   

Cały ten bałagan cenowy, kłopoty z pracą i z …. płacą, wynikają moim zdaniem z położenia geograficznego Wielunia. Bo tak patrząc na mapę to; do Łodzi 100km, Wrocław 120 km od nas, Opole 85km, Częstochowa 60 km. To są odległości, które pozwalają ekonomi na to, co w tej chwili właśnie odnotowujemy w naszym mieście, a z czym się niestety musimy borykać.
Ceny są wysokie, bo mało kto pojedzie na zakupy do Łodzi (mówimy tu o takich codziennych zakupach), nie pojedziemy do Opola żeby się tylko zatankować, prawda? Tak samo z zarobkami, komu nie pasują wieluńskie warunki płacowe, wyjeżdża. Ale nie wszystkich stać emocjonalnie aby zostawić rodzinę, czy też życie na „dwa domy”, nie zawsze musi się to kalkulować na finansowy plus. Dlatego sporo osób jednak zostaje w Wieluniu, szczególnie kobiety, i znów ekonomia podpowiada pracodawcom jak płacić i dlaczego właśnie tak :| .
Dlatego ja nie miałem do felka jakiś wielkich pretensji natury patriotycznej, ale nazwanie Wielunia „pipidówkiem”, to mimo wszystko, jak dla mnie, jeszcze nie ta pora. Być może za ileś tam lat, niewykluczone że miasto to opustoszeje, młodzi naprawdę wyjadą za lepszym życiem, a po wieluńskich ulicach będzie tylko hulał wiatr i kurz. Mam nadzieję że takiego momentu nie dożyję ;) .
Na koniec, bardzo mądre przysłowie, które śmiało może być odzwierciedleniem całej tej dyskusji;
- wszędzie jest dobrze, gdzie nas nie ma
Bo mieszkając i pracując w: Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, nie pozbędziemy się w zupełności wszystkich kłopotów, i znów zaczniemy sobie zadawać pytania i spekulować, a może jednak lepiej w: Warszawie, Katowicach itd., itd.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-11-13, 21:18   

Hmm a ja tak z innej beczki :wink: wyprowadziłem się z Wrocławia do Wielunia :D czyli odwrotna migracja :wink: a to usytuowanie geograficzne właśnie świetnie wpływa na moją pracę :D dla mnie Wieluń jest lepszy, pod wieloma względami, niż rodzinny Wrocław :shock: tak więc zawsze istnieje druga strona medalu :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-11-14, 05:54   

Wieluń jest lepszy...hmmm oferta pracy dla kobiety,ide i słysze od 6 rano do 23 wieczorem,w tym w tygodniu 2 dni wolne ,płaca 800 zł na CZARNO :shock: Nie wiem co jest nie tak z tym miejscem oprócz wrednego charakteru szefowej,ale srednio co miesiac wisi ogłoszenie o pracy :P Kombinatorstwo pewnie jak wszędzie,tylko co tu jest za wybór w porównaniu z Wrockiem,Warszawa czy innymi.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-11-14, 22:43   

Myślę, ze to sprawa specjalizacji :D wbijasz się w lukę i żyjesz+ uwierzcie mi, że duże miasto to nie takie eldorado :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW