R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
pożegnanie
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-05, 10:03   pożegnanie

Znacznie łatwiej jest powiedzieć „ Do zobaczenia” niż „Żegnaj”. Na pozór oba sposoby mogą oznaczać to samo, po prostu pożegnanie. Jednak, są to dwa zupełnie różne komunikaty, niosące ze sobą zupełnie inną treść, ładunek emocjonalny. Gdy mówimy „Do zobaczenia” mamy nadzieję na kolejne spotkanie i mamy prawo do tej nadziei. Słowo „żegnaj” jest jej pozbawione, ma za to w sobie coś z żalu, goryczy, a może nawet i złości. Wszystko jest w porządku, gdy nie chcemy widzieć tej drugiej osoby. Pożegnanie z nią jest czymś naturalnym, a wręcz obojętnym, czymś co nie przysparza nam bólu, niewypowiedzianego cierpienia, jak się dzieje wówczas, gdy pojawiają się te uczucia bardziej wyraziste, niestety pozbawione optymizmu. Czy w takim razie się nie żegnać, przejść do danej sytuacji jak do porządku dziennego. Tak byłoby najprościej. Życie w swej prostocie jest jednak bardziej skomplikowane, a na pewno gdy w grę wchodzi to magiczne uczucie jakim jest miłość. Czy słowa niby prostej piosenki o pożegnaniu „I will always love you” są dobrym przykładem na rozsądkowe rozstanie? Nie, bo tam gdzie królują uczucia, rozum odpoczywa. Jak to możliwe, że zarówno uczucia i myśli powstają w jednym miejscu? A może dzieje się tak dopiero wtedy, gdy chcemy zwerbalizować dany stan w jakim się znajdujemy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-06, 10:18   

Osobiście wolę "Do zobaczenia" powiedzieć niż "Żegnaj"... chyba że ktoś mi zalezie mocno za skórę :D

Bo jak sie powie to pierwsze to zawsze jest tak jakby jakaś furtka otwarta...
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-06, 20:27   

właściwie nie liczyłam na rozwinięcie wątku, dałam upust swoim emocjom ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-06, 21:15   

Dominika napisał/a:
właściwie nie liczyłam na rozwinięcie wątku, dałam upust swoim emocjom ...


Dałaś mi do myślenia twoją wypowiedzią. Nigdy tak naprawdę nie zastanawiałam się nad tym, ale jakby się tak cofnąć w czasie to chyba zawsze zostawiałam sobie taką furtkę...tak w razie czego.
Słowo żegnaj też wypowiedziałam kiedyś i akurat w tamtym przypadku innego słowa nie znalazłam....
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-05-06, 22:57   

Może ktoś NORMALNY nie rozpatrywałby tego w ten sposób jak ja :-) , ale w końcu psychologia robi swoje. :570:

Przepraszam, że tak mnie poniosło na forum ... w sumie tekst dotyczący " wymarzonego księciunia" też był mój, ale po mniej bolesnych doświadczeniach.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-07, 08:35   

Myślę, że często nie zastanawiamy sie nad pewnymi sprawami. Tak jak nad słowami pożegnania.
Ale myślę że częściej używamy słowo "Do zobaczenia" i chyba robimy to z wygody, a może boimy sie powiedzieć "Żegnaj" bo wtedy nie ma już odwrotu??

Dominika napisał/a:
Przepraszam, że tak mnie poniosło na forum ... w sumie tekst dotyczący " wymarzonego księciunia" też był mój, ale po mniej bolesnych doświadczeniach.


Nie masz za co przepraszać, czasami trzeba dać upust swoim emocjom :grin:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW