R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Egzaminy na prawo jazdy będą trudniejsze
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-17, 00:08   Egzaminy na prawo jazdy będą trudniejsze

Zmienią się przepisy dotyczące szkolenia oraz egzaminowania przyszłych kierowców. Profesor Ryszard Krystek z Ministerstwa Infrastruktury mówi, że nowy egzamin będzie trudniejszy, ale zarazem bardziej korzystny dla zdających.

Przede wszystkim będzie sprawdzał umiejętność poruszania się po mieście, a nie jak dotychczas parkowania na placu manewrowym. Dodatkowo w każdym samochodzie będzie zainstalowana kamera i mikrofon, a egzaminowanemu będzie mógł towarzyszyć jego instruktor.

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc jest przekonany, że zmiany w przepisach egzaminowania nowych kierowców to tylko kosmetyczne poprawki. Podkreślił, że przyszłych kierowców trzeba przede wszystkim uczyć bezpiecznej jazdy, dlatego należałoby zmienić system szkoleń. Według Krzysztofa Hołowczyca, taka zmiana byłaby możliwa, gdyby znacząco zwiększono ilość godzin zajęć praktycznych.
Teraz z 30 obowiązkowych godzin praktycznych, większość kursant spędza na placu manewrowym.
Nowe szkolenia i egzaminy wejdą w życie 4 października. Wtedy też zdrożeją kursy na prawo jazdy, na razie trudno przewidzieć do jakiej kwoty.

Co roku na polskich drogach ginie 5,5 tysiąca osób. Przyczyną wypadków jest często brawura oraz brak praktycznych umiejętności kierowców.



Źródło: onet.pl


I co o tym myślicie, hmm napewno będzie drożej, ale czy lepiej... :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-19, 16:27   

Holek dobrze prawi bo to co sie dzieje teraz na polskich drogach wola o pomste do nieba. Sciagnie se taki pan edek dwudziestoparoletnie auto z rajchu, prawko zrobi za swinie i worek kartofli, i pozniej jezdzi jak burak bo to sie z traktora przesiadl, to nie wie do czego sa kierunkowskazy, pedal gazu i hamulca oraz lusterka. Nie mowie juz o parkowaniu, a tym bardziej o skrecaniu w lewo z prawego pasa i na odwrot... zapomnial pan edek ze juz nie jedzie traktorem z przyczepa tylko osobowym autem, ktore nie zachodzi przy skrecie. W samym wieluniu takich edkow w dzien dyszla albo w sobote rano jest tyle ze trzeba miec oczy dookola glowy.
A najwieksze chamy wg mnie to kierowcy tirow.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-19, 21:36   

Zgodze się z Ferbikiem. Kierowcy tirów są straszni. Jadą i nie zwracają uwagi na nic. Uważają, że są panami dróg i mogą robić co im się tylko podoba bo mają DUŻE auto... Lecz na szczęście, nie wszyscy tacy są. Bo inaczej strach byłoby gdziekolwiek wyjechać :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MiLeNa
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-19, 23:08   

he he aa oprócz tego, że jeżdżą jak szaleni to trąbią na każdą dziewczynę w przykrótkawej spódniczce;)
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-07-20, 00:18   

Rzeczywiście system szkolenia polskich kierowców stoi na bardzo niskim poziomie, który przede wszystkim opiera się w głównej mierze na opanowaniu pamięciowej jazdy na placu manewrowym co nie jest zbyt istotnym czynnikiem i który każdy kierowca wypracowuje sobie doskonale już w późniejszym użytkowaniu samochodu. Natomiast zdecydowanie za mało jest praktycznej jazdy po mieście, która wyrabia nam pewne nawyki a później jedynie nabieramy więcej zdecydowania w ich realizacji.

Jeśli chodzi o zachowanie kierowców większych pojazdów to tak jak w życiu są ludzie i taborety. Mnie osobiście nie zdażył się chyba przypadek chamskiego zachowania kierowcy, a wręcz przeciwnie często spotykam się z licznymi ułatwieniami z ich strony np. podczas wyprzedzania kiedy to kierownik pojazdu pokazuje mi kierunkowskazami, że mogę wyprzedzać lub mam się powstrzymać.

MiLeNa napisał/a:
he he aa oprócz tego, że jeżdżą jak szaleni to trąbią na każdą dziewczynę w przykrótkawej spódniczce;)

Hehe no to jest raczej prawidłowa reakcja. Nie może zagwizdać to trąbi. :)

Pozdrawiam.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-20, 08:56   

Robo napisał/a:
Hehe no to jest raczej prawidłowa reakcja. Nie może zagwizdać to trąbi

Tak prawidlowa reakcja... dla samca buhaja... zachowanie istnie prymitywne :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2005-07-20, 09:28   

kiedyś slyszalem wypowiedź Hołowczyca, w której mówił o fińskich mistrzach kierownicy... nie dziwię się, że brylują w rajdach samochodowych, skoro szkolenie na kierowcę trwa w Finlandii chyba pół roku... i to tylko szkolenie podstawowe... później muszą zdać egzanimy z jazdy w trudnych warunkach (śnieg, lód itp) i dopiero potem mogą dostać prawo jazdy - i to też tylko na rok, bo po roku muszą wykazać się znajomością przepisów na dodatkowym egzaminie... nie wiem czy czegoś nie pokręciłem, ale takie szkolenie wydaje mi się słuszne... dzięki niemu byle taksówkarz z Helsinek jest lepszym kierowcą niż niejeden 'mistrz kierownicy' w Polsce... pisząc 'mistrz kierownicy' wcale nie mam na myśli drogowych szaleńców, tylko kierowców zawodowych, którzy podobno są wszechstronnie wyszkoleni... szkoda tylko, że szybko zapominają o tym czego się uczyli... co do TIRów nie będę nic dokładał, bo nie mam co dołożyć... dodam tylko, że kiedyś będąc jedynie rowerzystą uważałem, że kierowcy to chamy bo narzekają na posiadaczy dwóch kółek (a przecież jeżdżą dobrze - tak uważałem)... odkąd jestem także kierowcą przeklinam wielu 'kolarzy'... niesygnalizowanie zamiaru skrętu, nieogladanie się za siebie i ogólna nieznajomość przepisów ruchu drogowego to tylko namiastka tego, co niektórzy z nich prezentują na drogach... czasami boję się ich wyprzedzać lub mijać :) może więc dodadkowo przeprowadzać ponowne egzaminy na karty rowerowe?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 01:09   

zamknac drogi dojazdowe do wielunia we wtorki i piatki !! sprawdzac kto jest na KRUSie i zostawiac auta poza miejscowoscia :!: wolnosc dla burakow i rzodkiewek :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 08:36   

Ferbik napisał/a:
zamknac drogi dojazdowe do wielunia we wtorki i piatki !! sprawdzac kto jest na KRUSie i zostawiac auta poza miejscowoscia wolnosc dla burakow i rzodkiewek



Nie no Ferbik, myślałem że się uduszę ze śmiechu jak to przeczytałem - dobre :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 09:03   

No no jaro tylko nie strasz bo kto ci pozniej reanimacje przeprowadzi :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 09:08   

Jak to kto - lekarze z wieluńskiego pogotowia ratunkowego :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-07-30, 09:10   

Amen :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
annuska
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-01, 14:08   

no to chyba szybko tego prawka nie zrobie ... :?
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-01, 14:11   

annuska napisał/a:
no to chyba szybko tego prawka nie zrobie ... :?


To nie jestem sam :twisted:
 
   
annuska
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-01, 16:29   

ze wzajemnoscia ... :D od razu mi lepiej :mrgreen:
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW