R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
korupcja w piłce
Autor Wiadomość
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-24, 21:43   korupcja w piłce

Cytat:
Trafiła kosa na kamień, czyli o korumpowaniu sędziów piłki nożnej na naszym terenie

O udział w próbie ustawienia wyniku meczu Start Łubnice - Zryw Wójcin sprzed dwóch lat został oskarżony znany w wieluńskim środowisku piłkarskim sędzia Marek R.. Za sędziowanie pod gospodarzy obiecywał prowadzącemu spotkanie koledze po fachu „grubą kasę”. Z procederu wyszły jednak nici, bo arbiter nie tylko nie przyjął propozycji, ale zawiadomił o wszystkim władze piłkarskie w Sieradzu. Sprawa trafiła do wieluńskiego sądu, a za Markiem R. wysłano list gończy, gdyż nie stawił się na rozprawie, która miała miejsce w ubiegłą środę.



źródło: www.kulisy.net

czemu tylko jeden? czemu Marian jest świadkiem a nie współoskarżonym? Czemu nie ma żadnych zarzutów dla dziadków z OZPN-u?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-24, 21:54   

No proszę, proszę... Marek R. wreszcie się doigrał, a przecież wszyscy już od dawna wiedzieli że on ustawia mecze... Żeby lepiej było wiadomo o kogo chodzi mogli napisać Marek R. pseudonim "Rutek" :)
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-06-24, 22:04   

Jeszcze zeby on mial pojecie o sedziowaniu.. Bez ustawiania i tak gwiazdac nie umie ;-)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-24, 23:36   

Nevermind napisał/a:
Jeszcze zeby on mial pojecie o sedziowaniu.. Bez ustawiania i tak gwiazdac nie umie ;-)


oj tu sie z Tobą nie zgodzę. To, że był drukarzem wiedzieli wszyscy, ale jak gwizdał trawę, to był dobrym sędzią. Jakoś do III ligi się przecież dostał, a że spadł przez kręcenie wałków to już inna sprawa.
Kolejnym wątkiem jest to, że jako jedyny sędzia potrafił się utrzymać z sędziowania meczów A i B-klasowych co jest dużą sztuką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-06-25, 17:51   Re: korupcja w piłce

Ponizej cytuje wypowiedź sedziego pilki noznej z Wielunia (jest na tym forum pod innym nickiem) z dnia 3 kwietnia 2007 roku - forum Victorii Skomlin.
LINK: http://www.victoriaskomli...er=asc&start=15

frisk napisał/a:
udowodniłem na szczeblu OZPNu próbę wpłynięcia na wynik meczu jednego z "naszych" sędziów. Winowajca został zawieszony przez OZPN Sieradz. Od stycznia kiedy była weryfikacja wszystkich sędziów (czy są "czyści") sędzia ten został zweryfikowany POZYTYWNIE! Był to szok dla wszystkich, że sędzia któemu udowadnia się matactwa jest dopuszczny przez Łódzki Związek Piłki Nożnej, bo to centrala w Łodzi się tym zajmowała. Ale z tego co się dowiedziałem, "matacz" ma po prostu duże plecy i w Sieradzu i w Łodzi. Wysłałem mailem nawet zapytanie do związku w Łodzi jak to możliwe, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Dodam tylko, że w tej kwestii Kolegium Sędziów zrobiło wszystko co mogło, nawet z wnioskiem o skreślenie z listy sędziów. Niestety decydujący głos w tej sprawie miał Wydział Gier, Ewidencji i Dyscypliny, który podejmował ostateczne decyzje i ktory wystosował swoją opinię do organu weryfikującego w Łodzi.
(...) Jeśli są jakieś nieprawidłowości, to ja staram się to pokazywać.


MAM PYTANIE. Czy "bohaterem" zacytowanego wyzej tekstu jest pan Rutkowski? Jesli tak, to czy mowa wlasnie o meczu Lubnic z Wojcinem? Kto sedziowal wowczas mecz Start Łubnice - Zryw Wójcin?

W tym przypadku prawda zaczyna powoli wychodzic na jaw, ale w wielu innych pozostanie na zawsze miedzy kilkoma zainteresowanymi osobami. Przyklad nizej.

Damian Orłowski napisał/a:
(...)Sedzia Marek Rutkowski nie sedziowal zle, to bardzo dobry i doswiadczony sedzia i tym bardziej przykre jest, ze swiadomie i celowo wypaczyl wynik meczu(...) sedzia w doliczonym czasie gry podyktwal karnego z "kapelusza", po to by dac Kraszkowicom punkt, ktory zapewnil im byt w serie "A"(...)
- fragment opisu meczu Victoria Skomlin - KS Kraszkowice, wiecej: http://www.victoriaskomlin.com/archiw.htm (data: 19.06.2005).

Pamiętam jak dziś, jak o mało co go kibice nie zlińczowali..

Inny przyklad (Prosna Wieruszow):

Dawid Junke i Dominik Krawczyk napisał/a:
Nie udał się Prośnie wyjazd do Rychłocic, gdzie nasi piłkarze rozegrali mecz w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Mimo iż nasi zawodnicy od początku spotkania przejęli inicjatywę (czego dowodem trzy strzelone bramki i wynik 3:0) to nie potrafili tej przewagi utrzymać do końca (...) Prosna uległa drużynie z Rychłocic 3:5. Dodam tylko iż spotkanie to prowadził "ulubieniec" zarówno piłkarzy jak i kibiców Prosny - sędzia Marek Rutkowski
- LINK: http://www.prosna.friko.pl/puchar_koniec.htm


"Znów zrobiłem im na złość. He, he.." Sędzia Marek Rutkowski, po raz n-ty stał się antybohaterem meczu Prosny Wieruszow.


Mam kilka pytan chlopczyku, odnosnie Twojej wypowiedzi.

chlopczyk napisał/a:
czemu tylko jeden?(...)


A jest ich wiecej :?:

chlopczyk napisał/a:
(...)czemu Marian jest świadkiem a nie współoskarżonym?(...)


W jakiej sprawie :?: Ktory Marian jest swiadkiem :?: Dlaczego mialby byc wspoloskarzonym :?:

chlopczyk napisał/a:
(...)Czemu nie ma żadnych zarzutów dla dziadków z OZPN-u?


W jakiej sprawie :?: Dla ktorych dziadkow :?:

Dziekuje z gory za odpowiedzi :)

APEL DO ADMINISTRATOROW ORAZ MODERATOROW FORUM BIZ:
Prosze o "odbanowanie" :grin: uzytkownika o nicku COLLINA (dajcie mu szanse :!: :!: ) mysle, ze moze w znacznym stopniu urozmaicic powyzsza rozmowe swoja wiedza na ten temat.. :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-26, 12:53   

Pytam czemu tylko jeden, bo połowa środowiska sędziowskiego jest "umoczona" łącznie z obserwatorami. Nie wiem czy był ktoś na meczu WKS-u w Błaszkach na początku sezonu 2006/2007. Sędziował tam Marian W. ze Zduńskiej Woli i miał obserwatora. Wynik był wypatrzony, sędzia dostaje bardzo wysoką notę za mecz, za to oboje są wyprowadzani parę godzin później z budynku klubowego, bo sami nie są w stanie utrzymać się na nogach. Taka była imprezka.... To tylko przykład o jakim wiem i jeszcze mógłbym podać wiele innych. Więc skoro policja i prokuratura już się tym zajęła, to mogłaby wziąć pod lupę całe środowisko, a nie tylko jedną osobę i to po tym kiedy Damian U. zrobił aferę, bo się przeciwstawił temu procederowi.

Cytat:
chlopczyk napisał/a:
(...)czemu Marian jest świadkiem a nie współoskarżonym?(...)


W jakiej sprawie :?: Ktory Marian jest swiadkiem :?: Dlaczego mialby byc wspoloskarzonym :?:


Bo skoro "rutek" działał w imieniu klubu z Łubnic i był pośrednikiem, to chyba ten który kasę oferował, też powinien mieć zarzut czyli prezes klubu Marian Baniak.


Cytat:
chlopczyk napisał/a:
(...)Czemu nie ma żadnych zarzutów dla dziadków z OZPN-u?


W jakiej sprawie :?: Dla ktorych dziadkow :?:


Dla psedudziałaczy z OZPNu Sieradz.

Cytat:
Od stycznia kiedy była weryfikacja wszystkich sędziów (czy są "czyści") sędzia ten został zweryfikowany POZYTYWNIE! Był to szok dla wszystkich, że sędzia któemu udowadnia się matactwa jest dopuszczny przez Łódzki Związek Piłki Nożnej, bo to centrala w Łodzi się tym zajmowała. Ale z tego co się dowiedziałem, "matacz" ma po prostu duże plecy i w Sieradzu i w Łodzi.


Właśnie dlatego. Myślę, że wszyscy mają tyle samo za pazurami co "rutek" i boją się co on powie, jeśli go przymkną. Największym zwolennikiem i obrońcą R. podczas weryfikaji w Łodzi był przewodniczący OZPNu w Sieradzu Maciej Bukowiecki. Ciekawe dlaczego....
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-27, 09:10   

Rutkowski skazany! Zakończył się proces przeciwko Markowi Rutkowskiemu w sprawie próby wpłynięcia na innego sędziego, żeby ten pomógł z jednej z zaprzyjaźnionych z Rutkowskim drużyn. Sąd skazał Rutkowskiego na wyrok o jaki wnioskowała prokuratura, czyli 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz ponadto na rok zakazu sędziowania meczów piłkarskich. Mam nadzieję, że teraz nasza regionalna piłka wyzwoli się od tego sprzedawczyka, a żałuję jedynie, że organy ścigania nie poszły dalej i dokładniej nie prześwietliły struktury OZPN w Sieradzu, bo jeśli by to zrobiła, myślę że wynik byłby podobny jak u prokuratorów we Wrocławiu. Czyli o dużo więcej oskarżonych.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-03-27, 10:34   

Musze przyznac, ze sedzia ktory postanowil udac sie do prokuratury i dociagnac sprawe do konca, mi zaimponowal. Brawo :!:
PS. Czy jakies media juz zrobily reportaz z zakonczenia tego postepowania sadowego :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-27, 12:15   

niestety nic mi o tym nie wiadomo. Kiedyś pisały o tym "kulisy", ale to w początkowej fazie sprawy, a po ogłoszeniu wyroku nigdzie chyba nic się nie ukazało, a szkoda, bo ciekawe jakie komentarze można byłoby usłyszeć np. ze strony władz związku, które murem stały za Rutkowskim.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-03-27, 23:33   

A to ciekawe bo po Wieluniu go widac czasem ;) (i to niedawno..)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-28, 00:44   

Cytat:
Sąd skazał Rutkowskiego na wyrok o jaki wnioskowała prokuratura, czyli 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata


czy to zdanie jest dla Ciebie nie zrozumiałe? W ZAWIESZENIU NA DWA LATA!! co oznacza, że nie jest w więzieniu
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2009-03-29, 13:24   

a ja nawet widzilem jak sędziował sparing juniorów starszych w lasku ze 3 tygodnie temu;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-03-29, 14:00   

creative napisał/a:
a ja nawet widzilem jak sędziował sparing juniorów starszych w lasku ze 3 tygodnie temu;p


W takim razie pozostaje tylko pogratulowac wyobrazni organizatorowi tego meczu... WKS :?: Ciekawe, czy teraz po uprawomocnieniu sie wyroku ciazacym na tym panu, takze bedzie zapraszany do sedziowania :?: Jesli tak, to bedzie to zakrawalo o kpiny z wydzialy sprawiedliwosci oraz o brak jakiejkolwiek przyzwoitosci osob zwiazanych z organizowaniem danych zawodow. W moim mniemaniu takie sytuacje tylko daja do zrozumienia, ze wszyscy dookola przytakuja hosztaplerskim praktykom, jakie prowadzil ten sedzia w przeszlosci i bija mu brawo.
Swoja droga to werdykt sadu w tej sprawie, powinien dac do myslenia innym panom w czerni z naszej okolicy... I nie tylko nim. Nalezy pamietac, ze zawsze mozna trafic na osobe, ktora nie bedzie sie bawila w pisanie swoich przemyslen na forach :D tylko wystosuje odpowiedni pozew do prokuratury i "niepozorna zabawa" zmieni sie w koszmar :lol: Najlepsza droga do zwyciestwa, jest porzadny trening. Niestety nie wszyscy tylko ta droga, potrafia je osiagnac. Moze teraz choc troszke sie to zmieni..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-27, 11:51   

Powinno się prześwietlić całe środowisko sędziów od Ekstraklasy aż do B klasy w tym rozgrywki młodzików bo i tam zdarzają się przekręty. A jaka kara ? to proste dożywotni zakaz sędziowania i od 2 lat więzienia reszta wedle uznania. A jeśli kluby kupowały mecze no cóż, kara jedna : degradacja o 3 klasy rozgrywkowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW