R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2010-08-29, 19:30
APEL do władz - Ocalcie zabudowania Cukrowni !!

Czy "Amerykanka" i najstarsze zabudowania "Cukrowni" z uwagi na swą wartość kulturową i historyczną powinny być otoczone szczególną troską władz miasta - innymi słowy: czy władze powinny podjąć zdecydowane działania zapobiegające ich dewastacji.
Tak
80%
 80%  [ 60 ]
Nie
20%
 20%  [ 15 ]
Głosowań: 75
Wszystkich Głosów: 75

Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-04-05, 11:22   

Raszew napisał/a:
A Miasto jak na razie nie robi nic, widzę to, bo często tamtędy przejeżdżam

Raszew, zrób może fotoreportaż i wrzuć nam go tutaj, bo nie każdy ma okazję tamtędy przejeżdżać.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-05, 12:02   

Ok, następnym razem zrobię zdjęcia. W tym tygodniu prawdopodobnie jeszcze zrobie.
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-04-06, 19:09   

Oto kilka zdjęć z STAWÓW przy zdewastowanej już ''CUKROWNI WIELUŃ. Więcej zdjęć jest prawdopodobnie na profilu'' CUKROWNI WIELUŃ'' na Naszej klasie.Jest też kilka zdjęć Stawów jak kampania cukrownicza szła całą parą.

DSCF0017 kopia.JPG
Plik ściągnięto 316 raz(y) 27,7 KB

DSCF0098 kopia.JPG
Plik ściągnięto 308 raz(y) 46,57 KB

DSCF0097 kopia.JPG
Plik ściągnięto 296 raz(y) 42,47 KB

DSCF0096 kopia.JPG
Plik ściągnięto 307 raz(y) 45 KB

DSCF0059 kopia.JPG
Plik ściągnięto 303 raz(y) 37,27 KB

DSC00567.JPG
Plik ściągnięto 305 raz(y) 162,91 KB

DSC00566.JPG
Plik ściągnięto 300 raz(y) 165,27 KB

DSC00551.JPG
Plik ściągnięto 307 raz(y) 163,85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-07, 11:25   

akirus napisał/a:
A może zrobią dyskotekę i młodzież nie będzie jeździć do Protektora
Dyskoteka tez uważm,że nie jest dobrym pomysłem młodzież nie przestanie jezdzić do Protectora a już się przekonaliśmy,ze nasze miasto jest jednak za małe na dwa cluby.
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2010-04-09, 19:39   

Mam jeszcze kilka zdjęć STAWÓW przy byłej ''CUKROWNI WIELUŃ'' autorem tych zdjęć jest Pan Adam Ustyniak.

stawy_24.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 92,01 KB

stawy_22.jpg
Plik ściągnięto 294 raz(y) 118,89 KB

stawy_17.jpg
Plik ściągnięto 322 raz(y) 74,29 KB

stawy_13.jpg
Plik ściągnięto 299 raz(y) 112,21 KB

stawy_07.jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 80,13 KB

stawy_06.jpg
Plik ściągnięto 302 raz(y) 78,19 KB

stawy_02.jpg
Plik ściągnięto 310 raz(y) 68,45 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Raszew 
Czytał o Wieluniu
Wilk Stepowy


Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 39
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-17, 15:14   

Spakowałem zdjęcia do pliku i wrzuciłem na speedyshare. Są tam zdjęcia zaśmieconych stawów i zniszczonej cukrowni :> Link : http://www.speedyshare.com/files/21982972/0012.zip
_________________
http://last.fm/user/Raszew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-03, 17:39   

Jak nie zakład biopaliw, to asfaltownia

Część terenów byłej cukrowni zmieniła właściciela. Do inwestowania w tej części miasta przymierza się z firma z Giżycka. Możliwe, że będzie to wytwórnia mas bitumicznych.
O planowanej inwestycji przy ul. Długosza poinformował na wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Janusz Antczak.
- Współpraca z inwestorem układa się bardzo dobrze - powiedział szef ratusza. – Myślę, że nowoczesna wytwórnia mas bitumicznych przyczyniłaby się do tego, aby ta część miasta znów tętniła życiem. Byłby to jedyny taki zakład w najbliższej okolicy.

Dokładnie chodzi o firmę Trans-Żwir z Giżycka. Jej przedstawiciele nie chcą jednak na razie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących przedsięwzięcia. Nie uzyskaliśmy potwierdzenia, że w Wieluniu będzie produkowany asfalt.
- Nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Na razie trwają tam tylko prace porządkowe - usłyszeliśmy w giżyckim przedsiębiorstwie.

W wieluńskim ratuszu usłyszeliśmy, że nie jest wykluczone, że Trans-Żwir wykupi kolejne tereny cukrowni, w tym główny budynek dawnej fabryki.
Burmistrz rozmawiał z konserwatorem zabytków na temat ewentualnego zagospodarowania poprzemysłowych obiektów. Szef ratusza zapewnia, że ich wnętrza mogą zostać wykorzystane pod różne rodzaje działalności, ale jednocześnie chciałby, aby zachowany został historyczny wygląd dawnej fabryki.

- Cały ten obszar, wraz z mieszkaniami, może stać się w przyszłości atrakcją turystyczną - ocenia Janusz Antczak.

Ratusz zorganizował ponadto spotkanie inwestora z prezesem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Pomagamy na tyle, na ile możemy - mówi Magdalena Kopańska, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej byłą cukrownią interesowała się firma chcąca wybudować w tym miejscu zakład biopaliw. Nic jednak z tych planów nie wyszło.
Zbyszek Rybczyński
Dziennik Łódzki
aktualizacja 4.01.2012

c.jpg
Plik ściągnięto 235 raz(y) 247,03 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-01-04, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
BEN 
Przejeżdżał przez Wieluń
BEN



Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 69
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: okolice wielunia
  Wysłany: 2012-01-03, 18:50   

Nareszcie coś się ruszyło, mam nadzieje że ta transakcja dojdzie do skutku i na dzielnicy Wielunia zwanym "CUKROWNIA" znów będzie tętnić życie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
piotrek7725 
Przejeżdżał przez Wieluń
piotrek7725


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 96
Skąd: W-n
Wysłany: 2012-01-03, 19:09   

Jestem w 100% za - na terenie Wielunia przydają się nowe miejsca pracy może tak się nie będzie ludźmi pomiatać w niektórych zakładach, choć to mało prawdopodobne dobrze kilku ludzi znajdzie pracę, a słyszeliście że na sprzedaż jest cegielnia Mokrsko - dobrze by było wygrać w totka już ja bym ja postawił na nogi. Ale póki co cukrownia ostatnio mój ojciec mi mówił że coś robią z tymi torami które tam biegną że nowy nasyp będą robić czy coś, sam widziadłem jak wycinali tam krzaki o tak niech "Cukrownia" znów zacznie tętnić życiem miejmy nadzieje że nowy inwestor ktokolwiek to jest nie będzie nastawiał się na maksymalny wyzysk człowieka i że ludzie pracujący tam będą otrzymywali tam godziwe zarobki. Według mnie w Wieluniu pracownik na godziwe zarobki może liczyć najprędzej w Wieltonie, i choć trza się narobić ale to wszędzie to można liczyć na całkiem całkiem ładne pensje.


Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2012-01-07, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 11:11   

Nie był bym taki hura optymistycznie nastawiony do tych mas bitumicznych. Poczytajcie sobie na ten temat trochę, poszukajcie materiałów mówiących o zagrożeniach środowiskowych.
Pewnie że ważne są miejsca pracy i wyciągnięcie tego rejonu Wielunia z marazmu, ale żebyśmy się potem nie obudzili z ręką w nocniku.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-04, 11:44   

I taka to jest ta nasza "demokracja". Zobaczcie jak niewiele do powiedzenia mają zwykli ludzie? Wszystko obraca się wokół kasy, która owładnęła umysłami chorych, zaślepionych ludzi, którzy w amoku nie uznają żadnej innej wartości niż tylko KASA!!!
No ale to taka dygresja, którą zawsze powtarzam z rozżaleniem... Jestem zdecydowanie PRZECIWNY jakimkolwiek rozbiórkom Cukrowni czy Amerykanki!!! Wyobrażacie sobie jak by wyglądała cała część Wielunia zwana Cukrownią gdyby owej Cukrowni, charakterystycznych budynków i komina tam zabrakło? Jestem przekonany, że to miejsce może tętnić życiem i że może stać się kolejną wizytówką naszego pięknego miasta. Dlaczego nasz burmistrz, który to niby jest taki "przedsiębiorczy, zaradny i stawiający na dobro miasta i mieszkańców", słowem "ideał" nie broni tego miejsca? (Nie, nie głosowałem na p. Antczaka, broń Boże, wszystkim tego odradzałem, a teraz wszystkim, którzy na niego głosowali mówię: widziały gały co brały.)
Pomysł z dyskoteką chyba nie jest najlepszy, biorąc pod uwagę mieszkańców tej okolicy, oraz tego, że na przykładzie Amnezji (czy jak się to pisze) widać, że wieluńska dyskoteka jest wylęgarnią lansu i 15-letnich ....(niecenzuralne słowo). Niestety to prawda, w ogóle kto wpuszcza do tego klubu taką dzieciarnie? No ale to już inny temat.

W każdym razie, CUKROWNIA musi stać tak jak stoi, a w rękach władz miasta leży to, jak ten cenny teren zagospodarować (to samo odnosi się Amerykanki).

To wszystko tak a pro po całego tego wątku:) Ostatni z pomysłów faktycznie może oznaczać tak na prawdę kolejny kłopot, także to chyba nie najlepsze rozwiązanie. Na razie w tej kwestii możemy liczyć tylko na zrzucanie odpowiedzialności z firmy na firmę...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mefiu 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 32
Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 30
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-05, 18:31   

Rozwalcie to w .... Po co komu jakieś stare, oblesne mury? Lepiej niech zrobia jakas galerie na miejscu amerykanki a na miejscu cukrowni podobno betoniarnia i kruszarnia ma byc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-01-05, 18:37   

idąc Twoim tokiem myślenia z budynku starostwa zróbmy supermarket a na Plac Legionów przenieśmy targowisko...
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-01-05, 21:59   

MMarecki napisał/a:
W każdym razie, CUKROWNIA musi stać tak jak stoi, a w rękach władz miasta leży to, jak ten cenny teren zagospodarować (to samo odnosi się Amerykanki).

Co do Amerykanki to jedyne chyba co miasto może zrobić, to
a) wykupić(tylko nie wiem co dalej)
b) znaleźć kupca który będzie miał na Amerykankę pomysł i chęci by go zrealizować. (ale to niemożliwe z takim zapałem jaki widzę u władz miasta)

Możemy tutaj oczywiście dalej rozważać, że asfaltowania przyniesie za sobą za duże szkody dla otoczenia, ale główny problem polega na tym, że gmina nie tworzy właściwie żadnych warunków które zachęciłyby kogokolwiek do inwestowania akurat tutaj w Wieluniu, a nie np. w Działoszynie czy Wąbrzeźniu. Tak więc nie mamy w czym 'wybierać' i musimy prosić się o to co w ogóle chcą dać.
Oczywiście są elementy stałe takie jak np. położenie miasta na jakiś ważnych szlakach, trasach na które nie mamy wpływu.
Jednak chyba żadna zdroworozsądkowo myśląca firma nie zainwestuje na start kilku milionów w jakiejś gminie tylko dlatego, że ma ona zespół w 1lidze siatkówki i odbywają się tutaj jakieś bursztynowe pochody czy połowy.
1)To, że w Wieluniu jest jeszcze taki teren jak Cukrownia w który prędzej czy później ktoś zainwestuje nie oznacza, że jak już się ktoś znajdzie to jest już super i po co szukać czy zabiegać o kolejne inwestycje.
Wg. mnie gmina powinna dysponować gruntami gotowymi pod inwestycję. Przecież przedstawiciele dużych korporacji nie będą negocjować z 6 rolnikami przez 1,5 roku ceny za wykup ich gruntów pod inwestycję. Pójdą tam gdzie czeka na nich gotowy grunt.
To nam powinno zależeć i powinniśmy mieć gotową ofertę dla potencjalnych inwestorów.
2) Miasto musi poza dobrą ofertą na start przedstawić jak będzie wyglądała przyszłość w gminie - mówię oczywiście o podatkach. Jak powszechnie wiadomo podatki im niższe tym lepsze. Tak więc koszty jakie inwestor będzie musiał ponosić muszą być relatywnie najkorzystniejsze względem innych gmin. (większa liczba podmiotów płacących podatek i tak zrekompensuje nam jego niski poziom, a dodatkowo mniejsze bezrobocie = mniejsze wydatki na socjal)
3) Wydawanie pozwoleń na budowę! Takie proste, a takie trudne. Nawet średnio inteligentny szympans by zrozumiał jakie to jest ważne i skopiował gotowe już wzorce funkcjonujące w innych gminach - premie za szybkie wydawanie decyzji dla urzędników...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marecki 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-01-05, 23:38   

Święte słowa Sylwester. Nasz obecny burmistrz tyle mówi z tego co pamiętam o tym jak to ulepsza naszą gminę, by stała się atrakcyjna dla inwestorów i tyle samo mówi o tym jaka to ona nie jest już atrakcyjna... W takim razie dlaczego nie widać tego w ilościach inwestycji? Czyżby kolejne mydlenie oczu z ironicznym uśmiechem na twarzy szanownego burmistrza?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW