R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Warta nie do kąpieli
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-31, 07:30   Warta nie do kąpieli

Kulisy Powiatu napisał/a:
26.07.2008


Nieświadomi konsekwencji ludzie korzystają z kąpielisk, które już od kwietnia nie spełniają norm określonych przez ministra zdrowia. W miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli, tj. „Kępowizna” czy „Nadwarciański Gród” wprowadzony jest zakaz kąpieli. Niestety w upalne dni rzeka przeżywa prawdziwe oblężenie.
Już w kwietniu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wieluniu na łamach swojej strony internetowej niezmiennie ukazuje informacje, że jakość wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli przy rzece Warta na polu biwakowym „Kępowizna”nie odpowiada wymogom określonym przez ministra zdrowia. W maju również kąpielisko przy „Nadwarciańskim Grodzie” uznano za zanieczyszczone.17 czerwca w obu tych miejscach wprowadzony został zakaz kąpieli. Pomimo wprowadzonego zakazu w upalne dni rzeka przeżywa prawdziwe oblężenie. Większość osób zażywających kąpieli nie jest świadoma zanieczyszczenia wody i konsekwencji z tym związanych.
- Zachłyśnięcie się zanieczyszczoną wodą może prowadzić do zaburzeń żołądkowo-jelitowych lub alergicznych zmian skóry. Po prostu w miejscach objętych zakazem nie można się kąpać - informuje mgr Barbara Sułkowska, dyrektor PSSE.
Postanowiliśmy więc sprawdzić w jaki sposób korzystający z kąpielisk informowani są o zakazie kąpieli.
- Na terenie ośrodka powieszony jest zakaz kąpieli, także osoby przebywające na terenie obiektu wiedzą, że nie można się kąpać - wyjaśnia pracownik ”Nadwarciańskiego Grodu”.
Co do „Kępowizny”, sytuacja okazała się nieco bardziej skomplikowana. Niewiele osób bowiem jest zorientowanych, kto tak naprawdę odpowiada za bezpieczeństwo na ów polu biwakowym. Zwróciliśmy się więc do Urzędu Gminy Pątnów w celu uzyskania informacji, ale również tam niewiele się dowiedzieliśmy.
- Tablice z zakazem zawsze były umieszczane przy moście, ale pewnie już ich nie ma. To są prywatne działki, w interesie właściciela jest informowanie korzystających z kąpieliska - wyjaśnił Bartosz Chudecki.
Niestety z właścicielem „Kępowizny” nie udało nam się skontaktować, sprawdziliśmy natomiast wiedzę odpoczywających nad rzeką osób na temat zakazu kąpieli.
- Zakaz kąpieli? Jestem tutaj prawie co dzień, osób mnóstwo, wszyscy w wodzie, więc nie sądzę, aby ktokolwiek był poinformowany o jakimś zakazie. Pewnie od razu by tłumy znikły, bo przecież ludzie boją się chorób - mówi Łukasz z okolic Kałuż.
- To by była głupota, gdyby rzeka była zanieczyszczona jakimiś grożnymi bakteriami, a ludzie by nie wiedzieli. Przecież tutaj przychodzą całe rodziny, małe dzieci. Ja jestem ciekawa, kto będzie odpowiadał, jak jakieś dziecko zachoruje przez tę brudną wodę. Przecież ludzie korzystają z rzeki w niewiedzy, że istnieje jakieś zagrożenie - z oburzeniem mówi mieszkanka pobliskiego Załęcza.
Niestety kolejne wiadomości nie wróżą nic dobrego. W ubiegłym tygodniu ponownie zostały pobrane próbki wody do badań. Już teraz wiemy, że woda nadal jest zanieczyszczona. Jeśli więc chcemy uniknąć wizyt u lekarza i wydatków w aptekach, warto samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo zdrowia nikt nam i naszym dzieciom nie zwróci.
Natalia Ptak
* w upalne dni rzeka przeżywa prawdziwe oblężenie - metoda kopiuj wklej?
*owym



Widać jacy to obeznani redaktorzy... znam właściciela pola biwakowego "Kępowizna" osobiście i żaden problem się z nim skontaktować jeśli się tylko chce. Pewnie pani redaktor nawet na Kępowiznie nie była i znaku poniżej nie widziała a co dopiero, jak widać po powyższym artykule - nie słyszała o tym znaku. Wiem, widziałem, ba! Nawet jestem wykonawcą tego znaku. Jak zresztą widać na zrobionym przeze mnie zdjęciu, w tle ludzie się kąpią... na miejscu właściciela Kępowizny wytoczyłbym pani Ptak sprawę o zniesławienie i celowe odstraszanie klientów. Ale cóż się dziwić. Rzetelność dziennikarzy w tych czasach opiera się tylko i wyłącznie - jak widać po powyższym artykule - na plotkach. Bo do faktów to im duuużo brakuje. Stylistyka pisania artykułów też pozostawia wiele do życzenia.

zakaz.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 179,51 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-31, 21:55   

Ja tu nie widzę żadnego zniesławienia. Napisano że nie można się z nim skontaktować i że biwakowicze nie wiedzą że jest zakaz kapieli. Nic poza tym.

Ale faktem jest, że nawet jak są znaki zakazu to kąpiący nie chcą ich widziec...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-31, 21:57   

Ferbik, ja w tym artykule nie widzę żadnego celowego odstraszania klientów ani zniesławienia. Autorka opisała faktyczny stan - przecież w rzece Warcie faktycznie obowiązuje zakaz kąpieli. Co do właściciela, to może akurat go nie było, albo nie chciał rozmawiać z redaktorką. A jeśli chodzi o znak informujący o zakazie kąpieli na Kępowiźnie, to ja byłem tam ostatnio dwa razy (w ostatni piątek i niedzielę) i znaku nie było, gdyż został zdemontowany. Widziałem go za to wcześniej (jakieś 2 tygodnie temu).
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-31, 23:07   

moze i woda jest brudna znak stoi ale to gdzie jechac sie wyszalec jak zalewy sztuczne sa w gorszym stanie. BYlismy na biwaku to chociaz dno widac a w zalewach pobliskich jest zielono...Czyli w okoliczy nie ma miejsca gdzie spokojnie mozna sie pokapac. A na basenie to nie to samo. No ale Ferbik z podsumowaniem troszke przesadziles;)) pozdro
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-01, 06:28   

red napisał/a:
Napisano że nie można się z nim skontaktować i że biwakowicze nie wiedzą że jest zakaz kapieli.

Totalna bzdura właśnie.
Spooky napisał/a:
Autorka opisała faktyczny stan - przecież w rzece Warcie faktycznie obowiązuje zakaz kąpieli.

Opisała. Ale pisanie, że ludzie nie wiedzą, bo nie ma znaków jest przegięciem.
Spooky napisał/a:
A jeśli chodzi o znak informujący o zakazie kąpieli na Kępowiźnie, to ja byłem tam ostatnio dwa razy (w ostatni piątek i niedzielę) i znaku nie było, gdyż został zdemontowany.

A wiesz dlaczego został zdemontowany? Na około pół dnia zresztą?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-01, 06:36   

Ferbik napisał/a:
Ale pisanie, że ludzie nie wiedzą, bo nie ma znaków jest przegięciem.

Moim zdaniem faktycznie ludzie nie wiedzą, bo nie ma znaków więc nie wiem co w tym dziwnego...

Ferbik napisał/a:
A wiesz dlaczego został zdemontowany? Na około pół dnia zresztą?

Nie mam pojęcia, ale za to wiem że nie było go w godzinach popołudniowych w ostatni piątek, ani w godzinach popołudniowych w niedzielę.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-01, 06:37   

Spooky napisał/a:
Nie mam pojęcia, ale za to wiem że nie było go w godzinach popołudniowych w ostatni piątek, ani w godzinach popołudniowych w niedzielę.

Bo jakiś burak go złamał dla zabawy. Przy barze też znaku nie widziałeś?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-01, 06:39   

Akurat nie przyglądałem się :wink: W każdym razie jedno jest pewne - jeśli znak już stoi na właściwym miejscu, to przynajmniej nie można powiedzieć że ludzie nie wiedzą o zakazie kąpieli :) Ale kiedy znaku nie było, jak najbardziej można było tak przypuszczać.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-01, 09:02   

Na początek stwierdzenie;
- Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
To tak na marginesie realnie osiągalnych kąpielisk przez mieszkańców powiatu wieluńskiego.
Nie chcę się czepiać szczegółów, ale o tym że rzeka jest zanieczyszczona i nie nadaje się do kąpieli wiadomo faktycznie nie od dziś, taki problem pojawia się praktycznie co roku. I czy te zakazy będą widoczne czy nie, ludzi raczej to nie odstraszy, upały robią swoje. Mnie natomiast dziwi jeden fakt, skoro już ta pani redaktor Natalia P, jest tak przejęta zdrowiem ludzi kąpiących się w rzece Warcie, to dlaczego przestrzega tak usilnie tylko tych, którzy korzystają z kąpieliska wokół „Kępowizny”? A co w dalszym biegu rzeki, na wysokości Kamionu, Krzeczowa, Osjakowa, tam jest wszystko OK., nie ma zagrożenia dla kąpiących się? Mówimy o prywatnych właścicielach kąpielisk, a jak z umieszczaniem zakazów wywiązują się gminy, którym podlegają tereny przywodne, czy liczba tych znaków jest wystarczająco duża, czy tak jak w przypadku Kamionu, jeden znak przy moście, a tereny wzdłuż rzeki, na którym biwakują letnicy można liczyć w kilometrach. I na koniec już, dlaczego nie ma wzmianki o tym że włodarze powiatu nie robią nic aby poprawić stan zanieczyszczenia rzeki Warty, albo żeby zapewnić mieszkańcom inne alternatywne, do brudnej rzeki kąpieliska.
Pani Natalio, więcej obiektywizmu, bo to co pani wypisuje to na odległość śmierdzi czyjąś zewnętrzną interwencją w treść tego artykułu. A ja szczerze mówiąc, brzydzę się takimi ludźmi, którzy dają się pociągać za sznurki.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-04, 15:03   

Spooky napisał/a:
Akurat nie przyglądałem się W każdym razie jedno jest pewne - jeśli znak już stoi na właściwym miejscu, to przynajmniej nie można powiedzieć że ludzie nie wiedzą o zakazie kąpieli Ale kiedy znaku nie było, jak najbardziej można było tak przypuszczać.

Dodatkowo zamontowane zostały 3 znaki informujące o zakazie kąpieli. Cóż... jak ktoś był w ten weekend na Kępowiznie to i tak stwierdził, że znaki są tylko po to, żeby stały. Znowu tłumy ludzi w wodzie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-04, 17:49   

Ferbik napisał/a:
Cóż... jak ktoś był w ten weekend na Kępowiznie to i tak stwierdził, że znaki są tylko po to, żeby stały. Znowu tłumy ludzi w wodzie...


Jednak mimo wszystko lepiej że te znaki są, niż gdyby miało ich nie być. Przynajmniej ludzie wiedzą że obowiązuje zakaz kąpieli, bo gdy znaków nie było nie każdy o tym wiedział.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-04, 18:45   

Spooky napisał/a:
Jednak mimo wszystko lepiej że te znaki są, niż gdyby miało ich nie być. Przynajmniej ludzie wiedzą że obowiązuje zakaz kąpieli, bo gdy znaków nie było nie każdy o tym wiedział.

Taki jest wymóg Sanepidu :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
JustyGie 
Czytał o Wieluniu
krewniacy.pl


Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2008-08-04, 22:13   

Hmm, ja słyszałam, że to wszystko przez gronkowca i jeszcze jakąś inną bakterię, ale nie pamiętam, jaką. Jeśli to rzeczywiście gronkowiec, to szczerze współczuję późniejszego próbowania wyleczenia złapanego gronkowca. Straszna sprawa.
_________________
www.forum.krewniacy.pl <- - zapraszamy!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-04, 22:36   

W Warcie głównym zagrożeniem są obecnie bakterie coli.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Natalia Ptak 
Słyszał o Wieluniu
natalia85


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-05, 12:43   

Wydaje mi się że zanim się kogoś obsmaruje to powinno się chociaż porozmawiać. Dzwonił do mnie dzierżawca Kępowizny i on jakoś nie ma zastrzeżeń więc nie sądzę żebyś Ty drogi Ferbiku był odpowiednią do tego osobą. :!:

[ Dodano: 2008-08-05, 13:45 ]
Najłatwiej jest krytykować. Krytykujesz radio prasę więc może załóż swoje prywatne niezależne media.
_________________
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW