R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2008-08-13, 06:45
ANKIETA: Błędy ortograficzne na forum

Czy Administratorzy i Moderatorzy powinni poprawiać błędy ortograficzne?
Tak. Obecny sposób dbania o poprawność pisowni w pełni mi odpowiada.
46%
 46%  [ 26 ]
Tak, ale w taki sposób aby poprawione błędy nie były widoczne.
48%
 48%  [ 27 ]
Nie. Pozostawmy posty w oryginalnej (błędnej) pisowni.
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 56
Wszystkich Głosów: 56

Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-08-12, 17:50   

sharm napisał/a:
Niech się wypowie Administrator o ksywie Administrator, bo to jedna z niewielu "rządzących" tutaj, którzy są obiektywni. Bo jak widzę Archdevil już coś sobie przeinaczył

Nie przeinaczył, a odczytał tak sugestię Administratora, która jest dosyć klarowna odnośnie drugiej opcji w ankiecie ;)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 18:02   

red, swoimi dwoma ostatnimi postami pokazałeś nam już wystarczająco jasno, na jakim jesteś etapie kultury osobistej i jaki masz stosunek do „demokracji”. Osobiście jeśli chodzi o mnie, to możecie nawet te błędy drukować w jakiejś lokalnej gazecie. Co byście nie zrobili w tej dziedzinie, to i tak ostatnia decyzja będzie należała do szarego forumowicze, albo tu zostanie, albo ……. .
A tak na dobrą sprawę, jeszcze dobrze nie wprowadzono tej formy w życie a Ty już wiesz że będzie be, i w zasadzie już się wywyższasz.
Na tym kończę tę dyskusje, bo do niczego jak zwykle, ona nie prowadzi , i czekam na decyzję Administracji.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-08-12, 18:06   

red napisał/a:
To nie jest tak rze koniecznie hce poprawiać fszystkim błendy bo hce komóś udowodnić sfojom wyrzszość czy coś ftym styló tylko wkóża mnie jak ktoś nie ómie pisać poprafnom polrzczyznom i jeszcze ma pretęsje jak mó sie błenty poprawia na czerwono...
ale się napracowałeś :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sharm 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 45
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 18:19   

Magduś napisał/a:
W opcji nr 2 brakuje mi "...aby poprawione błędy nie były aż tak widoczne". :P
Magduś wyraźnie napisała czego brakuje jej w opcji drugiej żeby była zgodna z poprawianiem - kolorowaniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 18:53   

miko 005 napisał/a:
red, swoimi dwoma ostatnimi postami pokazałeś nam już wystarczająco jasno, na jakim jesteś etapie kultury osobistej i jaki masz stosunek do „demokracji”.

Red tylko w dobry i owszem może przesadny ale dobry sposób pokazał jak się takie posty czyta, straciłem 3 razy więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie tego posta...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-08-12, 19:06   

d@vid napisał/a:
Red tylko w dobry i owszem może przesadny ale dobry sposób pokazał jak się takie posty czyta, straciłem 3 razy więcej czasu na przeczytanie i zrozumienie tego posta...
Zgadzam sie ,ale w historii tego forum jeszcze taki ewenement sie nie znalazł :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
sharm 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 45
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 19:32   

Archdevil napisał/a:
sharm napisał/a:
Magduś napisał/a:
W opcji nr 2 brakuje mi "...aby poprawione błędy nie były aż tak widoczne". :P
Magduś wyraźnie napisała czego brakuje jej w opcji drugiej żeby była zgodna z poprawianiem - kolorowaniem

Owszem, ale napisała to później.
a co ma piernik do wiatraka?? Bo nie rozumiem... Czy ty w ogóle wiesz o czym rozmawiasz, czy tak nie do końca? Skup się: Magduś napisała, że w opcji drugiej brakuje jej dopisku, z którym zgodziłaby się w pełni, czyli opcji której administracja nie umieściła w ankiecie. A co ma do tego czas w którym ona to napisała?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-08-12, 19:55   

red napisał/a:
poprawiać


poprafiadź

Ale ty byki robisz Red :D
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 21:27   

Zgodnie z wynikami ankiety proszę Administratorów i Moderatorów o poprawianie błędów w taki sposób aby poprawki nie były widoczne. Posty które celowo będą zawierały dużą ilość błędów będą nagradzane ostrzeżeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-12, 23:40   

miko 005 napisał/a:
Myślę że nic się nie zmieni, będziecie poprawiać błędy dalej jak do tej pory, bo też się przecież zdarzały, prawda? Tyle tylko że nie będzie jak w szkole, na czerwono. A w zasadzie to powinniście poprawiać owe błędy w sposób, który wybrali forumowicze, „niewidocznie”

I nie uzmysłowi to nic tym, którzy te błędy nagminnie robią. Moim zdaniem powinno to być piętnowane z tego względu, żeby nasz język nie zszedł na psy.
sharm napisał/a:
w ankiecie było jasno napisane: "Tak, ale w taki sposób aby poprawione błędy nie były widoczne." Dla mnie niewidoczne to niewidoczne a nie poprawione innym kolorem niż czerwony, chyba że tylko ze mną jest coś nie tak i ja to źle rozumiem. Jeśli tak to się poddaję i faktycznie nie ma demokracji. Albo jest, ale można ją sobie nagiąć do swoich potrzeb. Zobaczymy jak tu będzie. Niech się wypowie Administrator o ksywie Administrator, bo to jedna z niewielu "rządzących" tutaj, którzy są obiektywni. Bo jak widzę Archdevil już coś sobie przeinaczył

A Ty aktywny od dziś użytkowniku jakie prawa uzurpujesz sobie do tego tematu, skoro zarejestrowałeś się dzisiaj?
Administrator napisał/a:
Zgodnie z wynikami ankiety proszę Administratorów i Moderatorów o poprawianie błędów w taki sposób aby poprawki nie były widoczne. Posty które celowo będą zawierały dużą ilość błędów będą nagradzane ostrzeżeniem.

Po pierwsze: proszę zajrzeć do ankiety, kto głosował - jest remis biorąc pod uwagę mój post, po drugie - jestem przekonany, że modom nie będzie się chciało 'spierać czyjegoś (słowo wymoderowano) tak, aby nie było widoczne'. Możemy poprawiać błędy (chociaż IMHO powinny one razić piszącego posta po to, żeby wiedział, że ciężko się czyta coś, co nie jest napisane w języku polskim), żeby poprawianie ich było mniej widoczne. Takiej opcji w ankiecie nie było, a być powinna.

Red - szacunek dla Ciebie, bo bardzo się postarałeś i pokazałeś jednocześnie innym, którzy znają język polski w stopniu przynajmniej dobrym, jak ciężko czytać posta z błędami, gdzie skupiamy się w dużej szczególności na nich, a nie na treści posta.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-13, 06:42   

"Korzystając z uprzejmości Jara chciałbym sie ustosunkować do wyników ankiety:
Nigdzie nie napisałem że sie nie dostosuje do jej wyników. Podałem tylko przykłady jak mogą wyglądać teraz posty. Myślę że nikomu nie zaszkodziłoby korzystanie ze słownika ale to już nie moja sprawa, że niektórym nie robi różnicy "król" czy "krul".

miko 005 - nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Gdzie ja napisałem że nie uszanuje wyników ankiety? Napisałem tylko że ubolewam nad tym ze zapanuje teraz bylejakość i tyle. Więc nie wmawiaj mi proszę że olewam demokracje bo to bzdura.
I gdzie sie wywyższam? Czy korzystanie ze słownika i dbanie o czystość języka jest jakimś błędem? Czy kiedykolwiek komuś zarzuciłem że jest analfabetą i nie umie prawidłowo pisać po polsku?
Pomyśl czasem zanim coś komuś zarzucisz.

Tyle ode mnie - dostosuje się do wyników ankiety i decyzji administracji, co nie oznacza ze musi mi sie podobać. Ale takie są uroki demokracji...

PS - naprawdę trochę się namęczyłem przy moich dwóch wcześniejszych postach :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW