R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2008-08-23, 17:58
ANKIETA - Usuwanie postów

Czy należy usuwać posty niezgodne z regulaminem, obraźliwe itp. ?
Nie. Należy pozostawić wszystkie posty.
16%
 16%  [ 6 ]
Tak, ale pozostawiać ich kopie w wydzielonym temacie.
25%
 25%  [ 9 ]
Tak, ale w taki sposób aby przez okres kilku dni były jeszcze widoczne.
11%
 11%  [ 4 ]
Tak, ale w miejscu usuniętej treści powino pojawić się uzasadnienie.
38%
 38%  [ 14 ]
Tak, należy je usuwać bez uzasadnienia i zachowywania treści.
8%
 8%  [ 3 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-15, 01:01   ANKIETA - Usuwanie postów

Kolejna ankieta, tym razem w sprawie usuwania postów.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje "opcji" w ankiecie proszę o wpis poniżej. Administratorów i modów proszę o jak najszybsze uwzględnienie ciekawych propozycji w ankiecie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-08-15, 07:57   

Szczerze mówiac nie wiedziałam za bardzo na co zagłosować ,nie bardzo rozumię sens tego "Tak, ale w miejscu usuniętej treści powino pojawić się uzasadnienie" po co uzasadnienie skoro post zostanie usunięty i nikt go nie zobaczy ? :oops:Chodzi mi o to ze w takim przypadku znów będą zgrzyty bo ktos uzna że nie wie co tam pisało i czy admin faktycznie ma racje uzasadniając w taki a nie inny sposób i czy faktycznie było coś brzydkiego napisane. :lol:
No ale zagłosowałam na coś :twisted:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-15, 08:14   

Nie sztuką jest pozostawianie postów, które zaliczyć można do obraźliwych bądź niezgodnych z regulaminem tego forum.
Na tym polega właśnie moderacja, czyli kierowanie jakąś dyskusją i czuwanie nad jej właściwym przebiegiem.
Uważam, że pozostawianie takowych postów przyczyni się ogólnie do niekorzystnego wizerunku forum, które dotychczas pozostawało na dobrym poziomie.
Konfliktowi ludzie zawsze się znajdą, jednym będzie odpowiadało to, że posty nie są usuwane, że będą mieli pole do popisu, aby się wykrzyczeć do woli etc.
Innym (moim zdaniem przeważającej większości) będzie odpowiadało to, aby takowe posty, nie były widoczne, więcej, aby spory były załatwiane poza forum, nie zaśmiecając go tym samym.
Mieliśmy już kilka przykładów kiedy to, konflikt osiągał rozmiar, który nie powinien był osiągnąć i wtedy pojawiały się słowa obraźliwie, łamiące regulamin itp.
Dlatego uważam, że mądrym rozwiązaniem jest zastosowanie się do czwartej pozycji w/w ankiety, a mianowicie -
"Tak, ale w miejscu usuniętej treści powinno pojawić się uzasadnienie."
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2008-08-15, 11:00   

Posty nie powinny być kasowane, wtedy nowi uzytkownicy zobaczą jaki zamęt jest an forum, nie bedzie wiadomo do czego przykleić ostrzeżenia danego użytkownika. Usunąc jedynie słowa nieparlamentarne a posty zostawić, takie moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-15, 11:25   

Nie chcę się powtarzać, dlatego odsyłam wszystkich zainteresowanych mego zdania na ten temat, do podjętej już wcześniej rozmowy w innym miejscu;
http://www.wielun.biz/vie...r=asc&start=180

Uważam że treść trzeciego punktu ankiety, w kontekście mojego zapatrywania na tę sprawę, jest jak najbardziej trafną alternatywą.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vvivvo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-15, 17:27   

Jeżeli już będą wyniki ankiety i pewne decyzje ze strony Administracji i Moderacji, to jako użytkownik oczekiwałbym uwzględnienia danych ustaleń w Regulaminie. Czy to jest możliwe do realizacji?
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-15, 19:17   

Pojawi się na pewno stosowny punkt w regulaminie, dotyczący w/w.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-08-16, 08:18   

Proponuję kopie postów przenosić do area, żeby nie mieszać w to zwykłych użytkowników - bo to jest sprawa zarządców forum, więc upublicznianie naszych decyzji mija się z celem IMHO i wciąganie w to osób, które nie mają pojęcia w temacie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 09:23   

Ferbik, POPIERAM!
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-08-16, 10:37   

Cytat:
Ferbik, POPIERAM!


So, do I :)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-08-16, 20:36   

A według mnie powinny zostać. Wówczas każdy będzie wiedział, że na przykład na TEGO użytkownika należy "uważać", nie wdawać się w zbędne rozmowy. Jeżeli pisane jest to na ogólnodostępnym forum, to dlaczego to ma być chowane? To tak jakbyśmy bali się czegoś?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 21:09   

Dominika napisał/a:
A według mnie powinny zostać. Wówczas każdy będzie wiedział, że na przykład na TEGO użytkownika należy "uważać", nie wdawać się w zbędne rozmowy. Jeżeli pisane jest to na ogólnodostępnym forum, to dlaczego to ma być chowane? To tak jakbyśmy bali się czegoś?!

Usuwanie postów ma za zadanie zrobienie porządku. To że na takiego użytkownika trzeba uważać, będzie miał niejako napisane pod awatarem w ostrzeżeniach.
Jeżeli ktos napisze o drugiej osobie że jest $#@%#@ to mamy to zostawic dając mu tylko ostrzeżenie??? Uważam że taki post MUSI zniknąć z głównego forum a użytkownik dostać ostrzeżenie. Jakby to wyglądało jakby cos takiego zostało???
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-08-16, 22:26   

Trochę jestem na forum i raczej nie zauważyłam wyzwisk, no ale wszystkiego nie czytam, więc coś może umknęło mojej uwadze. :roll: Niemniej jednak, dziękuję za podanie przykładu.
Właściwie, jeśli będzie podane uzasadnienie w ogólnie dostępnym miejscu, to czemu nie. :wink: Zakładając, że nie będzie to uzasadnienie typu "nie trolluj".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 23:17   

Kolejny przykład... dzisiejszy fakt zaistniały na forum.
Dzisiaj pojawił sie nowy uzytkownik. W pięciu postach umieścił reklamy do różnych stron... trzy posty odwoływały się do tych samych stron. Właściwie to były takie same reklamy umieszczone w trzech różnych działach. Co z takimi postami??? Zostawić wszystkie trzy i dać ostrzeżenie??? Czy usunąć???
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-08-17, 11:44   

gregg napisał/a:
W pięciu postach umieścił reklamy do różnych stron... trzy posty odwoływały się do tych samych stron. Właściwie to były takie same reklamy umieszczone w trzech różnych działach. Co z takimi postami??? Zostawić wszystkie trzy i dać ostrzeżenie??? Czy usunąć???


Ewidentne naruszenie paragrafu 2, punkt 2 i 9 regulaminu forumowego Wieluń-biz.
I teraz, powinno się wymazać adresy podawane przez tego użytkownika, tak żeby były tylko one niewidoczne, a na dole posta wstawić odpowiednią informację, o złamaniu powyższych punktów regulaminu i poinformować że taki post wygaśnie za 24godz. np.
W przeciwnym wypadku ten ktoś znowu narobi zamieszania że administracja usuwa jego posty, tak dla własnego widzi mi się. A następni czytający takie informacje nie będą wiedzieli o co chodzi, no bo przecież tych postów już nie ma, i znowu: głupie domysły, niedomówienia, i wyszukiwanie dziury w całym. A tak wykorzystując pomysł ourson`a, którego popieram powyżej i ciągle twierdzę że trzeci punkt ankiety, to jest najtrafniejsze rozwiązanie, można uniknąć wszelakich nieporozumień związanych z kasowaniem niemieszczących się w ramach regulaminu postów.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-08-17, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW