R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie nad wodę?
Autor Wiadomość
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2009-07-19, 20:38   

Wracając dzisiaj ze zlotu ciężarówek w Opolu wjechałem na duże jezioro w Turawie .

Woda kwitnie , byłem przy LOKowskiej rybaczówce . Kelnerka w barze powiedziała że z drugiej strony od Kotorza jakby jest jeszcze gorzej . Jedyne miejsca gdzie w "miarę" to przystanie gdzie non stop jest ruch łódek .

Dodam tylko że mądry samochód pokazywał dzisiaj 19 stopni a zapaszek był konkretny , przy 29 musi być naprawdę wesoło :)

Obraz 869.jpg
Plik ściągnięto 382 raz(y) 129,15 KB

Obraz 865.jpg
Plik ściągnięto 417 raz(y) 121,9 KB

_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-20, 10:32   

Ja polecma termy, fajna sprawa może troszke droga

http://www.termyuniejow.pl/pl/


a za 24 miesiace będzie najwiekszy park rozrywki w Polsce, będą również
"Termy Maltańskie” w rejonie ulic Warszawskiej i Krańcowej oraz Jeziora Maltańskiego w Poznaniu
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-20, 10:42   

Ale w Turawie nie tylko jest jezioro duże, tzn przy Turawie jest jeszcze bardzo fajne jezioro Srebrne i jezioro Średnie.
te zdjęcia są tych miejsc gdzie nikt się nie kąpie, bo jak sama nazwa wskazuje łowią tam ryby.
maaciej76 a byłeś może od strony Promenady?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-21, 17:34   

to jedyne zdjęcie jakie znalazłam, z pobytu w Turawie. Data jest widoczna na zdjęciu, to jest przy Promenadzie i ja jakoś nie widzę w tej wodzie nic złego.
Ostatnio zmieniony przez wielunianka1992 2010-06-30, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-07-24, 13:44   

Niestety tegoroczne lato nie rozpieszcza turystów i wszystkich spragnionych wodnych kąpieli. Wczoraj miałem okazję być nad zalewem sulejowskim w Smardzewicach (na zaporze). Po obydwóch stronach zalewu zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne, całkiem nieźle rozbudowane, no niestety woda, woda zielona i śmierdząca :shock: , fotki poniżej.
Chociaż, pomimo czerwonej flagi, znalazło się kilku „śmiałków”, którzy pławili się w takiej wodzie. Zdziwiło mnie też zachowanie niektórych rodziców, bo dzieciaki mogę zrozumieć, beztrosko patrzyły jak ich pociechy zażywały kąpieli prawie że błotnych ;) .

Ale jak już ktoś dotrze do Smardzewic, a woda w zalewie nie okaże się dobrym sojusznikiem do zażywania kąpieli, to proponuję mały wypad do Kampinoskiego Parku Narodowego a w nim do ośrodka hodowli żubrów w Smardzewicach. Nic rewelacyjnego, ale zawsze można jakoś zapełnić czas wolny ;) , zdjęcia poniżej :) .

Zalew sulejowski.jpg
Plik ściągnięto 370 raz(y) 145,43 KB

Zalew sulejowski 1.jpg
Plik ściągnięto 430 raz(y) 101,38 KB

Zalew sulejowski 2.jpg
Plik ściągnięto 416 raz(y) 117,74 KB

Ośrodek hodowli żubrów 1.jpg
Plik ściągnięto 370 raz(y) 243,29 KB

Ośrodek hodowli żubrów.jpg
Plik ściągnięto 422 raz(y) 252,38 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
JustyGie 
Czytał o Wieluniu
krewniacy.pl


Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-07-24, 14:53   

A te zielone kolorki to nie czasem od tego, że jest czas kwitnienia jakiejś rośliny w wodzie? Wiem, że nad Jeziorskiem jest tak samo. Jak kwitnie jakaś roślina, to jest zielono.
_________________
www.forum.krewniacy.pl <- - zapraszamy!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-30, 19:22   

Komunikat nr 17 z dnia 28.07.2009r.
w sprawie jakości wody w kąpieliskach i basenach na terenie powiatu wielunskiego


Na terenie powiatu wieluńskiego aktualnie można korzystać z kąpieli w Pływalni Odkrytej Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieluniu znajdującej się przy ul. Broniewskiego 4 i Basenu Kąpielowego Ośrodka Wczasowego „Kalina” w Drobnicach. Jakość wody w w/w pływalniach nie budzi zastrzeżeń.

Jakość wody w miejscu wykorzystywanym tradycyjnie do kąpieli na rzece Warta Załęczu Wielkim przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” oraz w miejscu zwyczajowo wykorzystywanym do kąpieli na rzece Warta przy Polu Biwakowym „Kępowizna” w Kałużach nie odpowiada wymogom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 października 2002r., w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda w kąpieliskach.

Nie dopuszcza się do kąpieli

- miejsca wykorzystywanego tradycyjnie do kąpieli na rzece Warta w Załęczu Wielkim przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród”.
- miejsca zwyczajowo wykorzystywanego do kąpieli na rzece Warta przy Polu Biwakowym „Kępowizna” w Kałużach.

Informacje dotyczące jakości wody będą na bieżąco po przeprowadzonym badaniu aktualizowane i umieszczane na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wieluniu - www.pssewielun.pl

Źródło:
PSSE Wieluń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-08-03, 23:22   

co do Turawy no to byłam teraz na weekendzie..ale muszę powiedzieć że się zawiodłam... tyle lat już jeżdżę ale wody gorszej nigdy nie było..Byłam tylko nad Jeziorem Dużym, wiem że nad Srebrnym przy tak gorącej pogodzie nie było gdzie koca rozłożyć, a na Średnim już w poprzednim wyjedzie widziałam urządzenie do oczyszczania, ale jechać mi się tam nie chciało...bo od ośrodka miałam 200 m na plażę wiec po co tam..

w sobotę poszliśmy nad Promenadę woda okropna zielona...i to na zdjęciu będzie pokazane, ale poszliśmy też w niedzielę i można powiedzieć że woda prawie czysta, wiec ja nie rozumiem. czemu tak?
i jeszcze dwa zdjęcia to na plaży przy ośrodku w którym byłam, tam woda była w miarę, ludzie się normalnie kąpali.

3.JPG
to jest przy Promenadzie, zdjecie robione z jeziora.
Plik ściągnięto 378 raz(y) 108,46 KB

2.JPG
to koło 11 już większy ruch
Plik ściągnięto 356 raz(y) 61,8 KB

1.JPG
to robione po 9 rano, wiec prawie nikogo jeszcze nie było
Plik ściągnięto 378 raz(y) 85,04 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Alicja 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Praszka
Wysłany: 2009-08-04, 12:12   

wielunianka1992 napisał/a:
wiem że nad Srebrnym przy tak gorącej pogodzie nie było gdzie koca rozłożyć

dokładnie. Byłam tam w niedziele i wytrzymałam tylko dwie godziny. Miałam dość strzepywania z siebie piasku, ludzie dosłownie przechodzili nad moją głową :/ Za to woda fantastyczna, choć przy tak dużej liczbie kąpiących mętna od piasku z dna.
_________________
Jedną z korzyści bycia bałaganiarzem jest to, że nieustannie dokonujemy fascynujących odkryć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-08-04, 14:39   

Alicja napisał/a:
Za to woda fantastyczna, choć przy tak dużej liczbie kąpiących mętna od piasku z dna.

a woda zimna tam nie była? bo wiem że przeważnie tam chłodna jest :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Alicja 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 1 raz
Wiek: 38
Dołączyła: 16 Mar 2009
Posty: 118
Skąd: Praszka
Wysłany: 2009-08-04, 18:53   

zimna, ale fajna :D
_________________
Jedną z korzyści bycia bałaganiarzem jest to, że nieustannie dokonujemy fascynujących odkryć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 12:38   

NIE POLECAM się kąpać w Kamionie...Bo to co widziałam to dla mnie skandal. Oczywiście nie tylko ja widziałam..Jak szambowozami wlewana jest woda do Warty. W samo południe koło kąpiących się ludzi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 14:28   

A wiecie jak Turawa w tym roku?? Może ktoś z Was był?? Można się kąpać? Zastanawiam się nad wyjazdem w sobotę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcinreq 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 131
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 16:13   

Tutaj ciekawy link do sprawdzania kąpieliska na które się wybieramy :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fafforek 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 133
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-13, 17:21   

marcinreq napisał/a:
Tutaj ciekawy link do sprawdzania kąpieliska na które się wybieramy :)


Suuuper, dziękuję :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW