R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Zmiana nazwy pewnych ulic w naszym mieście
Autor Wiadomość
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-02, 19:44   

Mateusz:
Dzięki ;) .
miko005:
miko005 napisał/a:
należy się tylko cieszyć się że nasze miasto ma takiego Zygmunta Starego, osobę która ……….

No dalej. Ulżyj sobie, a przy okazji ..., może dowiem się o sobie, czegoś, czego nie wiem, a może chciałem ukryć... ??

miko005 napisał/a:
Tylko społeczeństwo ma już dosyć oglądania się za siebie.



Słyszymy to od 1995r. i co? Czy zaufanie do naszej klasy politycznej rośnie?
Nie dajmy się nabrać. Patrzmy w metrykę i w rodowód.
miko005 napisał/a:
Bo ludzie tego pokroju co wyznawcy PiS-u, a między innymi i Ty, niczego innego nie umieją, i trudno byłoby im utrzymać się na politycznych salonach.

Cóż nie ukrywam, że niespieszno mi na "polityczne salony" i nie mam osobistych ambicji by tam zaistnieć. Na "poltycznych salonach" spotyka się bowiem niekiedy takie kanalie, że nie jest to najprzyjemniejsze środowisko, w którym chciałbym przebywać, ale właśnie dlatego jestem zdecydowany popierać tych, o których wiem, że tych z "politycznych salonów" potrafili by godnie i ofiarnie dla dobra społecznego zastąpić, a nie tylko "grać wyłącznie pod siebie".
Tacy ludzie są w PiS, LPR, Samoobronie, a moze nawet w SLD?
Jednak z pewnością nie są nimi ci, którzy nie przejrzeli na oczy i nadal uważą system komunistyczny za "system sprawiedliwości społecznej", a ówczesnych aparatczyków za "ludzi honoru".
Gdyby bowiem tak było, to czy system ten by upadł?

Ludzie skompromitowani nie zasługują na nazwy ulic, nie jestem również za nazwami "neutralnymi", typu Bajkowa czy Czerwonego Kapturka.
Nazwy ulic powinny przypominać tych, którzy przysłużyli się całemu społeczeństwu, całej Polsce.
A tak a'propos: Nie ma w Wieluniu ulicy Zygmunta Starego, a może powinna być...? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-10-02, 20:16   

Plac targowy powinien nazywać się im. Zygmunta Starego bo tam też się tak można
bez sensu i "dla zasady" pokłócić. ;)
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-02, 20:43   

Cytat:
Rozwaga i pokojowe usposobienie Zygmunta Starego sprawiły, że w chwili śmierci cieszył się ogólnym szacunkiem w kraju i za granicą. Okres jego panowania określany jest jako złoty wiek w Polsce.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_I_Stary
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vvivvo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 18:55   

jak nazwiemy kazda ulice nazwiskiem kanclerza, prezydenta, burmistrza, proboszcza Naszego Miasta Wielunia, to zabraknie nam ulic, ale wtedy wszyscy pewnie bedziemy bardzo zadowoleni, bo Nasze Miasto i Nasi Ludzie na tabliczkach. Czy czerwoni, czy biali, czy z sierpem czy z kosa, to i tak nie ma znaczenia, bo wazne, ze z Wielunia.



Jeśli chcesz, aby Twoje posty dało się czytać wyraźnie, stosuj mniej wyimaginowaną kolorystykę teksu.
J.
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-10-03, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2008-10-10, 21:50   

Jak czytam o zmianie nazw ulic, to zastanawiam się, czy w Wieluniu nie ma nic ważnejszego do zrobienia.
Przypomina mi się też napis na transparencie, jaki widziałem w Gdańsku w czasie strajku stoczniowców: "To nic, że nie mamy nic, ale za to mamy socjalizm".
Można to trochę zmienić i sens będzie taki: "To nic, że nie mamy nic, ale za to mamy nazwy ulic ochrzczone słusznymi nazwami".
Dla przykładu podam, że jeszcze twardo stał berliński mur, gdy odwiedzałem rodzinę w Berlinie. Tym Zachodnim. Z tamtego okresu posiadam plan tego miasta.
Po zburzeniu muru, gdy mogłem już tam jeżdzić częściej, korzystałem z tego planu niejednokrotnie. Mam go do dziś. Widnieje na nim zaznaczony nieistniejący już mur.
Ale są tam również ulice, które, w przeciwieństwie do muru, nie znikneły z planu miasta.
Dzisiaj znam Berlin na tyle, że nie muszę korzystać z planu miasta. Jednak w sporadycznych przypadkach, gdy potrzebuję coś dokładnie zlokalizować sięgam do tego starego planu. Jest nadal aktualny.
No tak, ale Niemiec ogląda euro z każdej strony nim je wyda. Nie tylko własne, ale również euro publiczne.
Zatem: "To nic, że nie mamy nic, ale za to będziemy mieli nowe nawy ulic."

Tylko że nowe nazwy ulic, to nie to samo, co nowe ulice.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-17, 23:07   

Ja bym zostawił te dwie komunistyczne nazwy, powody:
1. Koszty zmiany (przy tych ulicach mieszkają ludzie, są drobne firmy)
2. Komuniści ci są mało znani (mało kto próbuje dociec kim był np Biedal)
3. Najbardziej drażniące nazwy jak np Armii Czerwonej, Lenina itd już dawno zmieniono więc "czerwonym miastem" nas nie nazwą :) .

Za to zmienił bym coś innego:
Definitywne przemianowanie fragmentu Głębokiej między Popiełuszki i Wendta na ul Zacisze (teraz tam jest tylko szczątkowy przebieg Głębokiej) adresów na tym fragmencie nie ma, więc koszty zerowe. Takie posunięcie uporządkuje ten rejon miasta. Zwłaszcza że z Głębokiej zostanie (moim zdaniem słusznie) odcięty wjazd na ulicę Popiełuszki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-17, 23:40   

Może ?
Agnieszka Rzymianka Patronka młodych dziewic, czystości, narzeczonych, dzieci, panien, ogrodników
Alfons Patron zakonu Redemptorystów, adwokatów, osób świeckich, spowiedników, teologów
Blandyna Patronka pomocy domowych, dziewic
Chlodwald Patron wytwórców gwoździ
Dionizy Patron strzelców, przywoływany w różnych okolicznościach, m.in. przy bólu głowy, opętaniu i kłótniach
Gertruda z Nivelles Patronka podróżników i ogrodników oraz przeciw myszom i szczurom, pielgrzymów
Korneliusz Patron chorych na grypę
Mamert Patron mamek i orędownik w chorobach piersi
Werena z Zurzach Patronka gospodyń na plebani
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-18, 17:06   

Krool50 napisał/a:
Może ?

A może pełnymi zdaniami ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
boreira 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 23:32   

Mateusz napisał/a:

Przyjdzie pora to zmienić, ale to w lepszych czasach.



zgadzam się, choć myśle, że już jest za późno.. był czas na zmiany ulic... pamietam jak jechałem do ciotki do Łódzi która mieszkała na Retkini (osiedle, 100 tys. mieszkańców)i tam zmienili około 70% nazw ulic. Był czas na zmiany.. teraz to kazdego go... obchodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-02-27, 09:47   

przepraszam pomyłka. :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2009-02-27, 09:59   

to koment też stąd usuwam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-03-01, 19:30   

Gdyby ktoś chciał się zapoznać z historią Józefa Biedala, a nie tylko głupio powtarzać po innych: "Ubek!, Ubek!".

Tutaj rozmawiamy na temat Józefa Biedala.
Żołnierza, partyzanta, oficera UB, poety, muzyka, kompozytora...

http://www.historiawielun...25-30.html#3212
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-20, 19:35   

Skoro jest takie zapotrzebowanie na nazwy ulic i nazwanie ich wybitnymi nazwiskami to trzeba na gwałt budować ulice. Mogą być krótkie. Mniejsze koszty.
Panie Rysiu Kmita. Ulica Biedala się Panu nie podoba? Bo był UB-ek?
A inną chce pan nazwać imieniem komunistycznego dygnitarza?
Logika szwankuje?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Anarchista 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 59
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 10:32   

Biedal poetą i kompozytorem? To w takim razie Hitler też był niezłym malarzem i miał jakieś zasługi- choćby w zwalczaniu sowieckiej agentury. A tak poważnie, to bohaterów ci u nas dostatek. Na to miano zasłużyły już całe tabuny ludzi, których rodowodów nie chce się nikomu śledzić i dociekać kim oni zacz. Masowo honoruje się ludzi, którzy nic takiego właściwie nie zrobili. Po prostu w cięższych czasach zachowali się przyzwoicie. Nikomu nic nie umniejszając, to czego dokonał pastor Wendt? Po prostu postąpił tak jak każdy przyzwoity człowiek powinien postąpić. Gdyby postąpił inaczej zasłużyłby na miano kanalii. Ten ksiądz od Ronda 18 stycznia podobnie. Dość już nazwisk, pseudonimów, przydomków! Nikt nie będzie wyjaśniał i dociekał kim był Kowalski albo Malinowski. Moje pokolenie zna to z autopsji. Pies z kulawą głową nie wiedział kto to Kasprzak, Róża Luksemburg, czy Janek Krasicki, dopóki tego nam do łba w szkole nie wtłoczyli. Nadmieniam, że interesowałem się historią. ale rozdział pt. "Ruch robotniczy w XIX i XX wieku" działał na mnie odstręczająco. Podobnie będzie z działaczami kościelnymi (wszystkich kościołów), burmistrzami i innymi urzędnikami. Za diabła już nie mogę sobie przypomnieć nazwiska tego księdza od ronda, chociaż nie dalej jak dwa dni temu usiłowałem dociec kim On był. Pora na wspomniane przez kogoś "neutralne nazwy". Nazwy celne, oddające charakter miejsca i wpadające w ucho. Chodząc po Wieluniu i tak mam wrażenie, że przechadzam się wśród nagrobków na cmentarzu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 18:25   

Ja bym pokusił się o nazwanie imieniem doktora Zygmunta Patryna oprócz szpitala jeszcze jakiejś ulicy, bądź właśnie ronda.
To jest dla mnie autorytet lokalny.
Więcej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Patryn
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW