R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-11-28, 20:00
Elektrowni nie będzie
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-03, 13:03   Elektrowni nie będzie

Cytat:
Znany jest już ostateczny finał dość kontrowersyjnej sprawy związanej z budową na Warcie w Konopnicy przez inwestora z Częstochowy elektrowni wodnej. Przypomnijmy, że budowa rozpoczęła się wiosną tego roku. Po obu stronach rzeki pojawiły się ciężkie maszyny, które rozpoczęły pracę. Inwestycję jak się później okazało nie do końca legalną oprotestowali mieszkańcy Konopnicy i władze gminy.



Po kilku miesiącach od tamtych wydarzeń znamy już ostateczną decyzję w tej sprawie, mówi TVK WSM Wacław Szumigaj- wójt Konopnicy. Otóż wspomnianemu inwestorowi zostały cofnięte wszelkie pozwolenia na kontynuowanie budowy elektrowni. Teraz pozostało mu już tylko wywiezienie ciężkiego sprzętu usytuowanego przy rzece.

Mieszkańcy przeciwni tej budowie obawiali się przede wszystkim, że inwestor zniszczy im niedawno wybudowany piękny pasaż. Zaistniało także prawdopodobieństwo, że duże spiętrzenie wody, którego wymaga elektrownia wodna spowoduje zalanie domów znajdujacych się przy rzece.

Wszyscy mają tutaj jeszcze w pamięci powódź stulecia z 1997 roku, kiedy to woda wystąpiła z brzegów i rozlała się po okolicy. Na jednym z domów do dziś widnieje jeszcze specjalnie zaznaczony poziom wody, jaki był tutaj w lipcu 1997 roku.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl


25.04konop3d.jpg
Plik ściągnięto 24407 raz(y) 73,85 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
konopnica 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 77
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Konopnica
Wysłany: 2008-10-05, 07:35   Znam tą budowe

Zagrywka polityczna .
Posłowie i wójt zbierają głosy wyborcze i z ludzi kretynów robia .
Mieszkańcy naszej gminy to naiwniaki przeciesz jak cofneli pozwolenia to facet niezłą kase dostanie .Urzędnik odpowiada za swoje decyzje .
Rozmawiałem z inwestorem powiedział ze my wszyscy zapłacimy w podatkach za błedy urzędników a on tylko rachunki zbiera i uzbierał na 4 miliony złotych ?????
Wczoraj widziałem budowa idzie pełną parą .

A my obywatele wybieramy głupich urzędników płacimy podatki na odszkodowania za błędy urzędników .

Najpierw komuna zabrała majątki potem urzędnicy sprzedali za darmo a my teraz byłym właścicielą płacimy odszkodowania .
A urzędnicy maja wysokie emerytury i sobie żyją oni nie płacą podatków bo to posorzyty zyjące z podatków .
_________________
PZPR wracaj bo jest co zabierać ludzie znów są bogaci .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 08:46   

konopnica napisał/a:
Wczoraj widziałem budowa idzie pełną parą .



Skoro pozwolenia na budowę zostały cofnięte to wszelkie teraźniejsze działania budowlane są niezgodne z prawem.
Obowiązkiem Twoim było powiadomić o tym odpowiednie służby.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
konopnica 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 77
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Konopnica
Wysłany: 2008-10-05, 09:11   i się mylisz kolego

I się mylisz bo ja prawo znam .

Zakładam ze cofnięto pozwolenia zanim taka decyzja stanie się ostateczna mija 3 miesiące minimum a jak dobry prawnik to nawet lat .

Ale nie o to chodzi w tej sprawie postanowiłem ją poznać w całości zapoznałem się z papierami w gminie i pozwoleniami jakie tam zostały wydane ,osobiście dzwoniłem i sprawdzałem po urzędach pozwolenia i decyzje i wiesz co wszystko jest w porządku .

Na tej budowie była kontrola Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego sprawdzali wszystkie papiery i wszystko jest w porządku .

Teraz jeśli ktoś chce cofnąć pozwolenia to robią jakiś przekręt moim zdaniem chodzi o wypłatę odszkodowania w milionach złotych a w to wszystko robi wójt i inwestor .Sam widziałem jak się spotykali jak Szumigaj był radnym był u niego po co ???

Jaki cel by miało cofanie pozwoleń przeciecz tam woda była piętrzona przed budową i wcześniej był młyn wodny piętrzenie ma być takie samo prawie jak było ( 20 cm większe )osobiście czytałem
A te turbiny komu mogą szkodzić

Osobiście nie znalazłem żadnego przeciwwskazania dla tej inwestycji tylko same pozytywy

A jeśli kto ma interes w cofnięciu pozwoleń ten kto będzie miał z tego kasę czyli inwestor
nie wiem jeszcze ile dostał dotacji na ten cel i kredytów a jak cofną pozwolenia to on nie będzie płacił
a kasa mu zostanie i to spora .
A pozory stwarzać trzeba nawet na budowie i na urzędzie wójta a cel zawsze jest ukryty i należy się domyślać o co tam chodzi ?????????
_________________
PZPR wracaj bo jest co zabierać ludzie znów są bogaci .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-05, 09:39   

konopnica napisał/a:
Jaki cel by miało cofanie pozwoleń przeciecz tam woda była piętrzona przed budową i wcześniej był młyn wodny piętrzenie ma być takie samo prawie jak było ( 20 cm większe )osobiście czytałem
A te turbiny komu mogą szkodzić

Osobiście nie znalazłem żadnego przeciwwskazania dla tej inwestycji tylko same pozytywy

A jeśli kto ma interes w cofnięciu pozwoleń ten kto będzie miał z tego kasę czyli inwestor



A jednak z tego co wiadomo to sami mieszkańcy byli przeciwni budowy tej elektrowni, więc nie doszukiwałbym się winy po stronie inwestora.
Jednak sprawa sama w sobie jest dość dziwna, bo o okolicznościach budowy elektrowni i jej skutkach zapewne mówiło się dużo wcześniej, przed jej rozpoczęciem, więc dlaczego doszło w ogóle do tej inwestycji?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
konopnica 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 77
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Konopnica
Wysłany: 2008-10-05, 10:27   nie zwracaj uwagi na ludzi

ludzie i to tacy na wiosce zabitej dechami co za przykład nimi każdy może manipulować do woli a taki wójt wierzą mu w każde słowo wszyscy .Tacy ludzie nie mają własnego zdania .

Doszło do budowy bo dostał wszystkie pozwolenia nawet z gminy która teraz jest rzekomo przeciwna i się nie przyznaje ze dali zgodę .

Z jednej strony mu gmina blokuje z z drugiej pomaga nie rozumie o co chodzi
najpierw na drodze dojazdowej gmina robi blokadę żeby pokazać jak jest przeciwna po kilku dniach wójt każe ją rozebrać

Jeśli było coś nie tak z papierami to dlaczego pozwolono budować pierwsze papiery w gminie mają datę 2004 rok od 4 lat wiedzą ze będzie budowa a teraz cofają pozwolenia jak budowa prawie skkończona .

A wiesz ze budowę można ubezpieczyć i teraz jak cofnęli pozwolenia to za wszystko zapłaci ubezpieczyciel za przerwane kontrakty budowlane za zyski jakie by przyniosła a budowla zostanie jego za darmo którą za rok uruchomi
tam tylko turbin brakuje a tak wszystko jest skończone .
Dziwne na koniec budowy cofać pozwolenia
_________________
PZPR wracaj bo jest co zabierać ludzie znów są bogaci .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-10-05, 10:53   

konopnica, a na co tak ta gmina wydaje te pozwolenia co??
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
konopnica 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 77
Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Konopnica
Wysłany: 2008-10-05, 11:02   

gmina wydaje pozwolenie wstępne zatwierdzając plan zagospodarowania przestrzennego na podstawie któreo dostał pozwolenie na budowe
_________________
PZPR wracaj bo jest co zabierać ludzie znów są bogaci .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-10-05, 11:13   

konopnica napisał/a:
gmina wydaje pozwolenie wstępne zatwierdzając plan zagospodarowania przestrzennego na podstawie któreo dostał pozwolenie na budowe


No tak, oczywiście najlepiej wrzucić wszystkie działki jako rolnicze, przywrócić PGRy i niech lud rolniczy się bogaci...

Każdy podkreślam każdy, ma prawo wystąpić do UG z chęcią zmiany zapisu jego działki w MPZP. Jeżeli nie jest to sprzeczne z koncepcją ogólnego rozwoju gminy, rada gminy zazwyczaj przystaje na tego rodzaju propozycje. A jak przy tym jeszcze inwestor uczestniczy w partycypacji kosztów sporządzenia Studium i Planu, to jest to tylko i wyłącznie z pożytkiem dla gminy i jej mieszkańców ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-03-27, 12:02   

Trochę nowego info w temacie:

http://wyborcza.pl/1,7524...piaja_wies.html
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-03-28, 19:42   

http://www.mew.pl/Forums/viewtopic/t=1192.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW