R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Powiatowy Urząd Pracy w Wieluniu a biurokracja
Autor Wiadomość
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 07:47   

mixas napisał/a:


Masakra jakaś co piszesz. Ja wiem, że można nie być zadowolonym z pracy urzędu, ale takie głupoty wypisujesz, jeżeli masz jakiś dowód napisz.


To Ty chyba bez obrazy nie zyjesz w rzeczywistym świecie, tylko w jakimś matrixie...Każdy wie,ze po znajomości wszystko sie załatwi i sama o tym wielokrotnie sie przekonałam, z doswiadczenia wiem, także bzdur sam nie wypisuj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lalola 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-05-27, 13:56   

co odezwala sie pani z urzedu pracy ze tak go broni?????? jawne to bylo kto zostal wybrany a jesli chcialas sie dowiedzie c czy przeszlas to treba bylo zadzwonic. chociaz nie wiem czy nie powinny byc na stronie pup ujawnione. nie uwazam sie za mnajlepsza ale wiem jak jest w takich instyttucjach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeszcze nie poznalas życia dziwczynko

- przepraszam chłopczyku
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2009-05-27, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 17:22   

Nie pracuję w urzędzie pracy. Nie bronie, tylko nie lubię jak ktoś rzuca oskarżenia na prawo i lewo tylko na podstawie własnych odczuć. Mogę napisać nawet, że nigdy nie byłem "klientem" tego urzędu, w moim matrixie nie miałem takiej potrzeby i nikt mi niczego nie dał na talerzu. Znam kilka osób które, dostały się do pracy na państwowym stanowisku i wcale nie przez protekcję tylko dzięki własnemu przygotowaniu, a i tak większość uważa, że musiał to ktoś załatwić no bo jak. Jest to krzywdzące dla tych osób. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nepotyzm jest dość powszechnym zjawiskiem w naszym kraju, ale procedury które są wprowadzane systematycznie zmniejszają to zjawisko.

Cytat:
Każdy wie,ze po znajomości wszystko sie załatwi i sama o tym wielokrotnie sie przekonałam,


Czyli sama napędzasz ten mechanizm.

Cytat:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeszcze nie poznalas życia dziwczynko

- przepraszam chłopczyku


Skąd wiesz? Znasz mnie? Masakra, teraz się w sobie zamknę i zastanowie się dlaczego ten cały świat jest przeciwko mnie.

Trochę mnie to zirytowało.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 19:12   

Nie napędzam żadnego mechanizmu, stwierdzam tylko suche fakty, że tak jest i sam doskonale o tym wiesz ale dalej się upierasz przy swoim jakby na przekór jedynie. Sama też znam osoby, które dostały sie w drodze konkursu, egzaminów do danej instytucji i ok. Ale jest wiele sytuacji, w których nepotyzm jest bardzo widoczny. Akurat jakoś jesli chodzi o PUP to zauważ, że wiele osób już o tym wspominało, więc może cos w tym jest co?Zastanów się nad tym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lalola 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-05-27, 21:50   

skoro ty nie byles nigdy klientem tego urzedu to jak sie mozesz na ten temat wypowiadać????????????????????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 21:55   

lalola napisał/a:
koro ty nie byles nigdy klientem tego urzedu to jak sie mozesz na ten temat wypowiadać??

Po pierwsze: petentem, po drugie jak kończysz zdanie, to tylko raz naciśnij klawisz z kropką, wykrzyknikiem, pytajnikiem... nie zasypiaj na klawiaturze.


mixas: potwierdzam to, co napisała Leveile Soleile. Twoje posty niestety postrzegam tak, jakbyś miał co najmniej kogoś z rodziny, kto pracuje w PUP Wieluń, skoro go tak zaciekle bronisz.
A co powiesz na to, że parę postów wyżej opisałem trud z zarejestrowaniem się i poszedłem parę dni temu (nie dostarczając dokumentów potrzebnych do określenia mnie bezrobotnym z prawem lub bez prawa do zasiłku, które rzekomo były wymagane przez 2 urzędniczki), otrzymałem (sic!) status bezrobotnego bez prawa do zasiłku? Żadnych pytań, żadnego straszenia odpowiedzialnością karną jak ostatnio. Jakoś dało radę? Jak to można wytłumaczyć? Co prawda, zostałem oczywiście odesłany z "sekretariatu" do pokoju nr jakiśtam, a z tego pokoju na salę zwierzeń z idiotycznymi oznaczeniami stanowisk jak dla bydła. 3 osoby zajęły się mną po to, żebym odebrał jeden świstek i podpisał jeden papierek. Cóż za troska... moim - między innymi kosztem...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 22:48   

Nie no nie zrozumcie mnie źle. Ja wiem, że instytucja nie działa jak szwajcarski zegarek. No ale mało która w naszym kraju działa tak jakbyśmy chcieli.
Cytat:

mixas: potwierdzam to, co napisała Leveile Soleile. Twoje posty niestety postrzegam tak, jakbyś miał co najmniej kogoś z rodziny, kto pracuje w PUP Wieluń, skoro go tak zaciekle bronisz

Zgadza się i dlatego się irytuję bo widzę ile pewna bliska mi osoba przynosi pracy do domu a ktoś sobie piszę, że tam tylko siedzą i kawkę piją. Moim zdaniem problemem są procedury, które obowiązują ale z drugiej strony w takich instytucjach wszystko trzeba regulować w najdrobniejszym szczególe, aby uniknąć chociażby zjawiska takiego jak nepotyzm. Marcin co do twojego pobytu w urzędzie to spróbuj się dostać do jakiegoś specjalisty lekarza w ramach ubezpieczenia to pobyt w PUP-ie w odniesieniu do tego wyda ci się ekstra szybki (taka mała dygresja). Wydaje mi się, że nie ma co się spierać dalej bo każde z nas ma swoje rację i są one słuszne ale strzelanie tekstami "tam jest źle bo tak, bo jest źle itd." bez żadnego argumentu nie ma racji bytu.

Cytat:

Nie napędzam żadnego mechanizmu, stwierdzam tylko suche fakty, że tak jest i sam doskonale o tym wiesz ale dalej się upierasz przy swoim jakby na przekór jedynie


Nie no oczywiście, że zdaję sobie sprawę. Także resumując zgodzę się z Ferbikiem, że miał prawo się zirytować na procedury, myślę, że pewnie przy odrobinie życzliwości (ze strony PUP) można by było pewne sprawy załatwić szybciej.

Cytat:
po prostu ten urząd pracy przechodzi sam siebie. ofert pracy nie ma dla normalych ludzi. ale sa dla ludzi ktorzy sa spokrewnieni z pracownikami urzedu pracy. niestety niedawno sie dowiedzialam ze pewna osoba bez wyksztalcenia matury prace za biurkiem bo jej ciocia w urzędzie pracy zalatwi. taka sprawiedliwosc. juz nie wspomne ze byl konkurs na stanowisko do urzędu pracy no i kto je zajał? chyba wiadomo rodzina pracowników i stażystki z up. wiec po co ogłaszać takie konkursy skoro wszystko jest ustawione?????????????????

Ale teksty tego typu są wysoce nieprzemyślane, takie moim zdaniem... gorzkie żale.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 23:02   

mixas napisał/a:
Marcin co do twojego pobytu w urzędzie to spróbuj się dostać do jakiegoś specjalisty lekarza w ramach ubezpieczenia

Jeżdżę co miesiąc do Łodzi z dzieckiem do alergologa do Łodzi - naprawdę świetny (mogę podać namiary na PW). Każda wizyta to góra 20 minut. Rejestracja, a raczej jej - tym razem udana - próba w PUP - praktycznie godzinę.
Dalej uważam, że wszelkiego typu urzędy pracy, to dawanie pracy - a owszem - ale swoim pracownikom.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 23:10   

Chyba obie strony mają tutaj rację. Załatwić w pupie coś ciężko, że o znalezieniu pracy nie wspomnę. Ale naprawdę czasem przepisy utrudniają życie i petentom i urzędnikom. Pracowałem rok w starostwie i dopiero tam przekonałem się że praca za biurkiem nie zawsze wygląda tak różowo jak to się wydaje stojąc po drugiej stronie okienka;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 23:14   

Jakoś mnie przepisy udało się obejść przez to, że wcale nie były potrzebne jak widać. Czyżby została tylko komunistyczna biurokracja? Nikt nie odpowiedział... to tak samo jak z dotacjami... bylem pierwszy w kolejce o ubieganie się o dotacje, pani z PUP nic nie wiedziała na ten temat a prowadzenie przez nią 'szkolenia' było dla mnie żenujące. Zero przygotowania. Tak naprawdę, to ja ją uzupełniałem... ale oczywiście stałem po drugiej stronie okienka...
Widzisz syd: wszystko zależy głównie od tego, jaki masz stosunek do pracy, a badania stolca i krwi wykażą, czy pracę masz we krwi czy w (słowo wymoderowano).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 23:28   

Ferbik napisał/a:
Widzisz syd: wszystko zależy głównie od tego, jaki masz stosunek do pracy, a badania stolca i krwi wykażą, czy pracę masz we krwi czy w (słowo wymoderowano).

Tutaj to się zgadzam w 100%.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-27, 23:37   

syd napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Widzisz syd: wszystko zależy głównie od tego, jaki masz stosunek do pracy, a badania stolca i krwi wykażą, czy pracę masz we krwi czy w (słowo wymoderowano).

Tutaj to się zgadzam w 100%.


Dokładnie do tego zmierzam jak ktoś naprawdę chcę pracować to jest mu łatwiej znaleźć prace, niż takim co wolą posiedzieć na garnuszku u rodziców czy kogoś innego. Oczywiście nie obrażając tych którzy naprawdę chcą a jednak nie mogą z przyczyn od nich niezależnych bo takich w tych czasach też trochę jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-28, 00:11   

Ferbik napisał/a:
to tak samo jak z dotacjami... bylem pierwszy w kolejce o ubieganie się o dotacje, pani z PUP nic nie wiedziała na ten temat a prowadzenie przez nią 'szkolenia' było dla mnie żenujące.


Właśnie, co do szkoleń, to parę miesiecy temu pytałam o szkolenia w PUPie. W pokoju były sobie dwie panie, którym ciężko było w ogóle przerwać ich zaciekłą rozmowę, a ja stałam jak ostatnia idiotka czekając aż w końcu jednak pani objaśni mi do końca-jakie sa szkolenia, dla kogo, kiedy, na jakich zasadach się odbywają. Jej tłumaczenie było ciągle przerywane śmiechem i plotkami z koleżanką. To było naprawdę żenujące przedstawienie i baaardzo nieprofesjonalne.
Co do rejestracji to fakt, bardzo długo się czeka i wszystko odbywa się w tempie żółwia niestety.

Rozumiem, że praca w adniministracji ma też swoje wady, trzeba być skupionym i sprawdzać każdy szczegół, tym bardziej to rozumiem, bo sama studiuję administrację i widzę jak najdrobniejszy szczegół się liczy, ale...wszystko ma swoje granice, a w PUPie wszystko idzie najwolniej, w tempe żóóółwia. Nie mówie o wszystkich osobach tam pracujących,bo niektóre rzeczywiście są bardzo miłe, szybko załatwiaja sprawę, dokładnie sprawdzają i nie robią problemów.

Procedury niektóre faktycznie warto byłoby zmienić np. to latanie od okienka do okienka. Miałam sytuację, że musiałam iść z pokoju X do pokoju XZ, potem z pokoXZ do tej większej sali, później znowu do pokoju X i tak w kółko. Lekka przesada z takim maratonem. ;)


mixas napisał/a:
Dokładnie do tego zmierzam jak ktoś naprawdę chcę pracować to jest mu łatwiej znaleźć prace, niż takim co wolą posiedzieć na garnuszku u rodziców czy kogoś innego. Oczywiście nie obrażając tych którzy naprawdę chcą a jednak nie mogą z przyczyn od nich niezależnych bo takich w tych czasach też trochę jest.


No własnie, dobrze, że dodałes ostatnią częśc zdania, bo niestety wiele osób szuka i znaleźć nie może mimo najszczerszych chęci.
Ostatnio zmieniony przez Leveile Soleile 2009-05-28, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-28, 00:13   

Najmilsze w PUP są referentki :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
lalola 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-05-28, 10:46   

no czyli lepiej szukac pracy na wlasną reke niz w pup taki z tego wniosek. a wracajac do szkolen to chiailabym poruszyc temat stazu. w utym zostaly zablokowane pieniadze na staz ale na stronie pup sa nowe oferty na staż i ciagle sie zmieniaja. dzwonilam do pup z zapytaniem kiedy zostaną odblokowane fundusze na staz panie mi odpowiedzialy ze 15 kwietnia. no wiec pomyslalm super. dzwonie po 15 a one mowia ze nie wiedza kiedy. no ludzie masakra kompletna! jak mozna pracowac i nie moc udzielic prostej odpowiedzi petentowi. pracowalam na panstwowce i jesli ktos chcial uzyskac jakiej inf. to moja byla w tym glowa aby pomoc petentowi.

Zdanie zaczynamy z dużej litery, nie zjadamy liter, staramy się pisać ogonki...
Ostatnio zmieniony przez bob_mistrz 2009-05-28, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW