R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Stefan
2009-07-20, 19:21
Wypadek na ul.Sieradzkiej
Autor Wiadomość
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 00:44   Wypadek na ul.Sieradzkiej

Wczoraj w ok godz 19.30przejezdzając ulicą sieradzką widziałem lawetę a na niej rozbity czarny motocykl oraz srebrne auto (marek nie rozpoznałem). Wyglądało to poważnie, zna ktoś szczegóły tego zdarzenia? Dodam, że miało to miejsce przy wyjeździe z hurtowni (bodajże Eurocash)

dodaję
http://radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3220
http://www.wielun.policja.gov.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 08:18   

policja.gov.pl napisał/a:
20.10.2008r. około godziny 16.25 w Wieluniu na ul. Sieradzkiej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na drodze z Wielunia w kierunku Sieradza, kierowca Forda Sierra, 38-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, włączając się do ruchu, wyjeżdżając z hurtowni „Euro-Cash", nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z motocyklem Suzuki, kierowanym przez 31-letni mieszkańca Wielunia. Kierowca motocykla w wyniku doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Obrażeń ciała doznali również kierowca Forda i jego pasażerka.


Zastanawia mnie jeden fakt: kiedy jest jeszcze kwestia nieustąpienia pierwszeństwa? Podejrzewam, że motocykl wcale wolno nie jechał. Jeśli kierowca motocykla miał grubo ponad 100km/h, to on złamał przepisy, więc nie można mówić o nieustąpieniu pierwszeństwa. Sam bym pewnie takiego motocykla nie zauważył, bo to jest chwila, kiedy spojrzymy np. na lewo - nic nie jedzie, później w prawo - nic nie jedzie, znowu na lewo-nic nie jedzie i wyjeżdżamy a tu nagle coś nam się z prawej strony wbija w auto...

Niemniej wyrazy współczucia dla obu rodzin... [i]
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jordanstylez 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 09:46   

Nawet jeśli kierowca motocykla jechał z wiekszą prędkością niż przepisowe 50 km/h, to w jaki sposób złamał prawo? To kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo jakby naprawde dobrze sie rozgladał to napewno zauważyłby kierowce motocykla. Sam jezdze motocyklem i czasami jazda innych kierowców po mieście przyprawia mnie o ból głowy.
Głębokie wyrazy współczucia dla rodzin [*]
_________________
Tylko mali ludzie boją się o prestiż, wielcy go mają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 09:48   

Jordanstylez napisał/a:
Nawet jeśli kierowca motocykla jechał z wiekszą prędkością niż przepisowe 50 km/h, to w jaki sposób złamał prawo? To kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo jakby naprawde dobrze sie rozgladał to napewno zauważyłby kierowce motocykla.

Uwierz mi, że jadącego motocyklem 150km/h kierowca wyjeżdżający z podporządkowanej może nie zauważyć - teren zabudowany, liczne ograniczenia widoczności. Po coś w końcu w terenie zabudowanym jest to 50km/h w dzień prawda?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-10-22, 10:38   

Jordanstylez napisał/a:
Nawet jeśli kierowca motocykla jechał z wiekszą prędkością niż przepisowe 50 km/h, to w jaki sposób złamał prawo?


Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 11:07   

Znałem dobrze Romka, bo tak nazywał się kierowca motocykla, głębokie wyrazy współczucia dla rodziny. [*] [*] [*]



Edit:

Źródło pochodzenia zdjęcia - http://www.wielun.policja.gov.pl

20-10-08_1745.jpg
Plik ściągnięto 406 raz(y) 59,64 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 11:08   

Ferbik, dodam tylko że motor nie nadjechał z prawej strony tylko z lewej!! Jechał w stronę Sieradza! Mały szczegół ale jakże istotny!

[*][*][*] Dla Drogiego Mi Kolegi
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 11:16   

Silvo napisał/a:
Ferbik, dodam tylko że motor nie nadjechał z prawej strony tylko z lewej!! Jechał w stronę Sieradza! Mały szczegół ale jakże istotny!

Silvo, opanuj emocje, wiem że zginął Twój kolega, tylko że ja nigdzie nie napisałem, że on tak jechał. Ja podałem tylko PRZYKŁAD (mały szczegół a jakże istotny - wyraz "np.")
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 11:36   

Prędkość musiała być ogromna - komora silnika w samochodzie została zmiażdżona przez pojazd o stosunkowo niewielkiej masie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-22, 12:03   

Widać że prędkość motocykla musiała być ogromna. Żeby tak uszkodzić samochód o takiej masie potrzeba dużej energii. Samochód waży około 1,5t a nadaje się do kasacji.
Niestety motocykliści nie stosują się do ograniczeń prędkości i zachowują się jakby byli ze stali. Nie biorą pod uwagę tego że przy predkości np 150km/h robią 55m/s i że przy takiej prędkości to nie mają szans na przeżycie.
ULICE TO NIE SĄ TORY WYŚCIGOWE!!!

Silvo jeżeli będziesz mógł to podaj proszę przyczyny wypadku. Czy było to wymuszenie pierwszeństwa czy też motocyklista pędził na złamanie karku i mógł zostac niezauważony.
 
   
MI81 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 104
Postawił 5 piw(a)
Skąd: EWI/EL
Wysłany: 2008-10-22, 12:07   

Pewnie niektórzy się oburzą ale prawda jest taka że motocykliści nie dostosowują się do przepisów ruchu drogowego zwłaszcza do ograniczenia prędkości. Taki pędzący z dużą prędkością motocykl naprawdę trudno zauważyć z większej odległości. Takich wypadków było już wiele i zawsze przyczyną tragedii była nadmierna prędkość użytkowników jednośladów. Uważam że kierowca sam. osobowego tu nie zawinił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-10-22, 13:29   

Po wypadku widac, ze predkosc nie wynosila 50 km/h. Jezeli ktos jedzie przepisowo motocyklem zawsze moze wyhamowac albo ominac z prawej strony. Ktos zaprzeczy? Nie sadze. Wspolczucia dla rodziny bo to chyba tez moj kolega jesli dobrze kojarze [i]
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Roger 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 127
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 14:31   

Wiadomo, może i oboje kierowcow zawinilo. Ale jezeli motocyklista jechal z gorki to powinien go widziec kierowca sam. os. A watpie ze wy sieradzka od zugilu jezdzicie przepisowo. Bo jadac tam bardzo czesto to srednia predkosc jest przynajmniej 70km/h. A przed ostatecznym wlaczeniem sie do ruchu powinien kierowca samochodu obejrzec sie w lewo jeszcze wiec na pewno by zauwazyl. Przejezdzalem tam i widzialem szczatki tych pojazdow. A wiadomo juz ze jechal 150 km/h?? Wspolczucia[*] ogromne
_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 15:03   

Kierowca motocykla zdał egzamin na prawo jazdy, ale jeszcze go nie posiadał...
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jordanstylez 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 42
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-22, 15:13   

Może żle sformuowałem zdanie. Bez wątpienia wina jest po stronie kierowcy samochodu, to on wymusił pierwszeństwo!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW