R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 00:09   

skąd ja znam ten duet? wisłakraków-ignacy. Chociaż może ignacy-wisłakraków. Czy nie widuję ich na sesjach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-22, 00:37   

radny napisał/a:
skąd ja znam ten duet? wisłakraków-ignacy. Chociaż może ignacy-wisłakraków. Czy nie widuję ich na sesjach?


Panowie myślą ze wszyscy są ślepi i nikt się nie domyśli .
Dla mnie to co dzieje się w UM to już nie jest tylko grą polityczna to jest jedno wielkie bagno! Nic się nie robi dla mieszkańców naszego miasta. Władze myślą tylko o sobie o swoich posadach i o tym jak dobrze ulokowac swoje rodziny w firmach powiązanych mniej lub bardziej z UM.
Jestem za ujawnieniem wszystkiego co złe i co ma wspólnego z naszą władzą nie będzie już Pana Okrasy ale my mieszkańcy powinniśmy śledzic z wiekszą uwaga to co się dzieje w "RATUSZU"
Teraz to już będzie samowolka i wszyscy będą klepac się po ramionach..
Ale są pewne plusy tej rodzinnej atmosfery a mianowicie będziemy mieli z czego rozliczac naszą władze która już nie będzie mogła się zasłaniac brakiem większości w radzie...
Czekam na rezultaty !
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-22, 07:10   

radny napisał/a:
skąd ja znam ten duet? wisłakraków-ignacy. Chociaż może ignacy-wisłakraków. Czy nie widuję ich na sesjach?


Radny zmartwię Cie. Nigdy nie byłem na sesji, wiadomości śledzę poprzez lokalne media. To tyle w tym temacie. Pozdrawiam.
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2008-12-22, 08:30   

radny napisał/a:
skąd ja znam ten duet? wisłakraków-ignacy. Chociaż może ignacy-wisłakraków. Czy nie widuję ich na sesjach?


Wątpie żebyśmy się znali Panie Radny bo w moim przypadku nie starczyłoby mi urlopu na chodzenie na sesje gdyż w tych godzinach co najczęściej są obrady Rady Gminy pracuje. Zostaje mi śledzenie obrad Rady w TVK, Radio (o czym już rozmawiałem z Panem Fordo) i prasie.

Pozdrawiam Ignacy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-22, 09:35   

Ignacy nigdy z Tobą nie rozmawiałem, a jeśli już to nie pod tym pseudonimem:). Posty na forum to nie rozmowa, gwoli ścisłości. A co do głównego tematu tego blogu, to widać, że efekt został osiągnięty. Wystarczy włożyć kij w mrowisko, żeby wywołać dyskusję. Ja podsumowując wątek powiem tylko tyle, p. Okrasa napisał to co każdy może sam sprawdzić. Gdyby napisał, że niezgodnie z prawem sa powoływani lub wygrywaja konkursy a to nie byłoby prawda wtedy można mówić że nikt z nim przy stole nie siądzie, podobnie gdyby argumentem w dyskusji na sesji byłoby, że pan głosuje tak bo żona pana pracuje tu i tu, a tego nie było, bo fakt ztrudnienia rodziny był poruszony apropo odwolania wiceprzewodniczących, gdy radni nie chcieli powiedziec dlaczego chcą ich odwolania. (zgodne z prawem ale śmieszne z logicznego punktu widzenia). Ja juz w tym temacie kończę, ponieważ szkoda energii na dyskusję w pewnym sensie jałową. Pozdrawia,m
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2008-12-22, 10:30   

fordo napisał/a:
Ignacy nigdy z Tobą nie rozmawiałem, a jeśli już to nie pod tym pseudonimem:). Posty na forum to nie rozmowa, gwoli ścisłości.


Heh rozbawiłeś mnie bo jeśli dla Ciebie dyskusja na forum nie jest formą rozmowy no to rzeczywiście nie rozmawialiśmy ze sobą.

Pozdawiam Ignacy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-22, 10:51   

Ignacy jeśli rozśmieszyłem ciebie to super bo śmiech to zdrowie. Dyskusja na forum to nie rozmowa, luknij w jakikolwiek słownik, to będziesz wiedział, że rozmowa ma charakter werbalny, a dyskusja może mieć różne formy, niby niewielka i subtelna różnica a jednak jest:) Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2008-12-22, 11:18   

fordo napisał/a:
Dyskusja na forum to nie rozmowa, luknij w jakikolwiek słownik, to będziesz wiedział, że rozmowa ma charakter werbalny, a dyskusja może mieć różne formy, niby niewielka i subtelna różnica a jednak jest:)


Fordo, myśle że jest to drobnostka nad którą nie ma sensu sie dłużej rozwodzić więc nie będę ciągnął tej dyskusji bo nie taki jest temat postu.

Pozdrawiam i Życzę Wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt
Ignacy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 11:33   

wislakrakow napisał/a:
Odszedł wielki wódz, bohater człowiek bez skazy, za życia wielka legenda.

A ja mam pytanie dlaczego na tej sesji nie był wybrany następca Okrasy ?...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 12:19   

Ciekawe pytanie zadałeś hubert18, może odpowie nam radny. Sam jestem ciekaw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 14:17   

Powody mogą być dwa:
1.względy formalne,
2. zastępca burmistrza nie wyznaczył jeszcze nowego kandydata (nie ma zbyt dużego wyboru, brak chętnych, pamiętając jak zakończyła się kariera przewodniczącego z nadania ratusza w poprzedniej kadencji) :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 17:49   

hubert18 Pytałem się sąsiada radnego dlaczego na tej sesji, gdy był odwołany przewodniczący nie było wyboru nowego, powiedział mi, że tak nie może być bo było by to niezgodne ze statutem gminy. Radny co Ty nie znasz prawa :?: ;) A tak w woli ścisłości za co bierzesz dietę, albo podszywasz się pod radnego. Jeżeli tak to sorry. :D
Radny a o którym przewodniczącym z ratusza wspomniałeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 18:24   Do blogu Pawła Okrasy

Operuje się wyrazami: WYBORY, WYBÓR, WYBRANO, a przecież te wyrazy już same sobą mówią o tym, że wybory są zawsze JEDNEGO pośród WIELU!!!! Czy w tych wyborach na przewodniczącego RM będzie kilku kandydatów??? Jeżeli będzie tylko jeden kandydat, to znaczy, że z góry zosatało wszystko ukartowane i zaklepane, a to nie jest demokratyczne, oj nie!!! A wtedy całe miasto oniemieje z przerażenia, które wywoła narzucenie radzie kandydata z góry upatrzonego i wytypowanego. I będzie tak, jak w dawnym PRL-u było. I wówczas wszyscy odwrócą sie od TAAAAAKIIIIIEEEEJJJJ RADY!!!!!
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 18:28   

Jan Kowalski napisał/a:
Radny co Ty nie znasz prawa A tak w woli ścisłości za co bierzesz dietę, albo podszywasz się pod radnego. Jeżeli tak to sorry.
Radny a o którym przewodniczącym z ratusza wspomniałeś?

Janie Kowalski, czytasz bez zrozumienia. Powód 1-szy, który podałem "względy formalne", a więc kolizja ze statutem to nie jest trudne do zrozumienia. Co do diety-dowiedz się najpierw co to jest dieta i dopiero wtedy zadaj to pytanie. Jeśli chodzi o 3-ci wątek Twojej wypowiedzi popytaj sąsiada radnego, może pamięta historię ostatniego Przewodniczącego poprzedniej kadencji ;)

Pozdrawiam Cię Janie Kowalski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 18:54   

Jan Kowalski napisał/a:
A tak w woli ścisłości za co bierzesz dietę, albo podszywasz się pod radnego. Jeżeli tak to sorry.

To że ktoś używa nicku radny wcale nie znaczy że musi nim być.

A powodem nie powołania nowego przewodniczącego są względy formalne:
Cytat:
§ 18 Statutu Gminy Wieluń

W przypadku odwołania z funkcji bądź wygaśnięcia mandatu przewodniczącego Rady lub jednego z wiceprzewodniczących przed upływem kadencji, Rada na swej najbliższej sesji dokonuje wyboru na wakujące stanowisko.


Nowym przewodniczacym RM ma zostać radny Radowski (pisze o tym dzisiejszy DŁ) - chyba "w nagrodę" za to, że głosował wbrew woli Forum Samorządowego, za co zresztą został z niego wyrzucony :D I tak oto na naszych oczach rozgrywa się wojna na górze o stołki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW