R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 19:11   

radny napisał/a:
Powody mogą być dwa:
1.względy formalne


Powody mogą być dwa czy powody są dwa? Radny wypowiadasz się naprawdę jak radny.
Dzięki red za wyczerpujące informacje na temat wyboru przewodniczącego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-22, 22:30   

Drogi Janie Kowalski, myślę, że dzięki pomocy Reda sprawę niewybrania Przewodniczącego na ostatniej sesji mamy omówioną. Czy jestem radnym? Niech na razie zostanie to moją "słodką tajemnicą". Dopiero drugi dzień jestem w Waszym miłym towarzystwie (jako zabierający głos).

red napisał/a:
I tak oto na naszych oczach rozgrywa się wojna na górze o stołki


Myślę Red, że trochę spłycasz problem. Masz rację, walka o stołki w Radzie istnieje, wiadomo-wyższa dieta, "prestiż", ale tak naprawdę aktywnych graczy o stołki jest niewielu (Radowski, Kaftan, Ranoszek) reszta dostaje stołki z tzw. klucza (wynik umowy między grupami (FSZW, PG, PSL,PO,PIS,SLD).
Rzecz ważniejsza to stołek jako narzędzie w grze o podzielenie Rady. I tu najważniejszym graczem jest Burmistrz i jego zastępca. Dokładając do tego inne narzędzia jakimi dysponują-posady, pieniądze budżetowe kierowane we właściwe miejsca itp. dochodzimy do sedna. W interesie Burmistrza jest Rada rozbita na grupki, które nie są w stanie stworzyć większości bo tylko większość w Radzie jest w stanie skutecznie wykonywać rolę kontrolną w stosunku do Burmistrza. Ale mam nadzieję Red, że jeszcze kiedyś do tego wrócimy. :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-23, 16:38   Do Blogu Pawła Okrasy

€I co ??? Juz kilka dni temu cały Wieluń trabił na wszystkie trony, że Radowski zostanie przewodniczacym Rady Miejskiej i wszyscy byli tym oburzeni, że tylko on jest typowany do pełnienia tej funkcji. Ja również sie oburzałem.Dosłownie przed chwilą dowiedziałem sie, że podczas sesji zgłaszano i inne kandydatury, ale ci radni, których jakby dodatkowo typowano do wybrania, nie wyrazili na to zgody. I wybrano Radowskiego, który już z góry wiedział, że będzie przewodniczącym. A swoją drogą, co to za wybory, skoro juz kilka dni temu dochodziły mnie słuchy, że "góra" nie zyczy sobie kogo innego, jak tyko Radowskiego. Ciekawe, bardzo ciekawe, kto pociąga za te sznurki i z części radnych robi marionetki..? Kocham moje miasto, i chciałbym, by w nim wszystko dobrze się układało, ale po takich sytuacjach już zacząłem wątpić, że kiedyś to nastąpi. Już zacząłem sie obawiać narastającego nepotyzmu, miejscowej koterii, bo to, co na swym blogu umieścił Paweł Okrasa było prawdą i teraz, po dzisiejszej sesji, jeszcze bardziej sie potwierdziło. Przerażające to wszystko!!! Przerażające, gdy rządzić miastem będzie sitwa!!!!
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2008-12-23, 23:04   

Cytat:
podczas sesji zgłaszano i inne kandydatury, ale ci radni, których jakby dodatkowo typowano do wybrania, nie wyrazili na to zgody


Czy ktoś może wie kto był jeszcze typowany i jak wyglądało dzisiejsze głosowanie??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-24, 10:22   

Cóż Ignacy nie odpowiem ci na to pytanie, bo nawet nie wiedzieliśmy nic o sesji, w sobote nikt nie mówił kiedy się odbędzie a na pocztę nic nie dostaliśmy nie mówiąc juz o jakimkolwiek telefonie, choć daleko z urzedu do siedziby RZW nie jest. Urzędnicy twierdzą że powiadomili, dziwne że zawsze poczta dochodzila do RZW a teraz nie. To już zresztą nieważne. cóż nie mamy tylu dziennikarzy żeby codziennie siedzieć w urzędach i sprawdzać co się dzieje, a tak na marginesie to gratuluje radnym, trzy nadzwyczajne sesje to niezły prezent pod choinkę w postaci kasy. Żenua, jakby nie można było wszystkich tych spraw omówić za jednym razem, bo przecież wszystko było wcześniej ustalone:) Tak czy inaczej wszystkim życzę Wesołych Świąt a panu przewodniczącemu owocnej pracy! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Michał Kiczka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-24, 10:29   

Return-Path: <jablonowskaa@um.wielun.pl>
X-Original-To: radiozw@radiozw.com.pl
Delivered-To: radiozw@srv20.ogicom.pl
Received: from srv20 (localhost [127.0.0.1])
by srv20.ogicom.pl (Postfix) with ESMTP id E853E2BC53
for <radiozw@radiozw.com.pl>; Wed, 24 Dec 2008 10:11:34 +0100 (CET)
Received: from mail.finn.pl (mail.finn.pl [194.24.181.150])
by srv20.ogicom.pl (Postfix) with ESMTP id A30E22BC53
for <radiozw@radiozw.com.pl>; Wed, 24 Dec 2008 10:11:28 +0100 (CET)
Received: from localhost (localhost [127.0.0.1])
by mail.finn.pl (Postfix) with ESMTP id 89C9D5C150;
Wed, 24 Dec 2008 10:11:31 +0100 (CET)
X-Virus-Scanned: amavisd-new at finn.pl
Received: from mail.finn.pl ([127.0.0.1])
by localhost (mail.finn.pl [127.0.0.1]) (amavisd-new, port 10024)
with ESMTP id 6AaTQ7pjGI2O; Wed, 24 Dec 2008 10:11:31 +0100 (CET)
Received: from jablonowska (adsl8.wielun.tzg.pl [80.51.179.247])
by mail.finn.pl (Postfix) with ESMTPA id B166D5C179;
Wed, 24 Dec 2008 10:11:06 +0100 (CET)
Message-ID: <000801c965a7$907acac0$050710ac@jablonowska>
From: =?iso-8859-2?Q?Anna_Jab=B3onowska?= <jablonowskaa@um.wielun.pl>
To: "RZW" <radiozw@radiozw.com.pl>,
"agnieszka mikulska" <wielun@dziennik.lodz.pl>,
=?iso-8859-2?Q?Gazeta_Wielu=F1ska_-_redakcja?= <redakcja@gazetawielunska.pl>,
"kulisy" <dziennikarze@kulisy.net>,
"Puls Wielunia" <magda_kopanska@wp.pl>,
"Telewizja kablowa" <redakcja@wsm.wielun.pl>
Subject: sesja RM
Date: Wed, 24 Dec 2008 10:11:01 +0100
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="----=_NextPart_000_0004_01C965AF.EC876C30"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
X-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2900.3138
Disposition-Notification-To: =?iso-8859-2?Q?Anna_Jab=B3onowska?= <jablonowskaa@um.wielun.pl>
X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2900.3350
X-EsetScannerBuild: 4140

Po naszym telefonie dostaliśmy info o sesji dokładnie o tej porze jak w tych info do góry. Cóż szkoda że nie wczoraj choćby kilka minut przed sesją:( Zdarza się każdemu, a przed świętami nie ma co się zbytnio denerwować
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 10:42   

Fordo ale pojechałeś ze swoim postem. Dzięki za parę pożytecznych adresów mailowych możliwych do odczytania z Twojego postu, przydzadzą się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-24, 10:48   

Sorki przepraszam wszystkich radnych, nie mają płacone za każdą sesję tylko ryczałt:) ale i tak uważam że mogli to zrobić na jednej sesji, szkoda czasu na trzykrotne spotykanie się, jeszcze raz przepraszam jeśli chodzi o pieniądze a tych życzę tak radnym jak i wszystkim jak najwięcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-24, 10:50   

alef adresy mailowe sa dostepne na stronach internetowych odpowiednich instytucji, tak gwoli ścisłości, nie dodałem nic nowego, chyba że odbierzesz to tak jak niektórzy informacje Okrasy czyli opluwanie innych:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 10:56   

Fordo, trzeba czasu aby te adresy zebrać a ty podałeś nam je na tacy. Wielkie dzięki - traktuję to jako prezent pod choinkę i bardzo się cieszę z takiego prezentu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 16:56   Do blogu Pawła Okrasy

Jeszcze o "WYBORACH" przewodniczącego RM. Były one tylko czystą formalnością, bo przecież Radowski z góry wiedział, że zostanie "wybrany". Podałem już, że w czasie sesji wysuwano jeszcze trzy kandydatury, ale nie podałem kogo, bo nie wiedziałem dokładnie, a proponowano następujących radnych: Wł.Sygulskiego, J.Kepińskiego i St.Czarnucha. Oni jednak nie zgodzili się na kandydowanie. Cała sesja była bardzo krótka i, pełna napięcia.
A teraz Wigilia i pragnę tą drogą wszystkim złozyć serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności na całe święta i w całym roku 2009.
Ja wprawdzie leżę w szpitalu na ortopedii, ale pogody ducha nie tracę.Tego szczególnie życzę Pawłowi Okrasie. Trzymaj się Pawle i działąj w dalszym ciagu.Masz wielu, bardzo wielu przyjaciół.
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 17:04   

Ferbik, Ferbik, Ferbik Serdeczny!!! Dzięki za te wszelkie Twoje pozdrowienia, dzieki tym bardziej, że leżę w szpitalu i święta tutaj spędzam i jeszcze chyba szybko nie wyjdę. Jakoś przezyję i znów będe czynnym dziennikarzem.Na święta, na cały przyszły rok zycze Ci wszelkiej pomyślności, byle do przodu. Trzymaj się Ferbik dzielnie. A może byś do mnie zadzwonił? podaje nr: 0 507 804 936
Pozdrawian serdecznie Ryszard Kmita
_________________
Śp.
Zm. 19-05-2011
Żył lat 73
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-24, 18:29   

Panowie fordo i Ryszard, bardzo proszę edytować swoje posty, mam na myśli te pisane prawie w jednym czasie.

Ryszardzie
, Ciebie proszę jeszcze o jedno, skoro chcesz kogoś pozdrowić bądź przesłać życzenia, to do tego jest odpowiednio stworzony dział a mianowicie "Powitania / Życzenia" , zrób to następnym razem właśnie tam.

Dziękuję.


EOT
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-25, 09:35   

Jaro, Ryszard spędza święta w szpitalu, ma ograniczony dostęp do kompa, trzeba mu wybaczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-25, 21:32   

Ale się ruch zrobił w temacie...

Ciekawe ile tu mamy radnych nowo zarejestrowanych w związku z blogiem Pawła Okrasy i czemu się nie chcą ujawnić, tylko "opluwają" pod pseudonimami.


Gdzie ta odwaga Panowie radni/politykierzy, co się u was objawia na każdej z sesji, czyżby na forum zabrakło?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW