R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 12:24   

miko 005 napisał/a:
Choć jak mam być szczery, to będę aż do bólu. Cały ten pański blog, w moich oczach, przynosi panu więcej złego, niż dobrego.

Być może tak jest ! Ale gdybym dbał ponad wszystko o utrzymanie się przy "władzy" to postępował bym wbrew sobie (dogadał bym się z Łuczakiem, czy Ranoszkiem i nadal byłbym przewodniczącym rady. Nie zrobiłem tego w imię ZASAD). CHciałem pokazać, że ja nie muszę być przy władzy, bo mam z czego żyć i co robić. A Zastępca Burmistrza MUSI, bo w przeciwnym razie zostanie zdegradowany: zawodowo i finansowo ! I taka jest między nami różnica. Ja mogę pozwolić sobie na niezależność i pisanie o pewnych sprawach wprost, ponosząc tego konsekwencje.

I jeszcze jedno. W dniu wczorajszym otrzymałem emaila z prośbą o zamieszczenie tego na forum. Zamieszczam więc w całości bez komentarza:

"Witam!

Proszę także napisać o nagrodzie, jaką za kilka dni w podzięce za lata lojalności wobec obecnej władzy odbierze wkrótce szanowna red. Mikulska, zasiadając na stołku dyrektora domu kultury. pozdrowienia
..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ignacy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 52
Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 50
Skąd: Ruda
Wysłany: 2009-01-07, 14:07   

Administrator napisał/a:
Wiesz co mi się podoba w Pawle Okrasie? Że próbuje coś robić. Czasem wychodzi mu lepiej czasem gorzej ale coś robi i to widać. Reszta potrafi tylko krytykować.


Śmiałe stwierdzenie i to wysnute na podstawie samego blogu, bo z tego, co Pan wcześniej pisał rzadko Pan bywa w Wieluniu. Na tej podstawie stwierdzam, że musi być Pan osobą bardzo łatwowierna i naiwną żeby po przeczytaniu Blogu napisać jw. No ale pisać można dużo a nóż ktoś Pana pokroju uwierzy w każde słowo bo jakby inaczej papier przyjmie wszystko. Przeważnie jest tak, że Ci, co najwięcej klepią ozorem to najmniej robią. Według mnie pan Okrasa to taka „kr...a, co dużo muczy a mało mleka daje”.


I jeszcze pytanie do Pana "Anioła" wróć Pawła
Czy to prawda czy tylko plotka po mieście krąży że "załatwił" Pan kiedyś prace swojej kuzynce w starowstwie?????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-07, 14:19   

Ignacy napisał/a:

I jeszcze pytanie do Pana "Anioła" wróć Pawła
Czy to prawda czy tylko plotka po mieście krąży że "załatwił" Pan kiedyś prace swojej kuzynce w starowstwie?????


hmm ciekawie zaczyna się rozwijać temat . . . Ale nie, to niemożliwe- ten niezłomny, krystalicznie czysty, wszechwiedzący, jedyna nadzieja Wielunia człowiek byłby skłonny do robienia rzeczy, które tak precyzyjnie opisał na swoim blogu ?? Czyli mit Pana Pawła upada . . . zanim się zaczął ;)
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 14:49   

Ignacy napisał/a:
Czy to prawda czy tylko plotka po mieście krąży że "załatwił" Pan kiedyś prace swojej kuzynce w starowstwie?????

Drogi Ignacy !
Jedyną osobą której "załatwiłem" pracę w Starostwie jest Sławomir Kaftan, za którym głosowałem w 1999 roku by pełnił funkcję Skarbnika Powiatu.
Bardzo proszę o podanie imienia i nazwiska mojej kuzynki, która pracuje w Starostwie z mojego poręczenia ? Bardzo chciałbym ją poznać !
Jgnacy, trafiłeś "kulą w płot" z tą kuzynką w Starostwie. Rozbawiłeś mnie do łez. Jeszcze w tym roku lepszego dowcipu nie słyszałem... :D :D :D :lol: :lol:

Jeszcze raz publicznie powtarzam: W żadnej instytucji publicznej, czy spółce z udziałem tych instytucji w powiecie wieluńskim nie pracuje nikt z mojego poręczenia !!!


Pozdrawiam Serdecznie i mam prośbę (dla Twojego dobra, byś się więcej nie ośmieszał): zweryfikuj źródło swojej informacji, bo to jest trefne (a może któs celowo "wpuścił" Cię na "minę" ?... )
Paweł Okrasa

Ps. Lekkie sprostowanie. Zapomniałem o czymś. Przyznaje się, załatwiłem pracę kuzynowi w telewizji publicznej. Nazywa się Karol Okrasa i prowadzi program Kuchnia z Okrasą
Ostatnio zmieniony przez Pablo 2009-01-07, 14:54, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 14:50   

Pablo
Cytat:
Witam!

Proszę także napisać o nagrodzie, jaką za kilka dni w podzięce za lata lojalności wobec obecnej władzy odbierze wkrótce szanowna red. Mikulska, zasiadając na stołku dyrektora domu kultury. pozdrowienia...


Dziennikarka z Dziennika Łódzkiego?

Nagroda rozumiem za pieniądze mieszkańców Wielunia?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 17:02   

Pablo napisał/a:
"Witam!

Proszę także napisać o nagrodzie, jaką za kilka dni w podzięce za lata lojalności wobec obecnej władzy odbierze wkrótce szanowna red. Mikulska, zasiadając na stołku dyrektora domu kultury. pozdrowienia..."


Według tego co naipsał "Mateusz", panie Pawle jako człowiek prawy i krystaliczny powinien pan niezwłocznie zgłosić sprawę do organów ścigania. :roll:
Pablo napisał/a:
Być może tak jest ! Ale gdybym dbał ponad wszystko o utrzymanie się przy "władzy" to postępował bym wbrew sobie (dogadał bym się z Łuczakiem, czy Ranoszkiem i nadal byłbym przewodniczącym rady. Nie zrobiłem tego w imię ZASAD). CHciałem pokazać, że ja nie muszę być przy władzy, bo mam z czego żyć i co robić.

Panie Pawle z szacunkiem proszę nie żenić takich kitów. ;) Przecież na początku kadencji tej rady kupował pan radnych na funkcje w komisjach. :!:
Jaką dietę pan pobierał przez 24 miesiące z naszych podatków (proszę policzyć), a jaką będzie pan pobierał od 1 stucznia tego roku, jako zwykły radny. ;)

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-01-07, 17:29   

Jan Kowalski napisał/a:
Panie Pawle z szacunkiem proszę nie żenić takich kitów. ;) Przecież na początku kadencji tej rady kupował pan radnych na funkcje w komisjach.


Jan Kowalski - napisz proszę którzy radni zostali kupieni? Które funkcje otrzymali i w zamian za co? Chciałbym się upewnić, iż piszesz fakty a nie zwykłe oszczerstwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-01-07, 17:32   

Janie Kowalski, mam wrazenie, ze nie rozumiesz o czym pisze Okrasa, albo nie chcesz zrozumiec, tylko probujesz za wszelka cene, nieumiejetnie go atakowac. Wymysl cos lepszego.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 18:24   

"majk-el" jak chcesz się dowiedzieć jacy radni zostali kupieni proszę spytać pana Pawła, a natomiast drogi "hiszpan" nie mam zamiaru nikogo atakować ;) jak robi to nasz Paweł. :twisted:

Pozdrawiam :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 18:48   Do Blogu Pawła Okrasy

Padł głos jednego z forumowiczów, że Paweł Okrasa, ujawniając szczerze prawdę o stosunkach naszej góry miejskiej, stracił zwolenników i niektórzy się od niego odwrócili. Z niniejszego FORUM widać już, że tak nie jest, bo Paweł, na odwrót, zyskał bardzo wielu przyjaciół i sympatyków. A tacy jak "wisłakraków" czy Jan Kowalski, czy Ignacy wypisują tutaj brednie prawdopodobnie z zawiści z powodu tego, że sami nie są nawet zdolni do takich poczynań, jakich dokonał Paweł dla naszego wieluńskiego społeczeństwa. A co oni zrobili dla Wielunia..? A odwrócili się od Pawła tylko głupcy i bardzo dobrze, że tak się stało. Teraz wyraźnie widać, kto i jak wiele osób popiera poczynania Pawła. Zazdrość, zawiść to potworne wady człowieka, tylko niektórzy nie chcą ich w sobie zwalczać. A należałoby spojrzeć w swoje wnętrze i zastanowić czy mamy prawo zazdrościć komuś czegoś, czego my nie potrafimy dokonać?
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 19:02   

hiszpan napisał/a:
Przepraszam, jedno pytanie. Jakie zło przynosi blog Pawla Okrasy :?:
Moim zdaniem, kazdy ma prawo przelac swoje mysli na "papier" i udostepnic je publicznie. Byleby nie wykraczaly poza granice prawa, czyli tak jak w tym przypadku. A moze sie myle miko 005 :?:


Nie hiszpan, nie mylisz się, Paweł Okrasa ma prawo pisać co mu ślina na język przyniesie ;) Tylko że ja nie mówiłem o negatywnej stronie Jego blogu, w obliczu całości, ale;
Cytat:
Cały ten pański blog, w moich oczach, przynosi panu więcej złego, niż dobrego.

A to subtelna różnica, nieprawdaż?

hiszpan napisał/a:
Masz jakies pytanie do niego Prosze, mozesz mu je zadac.

Zapewne chodziło Ci o zadanie pytania radnemu Okrasie, tak? A wiesz że nurtuje mnie jedna sprawa, która pozostała tutaj na tym forum, jakoś dziwnym trafem bez odpowiedzi ze strony Pabla. Konkretnie chodzi mi o Zalew Kurowski, który miał być dla nas wszystkich relaksacyjnym wytchnieniem, a jest …….. :shock: . Dlatego jeszcze raz powrócę do niej, i zobaczymy co też ciekawego będzie miał do powiedzenia na swoim blogu pan Okrasa.

fanzie napisał/a:
Władze miasta twierdzą, że mają związane ręce bo nie wykupiły do tej pory wszystkich gruntów.
Powód? Część właścicieli po prostu nie chce sprzedać swojej ziemi. Zdaniem wiceburmistrza Roberta Kai mieszkańców podburza przewodniczący Rady Miasta - Paweł Okrasa."-www.radiozw.com.pl (……) Czy Pan Paweł Okrasa zdecyduje się skomentować powyższy tekst?

Jaro napisał/a:
Poprosiłem dziś Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Pawła Okrasę o wypowiedź w tej sprawie.
Poczekajmy zatem spokojnie na odpowiedź.

Obydwa wpisy datują się z 12 i 13 października 2008 roku. Ale pod postem Jaro, już się nie ukazało żadne sprostowanie, najmniejsza nawet wzmianka ze strony, jeszcze wtedy Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Choć 14.02.2008, w tym samym temacie na tymże forum Pablo pisał tak;
Pablo napisał/a:
A teraz kilka słów na temat nastawienia mieszkańców Kurowa do inwestycji.
Mieszkancy w przygniatającej większości są za budową zalewu. Tereny na których będzie zlokalizopwany, są odwiecznie zalewane. Tam kilkadziesiąt lat wstecz pozyskiwano torf do opalania w domach i powstało naturalne zaniżenie terenu. Nikt tych terenów nie wykorzystywał rolniczo, gdyż rosną tam tylko niektóre gatunki traw o niskiej wartości żywieniowej dla zwierząt. O uprawach takich jak zboża, ziemniaki można zapomnieć. Są to nieużytki od których nie płaci się podatku rolnego.
Uważam, że utworzenie takiego zalewu ( około 50ha lustra wody) jest korzystne dla wszystkich. Zarówno dla mieszkańców Kurowa (wzrost wartości pozostałych gruntów) jak i całego regionu. Rozwinie się turystyka rowerowa, wędkarstwo, i inne formy spędzania wolnego czasu na "powietrzu". Plusów jest oczywiście więcej ale nie czas by o wszystkich teraz pisać.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa


Moje pytanie zatem panie Pawle.
Jakim cudem, najpierw chcieli, teraz nie? A może tak jak wiceburmistrz twierdzi, ktoś tym cudom pomaga?
Od dzisiaj, jak nigdy zresztą będę bacznie śledził pańskiego bloga, no chyba że jako Pablo odpowiedź w tej kwestii dasz tutaj bo stąd właśnie zaczerpnąłem wszystkie te cytaty.

PS. Pablo
, ja naprawdę nie mam nic (jak do tej pory ;) ) przeciwko Tobie, tylko te „gorzkie żale”, gdyby one wypłynęły na światło dzienne pół roku wcześniej, to dzisiaj sam skandował bym po Wieluniu, „Święty, Święty !!!”. Ale w sytuacji takiej jak teraz, no sam powiedz, jak to wygląda. Z grzeczności powiem że dziwnie, ale padały już tu dosadniejsze słowa, których też bym się nie wypierał.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 19:05   

Cytat:
Proszę także napisać o nagrodzie, jaką za kilka dni w podzięce za lata lojalności wobec obecnej władzy odbierze wkrótce szanowna red. Mikulska, zasiadając na stołku dyrektora domu kultury. pozdrowienia..."


Proszę zajrzeć tutaj:
http://www.bip.um.wielun...._012_151078.doc

INFORMACJA O KONKURSACH NA STANOWISKO DYREKTORA SAMORZĄDOWYCH JEDNOSTEK KULTURY


1. Muzeum Ziemi Wieluńskiej – w wyniku postępowania konkursowego Dyrektorem Muzeum Ziemi Wieluńskiej został Pan Jan Książek.
2. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu – II etap postępowania konkursowego odbył się 29.12.2008 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Pani Iwony Podeszwy na stanowisko dyrektora i przedstawiła wyniki Burmistrzowi Wielunia.
3. Wieluński Dom Kultury – 05.01.2008 r. odbył się I etap postępowania konkursowego, w wyniku którego do II etapu przeszła Pani Agnieszka Mikulska.

Szacunek dla Pana Pawle !
"Psy szczekają a karawana jedzie dalej"...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-07, 22:12   

miko 005 w sprawie zalewu w Kurowie postępowanie dwulicowe pana Pawła to prawda. Wiem od znajomego radnego,że sam nawet radny od Pawła pan Bartosiewicz z FS, którego syn ma ziemię na tym terenie też podburza właścicieli gruntów aby nie sprzedawali ziemi (chcą windować cenę), a przecież zbiornik to ogromna szansa dla rozwoju Kurowa i z automatu ceny gruntów pod działki rekreacyjne przy zbiorniku będą tam z czasem wysokie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
radny 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-01-08, 01:04   

Jan Kowalski napisał/a:
Wiem od znajomego radnego,że sam nawet radny od Pawła pan Bartosiewicz z FS, którego syn ma ziemię na tym terenie też podburza właścicieli gruntów aby nie sprzedawali ziemi (chcą windować cenę), a przecież zbiornik to ogromna szansa dla rozwoju Kurowa i z automatu ceny gruntów pod działki rekreacyjne przy zbiorniku będą tam z czasem wysokie.


Och Janek, Janek. Jakie Ty głupstwa opowiadasz. Wiesz co powiedział Twój znajomy radny na sesji 25.04.2008r.?
Cytuję:
"Ja się nie dziwię, że chcą
40.000 zł. Ja bym nawet 60.000 zł żądał za hektar tak, jak np. przy wykupach gruntów pod inne cele
publiczne typu autostrady, obwodnice, gdzie nawet się żąda 80.000 i 100.000 zł za hektar gruntu.
Dlatego wydaje się, że cała taka koncepcja, cały sposób podejścia do inwestycji i zabezpieczenia
sobie pewnych rzeczy był chyba nie do końca przemyślany i dzisiaj sytuacja jest trudna
i niewdzięczna."
Można to sprawdzić w protokole z obrad. Punkt 16 porządku.
A przypomnę, że zalew kurowski to koncepcja Pana Burmistrz i jego zastępcy, którą już realizują ok. 5 lat lub więcej prezentując swoje menadżerskie zdolności.
Najgorsze, że Ty to wiesz, a tu na forum mówisz jak przekupka na targu "jedna pani drugiej pani"itd. (nie obrażając przekupek) i kieruje Tobą chęć "dokopania" za wszelką cenę Okrasie. Janek skąd w Tobie tyle tej niechęci do niego. Bierzesz udział w jakichś zawodach w dyskredytowaniu go wspólnie z Wisłąkraków i Ignacem?
Zobaczysz, że Twoje problemy gastryczne znów wrócą jak będziesz tak bardzo to przeżywał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-08, 07:10   

radny napisał/a:
Bierzesz udział w jakichś zawodach w dyskredytowaniu go wspólnie z Wisłąkraków i Ignacem?
Zobaczysz, że Twoje problemy gastryczne znów wrócą jak będziesz tak bardzo to przeżywał.


Ja nie biorę udziału w żadnych zawodach, to co myślę mówię. Dlaczego jeżeli ktoś ma odmienne zdanie niż Okrasa nie może się swobodnie wypowiedzieć lecz od razu zostaje oskarżony o jakieś układy albo że wypowiada się z ramienia burmistrza. W co tu się gra?
Reprezentuję pewną grupę społeczeństwa, której nie podoba się postępowanie Okrasy i tyle! musicie to zrozumieć . . .
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW