R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-06, 17:53   

Trochę offtopic ;) , czyli nie o Pawle Okrasie a o naczelniku Pamule (sprawa poruszona przez Pablo więc info "uzupełnię tutaj)

stefan_pol w temacie ''ile marketów jeszcze powstanie'' dn 2008-11-18 napisał/a:
finał starcia urząd vs inwestor wydaje przesądzony - ciekawe czy ktoś straci teraz stołek np jakiś naczelnik (może Pamuła?) - z artykułu 38. Kodeksu Postępowania Administracyjnego. (...) (mój "wywód" ma charakter wyłącznie poszlakowy, niektóre z poszlak na razie zachowam dla siebie aby ewentualnie nie ułatwiac pracy dziennikarzom ;) , zastrzegam też że niczego nie zatajam, wszystko co wiem jest ogólnie dostępne na odpowiednich stronach www


Dobrze kojarzyłem fakty ......

Pablo napisał/a:
Gmina przegrała w Samorządowym Kolegium Odwoławczym postępowanie w sprawie decyzji ustalającej warunki zabudowy. SKO nakazało Panu Burmistrzowi wykazanie winnym i wyciągniecie konsekwencji wobec tych osób. Pan Burmistrz odpowiedział pismem, że od stycznia w Wydziale Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa nastąpi reorganizacja (...) że o stanowisko podinspektora w Wydziale Inwestycji ubiega się Pan Janusz Pamuła – Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa. Został już nawet rekomendowany przez Komisję jako jeden z dwóch zakwalifikowanych do „finału”. Paradoksem jest to, że jednym z warunków, które powinien spełniać kandydat na to stanowisko jest „nieposzlakowana opinia”…


Miałem raz "przyjmnośc" z tym Panem, i choc on w wydziale pracuje już ładnych parę lat stwierdzam że jest DYLETANTEM (widac to nawet na sesjach RM).
Jednym z obligatoryjnych kryteriów, była prawdopodobnie znajomośc KPA - ciekawe jak Pan Pamuła przeszedł ten "egzamin" skoro udowodnił że go "nie zna w praktyce", chociaż może wykuł go na blachę ale nie potrafi zrozumiec artykułu 38 ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 18:52   

Pablo napisał/a:
Po pierwsze nie czuję się urażony, że ktoś nazywa mnie organistą.


Panie Pawle to nie miało pana urazić . Totalne nieporozumienie.

Pablo napisał/a:
Pisze Pan ponadto, że to utrata stanowiska spowodowała moje wylewanie żalu.


Problem w tym Panie Pawle, że dzisiaj jest to słowo przeciwko słowu. . . Może pan oczerniać innych ludzi, dyskredytować ich, a tak naprawdę nie ma Pan konkretnych argumentów, bo dziś tak jak pisałem wcześniej można mówić wiele tylko czy coś z tego wynika?

Pablo napisał/a:
Dlatego w imię zasad mogę pozwolić sobie na mówienie pewnych rzeczy wprost podpisując je własnym nazwiskiem, Panie „wisłakrakow”


Widzi Pan idąc tokiem myślenia Ferbika tutaj powinien pan otrzymać ostrzeżenie za ironię
( ja za taką ironię dostałem ;) ) . Ale niech się pan nie obawia Ferbik to pana człowiek ( już to zauważyłem ) więc nic panu nie grozi. Czyli niezależność tego forum też jest wątpliwa.

A odpowiadając na pana ironię: To pan zdecydował się być osobą publiczną nie ja. Więc argument, że pan podpisuje się imieniem i nazwiskiem, a ja nie jest argumentem chybionym.

Zgadzamy się jednak w jednej kwestii :
Pablo napisał/a:
„Wisełka Kraków to duma wszystkich polaków!”
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-06, 19:39   

Zgadzamy się jednak w jednej kwestii :
Pablo napisał/a:
„Wisełka Kraków to duma wszystkich polaków!”

A ja na meczu Widzew - Wisła, słyszałem jak kibice Widzewa śpiewali: "SKISŁA KRAKÓW, SKISŁA KRAKÓW ! ! !"
Ale to chyba nie na temat ?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 20:28   

UFFFF przebrnąłem przez cały wątek... to co czytam to jeży włos na głowie (ten ostatni)
wislakrakow... chyba nie wiesz kilku rzeczy, które wydają się tu ważne. Zarówno ja jak i Ferbik oraz jeszcze kilka osób piszących na tym forum startowało w wyborach samorządowych do obecnej kadecji. Niektórzy nawet z ramienia ugrupowań konkurencyjnych do Pabla. Więc nie zarzucaj nam (forum) stronniczości.
W tej chwili ciesze się, że nie dostałem się do rady miejskiej. Cała polityka regionalna to jedno wielkie bagno. I mam nadzieję że pan Paweł wygrzebie się z niego bez uszczerbku na zdrowiu i dumie. Chwała mu za to że miał odwagę pokazać pewne mechanizmy...
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-06, 21:24   

[quote="Pablo"]
Po drugie. Dlaczego dopiero teraz o tym napisałem ? Otóż mój blog działa od niespełna dwóch miesięcy, są zawieszone 3 wpisy, więc kiedy miałem to napisać wcześniej ? --------------------------------------------------------------------------------

post z 28.11.2006 r. p. Pawła

Tak jak obiecałem, będę nadal użytkowniem tego forum (chyba , że mnie Ferbik wywali?) i w miare możliwości czynnie zabierał głos w dyskusjach.

post z 2.01.20007 r. p. Pawła
Wolne żarty ! Jakie zawłaszczanie stanowisk.............. Prawda jest taka , że zaproponowałem Radnemu K........... Przewodniczenie Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia I Sportu. Odmówił ! CHcieliśmy zaproponować również radnemu Woj............ Przewodniczenie Komisji Bezpieczenstwa . Nie wyraził nawet zgody pracy w tej Komisji ! TO o co chodzi ?

Czy wtedy pan radny był jeszcze fachowcem? Panie Pawle?

post z 6.03.2007 p. Pawła
postanowiłem na kilka miesięcy całkowicie wyłączyć się ze śledzenia lokalnych mediów

post z 07.03.2007 r. p. Pawła
Proponuje Panu, Panie Zygmuncie Stary (ja niezbyt cenię tego Króla...........), aby stosował Pan swoje oceny w myśl biblijnej zasady "po owocach ich poznacie"

W 2008 roku w temacie "Wieści z sesji ....." tez napisał Pan kilka postów. Czy te "patologie" o których pan pisze teraz zaistniały w ostatnich dniach? Czy też dopiero teraz sie Panu przypomniało?
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-12-07, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-07, 00:06   

wislakrakow napisał/a:
Ale niech się pan nie obawia Ferbik to pana człowiek ( już to zauważyłem ) więc nic panu nie grozi. Czyli niezależność tego forum też jest wątpliwa.


Forum to nie jest gazeta , radio czy TV aby było zależne od kogokolwiek. Tam odbiorca słucha biernie czyjegoś punktu widzenia, bywa manipulowany. Tutaj natomiast wypowiadają się ludzie o różnych, często przeciwstawnych poglądach a wnioski wyciąga samodzielnie czytelnik. Ten sam czytelnik, jeśli tylko chce, może dodać także swoją cegiełkę i nigdy nie będzie potępiony za swoje poglądy. Forum jest w 100% moją własnością, pokrywam wszystkie koszty jego funkcjonowania i gwarantuję jego niezależność. Tak jak pisałem wcześniej, nie mieszkam w Wieluniu od 5 lat i nigdy nie byłem uwikłany w politykę. Zastanów się zanim kolejny raz rzucisz takie oskarżenia.

Wracając do tematu to wymienione przez P. Okrasę nieprawidłowości to w głównej mierze nepotyzm. Problem można załatwić poprzez zakaz zatrudniania rodzin wyższych rangą urzędników, członków RM w urzędach i spółkach zależnych od miasta. Takie rozwiązania stosują duże firmy. Ojciec mojego kolegi jest dyrektorem w ABB Poland (międzynarodowy koncern, działający m.in. w branży automatyki i energetyki). Pomimo tego, że jego syn ma wykształcenie w tym kierunku nie może być zatrudniony w tej spółce na żadnym stanowisku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-07, 00:07   

Pablo napisał/a:
że Telewizja Kablowa zamieszcza tylko skróty z sesji Rady Miejskiej


Od wakacji nawet skróty nie pojawiają się na ich stronie www. Wcześniej można było w dowolnej chwili obejrzeć relację z RM, później zamieszczano tam tylko skróty. Obecnie i one nie są dostępne na stronie www (poza tymi które zamieszczono tam wcześniej). Skróty nadają obecnie tylko na antenie - na zakończenie programu - szkoda. Zresztą wydarzeń flesz też już nie ma na www. - wszystko to jest krokiem wstecz tej redakcji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-12-07, 12:03   

Pamiętam, iż na forum jest przynajmniej jeden pracownik Radia Ziemi Wieluńskiej. Czy mogę liczyć, iż dziennikarze radia zbadają sprawy opisane na blogu Pawła Okrasy i przedstawią obiektywnie na antenie stacji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-07, 13:08   

majk-el napisał/a:
Pamiętam, iż na forum jest przynajmniej jeden pracownik Radia Ziemi Wieluńskiej. Czy mogę liczyć, iż dziennikarze radia zbadają sprawy opisane na blogu Pawła Okrasy i przedstawią obiektywnie na antenie stacji?

Pracownicy RZW nas czytają - nie ulega to wątpliwości. Niestety jednak jest selekcja, co może iść na antenę a co nie. Jako, że RZW podlega pod pewną jednostkę, która cały czas na sesjach rady walczy z Pawłem Okrasą - jestem przekonany, że sprawy bloga Pawła Okrasy w jasnym świetle przedstawionej na antenie nie usłyszymy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-12-07, 13:22   heh

Ferbik mylisz się, jeśli tylko pan Okrasa będzie chciał o tym rozmawiać no problem. Zresztą jeśli kiedykolwiek ja mu osobiście robiłem cenzurę to przyjąłbym to jako obelgę. a co do faktów w blogu, no cóż do tych informacji ma dostęp każdy z nas, info Pawła Okrasy ułożyło wszystko w jedną całość. Najgorsze w tym wszystkim że wszystko przebiega zgodnie z prawem i to prawo trzeba zmienić. Zapewniam, że gdyby któryś z wyminionych osób nie spełniał kwalifikacji zajęlibyśmy się tym. Co do zakuliosowych rozmów to trudno sprawdzic kto mówi prawdę, bo opieramy się na relacji osób trzecich. a co do emocji jakie wywołał tu blog to nie rozumiem mamy demokrację i p. Okrasa może pisać jak każdy z nas co chce ponieważ to on bierze za to co napisał odpowiedzialność. Szanujmy to! Pozdrawiam Michał Kiczka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-07, 14:51   

Ferbik, nie wiem dlaczego uważasz, że RZW może coś zrobić nieobiektywnie z obawy na jakieś jednostki. O tym, że odkąd wrócił Michał do radia jest dużo lepiej i profesjonalniej świadczyć może ostatnia relacja internetowa z Sesji Rady Miejskiej, gdzie wyśmiano wniosek o odwołanie vice-przewodniczących
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 16:29   

gregg napisał/a:
Zarówno ja jak i Ferbik oraz jeszcze kilka osób piszących na tym forum startowało w wyborach samorządowych do obecnej kadecji.


Ferbik napisał/a:
ryba napisał/a:
Szkoda że wypowiadający się nie informują szczerze, czy aby nie są stroną są w tym konflikcie.

Nie jestem stronniczy jeśli chodzi o ten temat.


Ferbik wg mojej opinii wypowiadasz się na temat radnych pod kontem swoich rywali z wyborów samorządowych ( z którymi przegrałeś miejsce w radzie ) . Dlatego ni jak ma się to do twojej niezależności. . . Taka jest moja opinia, tylko tyle w tym temacie.

Ferbik napisał/a:
Jako, że RZW podlega pod pewną jednostkę, która cały czas na sesjach rady walczy z Pawłem Okrasą - jestem przekonany, że sprawy bloga Pawła Okrasy w jasnym świetle przedstawionej na antenie nie usłyszymy.


Zauważyłem też pierwsze objawy syndromu pewnych braci bliźniaków na K. Wszędzie widzisz układy, wszyscy są bee, niedobrzy tylko nie ja! Nie popełniaj jednak ich błędów bo zobacz jak oni skończyli . . .
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-07, 17:23   

Spójrzmy przez chwilę na ostatnią sesję przez pryzmat historii.



Cytat:
Przede wszystkim sprostuję, że nie powstała żadna koalicja, bo koalicja byłaby "przeciwko komuś". Jest to porozumienie radnych czterech ugrupowań, wymienionych we wnioskach. Natomiast jak do tego porozumienia doszło.
Otóż w początkach kadencji była taka sytuacja niepewności, różnego rodzaju takich trudnych rozmów negocjacyjnych. Doszło do porozumienia w sprawie obsadzenia różnych funkcji. I tak sprawy się miały przez ostatnie dwa miesiące. Jednocześnie muszę tutaj zaznaczyć. W tej radzie było aż jedenaście osób, które w tej radzie pełnili mandat radnego.I bywało tak, że były to grupy, które nie miały żadnego doświadczenia samorządowego. W związku z tym nawet dobrze, że w tym pierwszym okresie nie doszło do jakichś porozumień, bo mogły by one być nietrwałe i nastąpił okres konsolidacji różnych grup. Ja to mógłbym powiedzieć w szczegółach, ale nie jest to takie istotne.
I w pewnym momencie doszło do takiego porozumienia. Z tym, że jeszcze raz podkreślam, że nie jest to porozumienie przeciwko Panu Burmistrzowi, czy przeciwko jakiemukolwiek ugrupowaniu i z szacunkiem, jak było to pokazane odnosimy się do działalności Bogusia Skrzypeckiego


Wypowiedź jednego z liderów Wieluńskiego Forum Samorządowego jest dla mnie mimo upływu 5 lat nadal nieczytelna.
Konia z rzędem temu, kto ją przełoży na "ludzki" język.


Domyślam się jednak, że działania ówczesne podjęte z inicjatywy Wieluńskiego Forum Samorządowego stały się precedensem do podejmowania takich działań, jakie miały miejsce na ostatniej sesji.
Tamtejsza sytuacja była tym dziwniejsza, że ówczesna koalicja, lub jak ją nazwał dr Marek Perek "porozumienie radnych" zawarta została przez Forum z koalicją "kasową" SLD, PSL, Samoobrona - która wywindowała diety na pierwszym posiedzeniu rady do maksymalnych wartości. Forum dogadało się z koalicją "kasową" aby bojkotować działania Burmistrza, co zresztą na początku jej powstania się działo. Później wyłamał się z niej PSL i to zapewne było powodem, że w nowym rozdaniu Forum nie zamierzało się z PSL-em łączyć ... i na dodatek silna osobowość Kaftana...

Zatem Panie Przewodniczący Rady. Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Wątpię w czystość intencji tego ugrupowania, któremu Pan zdaje się jeszcze przewodzi. A mam ku temu wyżej przedstawione dowody.

PS.
Proszę jeszcze o zwrócenie uwagi z jaką klasą przyjął odwołanie ówczesny Przewodniczący Rady.
Ostatnio zmieniony przez Zygmunt Stary 2008-12-07, 22:43, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 18:09   

wislakrakow napisał/a:
Ferbik wg mojej opinii wypowiadasz się na temat radnych pod kontem swoich rywali z wyborów samorządowych ( z którymi przegrałeś miejsce w radzie ) . Dlatego ni jak ma się to do twojej niezależności. . . Taka jest moja opinia, tylko tyle w tym temacie.

Czy nie możesz przyjąć do wiadomości że ludzie będący rywalami mogą mieć w pewnych sprawach podobne poglądy???
Ja startowałem z ramienia konkurencyjnego ugrupowania do Pabla... ale w tym co robi Pablo, w pełni go popieram.
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 18:49   

gregg napisał/a:

Czy nie możesz przyjąć do wiadomości że ludzie będący rywalami mogą mieć w pewnych sprawach podobne poglądy???


Mogę. Stąd rodzą się koalicje, nieprawdaż?
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW