R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 09:38   Blog Paweł Okrasa

Dla zainteresowanych polecam moje spostrzeżenia dotyczące ostatniej sesji zamieszczony na moim blogu:
http://www.wielun.2be.pl/okrasa/index.php

Pozdrawiam
Paweł Okrasa



Wątek został wydzielony z tematu "Wieści z sesji rad wieluńskich"

Poniżej sformatowana i uzupełniona o zdjęcia wypowiedz Pawła Okrasy z jego blogu:
Edycja Administrator

28 listopada 2008r odbyła się XXV sesja Rady Miejskiej w Wieluniu i była ona najbardziej burzliwą od początku tej kadencji, nie było podyktowane sporem programowym a tylko i wyłącznie personalną rozgrywką o stanowiska w Radzie.

Zanim to jednak nastąpiło, odbyło się moje spotkanie z posłem Łuczakiem. Otóż, gdy dowiedziałem się, że planowane są zmiany w Radzie poszedłem do radnego Kaftana, by spytać o co chodzi (jego podpis był złożony pod wnioskiem) ?
Pan Kaftan z rozbrajającą szczerością odrzekł: „Ja nic nie wiem ! Idź do Mietka”.

Zwołałem Zarząd Stowarzyszenia Forum SZW, który upoważnił mnie do odbycia rozmów z Posłem Łuczakiem. Umówiłem się z Panem Posłem na rozmowę w sobotę 22 listopada. Pan poseł „powitał” mnie krótkim zwrotem: „Nasi ludzie muszą mieć wyższe diety !!!”. Początkowo myślałem, że to kiepski żart, ale gdy powtórzył - „Nasi ludzie muszą mieć wyższe diety!!!” - stwierdziłem, że rozmowa na tym „poziomie” mnie nie interesuje. Zamknąłem za sobą drzwi i wyszedłem.

Myślę, że warto ujawnić kulisy tego przewrotu. Przymiarki do zmian w Radzie trwały nieustannie od początku działania tej Rady. Wymienię kilka wariantów.
Jedną z pierwszych była koncepcja z Kucharczykiem jako Przewodniczącym Rady. Koncepcja ta upadła, bo Kucharczyk nie wyraził zainteresowania. Kolejna koncepcja, zaproponowana przez PSL, brzmiała: Forum + PSL + Lewica. Ta wersja nie wzbudziła mojego entuzjazmu z powodów ideowych i merytorycznych. Koncepcja „ostatniej szansy” ,zaproponowana przez PSL, brzmiała: Forum + PSL + PO. Oczywiście zero dyskusji o programie, bowiem dla PSL-u liczą się tylko „wyższe diety dla naszych”.
W takiej atmosferze – moim zdaniem - nie można prowadzić żadnych rozmów, więc nie zgodziłem się na taki „kompromis” i efekt jest widoczny – gruntowna rekonstrukcja Rady Miejskiej.

Myślę, że opinia publiczna powinna zapoznać się z jeszcze jedną – paskudną – stroną samorządu. Jak się okazuje wielu radnych traktuje obecność w Radzie jak trampolinę do „ustawienia” siebie lub swoich krewnych. A oto przykłady:

1) Radny Wojtuniak (Radosław Wojtuniak )

Po wstąpieniu do ugrupowania Przyjazna Gmina, „załatwił” żonie prace w Energetyce Cieplnej -spółce z udziałem Gminy (ostatnio „wróble ćwierkają”, że żona zastępcy burmistrza również będzie pracować w tej spółce). Radny Wojtuniak dla siebie również szukał pracy w oczyszczalni ścieków, ale jednym z wymogów było posiadanie wykształcenia minimum średniego i radny Wojtuniak nie spełnił tego warunku. Obecnie został przewodniczącym komisji budżetowo-gospodarczej. Fachowiec nam się trafił…

2) Radny Ranoszek. (Józef Ranoszek) Wyjątkowo mocno lobował u radnego Kucharczyka (w Platformie Obywatelskiej), aby umieścić swoją małżonkę na stanowisku Kierownika Kuratorium w Wieluniu. Gdy się okazało, że żona nie dostała nominacji, obraził się i podpisał wniosek o jego odwołanie. Z kolei w mojej firmie (Wirex Leasing) ubiegał się o leasing mebli do nowo budowanej apteki. Gdy się okazało, że nie spełnia warunków i leasingu nie możemy udzielić, uznał to za zniewagę i przestały mu się podobać moje poglądy, więc przystąpił do grupy Pana Burmistrza, choć niegdyś głosował przeciwko udzieleniu absolutorium dla Burmistrza i grzmiał na sesji, gdy się okazało, że Burmistrz prywatnie odzyskuje od Gminy działkę przy ul. Sadowej. Sądzę, że niedługo zobaczymy na jakie to stanowisko żona Pana Ranoszka jest najlepszym kandydatem…
Wobec Pana Ranoszka i Lewicy padła również propozycja utworzenia stanowiska drugiego vice-burmistrza... Był u mnie znajomy, któremu taką propozycję złożono i pytał o wiarygodność tej oferty…

3) Radny Panek (Wojciech Panek).
Jego żona prowadzi stołówkę w Gimnazjum Nr 2 i Szkole Podstawowej Nr 2, czyli jednostkach podległych Gminie. Kilku radnych słyszało, kiedy Pan Panek żalił się, że była wywierana presja, aby wymusić „odpowiednie” głosowanie. Zresztą i mnie o tym również mówił - swego czasu - radny Kaftan.

4) Radny Czarnuch (Stanisław Czarnuch).
Nie jest tajemnicą, że syn Pana Czarnucha pracuje w Urzędzie Miejskim, a syn Pana Burmistrza Majchera jest zatrudniony w spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest Pan Czarnuch. Komentarz jest zbędny…

5) Radny Kaczmarek (Marian Kaczmarek).
Zanim został radnym był bezrobotnym. Kiedy uzyskał mandat, dostał pracę w Przedsiębiorstwie Komunalnym (100% udziału gminy).

Czy od radnych „zaplątanych” w takie relacje można oczekiwać niezależności ? Pytanie jest oczywiście retoryczne i ludzie inteligentni znają na nie odpowiedź…

Obecna sytuacja w Radzie jest następująca: Zostali odwołani zastępcy przewodniczącego – Kucharczyk i Derbis. Na ich miejsce wybrano radnych Kaftana i Ranoszka. Funkcje utracili również Przewodniczący komisji: Pani Kałuża (komisja socjalno-mieszkaniowa), Pani Rozmarynowska (budżetowo-gospodarcza) i Pan Buda (prawa i porządku publicznego). Ich miejsca zajęli odpowiednio: Pan Kaczmarek, Pan Wojtuniak i Pan Panek. Ponadto funkcje utracili Zastępcy Przewodniczących Komisji: Pan Łebkowski, Pan Perek.

W powyższej sytuacji postanowiłem zrezygnować z funkcji Przewodniczącego Rady (o ile wojewoda nie uchyli uchwał o odwołaniu zastępców). Uważam, że w samorządzie powinny obowiązywać zasady, które nie podlegają targom politycznym. Te zasady to: wspólna wizja rozwoju gminy, zbieżne poglądy i lojalność w dobrym tego słowa znaczeniu. Obecnej większości w Radzie te zasady – moim zdaniem – są obce i dlatego nie widzę dla siebie miejsca między radnymi Kaftanem i Ranoszkiem. Poza tym, Pan Burmistrz nie będzie używał wobec mnie argumentu, że ma wielkie plany rozwoju miasta, ale Przewodniczący Okrasa z grupą radnych je blokuje.

W jednej z Ewangelii jest napisane „Po owocach ich poznacie”, więc cierpliwie poczekajmy na owoce działania obecnej większości w Radzie Miejskiej...



http://www.wielun.2be.pl/okrasa/index.php
Ostatnio zmieniony przez red 2008-12-07, 23:13, w całości zmieniany 16 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 11:08   

tak sobie czytam i czytam Wasze wypowiedzi . . . Nasuwa się jeden wniosek, Panie Okrasa Panie organisto . . . Po tym co Pan napisał to jest Pan człowiekiem małym . . . a dlaczego?
Ano dlatego, że gdy widzę jak pan opisuje rozmowy pozakulisowe to śmiech mnie ogarnia, bo teraz jak już niedługo straci Pan stołek to wyciąga Pan wszelkie brudy na temat wszystkich radnych którzy są w opozycji do pana. Teraz to Pan może pisać że jeden ma uświniony krawat a drugi to zakochał się w burmistrzu i dla niego porzucił zonę . . . Nie bierze pan jednej rzeczy pod uwagę - a mianowicie pan już nie jest wiarygodny jako człowiek a tym bardziej polityk. Bo jaką ja mam gwarancję idąc do pana z jakimś problemem, że zaraz nie ośmieszy mnie pan publicznie? żadnej. Dlatego ludzie spostrzegli co tak pana uraziło - utrata władzy . . . Zachowuje się pan jak dziecko któremu zabrano zabawkę. O honorze nie będę wspominał bo tego słowa w Pana słowniku po prostu nie ma ! Nie zna go Pan. Większość neutralnych widzów takich jak ja oglądających obrady miała również już dosyć tych pana ciągłych kłótni, wywodów ( bezsensownych ) . Stacza się pan po równi pochyłej ale mam dobrą wiadomość . . . niżej już się opaść nie da . To tyle, chciałem się podzielić moją refleksją na zaistniałą sytuację. Panie Pawle mimo wszystko powodzenia . . . ale chyba już nie w polityce bo tutaj się pan wypalił. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść . . . "

Ostrzeżenie za obrażanie/ośmieszanie innych użytkowników forum
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2008-12-04, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-04, 12:03   

Paweł Okrasa napisał/a:
(...)poszedłem do radnego Kaftana, by spytać o co chodzi (jego podpis był złożony pod wnioskiem)? Pan Kaftan z rozbrajającą szczerością odrzekł: Ja nic nie wiem ! Idź do Mietka.(...) Umówiłem się z Panem Posłem na rozmowę w sobotę 22 listopada. Pan poseł powitał mnie krótkim zwrotem: Nasi ludzie muszą mieć wyższe diety!!! Początkowo myślałem, że to kiepski żart, ale gdy powtórzył - Nasi ludzie muszą mieć wyższe diety!!! - stwierdziłem, że rozmowa na tym poziomie mnie nie interesuje. Zamknąłem za sobą drzwi i wyszedłem(...)


Czy uwaza Pan, ze MIETKI graja w jednym zespole, probujacym utrzymac wladze w miescie i gminie Wielun :?:


Paweł Okrasa napisał/a:
(...)Myślę, że opinia publiczna powinna zapoznać się z jeszcze jedną paskudną stroną samorządu. Jak się okazuje wielu radnych traktuje obecność w Radzie jak trampolinę do ustawienia siebie lub swoich krewnych. A oto przykłady:

1) Radny Wojtuniak po wstąpieniu do ugrupowania Przyjazna Gmina, załatwił żonie prace w Energetyce Cieplnej - spółce z udziałem Gminy (ostatnio wróble ćwierkają, że żona zastępcy burmistrza również będzie pracować w tej spółce). Radny Wojtuniak dla siebie również szukał pracy w oczyszczalni ścieków, ale jednym z wymogów było posiadanie wykształcenia minimum średniego i radny Wojtuniak nie spełnił tego warunku. Obecnie został przewodniczącym komisji budżetowo-gospodarczej. Fachowiec nam się trafił…
2) Radny Ranoszek. Wyjątkowo mocno lobował u radnego Kucharczyka (w Platformie Obywatelskiej), aby umieścić swoją małżonkę na stanowisku Kierownika Kuratorium w Wieluniu. Gdy się okazało, że żona nie dostała nominacji, obraził się i podpisał wniosek o jego odwołanie. Z kolei w mojej firmie (Wirex Leasing) ubiegał się o leasing mebli do nowo budowanej apteki. Gdy się okazało, że nie spełnia warunków i leasingu nie możemy udzielić, uznał to za zniewagę i przestały mu się podobać moje poglądy, więc przystąpił do grupy Pana Burmistrza, choć niegdyś głosował przeciwko udzieleniu absolutorium dla Burmistrza i grzmiał na sesji, gdy się okazało, że Burmistrz prywatnie odzyskuje od Gminy działkę przy ul. Sadowej. Sądzę, że niedługo zobaczymy na jakie to stanowisko żona Pana Ranoszka jest najlepszym kandydatem. Wobec Pana Ranoszka i Lewicy padła również propozycja utworzenia stanowiska drugiego vice-burmistrza... Był u mnie znajomy, któremu taką propozycję złożono i pytał o wiarygodność tej oferty…
3) Radny Panek. Jego żona prowadzi stołówkę w Gimnazjum Nr 2 i Szkole Podstawowej Nr 2, czyli jednostkach podległych Gminie. Kilku radnych słyszało, kiedy Pan Panek żalił się, że była wywierana presja, aby wymusić „odpowiednie” głosowanie. Zresztą i mnie o tym również mówił - swego czasu - radny Kaftan.
4) Radny Czarnuch. Nie jest tajemnicą, że syn Pana Czarnucha pracuje w Urzędzie Miejskim, a syn Pana Burmistrza Majchera jest zatrudniony w spółdzielni mieszkaniowej, której prezesem jest Pan Czarnuch. Komentarz jest zbędny…
5) Radny Kaczmarek. Zanim został radnym był bezrobotnym. Kiedy uzyskał mandat, dostał pracę w Przedsiębiorstwie Komunalnym (100% udziału gminy) (...)


Dlaczego dopiero teraz informuje Pan o tym opinie publiczna :?: Czy nie uwaza Pan, ze informacjami, ktore podal Pan na swoim blogu, nie powinien sie Pan podzielic z prokuratura :?: , ktora dokladnie powinna sprawdzic, czy przy wyborze pracownikow do ww przez Pana instytucji nie zostalo naruszone prawo oraz czy faktycznie na Radnym Panku byla wywierana presja, aby wymusic na nim odpowiednie glosowanie :?:


Dla mnie, z punktu widzenia dalekiego obserwatora regionalnej polityki :wink: widze to wszystko tak:
pan majcher jest osoba, ktora powinno sie jak najszybciej zrzucic ze stanowiska burmistrza i dla dobra wszystkich, powinno sie to stac juz w nastepnych wyborach. Domniemam, ze pan ten kieruje sie prywata i za wszelka cene probuje w Wieluniu stworzyc swoja, nie do zdobycia, twierdze. Czy mu sie to uda, czy moze juz mu sie udalo, nie wiem. Mam nadzieje, ze nie. Przypuszczam, ze pan ten gra w jednej druzynie z panem poslem luczakiem, pod ktorego domem ostatnio zaczely sie "jakies dziwne ruchy samochodow, jakies parkowania po godzinie 24. To daje do myslenia, kazdy z nas sie obawia" - powiedzial Mieczyslaw Luczak :D Nie wiem, czy smiac sie, czy plakac. Mam nadzieje, ze komisja sledcza w ktorej zasiada ten pan wyjasni wkoncu, czy byly naciski, czy ich nie bylo i jakiego typu naciski to byly :D Jak podaje Angora z dnia 30 listopada, komisja sledcza spotkala sie juz 40 razy. Efektow i konca pracy komisji sledczej nie widac. Z obecnych rzadow naszych politykow, my Polacy mamy jeden pozytyw, tylko wlaczymy telewizor i juz nas ktos z nich rozsmieszy, rozweseli. Nawet za Fedorowiczem nie tesknimy.
Jeszcze odnosnie tych naciskow. Niech pan luczak teraz wyjasni, czy byly naciski na posla Panka :D Albo nalezaloby ku temu powolac komisje sledcza Rady Miejskiej w Wieluniu :D Radnym wpadlaby nastepna darmowa kasa, a regionalna spolecznosc mialaby ubaw (wszystko na wzor komisji w ktorej zasiada szanowny pan posel). Same pozytywy. Tylko nieee.. nie robcie tego. Znow zaczelyby sie jakies parkowania pod domami po godzinie 24. Tylko teraz pod domami panow z FSZW :D Fajnie bylo pogawedzic :grin: Do jutra

Panie Pawle, licze na udzielenie przez Pana odpowiedzi na moje pytania.
Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 13:38   

Mnie się podoba, że ktoś wyciąga te wszystkie brudy. Może dzięki temu ludziom otworzą się oczy. Muszą w końcu zrozumieć na czym naprawdę zależy władzy, zarówno tej na samej górze jak i na samym dole. Ostatnią rzeczą o jakiej myślą jest to dobro ogółu. Nawet jeśli są pozytywne jednostki to muszą zostać zniszczone w marszu po władze i pieniądze.

Zdajecie sobie sprawę jakie są wydatki na administrację publiczną w Wieluniu(UM, RM itd) ?

Grubo ponad 4mln złotych !

Dla porównania:

Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego (Domy i ośrodki kultury, świetlice i kluby , Biblioteka, Muzea, Opieka nad zabytkami) 2,7mln

Sport - nieco ponad 2mln zł w tym ponad 1mln to inwestycje

Na wszystkie szkoły podstawowe idzie 8mln złotych.

Remonty dróg i chodników 2,5mln
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-12-04, 13:46   

hiszpan - ale prokuratura nic nie zdziała gdyż zatrudnianie osób o których pisze Pablo na blogu było całkowicie legalne. Jeżeli kandydat do pracy w urzędzie spełnia formalne kryteria (kto je ustala?) i komisja rekrutacyjna podejmie decyzje o jego zatrudnieniu to wszystko jest zgodne z prawem.


Pablo - dzięki za link do bloga. Dobrze, że piszesz gdzie i kto jest zatrudniony gdyż pokazuje to prawdziwe oblicze oraz motywacje tych osób.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 13:52   

Też znam przypadki gdzie konkursy na kierownicze stanowiska w wieluńskim UM są fikcyjne, tylko co z tego, udowodnić się tego nie da. Odważniejsi potrafią oblewać wygraną w przeddzień rozstrzygnięcia konkursu. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 18:29   

no proszę co ja tu widzę . . . cenzura na naszym forum ! :) bravo Panie administratorze za ostrzeżenie dla mnie. Tylko pytam za co? za podkreślenie funkcji organisty która piastuje pan Okrasa! W twoich wypowiedziach drogi administratorze widać, że popierasz opcje polityczną do której należy pan Okrasa! Ale po co kneblować usta innym ? gdzie ta wolność wypowiedzi? Czy uważasz że nazwanie organisty organistą to ośmieszenie lub obrażenie kogoś? zastanów się zanim zaczniesz rzucać ostrzeżeniami na prawo i lewo! Pewnie wolałbyś żebym nazywał Pana pupilka "Panie Przewodniczący Rady Miasta" no ale to byłoby śmieszne nieprawdaż?
 
   
Ryszard Kmita 
Dojeżdża PKSem
Śp. zm. 19-05-2011


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2008
Posty: 155
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 18:41   Dotyczy blogu Pawła Okrasy

Bardzo dobrze się stało, że Paweł Okrasa uruchomił swój BLOG i w nim, jak zapowiedzał będzie zamieszczał swe poglądy, może nawet nie jego osobiste, ale dotyczące polityki w naszym mieście. Przykładem tego jest wpis o ostatniej sesji Rady Miejskiej. To dobrze, że Paweł ujawnił wiele bulwersujących szczegółów z życia naszych prominentów i to nie są żadne brudy, jak to określił jeden z forumowiczów, ale czysta prawda. Paweł Okrasa ujawnił PRAWDĘ i podziwiać Go należy za odwagę, bo inni może wiedzieli o tych koligacjach i rodzinnych układach polegających na wzajemnym popieraniu się we własnym kręgu, ale nikt nie oważył się, by mówić o tym głośno.Zrobił to Paweł!!!
Na pewno wielu czytającym ten wpis do Blogu Pawła Okrasy otworzą się oczy na naszą włdze i bardzo wielu oburzy sie na posługiwanie się w naszym mieście PRYWATĄ i koleżeńskimi układami.
Paweł w oczy wygarnął całą PRAWDĘ
Ryszard Kmita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 19:23   

wislakrakow napisał/a:
Czy uważasz że nazwanie organisty organistą to ośmieszenie lub obrażenie kogoś?

W tej formie, w jakiej to napisałeś - owszem, obraża. Nie kontynuuj swoich zażaleń tutaj, bo otrzymasz kolejne ostrzeżenie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 20:00   

Ferbik napisał/a:

W tej formie, w jakiej to napisałeś - owszem, obraża. Nie kontynuuj swoich zażaleń tutaj, bo otrzymasz kolejne ostrzeżenie.


Ferbik straszyć to ty możesz swoje dzieci kominiarzem . . .

Kolejne ostrzeżenie za niestosowanie się do poleceń administracji i urządzanie pyskówek.
Ferbik
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2008-12-04, 20:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-12-04, 20:01   

Nie lubię polityiki,bo wiem że predzej czy później większość polityków zapomni po co startowała....Weszłam na bloga i jestem lekko w szoku...to że sa machloje było do przewidzenia,były,są i beda ,ale aż takie? Panie Wisłakraków,wścieka sie Pan na to że nie moze sie wypowiadac ,że nie moze wyrazic własnego zdania,a jednocześnie oburza sie ze to samo wczesniej zrobił Paweł Okrasa... :roll: Gdyby nie napisał nic,albo zrobiłby to później,byłyby pretensje ze czemu nic nie napisał wczesniej...Moim zdaniem nie chciał robic hałasu wokół problemu,liczył że jakos sie rozwiaże,ale skoro sie nie rozwiazał to trzeba te brudy wyciagac ! koniecznie! i z bandą zrobic porządek !Mamy w Wieluniu bezdomnego człowieka któremu spłonął dom,nikt nie chce mu pomóc,jedynie opieka wysyła go na zimę do domu samotnej matki,co zrobili politycy by pomóc?Pan burmistrz stiwrdził ,ze nie moze bo mu sie bezdomni z Polski zjada po mieszkania...żenujace....Teraz beda sobie szykowac posadki i ciepłe kąty bo czuja ze kolejnej kadencji nie wygrają ...
I teraz Panie Pawle,wywlekac ile sie da,jak najwiecej,niech ludzie sie dowiedza prawdy,Pan przy okazji na pewno oberwie bo mściwi będa szukali haczyków,ale głowa do góry Pozdrawiam :)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wislakrakow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 20:14   

Pani Edziu co innego wypowiadać to co się myśli, a co innego oczerniać ludzi po fakcie . . . Żenujące są sytuacje w których w momencie odsunięcia od władzy następuje paniczny strach i klepanie językiem na prawo i lewo bez żadnych dowodów byle tylko mówić ! co innego gdy mówi się z sensem, a co innego gdy mówi się tylko po to aby mówić . . . Bo słowa pana Okrasy są tożsame z moimi , że np Pana Okrasy organy zostały sfinansowane z budżetu miasta :) tak często pan Okrasa powołuje się na Biblię dlatego - pokory życzę. Pozdrawiam :)



Panie Ferbik widzę że pan kompleksy leczy moim kosztem, lecz mimo wszystko pozdrawiam:)

Jeszcze jedna docinka w czyjąkolwiek stronę i pożegnasz się z pisaniem na tym forum.
Szczeniackie zachowania zostaw na popisywanie się przed swoimi kolegami a nie tutaj.
Ferbik
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2008-12-04, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-12-04, 20:18   

Jesli chodzi o dowody,to chyba nie trudno sprawdzic powiazania rodzinne na stanowiskach :D Pisze logicznie i szczerze,bardzo dobrze ze to robi,nie wazne czy jest czy odszedł i tak pewnie predzej czy później wyszłoby szydło z worka a tak przynajmniej wylazło wczesniej.Odszedł najmadrzejszy i nieprzekupny i szkoda...przeszkadzał bo był zbyt uczciwy na polityka...Czytam osotatnio gazety i widzę co sie dzieje,zostaje wyrzucony wieloletni pracownik WDK jeszcze jako bajtel go pamiętam....odchodzą ludzie którzy przynajmniej cos chcieli zrobic ,przeszkadzaja ,zostana ci którzy sie nawzajem" wspieraja "ten temu tamten tamtemu...szkoda gadać ....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-12-04, 20:21   

wislakrakow napisał/a:
Pani Edziu co innego wypowiadać to co się myśli, a co innego oczerniać ludzi po fakcie . . . Żenujące są sytuacje w których w momencie odsunięcia od władzy następuje paniczny strach i klepanie językiem na prawo i lewo bez żadnych dowodów byle tylko mówić ! co innego gdy mówi się z sensem, a co innego gdy mówi się tylko po to aby mówić . . . Bo słowa pana Okrasy są tożsame z moimi , że np Pana Okrasy organy zostały sfinansowane z budżetu miasta :) tak często pan Okrasa powołuje się na Biblię dlatego - pokory życzę. Pozdrawiam :)



Panie Ferbik widzę że pan kompleksy leczy moim kosztem, lecz mimo wszystko pozdrawiam:)

A czemu Pan uwaza ze Ferbik ma jakieś kompleksy?Wie Pan ze wycieczki osobiste na forum nie sa mile widziane? i karane ostrzezeniem i nie jest to jedynie wymysł Ferbika?wystarczy przeczytac regulamin i nie bedzie zaskoczenia !
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-04, 21:28   

Szczerze mówiąc jestem bardzo zdziwiony, widząc za co dostał ostrzeżenie wislakrakow, wykonywanie zawodu organisty nie jest czymś wstydliwym (przynajmniej nie powinno), a mówienie o tym nie może być traktowane jako obrażanie, tego kto ten zawód wykonuje.
Administrator, napisałeś bardzo mądre zdanie;
Cytat:
Nawet jeśli są pozytywne jednostki to muszą zostać zniszczone w marszu po władze i pieniądze.

Jak się ma to do wislakrakow? Jako jednostka zostaje niszczony, tylko dlatego że ma odwagę mówić to co myśli na temat pana Okrasy (bardzo obiektywnie stwierdzam, że nie widzę niczego obraźliwego w tym poście). Sytuacja podobna trochę do tej z naszego ratusza, nieprawdaż? Niewygodny, do …….. odstrzału.
Na koniec kilka cytatów z ostatnich wpisów;
Cytat:
Mnie się podoba, że ktoś wyciąga te wszystkie brudy. Może dzięki temu ludziom otworzą się oczy. Muszą w końcu zrozumieć na czym naprawdę zależy władzy, zarówno tej na samej górze jak i na samym dole.

Cytat:
Pablo - dzięki za link do bloga. Dobrze, że piszesz gdzie i kto jest zatrudniony gdyż pokazuje to prawdziwe oblicze oraz motywacje tych osób.

Cytat:
Na pewno wielu czytającym ten wpis do Blogu Pawła Okrasy otworzą się oczy na naszą włdze i bardzo wielu oburzy sie na posługiwanie się w naszym mieście PRYWATĄ i koleżeńskimi układami.


Czyżbyście wcześniej żyli w przekonaniu że duża i mała polityka, to praca na rzecz szarego społeczeństwa, że to bezgraniczne oddanie się pracy charytatywnej i zgodnej z zasadami honoru? No, jeśli dopiero pan Paweł Okrasa otworzył Wam, tymi wpisami na własnym blogu, oczy na świat polityki, to ........ szczerze współczuję.

Ryszard Kmita napisał/a:
Paweł Okrasa ujawnił PRAWDĘ i podziwiać Go należy za odwagę, bo inni może wiedzieli o tych koligacjach i rodzinnych układach polegających na wzajemnym popieraniu się we własnym kręgu, ale nikt nie oważył się, by mówić o tym głośno.Zrobił to Paweł!!!


Owszem zrobił, tylko kiedy? Mnie tymi „rewelacjami” pan Okrasa nie omamił ani nie kupił.

PS. W trakcie pisania posta zaszły nowe okoliczności, do których chcę się też odnieść, a mianowicie;
edzia i odziu napisał/a:
Moim zdaniem nie chciał robic hałasu wokół problemu,liczył że jakos sie rozwiaże,ale skoro sie nie rozwiazał to trzeba te brudy wyciagac ! koniecznie! i z bandą zrobic porządek !

Na co liczył, jak myślisz? Dopóty, dopóki sam siedział, jak to określiłaś w …… kolor niebieski ;) . to nie kalał gniazda, bo był jedną z tych przysłowiowych wron. Jeszcze raz powtarzam to nie jest droga do sławy.
wislakrakow napisał/a:
Ferbik straszyć to ty możesz.......

wislakrakow napisał/a:
Panie Ferbik widzę że pan...........

wislakrakow, nie tędy droga. Kilkoma zwrotami zniweczyłeś to, co tak mozolnie, mądrze do tej pory budowałeś. Dyskusja tak, pyskówki w ……… piaskownicy :shock: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW