R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Blog Paweł Okrasa
Autor Wiadomość
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 19:44   

hubert18 napisał/a:
Może pan Okrasa napiszę coś więcej na ten temat ?


Po pierwsze, nie chciałbym rozpatrywać dla kogo ugoda jest korzystna, gdyż obie strony uznały ją za satysfakcjonującą i zgodnie podpisały.
Po drugie, nie chciałbym pisać o szczegółach procesu, bo byłoby to niehonorowe.
Po trzecie, myślę, że Prezes EC nie będzie miał do mnie pretensji, gdy powiem, że to Energetyka Cieplna zaproponowała ugodę. Ja nie składałem pozwu, więc uważam, że nie mogłem – ale także nie chciałem - odmówić zawarcia ugody.
Po czwarte, w wyniku ugody nie muszę niczego - co napisałem wcześniej - odwoływać, publikować sprostowań, czy publicznie kogokolwiek przepraszać.
Po piąte, uważam, że miejscem rozwiązywania problemów lokalnych nie jest sala sądowa, gdyż wówczas mogą rodzić się niezdrowe emocje, a tak naprawdę jedynymi wygranymi byliby prawnicy. Sam proces mógł bowiem trwać dwa lub trzy lata, a za kilka miesięcy mało kto wiedziałby o co w nim chodzi. Ja nie mam czasu, by jeździć do Sądu, a także mam inne (niż prawnicy) potrzeby na wydawanie pieniędzy.
Żyjemy w jednymi mieście i tą energię, którą pochłonął by proces, możemy wykorzystać w lepszy sposób.


Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bluesally 
Słyszał o Wieluniu
bluesally


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 21:53   

kaprofag, ryba,

zatkało kakao?


Pablo:
taka sugestia, nie zniżaj się do poziomu do którego prowokatorzy chcą Cię zepchnąć. Oni sa anonimowi, bo oczywiście tak im lepiej. Można przecież dowalić komuś, tak bezosobowo.

Także daj sobie chłopie spokój z odpowiedziami, bo to nie ma sensu. Robisz wodę na młyn pewnym osobom.

Moja babcia kiedys powiedziała: nie tykaj figurki z brązu, bo będziesz śmierdzieć.

Z persektywy czasu powiem, że niektóre babcie są mądrymi kobietami.

:)
Ostatnio zmieniony przez 2010-03-20, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
koprofag
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 22:23   

bluesally napisał/a:
kaprofag, ryba,

zatkało kakao?

Czym? Kolego, nie potrafisz niestety myśleć. Ty nawet nie wiesz co mieliśmy na myśli. Żaden z nas nie pisał, ze wtopił sprawę, tylko że z jego oświadczenia nic nie wynikało (tz nie wynikało kto, co i jak). Ale zdaje sobie sprawę, że ilość synaps jest ograniczona. Przykro mi.
bluesally napisał/a:

Pablo:
taka sugestia, nie zniżaj się do poziomu do którego prowokatorzy chcą Cię zepchnąć. Oni sa anonimowi, bo oczywiście tak im lepiej. Można przecież dowalić komuś, tak bezosobowo.

Także daj sobie chłopie spokój z odpowiedziami, bo to nie ma sensu. Robisz wodę na młyn pewnym osobom.

Pablo, a ja Ci współczuje i jednocześnie gratuluję takiego, potencjalnego elektoratu. Zwróć uwagę, jak jednostronnie, bezkrytycznie interpretują wszystkie informacje na Twój temat.
bluesally napisał/a:

Moja babcia kiedys powiedziała: nie tykaj figurki z brązu, bo będziesz śmierdzieć.

Z persektywy czasu powiem, że niektóre babcie są mądrymi kobietami.

:)

Jak widać na wnuki to nie zawsze ma przełożenie.
Ostatnio zmieniony przez 2010-03-20, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-19, 23:54   

To na czorta nam taki burmistrz, który nie będzie mógł zabierać głosu w sprawie podwyżek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-03-19, 23:56   

Swoją drogą przesyłam kolejne gratulacje dla administracji, która wręcza mi ostrzeżenie za jakąś bzdurę, a porównanie dwóch osób do figurki z brązu pozostaje bez jakiejkolwiek reakcji. Brak słów.

Obraźliwa część postu została usunięta. A użytkownik dostaje kolejne ostrzeżenie. Proszę przemyśleć swoje postępowanie albo będzie banan.
gregg
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Ostatnio zmieniony przez 2010-03-20, 20:23, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 10:40   

No to jak jest z tą ugodą? Okrasa nigdy nie będzie się już mógł wypowiadać nt. podwyżek opłat? Nawet jak zostanie burmistrzem? Przecież to filar jego kampanii. I co jak zarząd ciepłowni zacznie naciskać na kolejne podwyżki? A zacznie, bo przy zatrudnieniu 85 pracowników i mocy 67 MW to nieuniknione, zwłaszcza że znaczna część tych pracowników to urzędnicy. Nikt już nigdy nie przyjrzy się strukturze zatrudnienia tego przedsiębiorstwa? Ta ugoda to przecież klęska!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 11:31   

Zaangażowany napisał/a:
No to jak jest z tą ugodą? Okrasa nigdy nie będzie się już mógł wypowiadać nt. podwyżek opłat? Nawet jak zostanie burmistrzem? Przecież to filar jego kampanii. I co jak zarząd ciepłowni zacznie naciskać na kolejne podwyżki? A zacznie, bo przy zatrudnieniu 85 pracowników i mocy 67 MW to nieuniknione, zwłaszcza że znaczna część tych pracowników to urzędnicy. Nikt już nigdy nie przyjrzy się strukturze zatrudnienia tego przedsiębiorstwa? Ta ugoda to przecież klęska!

Wyjaśniam jeszcze raz. Zobowiązałem się nie zabierać publicznie głosu na temat przyczyn podwyżek cen ciepła w roku 2009 ! O samych podwyżkach nikt mi nie zabronił mówić/pisać i niczego co napisałem nie muszę prostować, usuwać, czy przepraszać. Także o wszystkim co wystąpi po 2009 roku moge dowolnie pisać i mówić, bo nie ma takiego przepisu, który by tego zabronił. Trzeba wykazać dużo złej woli, by na podstawie ugody postawić tezę, iż już nigdy nie będę mógł zabrać na temat podwyżki cen ciepła...
Proszę jeszcze raz przeczytać (najlepiej ze zrozumieniem) pozew EC czego spółka się domagała i co zostało zawarte w ugodzie ?
Każdy inteligentny człowiek potrafi odczytać to jednoznacznie.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-20, 13:09   

Wydaje mi się że ta dyskusja zmierzą w złym kierunku. Atakujecie Okrase co zrobił a czego nie zrobił, a ważne sprawy nam umykają . Nie jestem po niczyjej stronie ale w kwestii chęci jak również dokonań Okrasa jest no.1
Tylko skoro chcemy dokonać dobrego wyboru powinniśmy zapytać naszych kandydatów jak chcą rozwiązać problem bezrobocia w naszym mieście, w jaki sposób chcą pozyskać nowych inwestorów i czym ich będą zachęcać, co chcą zrobić w sprawie obwodnicy, jakie zmiany czekają nasze miasto w nowej kadencji itp; itd; ..
Myślę że w tym miejscu powinny paść mądre pytania tak żeby wywiązała nam się konstruktywna dyskusja która pokaże nam co kandydat myśli i w jaki sposób chce działać, oczywiście nie chodzi mi tylko i wyłącznie o Pana Okrase chyba że jedynie on liczy się z głosem ludu i tylko jemu zależy na wyborcach :) :wink:
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 13:16   

MATRIX, myslę że takie kwestie powinny zostać umieszczone w nowym temacie. Możemy powtórzyć akcję sprzed poprzednich wyborów i założyć temat "pytania do kandydatów na burmistrza".
Tylko nie wiem czy nie jest trochę za wcześnie na takie pytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-20, 13:18   

oczywiście jestem "ZA" :D
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 16:00   

Zaangażowany napisał/a:
Okrasa nigdy nie będzie się już mógł wypowiadać nt. podwyżek opłat? Nawet jak zostanie burmistrzem? Przecież to filar jego kampanii. I co jak zarząd ciepłowni zacznie naciskać na kolejne podwyżki?

Zaangażowany napisał/a:
To na czorta nam taki burmistrz, który nie będzie mógł zabierać głosu w sprawie podwyżek?

Dlatego burmistrzem powinien zostać Robert Kaja! Będzie dla zarządu ostry jak żyleta. Będzie pilnował kosztów w EC, a szczególnie kosztów zatrudnienia.

Pablo napisał/a:
Po trzecie, myślę, że Prezes EC nie będzie miał do mnie pretensji, gdy powiem, że to Energetyka Cieplna zaproponowała ugodę. Ja nie składałem pozwu, więc uważam, że nie mogłem – ale także nie chciałem - odmówić zawarcia ugody.

Jeżeli EC najpierw złożyła pozew, a później sama zaproponowała ugodę to Okrasa jest moralnym zwycięzcą procesu. Za nic nikogo nie przeprasza. Nie zamieszcza sprostowań w gazetach (jak chciała EC). Nie usuwa napisanych tekstów. Nie ponosi kosztów procesu.
I jeszcze jedno. Prawdą okazała sie podwyżka wynagrodzeń dla zarządu (o tym ani słowa w ugodzie).
A może było tak, że EC bała sie, że w toku procesu będzie musiała ujawnić sporo dokumentów (np. kto podpisał umowę o pracę z Prezesem, PIT prezesa, skąd sie wzięła podwyżka dla zarządu) i wyjdą jeszcze ciekawsze sprawy ?... Dlatego przyjechali do Sądu z projektem ugody, by nie przegrać z kretesem.

[ Dodano: 2010-03-20, 19:43 ]
koprofag napisał/a:
Mam prośbę, czy może mi ktoś napisać, co takiego poza bonami zrobił radny Okrasa?


Licencja na parkowanie w centrum Wielunia

Polska Dziennik Łódzki Daniel Sibiak




Dzisiaj 03:40:38 , Aktualizacja dzisiaj 03:41:40
Część wieluńskich radnych uważa, że pobieranie opłat parkingowych od mieszkańców bloków, objętych strefą płatnego parkowania, jest nieuczciwe.

W czasie ostatniej sesji radny Paweł Okrasa zaproponował, aby mieszkańcy mieli możliwość kupna rocznego abonamentu za 30 zł na zaparkowanie jednego auta i zostali wyłączeni z konieczności płacenia za parking. Pod projektem uchwały podpisało się 10 radnych i ponad 40 mieszkańców.

- Mieszkańcy centrum Wielunia nie są winni temu, że mieszkają w strefie objętej płatnym parkowaniem i nie mogą zostawić auta pod własnym blokiem. Nie wszystkich stać na wykupienie miesięcznego abonamentu za 70 zł - argumentuje radny Paweł Okrasa. - Ci ludzie nie zatrzymują się tu po zakupy czy po to, by załatwić formalności na poczcie lub w urzędzie, a przecież to właśnie klienci sklepów i petenci mieli zostawiać pieniądze w parkomatach.

Zdaniem burmistrza, uchwała miałaby jednak negatywne skutki finansowe.

- Jeżeli wprowadzimy ulgi parkingowe, to zmniejszą się dochody miasta - oblicza burmistrz Mieczysław Majcher.

Przeciętne miesięczne wpływy ze strefy to 70 tys. zł. Do kasy miasta z przeznaczeniem na utrzymanie dróg wpływa 58 procent tej kwoty. Czy więc tworzenie przez burmistrza atmosfery katastrofy budżetowej nie jest nadużyciem?

- Uważam, że gmina na tym nie straci. Wręcz przeciwnie. Jeśli mieszkańcy zapłacą 30 zł rocznie za parkowanie, to dochody wzrosną. Teraz parkują auta poza strefą i nie płacą. Poza tym podjęcie takiej uchwały nie jest precedensem. 30 zł rocznego abonamentu płacą mieszkańcy bloków objętych strefą płatnego parkowania w Warszawie. Podobne uchwały przygotowują w innych miastach. Moim zdaniem, problem leży tylko w fakcie, że autorem projektu uchwały nie jest pan burmistrz - uważa Paweł Okrasa.

Majcher przypomina, że w przetargu wyłoniono firmę odpowiedzialną za obsługę parkomatów.

- Mamy z nią podpisaną umowę do końca roku. W budżecie przeznaczono na ten cel określone wydatki. W proponowanej uchwale powinny być więc uwzględnione skutki finansowe - uważa burmistrz

Szef ratusza rozważa, czy nie lepiej byłoby wyłączyć ze strefy parkowania niektóre ulice, np. Ewangelicką.

- Będę miał dwa wyjścia - albo zaskarżyć uchwałę do wojewody, albo ją przyklepać i mieć na głowie potężny problem, bo to ja, a nie rada, odpowiadam prawnie za podjęcie takiej decyzji. Może lepiej będzie, jeśli w ogóle zrezygnujemy ze strefy płatnego parkowania? Byłoby szkoda, bo wielu kierowców chwali sobie ten system - uważa burmistrz.

Na razie na wniosek, poparty przez większość radnych, projekt uchwały trafi pod rozwagę komisji rady i będzie głosowany w późniejszym terminie.

- 30 zł rocznie to kwota, jaką płaci się za kartę osoby niepełnosprawnej. Jeśli zmniejszymy abonament do takiej wartości, wylegną na ulice wszystkie auta z podwórek. A przecież nie po to tworzyliśmy strefę - przekonuje Romuald Szewczuk, szef wydziału inwestycji ratusza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 23:01   

Przepraszam, ale rzeczywiście czytam bez zrozumienia. Jeśli napisałeś, że ZOBOWIĄZAŁEŚ SIĘ NIE ZABIERAĆ PUBLICZNIE GŁOSU itd. (daruję sobie cytat). To jakaś semantyka! A jak zarząd podniesie ceny, motywując to globalnym oziębieniem, to też nie będziesz mógł skomentować przyczyny podwyżki? Naprawdę jest mi głupio i niezręcznie, że czepiam się szczegółów, ale wydaje mi się, że za łatwo przechodzimy do porządku nad takimi figurami retorycznymi i wyrokami salomonowymi jakie serwuje nam prasa, telewizja, sądy i nasi oficjele. Ja naprawdę nie rozumiem tej ugody i tej nowomowy. Czyli co? Przy następnej podwyżce spowodowanej koniecznością utworzenia nowego etatu dla szwagra pana Kai, przyszły burmistrz nie będzie mógł nic o tym powiedzieć? A jeśli powie to co mu grozi? Co grozi za niedotrzymanie ugody? Może oni szykują etaty dla całej rodziny? Może udało im się zamknąć usta kandydatowi w czasie kampanii wyborczej? Może rzeczywiście wygrali? Może ugoda brzmiała mniej więcej tak: nie będziemy cię ciągać po sądach, a ty więcej nam nie podskakuj?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-20, 23:06   

Zaangażowany, uważasz, że przyszły burmistrz - akurat tutaj w przypadku Pabla - będzie o tym mówił? Sądzę, że nie. On po prostu będzie działał.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-21, 09:49   

Zaangażowany napisał/a:
Jeśli napisałeś, że ZOBOWIĄZAŁEŚ SIĘ NIE ZABIERAĆ PUBLICZNIE GŁOSU itd. (daruję sobie cytat).

Zobowiązałem się nie zabierać publicznie głosu w sprawie przyczyn podwyżki cen ciepła w 2009 ! Nic więcej ! Jeżeli EC podniesie niewspółmiernie do inflacji cenę ciepła w 2010 to będę o tym pisał i mówił ! Jeżeli zatrudnią szwagra Kai to tez o tym napiszę. Jeżeli będą szykować etat dla całej rodziny to pierwszy publicznie będę krzyczał, że jest to nepotyzm !

Jeszcze raz podkreślam: z propozycją ugody wystąpił Prezes EC, ja przyjąłem warunki ugody. A że tego nie rozumiesz to nie moja sprawa (nie znam się na medycynie)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zaangażowany 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-21, 10:33   

Ależ panie Pawle. Nie ma się co denerwować. Po prostu chciałbym mieć pewność, że w czasie kampanii nie zarzucą panu niedotrzymania ugody i nie wykorzystają tego aby zamknąć panu usta. Nie ma powodu, aby mieszać do tego medycynę. Pan, jako inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, że powstrzymanie się od zabierania głosu w sprawie podwyżek 2009 roku oznacza rezygnację z tej całej argumentacji o nepotyzmie i kumoterstwie. Poza tym chciałbym wiedzieć, czy sprawa synekur w EC i Przedsiębiorstwie Komunalnym nadal leży w sferze pańskich zainteresowań. Pan Owczarek również jest niczym "udzielny władca" i z przedsiębiorstwa w 100% należącego do gminy zrobił sobie udzielne księstwo. Poprzez pana Radowskiego ma bezpośredni wpływ na politykę samorządową. Kolejny temat, którym powinien się pan zająć. Tylko czy znów sprawa nie skończy się w sądzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW