R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Czy Burmistrz Majcher cenzuruje lokalne media ?
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 10:17   Czy Burmistrz Majcher cenzuruje lokalne media ?

Są osoby które oskarżają nasze forum o cenzurę, choć jak już pisałem wcześniej, nigdy nie usuwamy cudzych postów pod warunkiem, że są na temat i nie są obraźliwe. Zostaliśmy oskarżeni także o stronniczość, choć jesteśmy finansowo całkowicie niezależni. Po tym co dziś zobaczyłem obawiam się, że możemy być jedynym niezależnym medium w regionie.

Władze Wielunia posuwają się już nawet do zastraszania regionalnych mediów, a Burmistrz uważa się za osobę wszechwiedzącą i nieomylną oraz chce decydować o tym co jest prawdą, a co kłamstwem.

Przejdę do faktów. Myślę, że opublikowany poniżej dokument ,uświadomi Wam jak wszyscy jesteśmy manipulowani, oraz będzie dowodem próby cenzurowania lokalnych mediów. Nie chodzi tu o konkretny wywiad którego to pismo dotyczy ale o fakt wywierania nacisku na media.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 10:36   

Prośba do Michała Kiczki: jeśli jest możliwość udostępnienia nam tej audycji, o której mówi pismo, bylibyśmy zadowoleni :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-12-15, 11:57   

ale tupet :shock:
Ostatnio zmieniony przez Administrator 2008-12-15, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-12-15, 12:41   

Ponad wszystko wyjątkowo niechlujnie napisane pismo.
Czekam na wybory samorządowe. Tyle z mojej strony w temacie.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-12-15, 12:50   

Jaka władza takie pismo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 12:52   

Archdevil napisał/a:
Ponad wszystko wyjątkowo niechlujnie napisane pismo.
Czekam na wybory samorządowe. Tyle z mojej strony w temacie.


Już tylko 2 lata...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-12-15, 13:38   

Czy jeszcze jakies Wielunskie media dostaly podobne pisemka od Szanownego Pana M. :?:

Ja chcialbym zwrocic uwage na jedna rzecz. Cytuje:
Przepis art. 212 K.k., zgodnie z którym „kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku”. Wyższa sankcja (grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2) spotka natomiast sprawcę, który przestępstwo tego rodzaju popełnił za pomocą środków masowego komunikowania, takich jak prasa, radio, telewizja, publikacje książkowe, nagrania elektroniczne i internetowa sieć informatyczna (art. 212 § 2 K.k.)."

Zastanawiajacym wydaje sie byc fakt, ze przeciwko Panu Okrasie nie zostal - jak sie domyslam - skierowany do sadu pozew odnosnie pomowienia o ktorym w pismie do RZW pisze Pan M. Czyli jaki sens ma pismo do RZW :?: Odpowiedz jest prosta. Wedlug mnie, laika w dziedzinie prawa, smiem przypuszczac, ze byla to proba "zastraszenia" Radia - w podobnym tonie wypowiedzial sie takze Administrator forum. Jesli to slowo ma zbyt duzy oddzwiek i jest nieodpowiednie, to slowo upomnienie jest juz najdelikatniejszym z mozliwych :D

Nawiasem mowiac, brakuje mi w RZW wypowiedzi politykow, czy to politykow zwiazanych z Rada Miejska, czy Rada Powiatu. Chetnie uslyszalbym takze Szanownych Panow Wojtow, Przewodniczacych Rad Gmin, czy tez nawet samych radnych. Mam wrazenie, ze sa oni slyszalni na antenie Radia RZW zbyt rzadko, a jesli juz to nie w tematach w ktorych opinia publiczna koniecznie oczekwialaby ich uslyszec. Dlaczego RZW na swojej antenie nie przeprowadza zadnych debat okoliczych politykow :?: Tematow jest mnostwo. Chocby strategia Rozwoju Wielunia, czy Powiatu. Mysle, ze po takiej debacie, spoleczenstwo byloby bogatsze w bardzo wazny zasob informacji, mowiacych nie tylko o przedsiewzieciach planowanych na terenie ich Gmin, ale takze informacji na temat samych politykow. Smiem przypuszczac, ze wiekszosc Radnych Miasta Wielunia, Radnych Powiatu, o radnych poszczegolnych gmin nie wspominajac, nie potrafi sie logicznie i spojnie wypowiedziec. Ludzie Ci w wiekszosci, nie nadawaja sie na piastujace przez siebie stanowiska. Pokazcie swoim sluchaczom na kogo glosowali w ostatnich wyborach, a na kogo powinni glosowac w nastepnych. Na dzien dobry, proponuje zorganizowac debate, w ktorej udzial wzieliby Pan Okrasa i Pan Majcher. Czyz nie bylaby ciekawa :?:

Przepraszam za bledy, jesli sie takowe pojawily. Do jutra :wink:
Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
COMBIT 
Dojeżdża PKSem
combit


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 108
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 14:17   

Wszyscy są tacy sami tylko udają że chcą coś zrobić a jak się dorwą do koryta to ich przestaje wszystko interesować. Na co dzień koledzy a w gazecie i w rado na siebie "nadają" albo robią z siebie pośmiewisko na radzie. Zmienić wszystkich do pnia to się może coś zmieni !!!!!!
_________________
http://www.kulig.eu ; http://www.it.wielun.pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 16:00   

A ja przekornie, wyrażę się jak w jednej z reklam, nadawanej w programach telewizyjnych;
- Kto ma pilota ten rządzi
Dzisiaj tego przysłowiowego „pilota” ma pan Majcher, i w pełni z tego korzysta. Za owe dwa lata, pewnie będzie miał go kto inny. I to kto inny będzie pewnie w oczach opozycji, uważany za; imperatora, cenzora, tyrana i bodaj Bóg wie jeszcze za kogo ;) .
Bardzo daleki jestem od obrony pana Burmistrza, ale każdy z nas, postąpił by podobnie.
To demokracja zezwoliła nam na, obóz rządzący i opozycję, i dopóki te dwa zjawiska będą obok siebie, nie pozbędziemy się podobnych: pism, uwag, zażaleń itp., obojętnie z której strony.
Jedno jest tylko w tym wszystkim pocieszające, co cztery lata możemy zabierać „pilota” jednemu i dawać go drugiemu. Niestety istnieje dosyć duże prawdopodobieństwo, że ów następca po krótkim czasie, okazuje się być niewiele różniącym się od poprzednika. Ale nikt z nas „wróżką” nie jest, i nie przewidzi co ludzie ukrywają za „ładnymi słówkami”, tuż przed wyborami :P ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 16:52   

Ten list do skandal. Wywieranie nacisku na media. Straszenie obcięciem dotacji od miasta. Walka pomiędzy panem Okrasą, a burmistrzem nabiera coraz szerszego pędu.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 17:23   

miko 005 napisał/a:
Bardzo daleki jestem od obrony pana Burmistrza, ale każdy z nas, postąpił by podobnie.


Jeżeli chodzi Ci o to, że każdy z nas postoąpiłby tak samo na miejscu Burmistrza, to według mnie jesteś w błędzie. Tylko osoba, która ma władzę i coś na sumieniu, pozwala sobie na taki list. Nie słyszałem tej audycji, ale wydaje mi się, ze jeśli to co powiedział pan Okrasa byłoby stekiem kłamstw, to Burmistrz nie zwracałby na to uwagi. Takie jest moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-12-15, 17:27   

Spektakl zaczal sie podczas rocznicy wybuchu 2 wojny jak byl Kwasniewski i trwa dalej. Osmiesza sie ten czlowiek wg mnie coraz bardziej ;)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jan Kowalski 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 42
Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 126
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 17:35   

Dzięki Jaro za ten opublikowany list. Ja do tej pory myślałem, że audycje w radio z radnymi i urzędnikami są bezpłatne. To jest chore, żeby za informacje do mieszkańców płacić, że za nasze pieniądze podatników, radni i urząd kupuje audycje. Jak to radio ma być obiektywne, skoro kupuje się informację. Masz rację, że tylko na forum nie ma cenzury, bo ani radny, ani urząd nie musi tu nic kupować. Jaro zadaj pytanie Michałowi Kiczce Ile kosztują nas podatników audycje w miesiącu dla radnych i burmistrza? Kto był pomysłodawcą audycji płatnych burmistrz czy rada miejska? Dlaczego za audycje muszą płacić mieszkańcy(te pienądze można by przeznaczyć chyba na inne potrzeby mieszkańców, a radio nie powienno brać za informacje pieniądze, bo wtedy przestaje być radiem niezależnym! :shock: . Jaro a może zrób sondę czy z pieniędzy podatników należy opłacać audycje w radio.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-15, 17:48   

Jan Kowalski, to nie Jaro wrzucił ten dokument, ja go obiecałem co prawda, ale wrzucił go Administrator tak gwoli ścisłości :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-12-15, 17:49   

Cytat:
To jest chore, żeby za informacje do mieszkańców płacić, że za nasze pieniądze podatników, radni i urząd kupuje audycje. Jak to radio ma być obiektywne, skoro kupuje się informację.


No też właśnie. Jeśli ktoś jest tą sytuacją zbulwersowany, to niech ma na uwadze ten fakt odpłatności, co jest jakimś takim dziwolągiem w praktyce mediów. Bo rozumiem, że jakiś polityk zamawia sobie audycję sponsorowaną, który jest wyraźnie zapowiedziana jako audycja sponsorowana i gada sobie ten polityk co chce, ale w tym przypadku składanie relacji z działalności gminy - którą to gminą zarządzają osoby z kilku wrogich sobie ugrupowań - jest jakimś nieporozumieniem. Zatem nie dziwi fakt, że wychodzą potem takie kwiatki.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW