R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2014-11-18, 23:35
Zdarzenia i wypadki drogowe
Autor Wiadomość
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-19, 19:00   

Tam stoi Scania, w którą Turek uderzył.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Vosiak 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 282
Piwa: 6/5
Skąd: Okolice
Wysłany: 2012-10-19, 19:08   

Dzisiaj około godz. 14 stało Volvo turka z naczepą, odpięte.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maciej 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
EWI w Sercu



Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1155
Piwa: 5/6
Skąd: EWI-OOL
Wysłany: 2012-10-19, 21:33   

Od wczoraj stoi to volvo u Łegi , dzisiaj oglądałem z bliska . Rama w ciągniku wygięła się w kształcie litery S . Kabina sypialna nie istnieje , ogólnie masakra .

Ogólnie na temat kierowców tureckich mam swoje zdanie poparte kilkuletnimi obserwacjami , dodatkowo ten zachował się (bez obrazy) jak kierowca osobówki . Czyli stanął na hamulcu i co będzie to będzie . Na jago miejscu waliłbym w rów , uciekał na bok . Nawet jak się zagapił to zawsze miał czas żeby uciec na bok .
_________________
Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło, rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać.
Antoine de Saint-Exupery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-22, 23:16   

maaciej76 napisał/a:
volvo u Łegi.


DSC00140.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 118,38 KB

_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Otto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 110
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-22, 23:38   

Skorupa napisał/a:
maaciej76 napisał/a:
volvo u Łegi.


"...Policjanci zwrócili się do MSW o rozważenie podwyżki mandatów za szczególnie niebezpieczne wykroczenia na drogach. Chcą też uprawnienia do czasowego odebrania prawa jazdy kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość..."

Gdy oglądam zdjęcia z podobnych wypadków jestem ZA!!! zabrać prawko i kilka tysięcy kary dla wariatów za kierownicą bo to co się dzieje to już nie jest kpina z PoRD, to jest tragedia, nasze ulice sa torami wyścigowymi, ilekroć stoję by skręcić z Sieradzkiej w Kaliską a z przeciwka jedzie TIR... mam ciary czy się na mnie nie wpakuje tak zapier...la, o "przedstawicielach handlowych" i motocyklistach na szlifierkach nawet nie wspomnę, tych (brak jest w słowniku polskim słowa dostatecznie obelżywego by nazwać te bezmuzkie istoty omyłkowo tylko zwane ludźmi) powinno się karać po wielokroć!!! i kastrować co by ich rasa się nie pleniła!!!
Prędkość zabija
_________________
Nawet jeśli nie wsiadasz za kółko po pijaku... i jedziesz przepisowo, spokojnie, bez szaleństw...TO I TAK MOŻESZ ZGINĄĆ, BYĆ OFIARĄ LUB "SPRAWCĄ" WYPADKU, BO JAKIŚ PIRAT DROGOWY UWAŻA SIĘ ZA KRÓLA SZOS KTÓRY MYŚLI ŻE MA PIERWSZEŃSTWO I MOŻE ZAPIER...Ć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Skorupa 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Gru 2011
Posty: 190
Piwa: 21/54
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-23, 00:03   

Nie generalizowałbym tak - w każdej grupie kierowców po prostu są czarne owce.
_________________
Gość, uśmiechnij się :585:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Otto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 110
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-23, 00:29   

Skorupa napisał/a:
Nie generalizowałbym tak - w każdej grupie kierowców po prostu są czarne owce.


Zgadzam się. Aczkolwiek w grupie użytkowników jednośladów... ci na szlifierkach wyróżniają się najbardziej, trudno nie dostrzec "indywiduum" który jadąc przez centrum nie dość że ryczy swoim "piździkiem" (często w jaskrawym kolorze) to jeszcze sieje strach wśród przechodniów strzelając z wydechu i jadą bardzo szybko... dostrzegam tutaj jednak pewną niekonsekwencję... w żaden sposób nie mogę pojąć po cóż to czyni???? rozumiem dupka w kabriolecie który jadąc z otwartym dachem puszcza głośno muzykę by wszyscy go dostrzegli i zapamiętali... tych bydląt na szlifierkach zrozumieć nijak nie mogę... wszak mają kaski na tych swoich zakutych łbach... to jak inni mają dostrzec iż właśnie to jedzie ten debil a nie inny???
_________________
Nawet jeśli nie wsiadasz za kółko po pijaku... i jedziesz przepisowo, spokojnie, bez szaleństw...TO I TAK MOŻESZ ZGINĄĆ, BYĆ OFIARĄ LUB "SPRAWCĄ" WYPADKU, BO JAKIŚ PIRAT DROGOWY UWAŻA SIĘ ZA KRÓLA SZOS KTÓRY MYŚLI ŻE MA PIERWSZEŃSTWO I MOŻE ZAPIER...Ć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tybek 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 120
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 12:18   

Jeżdżąc motocyklem, zdziwiłbyś się jak jeżdżą (i tutaj, żeby odpowiedź była na Twoim poziomie napisać bym musiał "debile z zakutymi łbami w swoich pięknych i błyszczących autach") niektórzy kierowcy samochodów... i zazwyczaj jest tak że to oni wykonują pierwszy ruch, którego następstwem może być dzwon (brak oceny sutuacji, przewidywania, zawziętość typu "gdzie ten chu* się tym motorem tutaj pcha, utrudnianie za wszelką cenę innym użytkownikom drogi jazdy pt. "niech spier***a" bo ja jadę (przepraszam za wulgaryzmy, ale tak niestety jest)... A później się słyszy "bo motocyklista za szybko jechał- pomijam ludzi jadących na złamanie karku bo to oddzielny rozdział..) Generalnie to masz rację co do łebków jeżdżących w koło placu... dla mnie to debilizm- chcę się wyjeździć, jadę na tor bądź imprezę zamkniętą, a nie na ulicę. Tyle że na torze jak strzeli z wydechu to nie zwróci uwagi gimnazjalistek :D Są motocykliści i ludzie uważający się za motocyklistów. Tak samo jak kierowcy samochodów i uważający się za kierowców. Jak ktoś potrafi szybko jeździć- niech jeździ. Ale mandaty powinny być w PL srogie za przekroczenia prędkości. Jest to jedyne rozwiązanie na to aby ogarnąć ten burdel na drogach. Srogie kary+ utrata prawka na jakiś czas. Wystarczy popatrzeć jak nasi sąsiedzi jeżdżą po Polsce- zabudowany 50, niezabudowany 90- i to furami takimi, że polaczki będą takimi za 10 lat jeździć dopiero :lol: Ale u nas w kraju jest taka durna mentalność- "mam dobre auto to mogę sobie teraz swobodnie jechać 130 bo prędkości nie czuć". A że auta coraz szybsze, umiejętności nadal te same co 20 lat temu, to skutki widać... Jak ktoś chce jechać szybko niech jedzie ja tam mu nie bronię, ale niech będą tego konsekwencje, bo to co się w ostatnich latach na polskich drogach dzieje to jest jakieś nieporozumienie (składa się też na to innych kilka kwestii co dobrze widać w mieście, wystarczy poaptrzeć jak ludzie jeżdżą, jak parkują, co się dzieje zimą itp). Takie czasy są niestety że każdy może posiadać samochód, zrobić prawo jazdy, jeździć.... Jest takie przysłowie- gdzie drwa rąbią, tam... :) Dlatego podsumowując mój elaborat hehehe- mandaty powinny być dużo większe, niż teraz. I co do motocyklistów Panie Otto- nie jest tak do końca jak to widzisz. Nie można uogólniać.

p.s. a ten turas z tego tira pewnie nie skręcił na pole (według mnie idiotyzm totalny- hamowałby do końca ile mógł, a później na lajcie sobie wjechał w pole i nikomu by się nic nie stało) bo pewnie szkoda mu towaru na pace było :lol: Szkoda tylko że zginęli niewinni ludzie. A to nie jest fajne jak giną ludzie... Pozdrawiam wszystkich kierowców, zarówno tych najlepszych, oraz tych którzy jadąc wolno myślą że jadą bezpiecznie a inni jeżdżą niebezpiecznie, bo jadą szybciej od nich...
_________________
www.fiat-furious.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Otto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 110
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-24, 20:29   

Tybek napisał/a:
Jeżdżąc motocyklem, zdziwiłbyś się jak jeżdżą (i tutaj, żeby odpowiedź była na Twoim poziomie napisać bym musiał "debile z zakutymi łbami w swoich pięknych i błyszczących autach") niektórzy kierowcy samochodów... i zazwyczaj jest tak że to oni wykonują pierwszy ruch, którego następstwem może być dzwon (brak oceny sutuacji, przewidywania, zawziętość typu "gdzie ten chu* się tym motorem tutaj pcha, utrudnianie za wszelką cenę innym użytkownikom drogi jazdy pt. "niech spier***a" bo ja jadę (przepraszam za wulgaryzmy, ale tak niestety jest)... A później się słyszy "bo motocyklista za szybko jechał- pomijam ludzi jadących na złamanie karku bo to oddzielny rozdział..) Generalnie to masz rację co do łebków jeżdżących w koło placu... dla mnie to debilizm- chcę się wyjeździć, jadę na tor bądź imprezę zamkniętą, a nie na ulicę. Tyle że na torze jak strzeli z wydechu to nie zwróci uwagi gimnazjalistek :D Są motocykliści i ludzie uważający się za motocyklistów. Tak samo jak kierowcy samochodów i uważający się za kierowców. Jak ktoś potrafi szybko jeździć- niech jeździ. Ale mandaty powinny być w PL srogie za przekroczenia prędkości. Jest to jedyne rozwiązanie na to aby ogarnąć ten burdel na drogach. Srogie kary+ utrata prawka na jakiś czas. Wystarczy popatrzeć jak nasi sąsiedzi jeżdżą po Polsce- zabudowany 50, niezabudowany 90- i to furami takimi, że polaczki będą takimi za 10 lat jeździć dopiero :lol: Ale u nas w kraju jest taka durna mentalność- "mam dobre auto to mogę sobie teraz swobodnie jechać 130 bo prędkości nie czuć". A że auta coraz szybsze, umiejętności nadal te same co 20 lat temu, to skutki widać... Jak ktoś chce jechać szybko niech jedzie ja tam mu nie bronię, ale niech będą tego konsekwencje, bo to co się w ostatnich latach na polskich drogach dzieje to jest jakieś nieporozumienie (składa się też na to innych kilka kwestii co dobrze widać w mieście, wystarczy poaptrzeć jak ludzie jeżdżą, jak parkują, co się dzieje zimą itp). Takie czasy są niestety że każdy może posiadać samochód, zrobić prawo jazdy, jeździć.... Jest takie przysłowie- gdzie drwa rąbią, tam... :) Dlatego podsumowując mój elaborat hehehe- mandaty powinny być dużo większe, niż teraz. I co do motocyklistów Panie Otto- nie jest tak do końca jak to widzisz. Nie można uogólniać.

p.s. a ten turas z tego tira pewnie nie skręcił na pole (według mnie idiotyzm totalny- hamowałby do końca ile mógł, a później na lajcie sobie wjechał w pole i nikomu by się nic nie stało) bo pewnie szkoda mu towaru na pace było :lol: Szkoda tylko że zginęli niewinni ludzie. A to nie jest fajne jak giną ludzie... Pozdrawiam wszystkich kierowców, zarówno tych najlepszych, oraz tych którzy jadąc wolno myślą że jadą bezpiecznie a inni jeżdżą niebezpiecznie, bo jadą szybciej od nich...



Nie jestem na tyle świrnięty by jeździć motocyklem, w samochodzie wystarczy mi stresu, coraz częściej mam ochotę aby takiego skur...la podać telefonicznie drogówce, jestem wewnętrznie rozdarty... czy zostać kapusiem czy moralnie współwinnym tragedii do której taki debil doprowadzi... Jestem ciekawy opinii innych, czy jako kierowcy nie powinniśmy sami przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa zawiadamiając drogówkę o wyczynach które zaobserwujemy, myślę że temat wart jest dyskusji...

Wracając do wypadku w Oleśnie, rozmawiałem dzisiaj z znajomym z Olesna który powiedział mi iż kierowca passata wpakował się turasowi w ostatniej chwili przed maskę, nie wiem ile w tym prawdy nie mniej taka sytuacja zmienia postać rzeczy... jak było naprawdę prawdopodobnie się nie dowiemy
_________________
Nawet jeśli nie wsiadasz za kółko po pijaku... i jedziesz przepisowo, spokojnie, bez szaleństw...TO I TAK MOŻESZ ZGINĄĆ, BYĆ OFIARĄ LUB "SPRAWCĄ" WYPADKU, BO JAKIŚ PIRAT DROGOWY UWAŻA SIĘ ZA KRÓLA SZOS KTÓRY MYŚLI ŻE MA PIERWSZEŃSTWO I MOŻE ZAPIER...Ć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-10-24, 21:39   

Nie generalizujcie. Głupota jest uniwersalna bez względu na wiek, płeć, narodowość, wyznanie ... czy też rodzaj użytkowanego pojazdu. Od permanentnej głupoty należy odróżnić incydentalne błędy które po prostu się zdarzają z racji naszych ludzkich ułomności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Otto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 110
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-24, 21:48   

stanmarc napisał/a:
Nie generalizujcie. Głupota jest uniwersalna bez względu na wiek, płeć, narodowość, wyznanie ... czy też rodzaj użytkowanego pojazdu. Od permanentnej głupoty należy odróżnić incydentalne błędy które po prostu się zdarzają z racji naszych ludzkich ułomności.



Chcesz powiedzieć że nie ma normalnych??? czyżby jedyną różnicą był fakt że jedni są już pozamykani w zakładach psychiatrycznych a reszta jest zwyczajnie jeszcze nie zbadana???:))))
_________________
Nawet jeśli nie wsiadasz za kółko po pijaku... i jedziesz przepisowo, spokojnie, bez szaleństw...TO I TAK MOŻESZ ZGINĄĆ, BYĆ OFIARĄ LUB "SPRAWCĄ" WYPADKU, BO JAKIŚ PIRAT DROGOWY UWAŻA SIĘ ZA KRÓLA SZOS KTÓRY MYŚLI ŻE MA PIERWSZEŃSTWO I MOŻE ZAPIER...Ć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 22:45   

Otto napisał/a:
Chcesz powiedzieć że nie ma normalnych??? czyżby jedyną różnicą był fakt że jedni są już pozamykani w zakładach psychiatrycznych a reszta jest zwyczajnie jeszcze nie zbadana???:))))

Nie zaśmiecaj tematu głupawymi postami, jeśli nie rozumiesz treści, na które odpowiadasz.

Ps. Nie jeżdżę motocyklem, ale nie uważam, że ci, którzy je użytkują, to jacyś debile i bezmózgi, więc hamuj język kierowco wyborowy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Otto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 110
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2012-10-24, 22:55   

Ferbik napisał/a:
Otto napisał/a:
Chcesz powiedzieć że nie ma normalnych??? czyżby jedyną różnicą był fakt że jedni są już pozamykani w zakładach psychiatrycznych a reszta jest zwyczajnie jeszcze nie zbadana???:))))

Nie zaśmiecaj tematu głupawymi postami, jeśli nie rozumiesz treści, na które odpowiadasz.

Ps. Nie jeżdżę motocyklem, ale nie uważam, że ci, którzy je użytkują, to jacyś debile i bezmózgi, więc hamuj język kierowco wyborowy.


Jak na ADMINISTRATORA:))) masz troszkę zbyt mało kultury osobistej, i chyba sam nie rozumiesz tekstów które czytasz a w których wyraźnie zaznaczyłem granice jakich jakich "motocyklistów" tyczą. Przeszkadza ci konwersacja której nie rozumiesz?? to nie zabieraj głosu.
Masz coś do mnie??? zapraszam na PM
_________________
Nawet jeśli nie wsiadasz za kółko po pijaku... i jedziesz przepisowo, spokojnie, bez szaleństw...TO I TAK MOŻESZ ZGINĄĆ, BYĆ OFIARĄ LUB "SPRAWCĄ" WYPADKU, BO JAKIŚ PIRAT DROGOWY UWAŻA SIĘ ZA KRÓLA SZOS KTÓRY MYŚLI ŻE MA PIERWSZEŃSTWO I MOŻE ZAPIER...Ć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 22:59   

Otto napisał/a:
Jak na ADMINISTRATORA:))) masz troszkę zbyt mało kultury osobistej, i chyba sam nie rozumiesz tekstów które czytasz a w których wyraźnie zaznaczyłem granice jakich jakich "motocyklistów" tyczą.

Cytat:
Nie jeżdżę motocyklem, ale nie uważam, że ci, którzy je użytkują, to jacyś debile i bezmózgi, więc hamuj język kierowco wyborowy.

Otto napisał/a:
Nie jestem na tyle świrnięty by jeździć motocyklem

Drugie ostrzeżenie.

Dodano: za ubliżanie na PW też są kary, w tym przypadku ban.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-24, 23:34   

Otto napisał/a:
Wracając do wypadku w Oleśnie, rozmawiałem dzisiaj z znajomym z Olesna który powiedział mi iż kierowca passata wpakował się turasowi w ostatniej chwili przed maskę, nie wiem ile w tym prawdy nie mniej taka sytuacja zmienia postać rzeczy... jak było naprawdę prawdopodobnie się nie dowiemy
Też słyszałem wersję - bezpośrednio ze szpitala w Oleśnie - że to Passat wyprzedzał Turka i w ostatniej chwili wjechał między dwa tiry. Więc nie ma co od razu wieszać na kimś psów jak się nie zna całej sytuacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW