R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zima
Autor Wiadomość
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 10:06   

Mnie się podoba zdjęcie nr 1. Nie należy dzielić kadru 50/50 ale od każdej reguły powinno stosować się wyjątki. Zauważam pewną symetrię pomiędzy słońcem a cieniem rzucanym przez pagórek. Dodatkowo widać pięknie kształt przesłony na słońcu.
Co do krytyki to też zauważyłem, że lepiej się nie odzywać bo jest się tym złym :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 10:20   

_Tomek__ napisał/a:
Myślę że tutaj powinno się wstawiać zdjęcia tylko do podziwiania i ewentualnego słodzenia, a zrobić osobny przyklejony wątek "KRYTYKUJ MNIE" (tak bynajmniej widziałem na innym forum) i wtedy forumowicze wrzucają tam zdjęcia chcąc dowiedzieć się co jest z nimi nie tak

Dobry pomysł :) Ewentualnie - każdy tworzy sobie swój temat ze swoimi zdjęciami i tam wszyscy po nim jadą, a ogólne tematy jak ten służyłyby do włażenia sobie w dupę :) Nie ma wtedy dodawania innych, cudzych zdjęć do danego wątku - tylko zdjęcia autora tematu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 10:32   

Ewentualnie konkursy jak post wcześniej. Trochę to się nie sprawdzi :) bo wtedy ten dział zwolni jak porsche w błocie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-01-25, 10:45   

Hej
Panowie - pokój !!!
A nawet pokój z kuchnią !!!


Sie do mego błędu przyznaje - wsadziłem te zdjęcia wczoraj zafascynowany takim małym programikiem do budowania suwaczkami Ha De Era, czy jak mu tam jest.
Kolory jakie wyszły tak mnie zaskoczyły - a w dziedzinie zabawy suwaczkami - jestem zielonym ludzikiem - a wyszło - jak wyszło.
Ani skadrowania, ani poprawnych ustawien - nie zachowałem. A zdjecie numer 2 jest już całkiem od pługa. Moim błędem było też wpierdzielenie się ze swymi "zdjęciami" do nie swojego postu. Proszę o wybaczenie.
Zaraz poprawię "zdjęcia" i pozwolę sobie raz jeszcze wkleić - prosząc tak lewice jak
i prawicę o słowa.
A- krytyki
B - uznania
C - ignorowania
D - ....wpisz co chcesz .......

Żartuję oczywiście :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 10:46   

Nie popadajcie w paranoję z tą krytyką :D . Dobrze że jest, ale nadmiar też szkodzi ;) . A tak w ogóle jeśli już, to byłoby dobrze gdyby krytykant pokazał własny, idealny obraz, wtedy byłby jakiś punkt odniesienia i można by było dostosować swoje niedoskonałości do ideału :P :D .
Mimo wszystko, będąc świadom że to nieprofesjonalne fotki :twisted: , wrzucę własne. Nie mam pojęcia o kadrowaniu, a jedynym kryterium jakiego się trzymam, to mój instynkt :) .

A zima trzyma ;) .

1.JPG
Widok na załęczański park krajobrazowy (fragment)
Plik ściągnięto 88 raz(y) 60,26 KB

2.JPG
Ruda, wiadukt widoczny z drogi na Toporów
Plik ściągnięto 91 raz(y) 104,26 KB

3.JPG
Ruda, gdzieś za wsią.
Plik ściągnięto 95 raz(y) 67,81 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 11:26   

tumasz napisał/a:
Sie do mego błędu przyznaje - wsadziłem te zdjęcia wczoraj zafascynowany takim małym programikiem do budowania suwaczkami Ha De Era, czy jak mu tam jest.

Można wiedzieć co za programik? Albo już tak trochę offtopując poleci ktoś coś do obróbki zdjęć? Poprawa kolorów najważniejsza i dobrze by było jakby można też redukować szumy. Tylko żeby był nie bardziej skomplikowany od Painta bo fotoszopy i inne gimpy mnie odstraszają (albo raczej szkoda mi czasu i nie mam chęci do ich nauki;)).
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 11:27   

miko 005 napisał/a:
Nie popadajcie w paranoję z tą krytyką :D . Dobrze że jest, ale nadmiar też szkodzi ;) . A tak w ogóle jeśli już, to byłoby dobrze gdyby krytykant pokazał własny, idealny obraz, wtedy byłby jakiś punkt odniesienia i można by było dostosować swoje niedoskonałości do ideału :P :D .



Tak jak pisałem, nie umiem robić krajobrazów :)
Bardzo mi sie podoba to zdjęcie Macieja Duczyńskiego, jest według mnie zrobione wzorowo. Nawet pojechałem w to samo miejsce i o tej samej porze, ale nie chcielibyście widzieć moje wersji hahaha

_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 11:43   

Ta fotka powyżej sprawiła, że szczenę przydepnąłem - nawet xp nie ma takiej ładnej tapety domyślnej :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 12:13   

_Tomek__ napisał/a:
Nawet pojechałem w to samo miejsce i o tej samej porze, ale nie chcielibyście widzieć moje wersji hahaha

Ja bym chciał zobaczyć to zdjęcie, najlepiej bez żadnej obróbki. Jeśli możesz to wstaw dla porównania :)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 12:19   

Z tego co pamiętam to gość wygrał tym zdjęciem konkurs national geographic.

September 2007

1st prize in nature category in "3-rd National Geographic Photo Contest", Poland

Jak ktoś chce zobaczyć gdzie to jest, podaje współrzędne dokładnie na ten lasek cyprysowy.
43° 3'45.41"N
11°33'32.50"E
Piękna okolica, chętnie bym się tam wybrał jeszcze raz. Może jakiś plenerek zimowy :D
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 12:20   

OFf ToP: Mnie się podoba cała galeria:
http://www.lonelywolf.pl/galeria/

A tak w ogóle to -18 C to nie za zimno dla cyfrówek?
Ostatnio zmieniony przez mixas 2010-01-25, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 12:31   

Cytat:
A tak w ogóle to -18 C to nie za zimno dla cyfrówek?

A to Twoja nie ma kożucha? :DD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 12:38   

yabos napisał/a:
_Tomek__ napisał/a:
Nawet pojechałem w to samo miejsce i o tej samej porze, ale nie chcielibyście widzieć moje wersji hahaha

Ja bym chciał zobaczyć to zdjęcie, najlepiej bez żadnej obróbki. Jeśli możesz to wstaw dla porównania :)


yabos już kiedyś chciałem je wstawić na NK, ale niestety tak je zakopałem że chyba przepadły. Muszę jeszcze przegrzebać płyty, ale i tak by nic to nie dało. Po pierwsze nie moglem znaleźć takiego kadru żeby niczego nie było w tle (zobacz na zdjęcie satelitarne) po drugie zaczynało kropić, po trzecie bylem bardzo wqu.... że zaczyna kropić i poleciałem do samochodu, zaraz przestało ale ja już bylem w innym miejscu, niestety słońce szybko wstało i trysnął magiczny urok tych pofalowanych górek, a tylko boczne światło daje taką piękną plastykę :)
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-01-25, 12:46   

mixas napisał/a:
A tak w ogóle to -18 C to nie za zimno dla cyfrówek?


Ja wczoraj biegałem ze dwie godziny po lesie z P* dyndającym radośnie na szyi i nie stwierdziłem żadnych skutków ubocznych w działaniu puszki i szkieł, tylko duma mi zmarzła i nos chciał odpaść. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 13:32   

_Tomek__ napisał/a:
Po pierwsze nie moglem znaleźć takiego kadru żeby niczego nie było w tle (zobacz na zdjęcie satelitarne) po drugie zaczynało kropić, po trzecie bylem bardzo wqu.... że zaczyna kropić i poleciałem do samochodu, zaraz przestało ale ja już bylem w innym miejscu, niestety słońce szybko wstało i trysnął magiczny urok tych pofalowanych górek, a tylko boczne światło daje taką piękną plastykę :)

Właśnie takie zdjęcie chciałbym zobaczyć żeby porównać ten obrobiony widok z tym co widzi "normalny człowiek" który nie miał tyle szczęścia i nie trafił na warunki idealne do zrobienia takiego zdjęcia.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW