R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zima
Autor Wiadomość
tumasz 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 236
Piwa: 8/5
Skąd: wielun
Wysłany: 2010-01-25, 13:54   



Co należy poprawić ? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 14:09   

Cytat:

Co należy poprawić ?

Zdjęcie :P

A poważnie: wg mnie niedoświetlona ekspozycja, kadrowałbym bardziej w górę tak, aby horyzont poniżej drzew był na wysokości 1/3 wysokości zdjęcia. Balans bieli również do poprawy :) Śnieg powinien być biały :)

Tak na szybko widziałbym to mniej więcej tak, chociaż nie zadowala mnie to do końca :)

igp73392 kopia.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 96,31 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-01-25, 14:17   

Ferbik napisał/a:
Zdjęcie :P

A poważnie: wg mnie niedoświetlona ekspozycja, kadrowałbym bardziej w górę tak, aby horyzont poniżej drzew był na wysokości 1/3 wysokości zdjęcia. Balans bieli również do poprawy :) Śnieg powinien być biały :)



Nie czekajcie na mnie z konkursem "ujęć z domu". :P

Tumasz: jak dla mnie zdjęcie super. g:DD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 14:23   

yabos napisał/a:
_Tomek__ napisał/a:
Po pierwsze nie moglem znaleźć takiego kadru żeby niczego nie było w tle (zobacz na zdjęcie satelitarne) po drugie zaczynało kropić, po trzecie bylem bardzo wqu.... że zaczyna kropić i poleciałem do samochodu, zaraz przestało ale ja już bylem w innym miejscu, niestety słońce szybko wstało i trysnął magiczny urok tych pofalowanych górek, a tylko boczne światło daje taką piękną plastykę :)

Właśnie takie zdjęcie chciałbym zobaczyć żeby porównać ten obrobiony widok z tym co widzi "normalny człowiek" który nie miał tyle szczęścia i nie trafił na warunki idealne do zrobienia takiego zdjęcia.


Porównanie mojego zdjęcia by wyglądało mnie więcej tak :) moje po lewej :D


Jeśli chodzi o widok na żywo to nie można do niczego porównać, po prostu jakby Cie ktoś wrzucił do jakiejś bajki :)
Wyjechałem z Florencji chyba po 1 w nocy, byłem tam przed świtem, nie było widać nic, ale GPS pokazywał że jestem w dobrym miejscu :)
Jak zaczęło świtać nie było za ładnie, wszystko szare, ale jak pokazały się pierwsze promienie :D Wtedy też zobaczyłem, że w moim niedalekim sąsiedztwie jest zaparkowane kilka aut i z każdego wyskakują fotografowie i lecą robić te cypryski :D
_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 14:45   

Tumasz ja bym to widział tak. Oczywiście z małego zdjęcia nie da się za wiele zrobić i też robiłem na "prędce" (widzę, że ubiegł mnie Ferbik):




P.S. Nie odbierz tego jako złośliwość ale na twojej wersji Marcin wydaje mi się, że dałeś za duży kontrast. Zdjęcie pogubiło detali, ale to może wina mojego monitora :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 14:53   

mixas, tak zdecydowanie Twoja wersja jest dużo lepsza :) Szef mi patrzy na ręce, więc nie mogę poszaleć :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 18:14   

Ferbik: Twoja wersja jakaś taka przepalona :P

mixas: fajnie wyostrzone, ale jak dla mnie trochę za dużo blur'a na górze i jakieś dziwne czerwone ziarna powstały.

I dla obydwojga plus za kadrowanie, bo w oryginale nie leżały mi te obcięte drzewa w lewym górnym rogu :) EDIT: a nie, jednak nie ma plusów za kadrowanie, bo to wina mojej przeglądarki że chwilowo przycięło mi górę :P hehe

Generalnie to opinia amatora, więc nie bierzcie nic do siebie :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mixas 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 455
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 18:42   

WujA napisał/a:

i jakieś dziwne czerwone ziarna powstały.


To szyszki są :)
Tu raczej chodziło o koncepcje.

Tak na marginesie zauważam pewną tendencję, że wiele osób przy fotografii cyfrowej próbuje odciąć się od obróbki komputerowej takiego zdjęcia.

Przecież w "czasach analogowych" ludzie też spędzali długie godziny w ciemni na odpowiednim wywołaniu zdjęcia.

Dlatego nawet przy użyciu dedykowanych narzędzi dostarczonych z aparatem trzeba trochę popracować już nad zrobionym zdjęciem, żeby uzyskać żądany efekt (jakość).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-25, 23:40   

Ferbik napisał/a:
Jasne, rozumiem - wytknąłeś podstawowe błędy w kadrze, o czym każdy powinien mniej więcej wiedzieć - chodzi mi tutaj tylko o to, żeby nie zrażać fotografów, bo to delikatne dusze i czasem kruche na słowa krytyki :)


_Tomek__ napisał/a:
Zrazić to się można na PLFOTO, jak wrzucasz zdjęcie i kilka pierwszych osób Ci napisze co za gniot itp. :)
Myślę że w ogóle można by zrezygnować z krytykowania zdjęć w tym dziale, może ktoś sobie tego nie życzy, a przyjdzie taki jeden z drugim i wytknie wszystkie błędy a było tak miło. Myślę że tutaj powinno się wstawiać zdjęcia tylko do podziwiania i ewentualnego słodzenia, a zrobić osobny przyklejony wątek "KRYTYKUJ MNIE" (tak bynajmniej widziałem na innym forum) i wtedy forumowicze wrzucają tam zdjęcia chcąc dowiedzieć się co jest z nimi nie tak :)
Wtedy może nawet więcej osób będzie wstawiało tutaj zdjęcia, a tak to się boją krytyki :)


mixas napisał/a:
Co do krytyki to też zauważyłem, że lepiej się nie odzywać bo jest się tym złym :)



Uważam, że słowa krytyki są jak najbardziej wskazane, pod warunkiem, że krytyka jest uzasadniona. Wtedy, próbujemy coś poprawiać, pracować nad sobą etc.
I nie obrażajmy się na tych, co krytykę stosują, to oni nas właśnie motywują do działania, prawda. :)
To zupełnie tak jak w życiu, tyle ode mnie. :)

EOT :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 11:24   

:) Skoro już się tak bawimy w poprawki, to też chcę coś powiedzieć ( jeśli mogę :D ).
Fotka tumasz`a, faktycznie może troszkę przyciemnawa ( co to za słowo :P ), nie mniej zdjęcie widać że robione prawie pod słońce, a biorąc jeszcze pod uwagę śnieg, bardzo trudno jest o idealny efekt :razz: .
Ferbik, przerabiał to na szybko jak mówi, a szybkość jest wskazana przy łapaniu pcheł :D . mixas zaś, skupił się na pierwszym planie, rozmazując całkowicie las i pozostały widnokrąg. A w zasadzie nie wiemy co chciał nam pokazać tumasz, dlatego retusz zdjęcia powinien być taki, żeby zachować resztę detali nienaruszonych.

Dlatego również poświęciłem odrobinę czasu :smile: , i przerobiłem to zdjęcie według własnego uznania. Będą dwa, każde inaczej poprawione, dodałem też kolaż, na którym pierwsza fota to oryginał, a 1a i 1b to moje poprawki ( być może będzie lepiej widać różnicę ).
Oczywiście oczekuję bezstronnej oceny efektów tychże retuszy ;) .

1a.jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 47,09 KB

1b.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 51,19 KB

abc..jpg
Plik ściągnięto 100 raz(y) 51,97 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 11:29   

miko 005, ale śnieg nie jest niebieski! :D Może być co najwyżej żółty :PPP
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 11:34   

Woda w morzu czy oceanie też nie jest niebieska, a jednak taki ma właśnie kolor na wszystkich zdjęciach. Myślę że śnieg także delikatnie odbija kolor nieba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 11:36   

A ja myślę, że to balans bieli jest za to odpowiedzialny :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
WujA 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 325
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 12:34   

Skoro już prawie każdy wrzucił swoją wersję zdjęcia tumasza, postanowiłem nie być gorszy :)

Po lewej oryginał, po prawej moja wizja.



Niestety nie jestem zadowolony ze swojej pracy, ale nie wiele można było wyciągnąć, ze względu na ostre światło z prawej strony (jak już wspomniał miko 005)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
_Tomek__ 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 226
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-01-27, 13:06   

ja też nie będę gorszy :P

_________________
www.wilczkiewicz.com - FOTOGRAFIA ŚLUBNA I PORTRETOWA WIELUŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW