R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jaro
2009-01-10, 19:22
Mechanik samochodowy w Wieluniu?
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-11, 14:16   

Tak z ciekawości - ile w Wieluniu biorą za diagnostykę komputerową albo skasowanie błędów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-01-11, 14:36   

Dziękuje Wam za informacje dotyczące mechaników w Wieluniu.
Administrator, mam fiata Marea rocznik 2000 silnik 1,9 JTD- problem ze sprzegłem mam taki, że wymieniłem już całą hydraulike ( wysprzeglik i pompkę), ale zauważyłem, że łapa sprzęgła jest za luźna tzn. nie ma żadnego oporu przy wysprzęglaniu. Prawdopodobnie mechanizm się rozleciał i dlatego trzeba to rozkręcić i wymiecić wadliwy element .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-01-11, 17:01   

Administrator napisał/a:
Dlaczego TIS jest niezbędny? Przykładowo nie ma możliwości aby mechanik nawet z wieloletnim stażem pamiętał jak ustawić rozrząd we wszystkich markach w zależności jeszcze z którego miesiąca jest konkretny samochód itd. Najgorsze jest to że próbują a potem kończy się to zazwyczaj płaczem właściciela.


To zależy też jaki mamy samochód i jaką usterkę.

Np. do wymiany rozrusznika w astrze '95 nie potrzeba aż takich programów :D

Ale jeśli chodzi o te nowoczesne i "elektroniczne" auto to jak najbardziej posiadanie TIS'a przez mechanika jest
mile widziane.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-01-12, 09:15   

Cóż, nie spotkałem jeszcze "dobrego" mechanika w okolicy. "Dobry" dla mnie to taki który ma wiedzę ale też i myśli gdy coś robi, a jak coś mu nie wyjdzie, co zdarza się każdemu, to przyzna się do błędu a nie będzie ściemniał, co jestem w stanie zazwyczaj wyczuć bo co nieco wiem o samochodach 8)
Kiedyś po naprawie rozrusznika z "malaczu" rozrusznik ten po przejechaniu kilku kilometrów urwał się - nie wypadł dzięki temu że opierał się o półośkę. Mechanik tłumaczył mi że prawdopodobnie rozrusznik uderzył w jakiś duży kamień :D Kto wie gdzie jest rozrusznik w "malaczu" ten wie że to bardzo mało prawdopodobne żeby nie powiedzieć niemożliwe.
Drugi przypadek. Po wymianie uszczelki pod głowicą zapytałem mechanika czy przyjechać za jakiś czas na dokręcenie śrub głowicy - odpowiedział że nie ma potrzeby. Skutek - po dwóch miesiącach znowu "wypluło" uszczelkę pod głowicą.
Trzeci przypadek. Mechanik przy wymianie rozrządu przestawił pasek o kilka ząbków. Na szczęscie te kilka ząbków nie spowodowało "kolizji" silnika tylko silnik zrobił się bardzo słaby i nie dało się jechać. Mechanik miał specjalny program w którym miał przedstawiony sposób wymiany rozrzadu w większości silników ale nie chciało mu się spojrzeć na kadłub silnika i odczytać kod silnika. W programie znalazł obrazek rozrządu do silnika 1.5 hondowskiego i tak złożył pasek, jak się okazało błędnie bo jest kilka silników 1.5 hondy - trzeba znać kod silnika który jest wybity jak "wół" na kadłubie silnika :evil:
Jeszcze jeden przypadek. Mechanik chciał odpowietrzyć hamulce metodą tradycyjną Teraz mają takie fajne pompki podciśnienia które zakładają na zbiorniczek płynu i odpowietrzają układ hamulcowy ale ten mechanior nie miał. Żeby odpowietrzyć metodą tradycyjną jedna osoba musi deptać w pedał hamulca a druga powoli spuszczać płyn hamulcowy z każdego odpowietrznika przez przezroczystą rurkę i obserwować czy w rurce nie ma powietrza. Ten mechanik stwierdził, że nie ma potrzeby nic robić - płyn sam zleci i układ się odpowietrzy. Po kilku próbach odpowietrzania jego metodą, bezskutecznych próbach - pedał hamulca w podłodze, posłuchał mojej rady :evil:

Takie i podobne przypadki odstraszają mnie od mechaników i jeśli tylko mogę to staram się sam naprawiać. Niestety w nowszych samochodach jest coraz więcej elektronik a to wymaga sprzętu i tutaj już każdy "garażowiec" wymięka. Niestety, w naszej okolicy jest większość takich "garażowców", typowych mechaników od napraw "mechanicznych" przy użyciu kompletu kluczy, czasami nawet bez klucza dynamometrycznego :wink: Takie naprawy można zrobić samemu, przy użyciu google :D . Nie przepłaca się i możn nauczyć się czegoś ale trzeba mieć czas, ochotę i nie bać się bo "nie święci garnki lepią" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 10:01   

W Kamionce jest mechanik certyfikowany przez Bosch, sądząc po ilości aut na parkingu można powiedzieć że ma wzięcie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2009-01-12, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-12, 10:06   

Niestety, Stanmarc potwierdził autentycznymi przykładami moją wypowiedź. Ja jeżdżę serwisować i naprawiać samochód prawie 100km. Niby mam w Łodzi świetny warsztat naprawiający tylko BMW (bracia którzy kilka lat pracowali w ASO i odkupili od niego cały sprzęt kiedy był likwidowany) ale mają kosmiczne terminy. Przed warsztatem zawsze stoi kilkanaście samochodów w kolejce. Próbowałem serwisować auto W ASO ale jakość usług i wiedza mechaników także nie zachwyca a ceny są wysokie. Poza tym nie lubię warsztatów gdzie nie mogę wejść na halę i patrzeć na ręce mechanika.


Lesiu nie znam nikogo specjalizującego się we Fiacie ale z tego co piszesz naprawa czysto mechaniczna więc któryś ze sprawdzonych przez naszych forumowiczów warsztatów sobie poradzi.

Co do cen diagnostyki to w Łodzi na sprzęcie identycznym jak w ASO BMW czyli "GT1" (koszt kilka lat temu to kilkadziesiąt tys. zł) koszt diagnostyki komputerowej + badanie zawartości spalin + sprawdzenie cewek na oscyloskopie + kasowanie ewentualnych błędów kosztowało mnie 40zł. Uważam że to naprawdę niewysoka cena.

Mateusz napisał/a:
W Kamionce jest mechanik certyfikowany przez Bosh, sądząc po ilości aut na parkingu można powiedzieć że ma wzięcie.

Na temat tego warsztatu było już wyżej kilka opinii.
A przy okazji oto ich strona:
http://www.graczyk.bosch-service.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-01-12, 10:59   

Administrator napisał/a:
Co do cen diagnostyki to w Łodzi na sprzęcie identycznym jak w ASO BMW czyli "GT1" (koszt kilka lat temu to kilkadziesiąt tys. zł) koszt diagnostyki komputerowej + badanie zawartości spalin + sprawdzenie cewek na oscyloskopie + kasowanie ewentualnych błędów kosztowało mnie 40zł. Uważam że to naprawdę niewysoka cena.


To bardzo tanio. W "Czas na gaz" skasowali mnie za zczytanie błędu i jego skasowanie 20 zł. Przy czym zczytanie błędu polegało na podłaczeniu takiego małego "komputerka" wielkości kalkulatora który wyświetlał nazwę błędu po angielsku co i tak niczego nie wyjaśniało. Nie wiem jak w innych samochodach, ale u mnie w Hondzie jest złącze do samodiagnostyki - wkłada się zworkę w kostkę o pbserwuje check engin który miga jeśli są jakieś błedy i po ilości i czasie mignięć kontrolki można odczytać kod błędu a kasuje się go poprzez wyjęci odpowiedniego bezpiecznika w skrzynce bezpieczników albo przez odłączenie aku ale to metody mniej bezpieczna dla komputera niż wykasowanie w sofcie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-13, 12:33   

Też mogę polecić Jurka Graczyka w Kamionce. Jak na razie nie zawiódł, a robiłem już u niego kilka różnych samochodów. Kolejki wcale nie są takie długie - wystarczy się odpowiednio wcześniej umówić. A ceny wydaje mi się że adekwatne do jakości usług.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-01-13, 21:59   

Jeszcze raz wszystkim dziękuje za informacje. :) Pewnie przydadzą sie również innym użytkownikom forum. Na dniach będe zmuszony ostatecznie oddać auto mechanikowi i dzięki Wam mam już rozeznianie gdzie mogę je zaprowadzić :grin: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-15, 12:32   

Mechanik, którego polecam
Paweł Marchewka, ul. Konopnickiej
tel. o43 / 843 12 83
za wiaduktem w prawo.
Lesiu, naprawiam tam dwa Fiaty, nie mogę narzekać, a jeśli chodzi o ceny to tak jak Red napisał, wszędzie są adekwatne do jakości usług.
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KasiaM 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 5 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 124
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-15, 14:54   

Administrator napisał/a:
Tak z ciekawości - ile w Wieluniu biorą za diagnostykę komputerową albo skasowanie błędów?


Mi w Kamionce za skasowanie błedu, dokładną diagnostyke i sprawdzenie silnika i elektryki (poprzez wpięcie w komputer) od BMW wziął 50 zł. Także to naprawdę niedużo, patrząc na to, że wykorzystał 2 inne komputery...

Ogólnie zakład p. Graczyka w Kamionce dobry, na ewentualne mniej poważne naprawy można się załapac praktycznie od razu (trzeba tylko powiedziec, że się spieszy :P )
gorzej jest z naprawą elektroniki bo na to są trochę dłuższe kolejki.

Ceny coprawda nie najniższe ale wszystko profesjonalnie i z gwarancją - np. za wymiane rozrządu z częściami 1000 zł.

Jeżeli Diesle, to dobrze też robi Pan w Komornikach, często robi rzeczy, których inni mechanicy nie chcą się podjąc. Nie pamiętam nazwiska, ale wiem, że ma sklep z częściami w Wieluniu. Zakład - Komorniki 4.

Hamulce i inne części mechaniczne dobrze i profesjonalnie robią w Mikleszu.

Wiem, że w Rudzie jest jeszcze mechanik, p. Więcław chyba ale różne opinie na jego temat chodzą :P
_________________
"Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, sam fakt, ze żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić."
Reinhold Schneide
Ostatnio zmieniony przez KasiaM 2009-01-16, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-15, 15:32   

KasiaM napisał/a:
Jeżeli Diesle, to dobrze też robi Pan w Komornikach, często robi rzeczy, których inni mechanicy nie chcą się podjąc.

Mam paru znajomych, którzy są niezadowoleni z jego usług.

Podobno od diesli dobry jest p. Bartos z Osjakowa. Namiarów nie mam, więc nie podam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-01-16, 11:34   

KasiaM napisał/a:
eżeli Diesle, to dobrze też robi Pan w Komornikach, często robi rzeczy, których inni mechanicy nie chcą się podjąc. Nie pamiętam nazwiska, ale wiem, że ma sklep z częściami w Wieluniu. Zakład - Komorniki 4.


Nie polecam tego pana. Pojechałem z problemem porannych trudności w odpalaniu.
Pan powiedział, że słaba kompresja i nic nie da się zrobić polecał wymianę silnika (ok 1500-2000 zł)
Po wymianie, rozrusznika, świec i akumulatora auto paliło jak nowe ;) (koszt - 550 zł)
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 09:22   

Syla napisał/a:
Mechanik, którego polecam
Paweł Marchewka, ul. Konopnickiej
tel. o43 / 843 12 83

Również mogę polecić z czystym sumieniem tego mechanika. Co prawda z terminami różnie, ale to wszędzie tak wygląda.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAXIM 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: okolice Wielunia
Wysłany: 2009-01-21, 13:39   

Jeż Krzysztof. Zakład mechaniki pojazdowej. tel:. 0 43 886 44 49. adres:. 98-346 Skomlin, Tysiąclecia 9
POLECAM!!!! :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW