R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jaro
2009-01-10, 19:22
Mechanik samochodowy w Wieluniu?
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-01, 23:38   

Dyzio napisał/a:
stanmarc ma rację , Acree napisał wyraźnie w Golfie ,
czujnik w termostacie z tego co wiem jest tylko w chorym BMW ,
a później dresiarz się dziwi że kosztuje 350 zł .


Nie tylko:
http://allegro.pl/termost...1373518547.html
Widzisz niewiele jeszcze wiesz, ale skoro robisz w motoryzacji to Ci napiszę abyś klientom bzdur nie opowiadał. Czujniki temperatury cieczy w BMW są 2 (piszę na przykładzie jednego z najpopularniejszych silników R6 - M52, M54). Zlokalizowane w głowicy pod kolektorem ssącym, jeden dla ecu a drugi dla zegarów. Czujnik w termostacie był w starszych modelach - silniki z lat 80. Termostaty w BMW mają grzałkę elektryczną która wspomaga ich działanie. Układ chłodzenia w wielu benzynowych silnikach BMW to zagadka dla 95% mechaników bo temperatura otwarcia termostatu wynosi 105 stopni. Wystarczy kiepski płyn i silnik zaczyna się gotować.

VAG zawsze był i będzie kilka lat za BMW.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-01-02, 14:04   

No to chyba się mylisz, bo po wymianie termostatu auto faktycznie odpalilo, a nie odpalało na zimnie i to nie bylo tak, ze auto bylo im zostawione w samopas tylko bylo to robione przy posiadaczu auta. I kosztowalo nas to z czesciami 100zł. To, ze ktoś ma z nimi złe doswiadczenie iles lat temu nie znaczy, ze są źli, pracuje tam moj znajomy i zawsze nam robi auto za pół ceny, więc jęczycie.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2011-01-03, 08:53   

Administrator napisał/a:
Nie tylko:
http://allegro.pl/termost...1373518547.html
Widzisz niewiele jeszcze wiesz, ale skoro robisz w motoryzacji to Ci napiszę abyś klientom bzdur nie opowiadał. Czujniki temperatury cieczy w BMW są 2 (piszę na przykładzie jednego z najpopularniejszych silników R6 - M52, M54). Zlokalizowane w głowicy pod kolektorem ssącym, jeden dla ecu a drugi dla zegarów. Czujnik w termostacie był w starszych modelach - silniki z lat 80. Termostaty w BMW mają grzałkę elektryczną która wspomaga ich działanie. Układ chłodzenia w wielu benzynowych silnikach BMW to zagadka dla 95% mechaników bo temperatura otwarcia termostatu wynosi 105 stopni. Wystarczy kiepski płyn i silnik zaczyna się gotować.

VAG zawsze był i będzie kilka lat za BMW.


Administrator ale jaki to ma związek z Golfem Acree, :?:
Apropo czujnika w termostatcie to w większość popularnych aut z jakimi się spotkałem czujnik temperatury był ale w obudowie termostatu, np. takiej jaką podałeś w linku. Aczkolwiek nigdy nie było potrzeby wymieniać całego termostatu wraz z obudową i czujnikiem temperatury ale sam "wkład" termostatu czyli element termiczny który pod wpływem temperatury zamyka lub otwiera przepływ płynu. Taki termostat nigdy nie kosztował mnie więcej niż 50 zł.

Acree a której generacji to jest golf ?

[ Dodano: 2011-01-03, 00:06 ]
pawel10045 napisał/a:
Witam.
Popsuła mi sie klamka i w Hondzie. (rozleciała się).
Może ktoś wie gdzie mogę to szybko zrobić.
Czy zrobi mi to mechanik?


Klamkę można naprawić (jeśli to możliwe) lub kupić używaną na Gwizdałkach (Autogaz) albo w Ostrówku.
Aby wymontować klamkę zewnętrzną należy zdjąć boczek (welurowe obicie) z drzwi a w tym celu należy odkręcić bodajże dwie śrubki krzyżakiem które mocują rączkę do drzwi oraz jedną śrubę która mocuje klamkę wewnętrzną. Klamkę trzeba pociągnąć lekko do tyłu i powinna wyjść aczkolwiek będzie do niej przyczepione cięgno otwierania drzwi. Cięgno będziesz musiał zdjąć. Gdy je zobaczysz będziesz wiedział jak - jest taka prosta spinka. Potem boczek należy dosłownie oderwać od drzwi bo jest przymocowany na zatrzaski. Aczkolwiek delikatnie aby niczego nie połamać. Zacznij od dolnych zatrzasków bo boczek wychodzi do góry. Klamka zewnętrzna jest przykręcona dwoma bądź trzema śrubkami. Po ich odkręceniu należy również odpiąć od klamki cięgno którym zamykamy i otwieramy drzwi po czym klamkę mamy wymontowaną. Generalnie prosta praca. Nie sposób niczego popsuć tylko należy uważać przy wypinaniu boczka z zatrzasków aby ich nie pourywać - z wyczuciem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-01-03, 11:29   

Nie wiem jaki to golf więc poczekam na odpowiedź Acree.

Nie zawsze dostępny jest sam termostat bez obudowy, a nawet jeśli jest to czasem człowiekowi zależy na czasie i kupi to co jest akurat dostępne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
focus015
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 18:22   

odswiezam temat odnosnie mechanikow w wieluniu lub okolicach , kogo polecacie,

szczegolnie chodzi mi o zaklad pana graczyka w kamionce.
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-08-31, 22:33   

Graczyk bardzo dobry (opinia sprzed kilku lat) i drogi(wystawia faktury oraz zamiast wymienić pojedynczą część woli wymienić całość dla świętego spokoju klienta - cokolwiek to znaczy z opinii jaką zasłyszałem)

Ludzie zadowoleni z jego usług, ale moim zdaniem lepiej poszukać mechanika który jest mniej znany i mniej się ceni.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
focus015
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-20, 19:03   

gdzie w Wieluniu można umyć podwozie. tylko na podnośniku , mycie takie jak na stacji Statoil mnie nie interesuje.
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2014-09-20, 22:06   

w PKS ul. Traugutta
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tom25 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 293
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Okolice
Wysłany: 2015-01-28, 17:45   

Gdzie mógłbym podłączyć w Wieluniu BMW pod komputer Diesla. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2015-01-28, 20:01   

SPA-CAR Wieluń ul. Joanny Żubr 50 tel. 512576555 kierunek Mokrsko/Skomlin
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tom25
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2015-01-28, 20:04   

Na pewno dusiu Ci pomoże. Jest też "specjalista" od BMW w Ochędzynie za Sokolnikami
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
tom25
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW