R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Archdevil
2010-03-27, 10:17
ZWOLNIENIA GRUPOWE ZUGIL - Wieluń i okolice
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-05, 21:08   

Kredyty bierze nie tylko Wielton. Wiele naczep sprzedają na wywóz a za granicą teraz o wiele trudniej o pożyczkę. Widzę ile naczep na wywóz szło parę miesięcy temu a ile idzie teraz...
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2008-11-05, 22:28   

syd napisał/a:
Kredyty bierze nie tylko Wielton. Wiele naczep sprzedają na wywóz a za granicą teraz o wiele trudniej o pożyczkę. Widzę ile naczep na wywóz szło parę miesięcy temu a ile idzie teraz...

:)
Tu chodzi o to, kto ma produkcję skredytować (a pojazdy bierze sie w większości w leasing - ale o niego też trudniej).
A naczep idzie mniej, bo nie ma czego wozić i przy cenie paliwa oraz relacji euro - pln jest/było to wątpliwie opłacalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-06, 07:56   

to tez, ale pojazdy za granicę nie idą w leasing. i idzie ich mniej wlasnie przez to, ze ciezej teraz dostac kredyt na zakup. bo sporo naczep stoi i czeka na chętnych.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
natash 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 153
Skąd: kadłub
Wysłany: 2008-11-08, 02:20   

Bo nie ma chętnych. Tak samo jest z ciągnikami siodłowymi, sytuacja przewoźników jest coraz gorsza to i popyt na sprzęt mniejszy. A kiedy upada duża firma (Rico) to sporo używanego sprzętu trafia na rynek.
_________________
"All this chaos in heads of quarter intelligentsia comes from that science
is really not for everybody."
[Hugo Steinhaus "Memories and Notes"]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-01-13, 10:52   ZWOLNIENIA GRUPOWE - Wieluń i okolice

Po Wieltonie przyszedl czas na ZUGiL.
Przy okazji mam pytanie. Czy ktos sie orientuje, jak przedstawia sie obecnie sytuacja w Wieltonie? Ile osob jest aktualnie zatrudnionych w tej firmie :?:

zugil.jpg
Dziennik Lodzki, 13.01.2008
Plik ściągnięto 284 raz(y) 112,7 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
martusiek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Maj 2006
Posty: 83
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-02, 14:37   

ZUGiL..było miło,ale sie skończylo :sad:
Na własnej skórze odczułam ten nasz super kryzys.. gr :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-06, 00:14   

W ZUGiL-u szykuje się do zwolnienia podobno 450 osób (3 tury po 150 osób - zwolnienia grupowe) do końca roku. Dla miasta i okolic to będzie chyba gwóźdż do trumny...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2009-03-07, 09:01   

red napisał/a:
W ZUGiL-u szykuje się do zwolnienia podobno 450 osób (3 tury po 150 osób - zwolnienia grupowe) do końca roku. Dla miasta i okolic to będzie chyba gwóźdż do trumny...


Na tablicy ogłoszeniowej firmy wisi informacja z tym co napisałeś. Z podpisami wszystkich "władz" oraz związków ... więc raczej nieuniknione.
Swoją drogą lepsze to, niż wywalanie co miesiąc 29 osób - aby tylko nie płacić za grupowe.
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2009-03-07, 10:03   

Podobno w Wieltonie musieli podpisac oświadczenia,że podczas grupowych zwolnień nie beda opominali sie o odprawy..wiem to od osoby tam pracującej,wiec nie wiem czy to do końca prawda,tak czy siak Wielton też pada :? W Patrolu też nie wesoło ,wypłaty po kawałku i powoli zwalniają ,pracują tylko 4 dni w tygodniu
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-03-07, 10:37   

Cytat:
W ZUGiL-u szykuje się do zwolnienia podobno 450 osób

nebiz napisał/a:
Na tablicy ogłoszeniowej firmy wisi informacja z tym co napisałeś. Z podpisami wszystkich "władz" oraz związków ...

No właśnie, wszystkich związków działających w ZUGiL-u.
A jeden z punktów uzasadniających podjęcie owej decyzji o zwolnieniu grupowym, brzmi mniej więcej tak; - ze względu na słabe zaangażowanie i małą wydajność pracowników zakładu.
Jak można wykazać się dużą wydajnością pracy, jak tej pracy jest tyle, ile jest. Są ciężkie czasy, fakt, ale nie można w ten sposób pomawiać załogi, i wmawiać jej że te „grupówki” to zasługa jej opieszałości. Bo trzeba być, albo ślepym, albo naprawdę na tyle bezczelnym żeby takie rzeczy wypisywać.
Ale skoro jeszcze można zrozumieć prezesów, bo ……… ( szkoda słów na pisanie ), to złożenie podpisów przez związki, działające od lat na terenie zakładu, pod tym punktem, można śmiało traktować jako swoistą zdradę za kilka srebrników :!: :!: :!:
Mam nadzieję że nikt z załogi, nie napluje Wam, panowie związkowcy w twarz za to co uczyniliście, a nawet gdyby, to ta zdrada, takiego właśnie naplucia w twarz wymaga.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
BaD_GiRl 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 175
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-07, 18:47   Wielton- wielki upadek

Co do Wieltonu to pierwsze słysze,że musieli coś podpisywać, żeby się zrzec odprawy...przynajmniej mój narzeczony nic takiego nie musiał podpisywać i jego koledzy też nie...a poza tym kto by się na takie coś zgodził?....ale Wielton znalazł rozwiązanie by nie dawać odpraw....zwalniają tak, by tych odpraw nie było, ale z tego co wiem to zostaną jedynie lakiernicy(tzn. wszyscy pomocnicy zostaną zwolnieni;/). A narazie jest bardzo mało do robienia....większość siedzi w domach na urlopach BEZPŁATNYCH jedynie czasem pojawiają się jakieś wagony do robienia, ale dzięki temu Wielton na pewno na prostą nie wyjdzie....
masakra!!
_________________
Dum spiro-spero
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-07, 18:50   

miko 005 napisał/a:

A jeden z punktów uzasadniających podjęcie owej decyzji o zwolnieniu grupowym, brzmi mniej więcej tak; - ze względu na słabe zaangażowanie i małą wydajność pracowników zakładu.
Jak można wykazać się dużą wydajnością pracy, jak tej pracy jest tyle, ile jest. Są ciężkie czasy, fakt, ale nie można w ten sposób pomawiać załogi, i wmawiać jej że te „grupówki” to zasługa jej opieszałości. Bo trzeba być, albo ślepym, albo naprawdę na tyle bezczelnym żeby takie rzeczy wypisywać.


Myślę że pozew do Sądu Pracy wszystko wyjaśni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mqs 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 91
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-03-07, 18:55   

Cytat:
Podobno w Wieltonie musieli podpisac oświadczenia,że podczas grupowych zwolnień nie beda opominali sie o odprawy

Prawnikiem nie jestem, ale nie sądzę, żeby takie oświadczenia miały jakąkolwiek moc prawną i skutkowały faktycznym zrzeczeniem się swoich praw. Przysługujących nam praw, nie można od tak się zrzec.
A zapis taki, o ile w ogóle istnieje (wątpie w to), mógłby być wykorzystany przeciwko pracodawcy w ewentualnym sporze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-07, 19:22   

edzia i odziu napisał/a:
Podobno w Wieltonie musieli podpisac oświadczenia,że podczas grupowych zwolnień nie beda opominali sie o odprawy..wiem to od osoby tam pracującej,wiec nie wiem czy to do końca prawda,tak czy siak Wielton też pada

To jak najbardziej kłamstwo, firma wypłaciła odprawy zgodnie z prawem. A co do jego upadku, to również nie wydaje mi się, ale nie będę komentować swojej wypowiedzi publicznie.
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-08, 15:30   

Nie wydaje mi się żeby zarząd Wieltonu posunął się do takich działań. Zresztą byłby to wręcz dowód świadczący na niekorzyść firmy.

A co do ZUGiLu - z pustego to i Salomon nie naleje... Jak pracy nie ma to zarząd nic nie wymyśli. Pozostaje pytanie czy nie można było zapobiec wcześniej tej sytuacji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW