R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Archdevil
2010-03-27, 10:17
ZWOLNIENIA GRUPOWE ZUGIL - Wieluń i okolice
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-07, 11:06   

ZUGiL znowu zwalnia

W wieluńskim ZUGiL-u znów zawrzało. Wypowiedzenia z pracy otrzymało kolejne 25 osób. Związkowcy są oburzeni. Postanowili interweniować u samego właściciela.


- Napisaliśmy pismo do prezesa rady nadzorczej spółki z prośbą o jak najszybsze i pilne spotkanie. Niedawno na łamach lokalnych gazet rzecznik prasowy ZUGiL-u zapewniał bowiem, że nie będzie większych zwolnień. Stało się inaczej - denerwuje się Jan Cieślak, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Ostatnie wydarzenia sprawiły, że wśród załogi znów zapanowała panika. Ludzie przypominają, że w ciągu dwóch ostatnich lat pracę straciło tu 800 osób.

- Przez ostatnie pół roku nie było zwolnień. Myśleliśmy, że sytuacja zakładu się stabilizuje, ale tak nie jest. Niestety, ZUGiL nie przyjmuje nowych zamówień, bo nie ma pieniędzy na bieżący zakup materiałów, a co się z tym wiąże realizację zobowiązań. To może oznaczać kolejne zwolnienia - obawiają się pracownicy.

Znowu pojawiły się domniemania o rychłym końcu produkcji. Pracownicy przypominają rozbiórkę bocznicy kolejowej, prowadzącej do zakładu i połączenie firmy z fabryką maszyn w Ozimku, do czego zapewne dojdzie w tym roku.

Zarząd firmy nie ukrywa, że od wielu miesięcy sytuacja wieluńskich zakładów jest niezmiennie trudna.

- Informowałem media, że nie są planowane zwolnienia grupowe i taka jest prawda. Informowałem także, że mogą być przeprowadzane zwolnienia na mniejszą skalę, jako naturalny element polityki kadrowej i tak należy rozumieć ostatnie decyzje dotyczące 25 pracowników. Ewentualne kolejne zwolnienia będą skutkiem oceny realnej sytuacji zakładu i ilości posiadanych zamówień - tłumaczy ostatnie wydarzenia Witold Jajszczok, rzecznik ZUGiL-u.

Rzecznik dodaje, że zbliża się kluczowy moment dla przyszłości zakładu.

- Jesteśmy coraz bliżej podpisania z bankami umowy restrukturyzacyjnej. Po jej zawarciu sytuacja ZUGiL-u zacznie się normalizować, tak jeśli chodzi o terminowe regulowanie wynagrodzeń, jak i - co jest sprawą niezwykle istotną - o odbudowę kapitału obrotowego niezbędnego na zaopatrzenie materiałowe - tłumaczy Witold Jajszczok.

Tymczasem związki zawodowe do tej pory walczą o wypłatę zaległych świadczeń socjalnych z ubiegłego roku.

- Jeśli sytuacja rozwinie się zgodnie z naszymi przewidywaniami, wpłaty na fundusz socjalny za rok ubiegły będą uregulowane do końca marca - obiecuje rzecznik w imieniu zarządu.

Na 21 lutego zarząd zaplanował spotkanie z przedstawicielami załogi wieluńskiego zakładu. Będzie ono poświęcone przekazaniu załodze informacji o aktualnej sytuacji spółki i wynikających z tego konsekwencjach.

Jak przewidują władze firmy, obecny rok ma przynieść ożywienie na rynkach obsługiwanych przez ZUGiL. Liczą zwłaszcza na wzrost segmentu rynku malarni i suszarni. W żadnym wypadku nie jest to jednak powrót do boomu z lat 2007-2008. Jeśli weźmie się pod uwagę przeprowadzoną w ostatnich dwóch latach restrukturyzację, oznaczającą często drastyczne posunięcia w kwestii zatrudnienia, firma powinna jednak zacząć zarabiać.

źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yogusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 10 Lis 2010
Posty: 14
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Krzyworzeka
Wysłany: 2011-02-11, 14:24   

Pracowałam w ZUGiL i to na dodatek przy opracowaniu ofert dla klientów. Koszt zakładowe przy tak dużej powierzchni hal (i do tego dochodzi amortyzacja za maszyny które zostały zakupione tuż przed kryzysem a które nie pracują na siebie tak jak powinny bo nie ma odpowiedniego oprzyrządowania) są tak duże, że ceny które wychodziły z kalkulacji cenowych były nie raz 10 krotniw wyższe aniżeli te które oferowały inne firmy. Do tego tuż przed zwolnieniem Pana Rosta z ZUGiL zostało rozwalone biuro projektowe które projektowało te linie galwanizacyjne i malarskie. Linie do Volswagen projektowała przecież już inna firma a nie ZUGiL.
Ja odeszłam z ZUGiL rok temu i wtedy już firma zaczęła być niewiarygodna dla zleceniodawców. Więc nie czarujmy się nie ma mowy o poprawie sytuacji a Pan Jajszczok tylko sobie tak gada aby sobie gadał a firmę może uratować jedynie duży zastrzyk pieniędzy, których właściciel nie da bo w podobnej sytuacji jak ZUGiL są wszystkie spółki wchodzące w skład GWARANT. Jedyna firma, która przynosiła jakieś zyski czyli RYFAMA została sprzedana aby ratować resztę GWARANT i jak widać nic to nie dało.
Więc nie czarujmy się i nie wierzmy w to co mówi ich rzecznik.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-02-15, 11:50   

Nowy zarząd ZUGIL-u


Decyzją Rady Nadzorczej 14 bm. rozszerzony został skład zarządu Zakładów Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL S.A.

Obecny zarząd ZUGIL-u pracuje w składzie czteroosobowym. Nowym prezesem Zarządu jest Robert Hutnik, a jego zastępcami są: Marian Kreis, dotychczasowy prezes, obecnie odpowiedzialny za sprawy marketingu, Józef Spik, który jak dotąd odpowiada za sprawy techniki oraz Sławomir Dziewulski, który zajmować się będzie finansami spółki.

Robert Hutnik ma duże doświadczenie zawodowe w branży konstrukcji stalowych, a także dziedziny globalnych zakupów, produkcji i zarządzania. Jego bogata wiedza techniczna poparta jest międzynarodowym doświadczeniem w branży autmotive. Ostatnio był dyrektorem zarządzającym firmy Stelweld, producenta i bezpośredniego dostawcy konstrukcji stalowych.
Informacja powyższa pochodzi ze strony ZUGiL.

Jak widać kontredans prezesów trwa. W ciągu ostatnich 2 lat zugilem kierowali kolejno:
Lekki
Rost
Grobelny
Spik
i obecnie Hutnik
Jeśli utrzyma się takie tempo rotacji to tak koło września będzie kolejna zmiana
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siszka6 
Słyszał o Wieluniu
siszka6


Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: wielun
Wysłany: 2011-03-11, 09:27   

Prawdziwe tsunami wywołane przez pana Rosta po objęciu prezesostwa w ZUGil-u doprowadziło do ruiny zakładu.Do dzis niektórzy zadają sobie pytania,co było przyczyną takich bzdurnych decyzji zarzadu,pod przewodnictwem tego człowieka.Każdy pracownik mógł zauważyc,że decyzje działają na niekorzysc zakładu.Czyszczenie zakładu nie odnosło się głównie do usprzątania placów z zaleganego "złomu",według pana prezesa,ale i ludzi.Na złom były palone cenne przyrządy,obrotniki,wózki przewoźne,pomoce robocze czy tez matriał hutniczy ,który mógł byc wykorzystany przy produkcji.Za pierwszą czystką,udało się nam pochowac co cenniejsze przyrządy,ale to nic z tego ie wyszło,W pózniejszych terminach były wyłapane przez zarzadzających zakładem i pocięte.Nie ma produkcji,to po co nam ludzie?I znów strategiczne posunięcie,Na pierwszy rzut poszło serce zakładu,które nadawało rytm pracy przy pełnym portfelu zamówien.Zarząd zakładu z panem prezesem Lekkim na czele,dyrektorzy poszczególnych zakładów w raz z podlegajacymi im ludzmi i sektorami tj.kierownicy,technolodzy,majstrowie, brygadzisci....Ludzie odchodzili,a wraz z nimi ludzie i firmy z zamówieniami....Obecny prezes zakładu pragnie postawic ZUGiL na "nogi"Odnowic rynek.Przyciącnać straconych klientów....itp.Zyczę ze szczerego serca powodzenia w tych planach,gdyz mimo że juz tam nie pracuję,ale kilkadziesiąt lat pracy w ZUGiL połączyło mnie emocjonalnie z zakładem....ale .No własnie.Wszystko co najcenniejsze zostało stracone ,rozwijajace sie skrzydła zostały podcięte.Nowy Prezes mimo dobrych chęci ma problem,musi odbudowac to co zostało nieodwracalnie zniszczone...Czyzby własciciel zakładu przebudził się po dwuletniej spiączce?Na pewno tak.Przebudził się,ale z ręką ....w nocniku.Zyczę sukcesów



Poprawiono 5 błędów ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2011-03-11, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-03-14, 21:03   

Może ktoś to po prostu chce wyciągnąć pieniądze z firmy, doprowadzić do upadłości i założyć nową?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-06, 16:46   

Co ta "pane slyhat w zugyl" ponoć nowych ludków zwolnili, a Związki zawodowe jakby nic?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-06, 20:29   

Czy cynkownia należy jeszcze do Zugilu? Słyszałem że równiez ma problemy czy to prawda?
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2011-04-07, 07:57   

Cynkownia to w tym momencie taka bardziej osobna spółka. Nie wiem jak teraz, przez ostatnie dwa tygodnie nie mialam info, ale pojawiają sie wyłaczenia prądu bo ocynkownia zalega z zapłatą Energetyce. W dodatku różne dziwne wałki się pojawiają, brak pieniędzy na cynk itp.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
TazmaN 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 85
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-09-08, 23:56   

Czy to prawda, że ZUGIL ma ruszyć znowu do przodu?
Obiło mi się o uszy, że zmienił się właściciel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fabian1005 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-15, 15:26   

A co sądzicie o tym??

http://www.ekonomia24.pl/...kcje-zalog.html


bo tak dzisiaj się na to natknąłem i już sam nie wiem co o tym sądzić;p
niby na stronce Zugil.com.pl widnieje jeszcze notka o tym że obroty w sprzedaży Zakładów Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych wzrosły o 75% a tu nagle notka z tej stronki którą wrzucam poniżej iż właśnie w tych oddziałach załamał się rynek..
Wiem także o tym że firma Work Service zatrudnia co raz więcej nowych pracowników do Zugilu..
Ja prawde mówiąc mam nadzeje ze w końcu cos ruszyło pod zarządem prezesa Hutnika, a tu nagle taki artykuł...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
TazmaN 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 85
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-15, 18:49   

Coś ten artykuł "wątpliwy" jest jak dla mnie. Nie wiem jaki jest cel takiego "pesymizmu" spotykanego w mediach.

Wg tego wywiadu:
http://www.youtube.com/watch?v=3NFZcdT-z6Q
i tego
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=9335
Zugil naprawdę podnosi się z dołka. A poza tym w artykule jest mowa o tym, że Zugil zamierza zwolnić 300 pracowników. W pierwszym materiale, który zamieściłem, mowa jest o tym, że Zugil w chwili obecnej zatrudnia 392 pracowników, w tym około 300 produkcyjnych. Wniosek jest taki, że jeśli artykuł jest prawdą to musiano by zwolnić całą produkcję.
Najchętniej posłuchałbym opinię jakiegoś pracownika Zugil-u, o obecnej sytuacji w tej firmie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-15, 19:20   

Jakieś straszne rozbieżne te informacje. Najpierw fakty te prawdziwe
http://www.krs-online.com...krs-273072.html
Kontredans zmian zastanawiający, średnio co 2 tygodnie nowy wpis i jeszcze ten Rost ponownie w Zarządzie Gwarantgk. To nie kojarzy się dobrze.
Następne:
http://di.investors.pl/ce...e-grupe-gwarant
Ktoś wykupił długi Gwarantgk. Pytanie na ile Gwarant jest jeszcze właścicielem ZUGiL?
I ta akcja w wieluńskich mediach!
Co do wątpliwości artukułu - po informacjach przytoczonych powyżej coś jest na rzeczy, tylko co?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fabian1005 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-11-15, 19:58   

No ja przebijając się przez telewizyjne materiały, i te które tutaj przytoczyliście poważnie zaczynam się zastanawiać nad wiarygodnością artykułu z dnia dzisiejszego o ponownym załamaniu..
Po wypowiedziach Hutnika widać że ma on ambitne plany i pojawia się już światełko w tunelu:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-11-15, 20:10   

Mam wrażenie, że autor tekstu, który narobił nam tutaj zamieszania opiera się na mało aktualnych danych
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2012-07-15, 00:44   

Kilka m-cy wstecz,fajna sprawa ZUGIL przyjmował ludzi ,ruszyła produkcja ram m.in METSO do Finlandii.Wszyscy starzy Zugilowcy zostawali przyjęci do pracy, lecz nie do zakładu tylko przez pośrednika firmę WORK SERVICE z Wrocławia skąd pochodzi obecny prezes.Mała aluzja. I teraz najlepsze, z ostatnim czerwca te 70-90 osób zostało ZWOLNIONE ludzi,którzy mają rodziny, a ponad to, te owe osoby pracowały w innych zakładach skąd się pozwalniały myśląc,że na Sieradzkiej 56 znajdą lepsze jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW