R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
bunkry niemieckie koło rzeki Warty, okolice Wielunia,
Autor Wiadomość
johnky 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: bełchatów
Wysłany: 2009-01-18, 22:35   bunkry niemieckie koło rzeki Warty, okolice Wielunia,

Czy ktoś potrafi wskazać mniej więcej koło jakich wsi, lasów albo jak trafić na bunkry niemieckie budowane w 1944 w okolicach rzeki Warty. Słyszałem, że znajduje się w tych okolicach bardzo dużo takich obiektów (przeważnie w lasach). Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak do nich trafić?
Dodam, że nie chodzi mi o schrony polskie budowane nad Wartą i Widawką w 1939 r.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-19, 20:27   

Jak jedziesz z Dzietrznik na Załęcze Duże czy też na Kępowiznę, to po lewej stronie masz drogę do lasu(zaraz jak się kończą Dzietrzniki) i tabliczkę bodajże Bieniec 5km.


Droga prowadzi przez las na Bieniec Duży, w lesie masz bunkry za lasem rzękę Warta.
Historia niezbyt ciekawa z tymi bunkrami(obecnie rowy porośnięte mchem) M.in. mój pradziadek kopał je (jak i większość ludzi w powyżej wieku ok.14, choć mógł nie robić tego, za co spotykały poważne konsekwencje ze strony Niemieckich okupantów)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2009-01-19, 22:12   

a po co kolega pyta? wykrywka i nadmiar wolnego czasu??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 15:31   

Wykrywacz metali kolorowych niedrogi a hobby może dostarczyć wiele pocisków, hełmów ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-01-20, 16:45   

Mateusz, popatrz na to z punktu widzenia prawa ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
bocian110
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-20, 20:07   

Oczywiście trzeba mieć pozwolenie/licencję i tyle, tak samo jakbym chciał za pomocą krótkofalówek podsluchiwać rozmowy sąsiadów z telefonu stacjonarnego.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-01-20, 20:11   

Mateusz, więc pomyśl logicznie, mając zezwolenie wie się gdzie można "sznupać" prawda??
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
johnky 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: bełchatów
Wysłany: 2009-01-21, 13:54   

Panowie Moderatorzy wyczuwam w Waszych wypowiedzi nutkę nieżyczliwości. Muszę Panów zmartwić, nie jestem domorosłym poszukiwaczem "skarbów". Interesuję się po prostu fortyfikacjami. Czy to zbrodnia zapytać miejscowych jak trafić do tych obiektów?
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-01-21, 19:31   

johnky, tutaj nie chodzi o nieżyczliwość, tylko o nie łamanie prawa przy pomocy forum ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zylu 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-21, 20:46   

Przywłaszczył zabytkowy buzdygan. „Kryminalni” zatrzymali mieszkańca Wielunia, który znalazł i przywłaszczył przedmioty o wartości historycznej. Zatrzymanemu grozi kara do roku pozbawienia wolności.

http://www.lodzka.policja...t/view/3671/99/

KWP napisał/a:

Przywłaszczył zabytkowy buzdygan. „Kryminalni” zatrzymali mieszkańca Wielunia, który znalazł i przywłaszczył przedmioty o wartości historycznej. Zatrzymanemu grozi kara do roku pozbawienia wolności. Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Przeciwko Zabytkom Komendy Wojewódzkiej dowiedzieli się o mężczyźnie handlującym zabytkami. Gdy informacja potwierdziła się, 19 stycznia po godz.6.00 funkcjonariusze pojechali do 52-latka i przeszukali jego mieszkanie. Znaleźli tam różne zabytkowe przedmioty, między innymi: buzdygan paradny, elementy broni białej, bransoletę, krzyż oraz monety. Ustalono, że przedmioty te pochodzą z nielegalnych wykopalisk. Część z nich 52-latek znalazł prawdopodobnie podczas wykonywania remontu jednego z polskich klasztorów. Policjanci wyjaśniają pochodzenie zabytków i okoliczności, w jakich mężczyzna je posiadł. Zatrzymany oświadczył, że już od 20 lat handluje zabytkami i starociami na giełdach antyków oraz w Internecie. Nie zdawał sobie sprawy, że łamie w ten sposób prawo. Mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionych przedmiotów będących zabytkami archeologicznymi, co jest zagrożone karą do roku pozbawienia wolności.






dorzuciłem tekst i zdjęcie żeby nie zginęło w archiwach ;-)
GN(W)
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2009-01-21, 22:44, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2009-01-21, 23:19   

oto krótka instrukcja dla "amatorów" poszukiwań:

http://www.lodz-eksplorac...6&t=515&start=0

Johnky - nie dziw się "nieżyczliwości", zbyt wiele cwanych osób che pozyskać takie informacje, aby np. dorobić sobie poszukując, kopiąc i sprzedając "fanty" na giełdach czy allegro....

Mateusz - najpierw chłopie zapoznaj się z przepisami prawa, a potem pisz o licencjach czy zezwoleniach... :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
johnky 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: bełchatów
Wysłany: 2009-01-21, 23:47   

Ja rozumiem i wiem, że jest wiele osób, które prowadzą nielegalne "wykopaliska", ale nie nikt nie ma prawa posądzać o nielegalne wykopaliska, czy inne łamanie prawa na podstawie "pytania na forum". No bez przesady. Chciałem się tylko dowiedzieć gdzie na ziemi wieluńskiej występują fortyfikacje, podkreślę aby je obejrzeć tudzież sfotografować, a nie prowadzić poszukiwania za pomocą wykrywacza metalu czy innego sprzętu.

Grzegorz Nowak napisał: "nie dziw się "nieżyczliwości", zbyt wiele cwanych osób che pozyskać takie informacje, aby np. dorobić sobie poszukując, kopiąc i sprzedając "fanty" na giełdach czy allegro.... "

Rozumiem, że w imię szlechetnie pojętej idei chronienia skarbów ziemi przed niepowołanymi oczami poszukiwaczy nie uzyskam od Was informacji na temat położenia tych fortyfikacji, nawet jeśli posiadacie takie informacje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 17:21   

Gdyby Ci tak johnky, zależało to już byś dawno znalazł informacje w internecie na innych stronach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
johnky 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: bełchatów
Wysłany: 2009-01-23, 22:20   

Fanzie napisał : "Gdyby Ci tak johnky, zależało to już byś dawno znalazł informacje w internecie na innych stronach..."

Oczywiście bardzo mi zależy, inaczej bym tutaj nie pisał. Co do innych stron. Oczywiście prosiłem o pomoc na innych stronach, która uzyskałem, powiedzmy połowicznie.

Z chwilą napisania postu na tym forum, miałem nadzieję (nadal ją mam), że uzyskam konkretniejsze informację od ludzi, bądź co bądź najbardziej chyba znających temat bo mieszkających w najbliższym rejonie.

Tylko nie rozumiem, dlaczego robi się tajemnicę z czegoś co raczej może być ciekawym elementem historii Wielunia i okolic ? Wg mnie powinno się raczej popularyzować wiedzę o tym, a nie ją szczelnie chować pod strzechę. Spójrzcie, na to co dzieje się ze schronami z 1939 wokół Bełchatowa. Powstała grupa, która się nimi będzie zajmować i popularyzować wiedzę o nich i o działaniach wojennych, toczonych na tym terenie.

Co do łamania prawa za pośrednictwem forum, nie sądzę, (choć oczywiście mogę się mylić) aby jacyś domorośli poszukiwacze wchodzili na to forum w poszukiwani takich infrormacji. Oni mają swoje grupy dyskusyjne choćby "Odkrywca" (nawiasem mówiąc tam też szukałem informacji). A Ci co mieszkają w Wieluniu i okolicach dawno wiedzą gdzie znajdują się dobre miejsca na poszukiwania.

Z ciężkim sercem, ale muszę przyznać, że trudno uzyskać informację na tym forum. Mam nadzieję, że rzeczywiście to z troski o ochronę prawa i zabytków zakopanych w ziemi przed niepowołanymi rękami, lub po prostu z niewiedzy...

Ale życzę trochę więcej wiary w ludzi, nie wszyscy łamią prawo, niektórzy chcą po prostu pozwiedzać...
W nadziei oczekuję na informacje od użytkowników, krórzy dopiero przeczytają ten temat i którzy są skorzy do pomocy...

Na koniec dziękuję forumowiczowi Matueszowi za pierwszą odpowiedź na mój post oraz użytkownikowi, który mi pomógł wysyłając prywatną wiadomość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-01-23, 22:24   

Zgadzam się z johnkym. Podając miejsce występowania bunkrów nie popełniamy przestępstwa. To, że ktoś może tą wiedzę wykorzystać przez szperanie wykrywaczem i będzie łamał prawo, szczerze powiedziawszy nie obciąża forum - to tak jakby na allegro 5 różnych użytkowników sprzedawało materiały, z których jeden kupujący może zrobić bombę. Sprzedaż antyradarów jest legalna, posiadanie - nie. Więcej wyrozumiałości panowie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW