R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Wybory do PE - okręg nr 6
Autor Wiadomość
qweq3 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Pajeczno
Wysłany: 2009-06-08, 18:50   

Cytat:
Co do wypowiedzi qweq3 - kto Ci powiedział, że gdyby głosowały li i jedynie te osoby, które mają stopnie naukowe z zakresu nauk politycznych, to ilość niespełnionych obietnic wyborczych byłaby bliska zeru?


A kto mowi, ze ilosc niespelnionych obietnic bylaby bliska zeru. Na pewno bylaby NIZSZA, a to juz cos.

Bo madego czlowieka nie da sie oszukiwac w nieskonczonosc a glupiego i owszem.

Cytat:
Czy takie osoby nie mają osobistych poglądów?

Pewnie, ze maja, ale sa na tyle madre by nie glosowac na tych ktorzy potrafia tylko klamac.
Natomiast PO jest przykladem, ze glupi lud lyknie wszystko co im PO obieca, czesto zaglosuja na PO TYLKO po to by dogryzc PiS'owi, czyli zwyczajnie wdaja sie w te glupie gierki polityczne dla naiwnych a PO sie cieszy bo naiwniacy na nich glosuja.

Cytat:
W czym są lepsze poglądy doktora nauk politycznych?

To byl tylko przyklad, rownie dobrze moze byc doktor humanistyki, doktor ekonomii itp.

Byle nie jakis Licealista, ktorego poglady uksztaltowane sa nie na podstawie wlasnych doswiadczen tylko na podstawie telewizji i lekcji WOSu.
Oczywiscie sa wyjatki, ale bardzo nieliczne.

Im wiecej osob, ktore NIE MAJA pojecia co sie dzieje w swiecie politycznym pojdzie zaglosowac tym bardziej bedzie zamazany obraz REALNYCH potrzeb obywateli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-08, 22:22   

Mała korekta wyników wyborów w okregu łodzkim - dostały się dwie osoby z PO: Jacek Saryusz - Wolski i Joanna Skrzydlewska i jedna z PIS - Janusz Wojciechowski.
Myslę, że tomow będzie zawiedziony...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-08, 22:29   

red napisał/a:
Mała korekta wyników wyborów w okregu łodzkim - dostały się dwie osoby z PO: Jacek Saryusz - Wolski i Joanna Skrzydlewska i jedna z PIS - Janusz Wojciechowski.
Myslę, że tomow będzie zawiedziony...


Zawiedziony nie jestem, bo wynik PiS za który ja odpowiadałem jest dobry. W naszym powiecie PiS zdobył blisko 30% głosów, niewiele mniej od PO. Liczę, że europosłowie PO pokażą w PE więcej klasy niż podczas kampanii i będą pracować na rzecz Polski, a nie dla dobra swojej kieszeni.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-08, 22:41   

tomow napisał/a:
Zawiedziony nie jestem, bo wynik PiS za który ja odpowiadałem jest dobry. W naszym powiecie PiS zdobył blisko 30% głosów, niewiele mniej od PO.

Dwa lata temu w wyborach do sejmu w powiecie wieluńskim PIS - 30,5 %, PO - 24 %. Więc tendencja raczej spadkowa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-08, 22:49   

Jednak tkwie przy swoim, bo wybory do PE rządzą się innymi prawami. Pięć lat temu wynik był słaby. Teraz jest powyżej średniej krajowej. Martwi mnie frekwencja w naszym powiecie, która jest fatalna. 18% to jeden ze słabszych wyników w województwie.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 00:06   

maed napisał/a:
Otóż, mamy sprzątaczkę w firmie Reda, panią Basię.

Nie mam sprzątaczki w fimie :D

Mateusz napisał/a:
Zgadzam się z tobą że każdy ma prawo do poglądów na dany temat.

Sprzątaczka w Orlenie też ma prawo uważać że za mało jej płacą i że firma upadnie.



Krótkie pytanie. Która firma pozwala zasiadać sprzątaczkom, woźnym czy pracownikom niższego szczebla podczas posiedzeń zarządu?

W której firmie sekretarka ma wpływ na kierunek rozwoju firmy? I dlaczego tacy ludzie nie mają wpływu, choć jak mówisz mają prawo do opinii?

Jak by wyglądało przedsiębiorstwo gdzie sprzątaczka ma taki sam głos jak akcjonariusze?

Tylko jedno ALE - firma jest własnościa prywatną (zazwyczaj) - o prawie głosu decydują czynniki finansowe. Jak mam swoją firmę to ja podejmuje ryzyko i moje decyzje wpływają na kształt biznesu itp (a tak na marginesie - moi pracownicy maja prawo do opinii ale ostateczna decyzja jest zawsze moja).
Natomiast państwo nie jest niczyją prywatną własnością, więc nie widze powodu, żeby jakieś czynniki (wykształcenie, majętność) miały decydować o sile głosu lub wręcz prawie do niego.

qweq3 napisał/a:
Natomiast PO jest przykladem, ze glupi lud lyknie wszystko co im PO obieca, czesto zaglosuja na PO TYLKO po to by dogryzc PiS'owi, czyli zwyczajnie wdaja sie w te glupie gierki polityczne dla naiwnych a PO sie cieszy bo naiwniacy na nich glosuja.

No i widzisz - problem polega na tym, że ten "głupi, niewykształcony lud, który głosuje na PO" to w większości (sondazowo) ludzie z wyższym wykształceniem :D
Zobacz sondaże wyborcze na www.tvn24.pl - wśród osób z wyższym wykształceniem PO ma ponad 57% poparcia, a PIS zaledwie 18%... Za wśród osób z wykształceniem podstawowym zdecydowany prym wiedzie PIS - 47%, PO-29%.
Przeczy to teorii, jakoby ciemny lud został zmanipulowany przez media i dlatego głosuje na PO, natomiast ludzie mądrzy, wykształceni itp itd, nie głosują na ta partię, gdyż z daleka widzą jej obłudę i zakłamanie... :P
Gdyby zastosować proponowany cenzus wykształcenia, to i tak próg wyborczy przekroczy trójka PO, PIS, SLD-UP (bez PSL), natomiast PO zmiażdzy resztę swoim wynikiem... 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 00:59   

red napisał/a:

No i widzisz - problem polega na tym, że ten "głupi, niewykształcony lud, który głosuje na PO" to w większości (sondazowo) ludzie z wyższym wykształceniem :D
Zobacz sondaże wyborcze na www.tvn24.pl - wśród osób z wyższym wykształceniem PO ma ponad 57% poparcia, a PIS zaledwie 18%... Za wśród osób z wykształceniem podstawowym zdecydowany prym wiedzie PIS - 47%, PO-29%.
Przeczy to teorii, jakoby ciemny lud został zmanipulowany przez media i dlatego głosuje na PO, natomiast ludzie mądrzy, wykształceni itp itd, nie głosują na ta partię, gdyż z daleka widzą jej obłudę i zakłamanie... :P
Gdyby zastosować proponowany cenzus wykształcenia, to i tak próg wyborczy przekroczy trójka PO, PIS, SLD-UP (bez PSL), natomiast PO zmiażdzy resztę swoim wynikiem... 8)

Otóż to. ;)

Wystarczy zobaczyć statystyki, żeby wyciągnąć pewne wnioski. :roll: Poza tym młodsi ludzie, zresztą ci poniżej 60 roku życia, głosowali w większości na PO, ci starsi natomiast na PiS, co niezbyt dobrze rokuje PiSowi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 08:46   

maed

Prawie 150 laty temu w USA była republika...

Głosowali tylko biali mężczyźni, powyżej 30 lat, płacący wysokie podatki(tzn. ludzie o określonym cenzusie majątkowym i wiekowym), w dodatku żeby mieć prawo głosu musiałeś mieszkać na danym terenie co najmiej 5 lat i płacić specjalny podatek od głosowania.

A demokracja to najgłupszy ustrój i możesz mi tu rzucać pięknymi ideami o równości itd ale w demokracji ważne jest kto ma większość a nie kto mówi prawdę. (Grecja demokratyczna bo była skorumpowana o czym można poczytać)

W demokracji trzeba tak kłamać żeby utrzymać się przez następne wybory - Przy czym pomaga odrobina PRopagandy medialnej.


Red

Cytat:

Natomiast państwo nie jest niczyją prywatną własnością, więc nie widze powodu, żeby jakieś czynniki (wykształcenie, majętność) miały decydować o sile głosu lub wręcz prawie do niego.



Taaaa to z racji tego że Orlen jest państwowy to może warto wrzucić do zarządu kilku przedstawicielu ludu, żeby była demokracja co?

Pomińmy wykształcenie bo to jest śmieszne robi się masowe(jak dostęp do internetu) - Dobrze wiemy że ludzie po zawodówkach otwierają więcej firm niż ci z wyższym wykształceniem, którzy filozofuja że mało im szef płaci albo coś tam jeszcze...

Jeżeli chodzi o majętność/zamożność to po przeczytaniu biografii Henry Forda zrozumiałem że jest to coś więcej niż posiadanie pieniędzy ale i odpowiedzialność.


Leveile Soleile

Cytat:
Wystarczy zobaczyć statystyki, żeby wyciągnąć pewne wnioski.


Pies i człowiek mają po 3 nogi statystycznie.

Zresztą chyba nie chcesz powiedzieć że ludzie z wyższym wykształceniem są madrzejsi niż ludzie po zawodówkach?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 09:46   

Mateusz Twoje wypowiedzi są niespójne i nijak nie mają się do tego co robisz

Nawołujesz do głosowania na UPR - jak mizerny wynik osiąga to krytykujesz cały system demokracji. Gdyby zastosować amerykański historyczny system - to jeszcze przez długie lata nie mógłbyś się nawet na tym forum wypowiadać - bo z przytoczonych warunków spełniasz chyba tylko jeden - jesteś biały

Negujesz system, sposób wybierania samą unię - ale nie przeszkadza to w zasiadaniu w komisji wyborczej - pewnie nie za darmo i niestety z budżetu państwa (pecunia non olet)

Popierasz prywatny biznes - ale równocześnie domagasz się większych dopłat do biletów dla studentów (wątek wcześniejszy). Zdecyduj się - prywatny biznes wymaga przede wszystkim pracy, pracy i jescze raz pracy (plus troche szczęścia) - a z Twoich wypowiedzi wynika, że interesowały Cię 3 rzeczy: pieczątka, konto bankowe i garnitur

Niby na jakiej podstawie mamy segregować ludzi ?? Kolor skóry, zawartość portfela ??

Wybory i tak są już dla wybranych segregują się sami w Wieluniu to 18% zaledwie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 10:01   

basteks napisał/a:
- bo z przytoczonych warunków spełniasz chyba tylko jeden - jesteś biały


Skąd ta pewność?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Ostatnio zmieniony przez red 2009-06-09, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 10:44   

Krool50 napisał/a:
basteks napisał/a:
- bo z przytoczonych warunków spełniasz chyba tylko jeden - jesteś biały


Skąd ta pewność?

Nie no - widziałem i mogę potwierdzić :D

Mateusz napisał/a:
Taaaa to z racji tego że Orlen jest państwowy to może warto wrzucić do zarządu kilku przedstawicielu ludu, żeby była demokracja co?

Lud wybiera swoich przedstwicieli, którzy decydują kto siedzi w tym Orlenie - to się nazywa demokracja pośrednia :D

Mateusz napisał/a:
Pies i człowiek mają po 3 nogi statystycznie.

Ale jakby nie patrześ na statystyki, to widać duże poparcie PO wśród pewnych warstw społeczeństwa.

Mateusz napisał/a:
Zresztą chyba nie chcesz powiedzieć że ludzie z wyższym wykształceniem są madrzejsi niż ludzie po zawodówkach?

Odnoszę się tylko do wcześniejszego pomysłu, żeby tylko osoby wykształcone miały prawo głosu, bo prosty głupi lud daje się zmanipulować przez takie złe PO...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 11:14   

basteks napisał/a:
Mateusz Twoje wypowiedzi są niespójne i nijak nie mają się do tego co robisz

Nawołujesz do głosowania na UPR - jak mizerny wynik osiąga to krytykujesz cały system demokracji. Gdyby zastosować amerykański historyczny system - to jeszcze przez długie lata nie mógłbyś się nawet na tym forum wypowiadać - bo z przytoczonych warunków spełniasz chyba tylko jeden - jesteś biały

Negujesz system, sposób wybierania samą unię - ale nie przeszkadza to w zasiadaniu w komisji wyborczej - pewnie nie za darmo i niestety z budżetu państwa (pecunia non olet)

Popierasz prywatny biznes - ale równocześnie domagasz się większych dopłat do biletów dla studentów (wątek wcześniejszy). Zdecyduj się - prywatny biznes wymaga przede wszystkim pracy, pracy i jescze raz pracy (plus troche szczęścia) - a z Twoich wypowiedzi wynika, że interesowały Cię 3 rzeczy: pieczątka, konto bankowe i garnitur

Niby na jakiej podstawie mamy segregować ludzi ?? Kolor skóry, zawartość portfela ??

Wybory i tak są już dla wybranych segregują się sami w Wieluniu to 18% zaledwie


Wolę pozbyć się prawa do głosowania na rzecz tych "wysegregowanych" jak powiedziałeś bo wolę żeby los państwa zależał od ludzi co mają wiedzę, doświadczenie i majątek a nie od ludzi którzy tych cech jeszcze nie posiadają.


Ciekawe jak miałeś 15 lat to kto w twojej rodzinie rządził? Jak masz w rodzinie 3 dzieci i 2 rodziców to bedąc demokratą należałoby uszanować wolę dzieci i dopuścić ich do decydowania?

Zniżki studenckie traktuje jako socjal - Jak dają to uczciwie biorę.

Komisje wyborcze i co w tym niedobrego? Zgłosiłem kilkadziesiąt młodych osób do komisji i sam też chciałem wziąć dietę i przy okazji 1wszy raz zagłosować.

Red
Ale jakby nie patrześ na statystyki, to widać duże poparcie PO wśród pewnych warstw społeczeństwa.

Jasne, rządy PZPR za PRL też miały spore poparcie wśród pewnych warstw społeczeństwa... Zwłaszcza dzięki ówczesnej PRopagandzie Kronice Filmowej.

Ludzie w dziesiejszych czasach nie czytają książek i wiedzę opierają na papce medialnej.

Jakbym nie czytał książek czy NCZAS to też po obejrzeniu TVN poszedłbym zagłosować na PO i wydawałoby mi się że jest to decyzja w pełni świadoma a nie jakaś manipulacja.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2009-06-09, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 11:19   

Ja nie mówię że źle jest jak jesteśmy w komisji

Chodzi o dopasowywanie poglądów - tak jak mi pasuje - jak płacą to popieram niezależnie skąd idą pieniądze

Czyli wg Ciebie Mateusz kto tak naprawdę powinien mieć prawo głosu ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 11:25   

basteks napisał/a:
Ja nie mówię że źle jest jak jesteśmy w komisji

Chodzi o dopasowywanie poglądów - tak jak mi pasuje - jak płacą to popieram niezależnie skąd idą pieniądze

Czyli wg Ciebie Mateusz kto tak naprawdę powinien mieć prawo głosu ??



Pieniądze idą z budżetu moich podaktów też troche juz będzie. Tak samo jak korzystam z dróg publicznych, chodnika tak samo pójdę sobie do komisji wyborczej i będzie na buty nowe albo nowy krawat.

Kto powinien mieć prawo głosu? Może po prostu monarchia konstytucyjna i sprawa rozwiązana.

Demokracja to i tak jest korupcja i kłamstwa na każdym kroku. Nie widzisz tego?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 11:37   

Korupcja nie zależy od ustroju tylko od ludzi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW