R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Wybory do PE - okręg nr 6
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 17:47   

basteks napisał/a:
Korupcja nie zależy od ustroju tylko od ludzi

Dokładnie!
Mateusz, czyli nadal uważasz, że ciemny lud głosuje na PO, a oświecona inteligencja na np UPR?

Mateusz napisał/a:
Ludzie w dziesiejszych czasach nie czytają książek i wiedzę opierają na papce medialnej.

Jakbym nie czytał książek czy NCZAS to też po obejrzeniu TVN poszedłbym zagłosować na PO i wydawałoby mi się że jest to decyzja w pełni świadoma a nie jakaś manipulacja.

A nie bierzesz pod uwagę takiej ewentualności, że tez jestes manipulowany przez pewnych autorów albo niektóre niszowe media? Czy jesteś tak nieomylny i oświecony, że jedynie Twoja prawda jest najprawdziwszą prawdą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-09, 19:42   

Mateusz napisał/a:
Prawie 150 laty temu w USA była republika...

Głosowali tylko biali mężczyźni, powyżej 30 lat, płacący wysokie podatki(tzn. ludzie o określonym cenzusie majątkowym i wiekowym), w dodatku żeby mieć prawo głosu musiałeś mieszkać na danym terenie co najmiej 5 lat i płacić specjalny podatek od głosowania.


Ad 1.
Prawie 150 lat temu w USA to wiele dziwnych rzeczy się działo. W Europie natomiast nie było wtedy naszego kraju - odpowiadałoby Ci takie status quo? Zmiana tego, kto jest uprawniony do głosowania również była wywołana pewnymi wydarzeniami historycznymi, dokładniej I WŚ. Głosu młodzi i kobiety za darmo nie otrzymali - po prostu biali panowie po trzydziestce zobaczyli, że w momencie, gdy ich zabraknie, cała reszta kraju radzi sobie całkiem dobrze. Wprawdzie w WB zrównanie praw do głosu kobiet i mężczyzn miało miejsce dopiero w 1928, ale to właśnie w 1918 nastąpił pierwszy przełom, w którym prawo głosu rozszerzyło wiele krajów z naszego kontynentu.

Mateusz napisał/a:
A demokracja to najgłupszy ustrój i możesz mi tu rzucać pięknymi ideami o równości itd ale w demokracji ważne jest kto ma większość a nie kto mówi prawdę. (Grecja demokratyczna bo była skorumpowana o czym można poczytać).


Ad 2.
Widzisz Mateusz, na tym polega problem - nie bez powodu większość z nas nazywa poglądy poglądami, a nie prawdą objawioną. Poza tym - zdaje mi się, że przeczytałeś mój poprzedni post dość pobieżnie. Nie "rzucałam tam pięknymi ideami o równości itd" - zadałam kilka pytań, które odnosiły się do Twojego "obiektywnego" systemu oceny tego, kto do głosowania się nadaje. Liczyłam na to, że może uchylisz przed nami rąbka tajemnicy.

Korupcja zależy w dużej mierze od społeczeństwa - od tego, jak bardzo negatywnie jest postrzegana i od wielu innych czynników, choćby od tego, jak dobrze opłacane są służby cywilne, czy w danym kraju istnieje dobrze dziennikarstwo śledcze, do choćby tego, czy dzieci są uczone tego, że łapówek dawać nie należy, bo to wstyd i hańba. Przy okazji - wiele wynalazków można przypisywać obecnym czasom, ale korupcję to niestety wzięliśmy od starożytnych. I to nie bezpośrednio od demokratów - problem polega na tym, że dopiero w demokracji zaczęto postrzegać to jako problem - w przypadku innych form rządów większość wymuszeń i grabieży była prawnie usankcjonowana.

Mateusz napisał/a:
W demokracji trzeba tak kłamać żeby utrzymać się przez następne wybory - Przy czym pomaga odrobina PRopagandy medialnej.


Ad 3.
W większości krajów trudno się utrzymać tylko i wyłącznie kłamiąc. Wiele problemów wyłuszczyłam w swoim poprzednim poście, do którego się raczej nie ustosunkowałeś, zakładając, że pisałam o "pięknych ideach równości itd", co mimo wszystko mija się z tym, co w nim napisałam :wink:
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-10, 12:11   

red napisał/a:
basteks napisał/a:
Korupcja nie zależy od ustroju tylko od ludzi

Dokładnie!
Mateusz, czyli nadal uważasz, że ciemny lud głosuje na PO, a oświecona inteligencja na np UPR?

Sam tak powiedziałeś. Ja tak nie uważam, manipulacja właściwie może być używanana nawet w sklepie podczas promocji prawda?

Mateusz napisał/a:
Ludzie w dziesiejszych czasach nie czytają książek i wiedzę opierają na papce medialnej.

Jakbym nie czytał książek czy NCZAS to też po obejrzeniu TVN poszedłbym zagłosować na PO i wydawałoby mi się że jest to decyzja w pełni świadoma a nie jakaś manipulacja.

A nie bierzesz pod uwagę takiej ewentualności, że tez jestes manipulowany przez pewnych autorów albo niektóre niszowe media? Czy jesteś tak nieomylny i oświecony, że jedynie Twoja prawda jest najprawdziwszą prawdą?


Czy ja tak powiedziałem czy ty? Nie oglądam tv, bo szkoda mi czasu. Wolę czytać choćby Rzepę, bo szybciej przeczytam i więcej sie dowiem.

maed basteks
Cytat:

Korupcja zależy w dużej mierze od społeczeństwa - od tego, jak bardzo negatywnie jest postrzegana i od wielu innych czynników, choćby od tego, jak dobrze opłacane są służby cywilne, czy w danym kraju istnieje dobrze dziennikarstwo śledcze, do choćby tego, czy dzieci są uczone tego, że łapówek dawać nie należy, bo to wstyd i hańba. Przy okazji - wiele wynalazków można przypisywać obecnym czasom, ale korupcję to niestety wzięliśmy od starożytnych. I to nie bezpośrednio od demokratów - problem polega na tym, że dopiero w demokracji zaczęto postrzegać to jako problem - w przypadku innych form rządów większość wymuszeń i grabieży była prawnie usankcjonowana.


Macie rację, korupcja zależy od ludzi.

Oczywiście że jak zostawię otwarte auto na parkingu i rano mi je ukradną, to za kradzież należy obwiniać tylko i wyłącznie złodziei. A nie swoją lekkomyślność.

A może jednak warto zamknąć auto? Zlikwidować ogniska korupcji tj styk Państwowego i Prywatnego?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-10, 14:49   

Czyli Mateusz chesz zlikwidować państwo czy wolny rynek ??

Czy wymyślisz np. coś nowego pełna nacjonalizacja i wszystko w ręce nieomylnego guru (najlepiej faceta, po 30-tce i oczywiście białego)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW