R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jaro
2009-04-18, 09:46
Bracia z Wspólnoty NSJ ( TAJNY ZAKON MOLESTOWANYCH )
Autor Wiadomość
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-18, 09:38   Bracia z Wspólnoty NSJ ( TAJNY ZAKON MOLESTOWANYCH )

Witamy wszystkich bardzo gorąco .
Działalność naszej Wspólnoty budzi wiele , kontrowersji mimo wszystko nadal będziemy pomagać poszkodowanym.
Na wszelkie pytania postaramy się odpowiedzieć .
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-21, 21:12   

Co to jakaś prowokacja czy rzeczywiście taki zakon działa?
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-22, 07:28   Jestesmy

Tak działa Wspólnota wokół której gromadzą się osoby molestowane , ale nie tylko takie są z nami osoby którym odpowiada nasz Patron oraz jego DUCHOWOŚĆ
Błogosławiony Karol de Foukald ( starał się iść za Jezusem z Nazaretu , poprzez prace CODZIENNĄ , oraz MODLITWĘ ) I my staramy się podążać za jego życiem .
Jest prawdą że jest nas niewielu .
Jeśli jest to Boży plan to utrzyma się i wzrastać będzie w siłę .
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-22, 10:37   

To żart jakiś czy sekta? Jak można być tajną wspólnotą i pomagać poszkodowanym?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-22, 11:20   

Jaka SEKTA utrzymujemy , kontakt ze Stolicą Apostolską !!
Tajna to nasza Wspólnota nie jest , bracie poruszają się w habitach .
Pomagamy na tyle na ile pozwalają nam , nasi podopieczni .
Żart jaki żart . Jesteśmy ostatnimi osobami którzy by sobie robili żarty z ludzkiego nieszczęścia .
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-04-22, 12:02   

Zapomniałeś dodać że ten kontakt jest jednostronny.Zdziwił bym się gdyby korespondowali z redakcją FiM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-22, 13:26   

Stolica Apostolska odpisuje na nasze listy.!!!!!!
Jeszcze się nie zdarzyło aby milczała na list , czy sprawozdanie z działalności !!!!!!
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-22, 13:38   

Powiem tak
Nasza Wspólnota niema czego się wstydzić , bo niema czego !!
Z dumą nosze habit naszej Wspólnoty , jest o wyrazem bezradności Kościoła z problemem
księży molestujących . Mamy wręcz obowiązek reagować na krzyk dzieci Kościoła wołające o pomoc . Jest naprawdę wielu wspaniałych KAPŁANÓW NIE ZAPOMINAJMY O TYM .

Są i tacy , którzy pobłądzili i zapomnieli że przysięgali DOBROWOLNIE CZYSTOŚĆ BOGU
i też , trzeba pomóc

popr 2 błędy - bez przesadyzmu...
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Ostatnio zmieniony przez bob_mistrz 2009-04-22, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-22, 15:24   

Ale z językiem polskim to niewiele macie wspólnego...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-04-22, 19:16   

Przypomina mi się Brat Tadeusz Edmund Panek... czy jak mu tam :wink:
W podobny sposób szukał osób do 'wspólnoty'.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-24, 12:47   

Łoooo... przeczytałam, nie zrozumiałam nic, może ja mało po polskiemu rozumiem ;)
brat marcin napisał/a:
Stolica Apostolska odpisuje na nasze listy.!!!!!!
Jeszcze się nie zdarzyło aby milczała na list , czy sprawozdanie z działalności !!!!!!

Myśle, że Stolica Apostolska odpisuje na większość listów. Rozumiem, że w związku z tym ,że wam odpisują twierdzisz, że utrzymujecie kontakt... Jeśli nie proszę oświeć mnie na czym ta współpraca polega i jak reagujecie na "krzyk dzieci kościoła".

I odpowiedz mi czy macie potwierdzenie swojej działalności ze strony władz kościelnych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-24, 13:00   

Łódź: stanowisko kurii w sprawie publikacji "Tajny zakon ofiar molestowania"
łg/maz, Łódź, 2009-02-04

Łódzka kuria zajęła stanowisko w sprawie tekstu "Tajny zakon ofiar molestowania", jaki ukazał się 4 lutego w "Polska Dzienniku Łódzkim".

Stanowisko, które otrzymała KAI, podpisał wicekanclerz łódzkiej kurii, ks. Zbigniew Tracz. Prezentujemy pełny tekst dokumentu

"1. Kuria Metropolitalna Łódzka nie posiada żadnych danych dotyczących działalności tzw. tajnego zgromadzenia pustelników Najświętszego Serca Jezusa. Nie jest znany adres tejże „wspólnoty”

2. Tzw. prefekt „tajnej wspólnoty”; w korespondencji z Kurią Metropolitalną Łódzką w 2007 r. posługiwał się adresem spoza terenu archidiecezji.

3. Prośba tzw. prefekta „tajnej wspólnoty”, o zezwolenie na działalność na terenie archidiecezji łódzkiej, nie wypełniała wymogów formalnoprawnych dotyczących tworzenia czy funkcjonowania stowarzyszeń lub form życia konsekrowanego. Wobec powyższego władza duchowna archidiecezji łódzkiej nie udzieliła mu zezwolenia na prowadzenie działalności.

Gazeta "Polska Dziennik Łódzki" opublikowała 4 lutego tekst "Tajny zakon ofiar molestowania". Donosi w nim o utworzeniu w Łodzi wspólnoty, która składa się z trzech mężczyzn, byłych ministrantów, chcących pomagać osobom molestowanym przez księży. Z artykułu wynika, że łódzka kuria nie zgodziła się na prowadzenie przez nich działalności.

Źródło: http://ekai.pl/wydarzenia...r-molestowania/

Zgromadzenie jest nielegalne, bo na prośbę o usankcjonowanie działalności zgromadzenia metropolita łódzki abp Władysław Ziółek odpowiedział negatywnie. "Bracia nie składają broni - napisali listy z prośbą o wsparcie do Watykanu, do kardynała Stanisława Dziwisza i abp. Józefa Michalika" - pisze Magdalena Hodak.
Jak opisuje gazeta, "bracia ze Zgromadzenia Pustelników Najświętszego Serca Jezusa noszą śnieżnobiałe habity z czerwonym sercem i krzyżem - takie jak członkowie Zgromadzenia Małych Braci Jezusa, zainspirowanego przez błogosławionego Karola de Foucauld. Zamieszkali w wynajętej willi na łódzkim osiedlu sypialni Radogoszcz. Gospodyni, praktykująca katoliczka, mówi o nich: - Zstąpili aniołowie i zamieszkali pod moim dachem. Ciężko pracują, pomagają w hospicjum. Bracia urządzili w willi kaplicę. W skrzynce, którą nazywają tabernakulum, umieścili prosforę, bułkę, którą rozdaje się w Cerkwi prawosławnej po nabożeństwach. Pełni dla nich rolę Najświętszego Sakramentu. Klęczą przed «swoją zbawczą hostią» godzinami. 28-letni Gabriel, prefekt Zgromadzenia, mówi, że chce znaleźć ukojenie po złym dotyku księży" - czytamy.

Gabriel pochodzi z wioski w północnej części woj. łódzkiego. Ze ściśniętym gardłem opowiada, że miał 17 lat, gdy ksiądz zmusił go do współżycia. To stało się na obozie dla ministrantów. Według relacji mężczyzny kapłan dwukrotnie go zgwałcił. Wcześniej okazywał mu pełne serdeczności gesty. - Był silniejszy, tłumaczył, żebym się poświęcił, bo on musi wyładować swoją energię, a ja jestem wyróżniony - wspomina brat Gabriel. - Doznałem szoku. Po powrocie zwierzył się matce, ta pobiegła z awanturą do parafii. - Proboszcz nakazał matce milczenie "dla dobra Kościoła". Wikary został przeniesiony do innej parafii. Ja zachorowałem na padaczkę. Mam drugą grupę inwalidzką - mówi brat Gabriel. - Dziś chcę uchronić innych przed takimi przeżyciami. Przez internet poznał innych, którzy twierdzą, że są ofiarami molestowania księży. Brata Józefata: ma 38 lat, pochodzi z Pomorza. I 27-letniego brata Pawła ze Śląska. Doszli do wniosku, że nie będą powiadamiać o swoich doświadczeniach prokuratury.

Gabriel dodaje, że "w swoich sercach przebaczyli prześladowcom". Wolą skupić się na pomocy tym, którzy doznali podobnych krzywd. - Mamy pod opieką chłopców w wieku 15-18 lat. Reszta to mężczyźni około trzydziestki. Większość to byli ministranci. Kontaktujemy ich z psychologami i psychiatrami. Wspólnie modlimy się, by nie utracili wiary. Jak władze kościelne nas nie uznają, zarejestrujemy świeckie stowarzyszenie - tłumaczy brat Gabriel. I zapowiada, że podobne zgromadzenia lada dzień zaczną działać w Krakowie, Warszawie i Częstochowie. Skąd biorą na to pieniądze? - zastanawia się gazeta. Brat Gabriel pracuje w jednym z łódzkich hoteli, studiuje teologię. Pozostali dojeżdżają do pracy w Warszawie. Brat Józefat jest szkolnym pedagogiem, brat Paweł pracuje w banku.

"Przedstawiciele Episkopatu Polski od nas dowiedzieli się o powstaniu Zgromadzenia Pustelników Najświętszego Serca Jezusa" - pisze Hodak. - Sprawdzę, co się za tym kryje. Pierwsze słyszę o tej inicjatywie - powiedział wczoraj ks. prof. Krzysztof Pawlina, konsultor komisji ds. duchowieństwa Konferencji EP.

"Wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Łodzi stanowczo zaprotestował przeciw wymienianiu go w tekście z nazwiska. Ale w imieniu abp. Władysława Ziółka listownie poinformował brata Gabriela, że hierarcha nie zgadza się na prowadzenie działalności Zgromadzenia Pustelników Najświętszego Serca Jezusa na terenie archidiecezji łódzkiej. Odmowy nie uzasadnił" - pisze Polska. Wicekanclerz kurii najpierw wyjaśnił, że to dlatego, iż w diecezji łódzkiej nie ma przypadków molestowania seksualnego przez duchownych. A potem odmówił autoryzacji wypowiedzi - czytamy.

Zdesperowani bracia postanowili więc szukać wsparcia u metropolity przemyskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika - pisze dalej gazeta. Sekretarz hierarchy ks. Piotr Baraniewicz odpisał: "List Brata do Ks. Arcybiskupa rodzi współczucie z racji przeżytego bólu i krzywdy, ale i zdumienie wobec śladów łaski Bożej, dzięki czemu poszedł Brat drogą modlitwy i służby Panu Bogu i Ludziom. Arcybiskup życzy wytrwania i radości z obranej drogi, która niech przyniesie same dobre owoce. Zachęcając do nawiązania kontaktu z miejscowym biskupem, aby pozwolił, gdy nadejdzie czas łaski szczególnej, uregulować swój statut od strony oficjalnej więzi z Kościołem".

Ks. Józef Żukowicz, doradca kardynała Stanisława Dziwisza ds. wspólnot zakonnych, nie ukrywa, że łódzkie zgromadzenie to ciężki orzech do zgryzienia dla Kościoła. - Do tej sprawy należy podejść z wielką ostrożnością, by nikogo nie skrzywdzić. Wątpię jednak, aby wokół łódzkiej grupy skupiło się więcej osób - mówi.

Działalność wspólnoty zastanawia seksuologa prof. Zbigniew Lwa-Starowicza. - To mi trąci sektą, choć trudno się dziwić, że taki twór powstał. Kościół unika otwartej dysputy o molestowaniu przez duchownych, kierując się tzw. dobrem instytucji. Duchowni zapominają, że szczerym wyznaniem winy zyskaliby szacunek - uważa profesor. Zwraca uwagę, że ofiary molestowania seksualnego przez księży przeżywają większą traumę niż inni pokrzywdzeni. Ich dramat wiąże się z kryzysem systemu wartości i załamaniem wiary. Psychiatra Sławomir Wolniak zauważa, że ofiary przemocy często same stają się agresorami. Obawia się też, aby bracia nie zaczęli cierpieć na rozdwojenie jaźni.

źródło: http://ekai.pl/wydarzenia...-molestowanych/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
brat marcin 
Słyszał o Wieluniu
brat


Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: 2009-04-24, 14:12   

Wiele wody jeszcze upłynie !!!!!!!
Wiele jeszcze dzieci Kościoła , będzie wołać i krzyczeć o SPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!!!!!!
_________________
Bracia z tajnej wspólnoty , na wszelkie pytania odpowiemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-26, 15:20   

Hmm... Mi się wydaję, że ten temat na tym forum nie jest potrzebny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-04-26, 19:00   

Chudyy napisał/a:
Hmm... Mi się wydaję, że ten temat na tym forum nie jest potrzebny.


A dlaczego ?? bardzo mnie to ciekawi uzasadnisz swoją wypowiedź ??
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW