R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wszystko o Wójtach Powiatu Wieluńskiego
Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-03-11, 12:30   

Wiadomo kto będzie kandydował w wyborach na wójta gminy Konopnica?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-04-16, 08:18   

Już po referendum w Pątnowie. Do urn poszło ok. 560 osób co oczywiście nie wystarczyło, by próba odwołania wójta się powiodła.
Pieniądze wydane, energia zmarnowana. Może chociaż teraz doczekamy się naprawy niedziałających hydrantów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-05-13, 22:36   

Znamy już nieoficjalne wyniki I tury przedterminowych wyborów na wójta gminy Konopnica. W II turze zmierzą się: Grzegorz Turalczyk i Mariola Hernas. To właśnie na nich mieszkańcy oddali najwięcej głosów. Grzegorz Turalczyk otrzymał 451 głosów, a Mariola Hernas 417.
Trzecia była Anna Glapa(399 głosów), czwarty Grzegorz Jankowski(340 głosów), piąty Leszek Graczyk(171 głosów), szósty Jacek Papierz(58 głosów).

Wyniki są nieoficjalne.Oficjalne wyniki poda jutro Państwowa Komisja Wyborcza.

Info: Dziennik Łódzki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-05-23, 11:47   

Wiadomość dnia: Zarząd komisaryczny w Pątnowie stał się faktem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-05-27, 22:15   

Mariola Hernas wójtem gminy Konopnica

W II turze wyborów zdobyła 1165 głosów, pokonując Grzegorza Turalczyka, którego poparło 739 osób. Na 3253 uprawnionych do głosowania poszło 1904 osób, co stanowi 58,8 %.

Wyniki głosowania:

Konopnica:
Hernas-241
Turalczyk:397

Rychłocice:
Hernas-222
Turalczyk-163

Szynkielów:
Hernas-311
Turalczyk-54

Kamyk:
Hernas-100
Turalczyk-20

Wrońsko:
Hernas-190
Turalczyk-25

Strobin:
Hernas-101
Turalczyk-80

Mariola Hernas zdobyła więcej o 426 głosów

Info: Dziennik Łódzki

Pożyjemy, zobaczymy jak gmina będzie wyglądała po reformie.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2012-05-30, 19:46   

Jak miło pod koniec maja czytać, że PSL w końcu przegrało wybory samorządowe, albo jak kto woli wygrała pani Hernas.

Parafrazując klasyka: Dzisiaj Konopnica jutro Czarnożyły!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-06-05, 18:01   Konopnica: Pani wójt ślubowała

Mariola Hernas podczas dzisiejszej sesji złożyła ślubowanie i jest już oficjalnie wójtem gminy Konopnica. Po zaprzysiężeniu wygłosiła również krótkie expose, w którym zapewniała, że będzie dążyła do poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców gminy.

Cytat:

- Drogą do zmian nie jest rewolucja i czystki w urzędzie. Przed nami ciężka praca. Musimy ulepszyć pracę urzędu, aby był bardziej przyjazny dla mieszkańców. Oni tego od nas oczekują – powiedziała tuż po złożeniu ślubowania Mariola Hernas.

Pani wójt podkreśliła również, że przejęła władzę w szczególnych okolicznościach, prosząc o oddanie czci zmarłemu w lutym Śp. Wacławowi Szumigajowi, dotychczasowemu gospodarzowi gminy.

- Skrócona kadencja będzie dla mnie wielkim wyzwaniem. Liczę na współpracę i wspólne działanie na rzecz mieszkańców i dobra gminy – mówiła wzruszona Mariola Hernas, która dziękowała wyborcom za zaufanie, którym ją obdarzyli, zapewniając jednocześnie, że dzięki temu będzie mogła przystąpić do realizacji zapowiadanych w kampanii działań.

Pani wójt zapowiedziała, że pierwszym z nich jest wdrożenie programu „Lepsza Gmina”, w którym będzie zachęcać mieszkańców, by zgłaszali swoje pomysły. Program ruszy już od przyszłego tygodnia.

Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl


4fcddd55532a4_o.jpg
Plik ściągnięto 415 raz(y) 440,01 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-06-22, 17:26   

O fotel wójta Czarnożyły powalczy jednak troje kandydatów

Daniel Sibiak

Wczoraj o północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójta gminy Czarnożyły. Póki co Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała tylko dwa komitety Andrzeja Modrzejewskiego, przewodniczącego Rady Gminy oraz nauczycielki Elżbiety Siudmak. Rano rozpatrywała zarejestrowanie trzeciego z komitetów – Franciszka Widery. Jak się dowiedzieliśmy komisja wnikliwie analizowała listę poparcia dla kandydata na wójta. Po południu wydała decyzję o zarejestrowaniu komitetu Franciszka Widery

Przedterminowe wybory odbędą się 15 lipca. Po raz drugi o fotel wójta ubiegać będzie się nauczycielka Elżbieta Siudmak. W poprzednich wyborach zdobyła 18-procentowe poparcie społeczeństwa. Tydzień temu rozpoczęła kampanię wyborczą, w której stawia na indywidualne spotkania z mieszkańcami, tak jak dwa lata temu.
- Pukam do drzwi i pytam ludzi, jakie mają problemy, z czym się borykają oraz czego oczekują od wójta. Uważam, że trzeba wychodzić do mieszkańców, bo siedząc za biurkiem nie da się poznać ich problemów i oczekiwań - nie ma wątpliwości Elżbieta Sidumak.
Kandydatka ma zamiar dotrzeć do każdego domu. Pierwsze spotkania z mieszkańcami utwierdziły ją w przekonaniu, że takie spotkania są potrzebne.
- Mieszkańcy naszej gminy bardzo cenią sobie to, że odwiedzam ich bezpośrednio. Mogą zobaczyć, jak wyglądam i co mam do powiedzenia osobiście, a nie w ulotce wyborczej. Moim zdaniem, takie wizyty dają obopólną korzyść. Dla mnie są źródłem wiedzy o gminie, a dla mieszkańców o kandydacie na wójta - uważa Elżbieta Siudmak.

Na spotkania z mieszkańcami stawia także Franciszek Widera, wieluński przedsiębiorca branży budowlanej, były radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, a obecnie radny powiatu wieluńskiego.

- Zamierzam spotykać się i rozmawiać ze wszystkimi mieszkańcami gminy, którzy zechcą poświęcić mi chwilę cennego czasu. O taką rozmowę będę prosił, odwiedzając wszystkie miejscowości gminy Czarnożyły, chodząc od domu do domu - mówi Franciszek Widera. Takie rozmowy będą dla mnie źródłem informacji o problemach, potrzebach, oczekiwaniach mieszkańców, a jednocześnie będę mógł osobiście przedstawić się mieszkańcom i odpowiedzieć na pytania.

Andrzej Modrzejewski, który od czterech kadencji jest przewodniczącym Rady Gminy w Czarnożyłach, jeszcze nie rozpoczął kampanii wyborczej. Dopiero wczoraj zarejestrował swój komitet.
- O kampanii wyborczej pomyślę dopiero teraz. Jestem mocno zaangażowany w pracę w bieżącej działalności gminy. Obecnie jesteśmy na etapie realizacji wielu ważnych inwestycji i na tym koncentruję swoje działania - mówi szef rady gminy, który za cel stawia sobie dokończenie zadań wyznaczonych w tej kadencji jeszcze wspólnie ze zmarłym w kwietniu wójtem Tomaszem Luboińskim. Właśnie z powodu jego śmierci konieczne jest przeprowadzenie przedterminowych wyborów na wójta gminy Czarnożyły. Odbędą się one 15 lipca. Głosowanie potrwa od godziny 8 do 22.
Info: Dziennik Łódzki
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-07-11, 16:18   

W niedzielę wybory wójta gminy Czarnożyły; jest troje kandydatów
W niedzielę mieszkańcy gminy Czarnożyły będą wybierać wójta. O stanowisko ubiega się troje kandydatów.
Najmłodsza w tym gronie jest Elżbieta Siudmak z PiS-u. Ma 36 lat i jako jedyna spośród kandydatów może się pochwalić wyższym wykształceniem. W kampanii używa hasła "Jeśli zmiany to tylko na lepsze". Na swojej stronie internetowej pisze:
- Jeśli wyborcy zadecydują i obdarzą mnie zaufaniem wybierając na ich przedstawiciela, to gwarantuję, że będę reprezentować interesy całej społeczności i zawsze wypowiadać się w liczbie mnogiej, nigdy pojedynczej. Sukcesy i porażki gminy będą nasze wspólne. Nie tak jak jest teraz, gdy zasługi przypisuje sobie jedna osoba.
Drugim kandydatem jest przewodniczący rady gminy w Czarnożyłach, Andrzej Modrzejewski z PSL-u. Kibicuje mu prezes wieluńskiego zarządu PSL-u, Andrzej Stępień:
- Będziemy go wspierać. Zna problemy gminy Czarnożyły, bardzo blisko współpracował z nieodżałowanym Tomaszem Luboińskim.
Modrzejewski ma 58 lat i średnie wykształcenie – podobnie jak najstarszy kandydat na wójta - 62-letni Franciszek Widera z Platformy Obywatelskiej. Jak zapewnia, decyzję o kandydowaniu podjął po rozmowach z mieszkańcami gminy Czarnożyły:
- Mam w swoim dorobku w przeszłości pracę w Urzędzie Gminy w Ostrówku, prowadzenie do 2000 roku własnej firmy, byłem także radnym miasta i gminy, delegatem do Sejmiku woj. sieradzkiego, w poprzedniej kadencji byłem radnym Sejmiku woj. łódzkiego, a obecnie jestem radnym powiatu wieluńskiego.
Zarówno Franciszek Widera, jak i Elżbieta Siudmak promują się w Internecie, z tej możliwości nie skorzystał Andrzej Modrzejewski. Wybory na wójta gminy Czarnożyły już w niedzielę. Mieszkańcy będą głosować od 8.00 do 22.00.
Info: Radio ZW
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2012-07-12, 07:17   

Zaciekawił mnie baner jednego z kandydatów na którym widnieje nazwa Komitetu Wyborczego: Komitet Wyborczy Wyborców Wójta Gminy Czarnożyły :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zielonooka 
Słyszał o Wieluniu
Zielonooka



Wiek: 36
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 20
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-07-15, 23:15   

Gmina Czarnożyły ma już wójta - http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=2497
_________________
Zrozumieć trzeba, jak groźne są pozory,
przecież nie ma miłości bez pokory...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-05, 11:29   

Cytat:
Jutro zapadnie decyzja w sprawie powołania zarządu komisarycznego w gm. Pątnów

Dzisiejsze obrady Rady Gminy Pątnów były niezwykle emocjonujące. Tuż przed wejściem na salę obrad radni zastanawiali się bowiem, czy nie będzie to ostatnie posiedzenie w tej kadencji. Odpowiedź na to pytanie poznają już jutro. W Naczelnym Sądzie Administracyjnym zapadnie bowiem ostateczna decyzja o tym czy w gminie zostanie powołany zarząd komisaryczny czy też nie.


Przypomnijmy, że wnioskował o to premier, ale gmina odwołała się od tej decyzji.

- Rozprawa rozpocznie się o godz. 13. 30. Mogę tylko życzyć panu wójtowi i radnym , abyśmy jeszcze się spotkali w tej sali i dalej działali dla dobra gminy - wyraził nadzieję przewodniczący Jarosław Klimas.

Sam wójt Edward Kiedos od kilku miesięcy powtarza, że jego zdaniem wprowadzenie zarządu komisarycznego miałoby sens, ale w 2011 r., kiedy gmina przeżywała prawdziwe piekło gospodarcze, polityczne i przede wszystkim finansowe, a nie teraz gdy wychodzi na prostą, a zadłużenie pod koniec roku ma wynieść niespełna 37 proc. A jeszcze pod koniec ubiegłego roku sięgało aż 98 proc., co stawiało gminę na czele najbardziej zadłużonych gmin w Polsce.

- Złożyliśmy cały pakiet dokumentów z właściwym udokumentowaniem gospodarki i finansów gminy na stan obecny zarówno do NSA, jak i do kancelarii premiera, wojewody, Regionalnej Izby Obrachunkowej i Ministra Administracji i Cygryzacji. Mamy przyjęty budżet, dobre wskaźniki i to jest dla mnie najważniejsze. A jak sąd oceni nas za 2011 r. nie chcę komentować. Wszyscy wiedzą doskonale, jak było w latach 2009 i 2010. Zastanawia mnie tylko fakt, że przychodzi władza w demokratycznych wyborach i nagle ma problem, że musi robić coś ponad siły całego społeczeństwa, aby ratować gminę - mówi Edward Kiedos.

Są tacy, którzy doceniają starania gospodarza. Mieszkańcy gminy zebrali bowiem ponad tysiąc podpisów o zachowanie wójta i rady. Z taką inicjatywą wyszło społeczeństwo Popowic. Pismo z podpisami już trafiło na biurko premiera.

- Wójt i rada zna lokalne środowisko i jego problemy, a jeśli do gminy wejdzie komisarz może mieć całkowicie inną wizję rozwoju gminy, wprowadzać oszczędności tam, gdzie chce, co w efekcie może zadziałać na niekorzyść społeczeństwa, dlatego mam nadzieję, że decyzja sądu będzie pozytywna dla wójta i radnych- liczy na to Ryszard Nowak, radny i sołtys Popowic.

Jakie zdanie na ten temat mają pozostali radni i co będzie priorytetem dla wójta jeśli dalej będzie mu dane dowodzić gminą - czytaj w jutrzejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego.


Źródło: http://wielun.naszemiasto...782c85606,1,3,5

Jutro czyli właściwie już dzisiaj zakończenie serialu ciągnącego się ponad 2 lata. Ciekawe tylko z jakim wynikiem.
Wejście komisarza oznacza chyba realizację rządowego planu m.in likwidacji połowy szkół w gminie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2013-03-05, 19:05   

Cytat:
W gminie Patnów będzie zarząd komisaryczny. Wójt i rada zostali zawieszeni

To już pewne. W gminie Pątnów zostanie wprowadzony zarząd komisaryczny. Taką decyzje podjął dzisiaj Naczelny Sąd Administracyjny, który utrzymał w mocy decyzje premiera i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i oddalił skargę na tę decyzję złożoną przez gminę Patnów


W NSA nie zabrakło wójta Edwarda Kiedosa, który nie ukrywa zaskoczenia wyrokiem. Jak komentuje decyzję NSA można będzie przeczytać w piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego.


Przedstawiciele gminy obecni w sądzie odczytują wyrok jako polityczną decyzję.

- Co zmieni wprowadzenie do gminy zarządu komisarycznego.Wójt już wyprowadził gminę na prostą i zmniejszył zadłużenie gminy. Gdy obejmował urząd wynosiło 98 proc., a pod koniec roku będzie to niespełna 37 proc. Dziwię się, że sąd nie wziął pod uwagę głosu mieszkańców. Zebraliśmy 1.250 podpisów w obronie w obronie wójta i rady. Szkoda, że sąd wie, że do naruszeń doszło w poprzedniej kadencji, ale swoją decyzję tłumaczy ciągłością władzy - tłumaczy jeden z mieszkańców obecny w NSA.

Wojewoda Łódzki ma 7 dni na wskazanie komisarza wyborczego.


http://wielun.naszemiasto...782c85606,1,3,5

Z kolei RZW twierdzi, że wójt nie jest zaskoczony. Cóż za rozdwojenie ew. marny poziom dziennikarstwa.

Cytat:
Naczelny Sąd Administracyjny oddalił odwołanie gminy Pątnów w sprawie decyzji premiera o zarządzie komisarycznym. Nie pomogło to, że samorząd realizuje plan naprawczy, co widać na przykładzie malejącego zadłużenia. Pod koniec 2011 roku wynosiło prawie 100%, pod koniec tego roku ma wynieść poniżej 60%.
- Sąd oddalił nasze odwołanie. Nie jestem zaskoczony – komentuje wójt Edward Kiedos, który wraca właśnie z Warszawy. Jutro będzie naszym gościem o 13.15. Zrelacjonuje jak uzasadniano wyrok w sprawie zarządu komisarycznego.

Przypomnijmy, co wójt Kiedos mówił jeszcze przed ostatecznym rozstrzygnięciem w tej sprawie:
- Złożyłem skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Będzie decyzja, to będziemy rozmawiać. To, co do nas należało, wykonałem. Mnie interesuje gospodarka, mieszkańcy, ich byt, finanse - by były bezpieczne - i to w gminie Pątnów czynię bez względu, czy jest rozstrzygnięcie nadzorcze, czy nie. Według naszej oceny nie powinno być zarządu komisarycznego, ale to nie będą moje decyzje. To co do mnie należy, robię jak najlepiej dla mieszkańców i dobra gminy. Co będzie dalej? Zobaczymy.

Wojewoda łódzka wskaże komisarza wyborczego w ciągu tygodnia.


http://www.radiozw.com.pl...ge=news&id=5536
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
torrent2 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 257
Piwa: 38/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-25, 13:22   

Dlaczego Gmina Pątnów upadła?

Odpowiedź i szczegółowe wyjaśnienia na to pytanie znalazłem w raporcie o stanie gospodarki finansowej Gminy Pątnów wykonanym przez RIO.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi Maj 2011

Fragment:

…”Gmina Pątnów od 2009 r. nie jest w stanie podjąć skutecznych działań zmierzających
do przywrócenia płynności finansowej Gminy i prowadzenia gospodarki finansowej w sposób
zgodny z obowiązującymi przepisami. Organy Gminy poprzedniej kadencji nie potrafiły
przeciwdziałać pogłębiającemu się zadłużeniu Gminy. Natomiast obserwowany brak
współdziałania organów gminy nowej kadencji, którego przejawem jest nieuchwalenie przez
Radę Gminy budżetu i wieloletniej prognozy finansowej, nie rokuje nadziei na szybką poprawę
stanu finansów Gminy. W tej sytuacji bezprzedmiotowym wydaje się wskazywanie Gminie,
po raz kolejny, działań jakie winna podjąć w celu poprawy stanu finansów lub zalecenie jej
opracowania kolejnego programu naprawczego.
Istnieje poważne ryzyko, że organy Gminy nie podejmą żadnych skutecznych działań,
a występujące nieprawidłowości będą się pogłębiać i nawarstwiać. Sytuacja ta uzasadnia
wystąpienie do Wojewody Łódzkiego z wnioskiem o zainicjowanie przewidzianych art. 96 lub
97 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym procedur.”

Cały raport: http://www.lodz.rio.gov.p...ow_20110527.pdf
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2014-10-07, 15:39   

Cytat:
Wójt Wierzchlasu usłyszy wyrok po wyborach

Wciąż nie ma rozstrzygnięcia w sprawie karnej przeciwko wójtowi gminy Wierzchlas. Krzysztof B. trafił na ławę oskarżonych w związku z zatajeniem sporych oszczędności, zgromadzonych w domu. Wyrok zapadnie już po wyborach samorządowych


W ostatni wtorek w Sądzie Rejonowym w Wieluniu miało odbyć się posiedzenie w przedmiocie rozpatrzenia wniosku oskarżonego i jego adwokata Jarosława Masłowskiego o warunkowe umorzenie postępowania. Żaden z nich nie pojawił się jednak w sali rozpraw. Jak się okazało, obrońca Krzysztofa B. wcześniej poprosił o przełożenie posiedzenia, uzasadniając to kolizją z innymi obowiązkami. Sędzia Anna Maniewska-Lorek przychyliła się do tego wniosku.

- Rozprawa została odroczona na 25 listopada - poinformowała nas Edyta Szczepaniak, kierownik oddziału administracyjnego SR w Wieluniu.

Wieluńska prokuratura oskarżyła wójta Wierzchlasu o podanie nieprawdy w swoich oświadczeniach majątkowych. Krzysztof B. nie wykazał oszczędności zgromadzonych w domu, które następnie w formie darowizny przekazał córce na zakup mieszkania. Było to ok. 140 tys. zł. Z wyjaśnień wójta wynika, że pieniądze odłożył z własnych pensji.


http://wielun.naszemiasto...d,tm.html#minus


Z serii co słychać u wójta z PSL-u :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW