R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieluńskie schronisko
Autor Wiadomość
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-22, 20:52   

Nie masz czasu na jeden góra pięciominutowy telefon a chcesz mieć psa (Ty albo ktoś znajomy)?
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-03-22, 20:56   

rafalekjan napisał/a:
Sądzisz, że tego nie czytałem?

Cytat:
W sprawie adopcji prosimy o kontakt:
Małgorzata Grabowska (MałGośka)
tel. 608 111 640
lub mail: malgoska@schronisko.wielun.pl

Jak bym miał czas to bym dzwonił i się pytał. Pytania są skierowane do Was, a nie do Pani Gosi.


Ty!, no sorry. Nie wiem jakie przeglądasz strony. Rusz D U P Ę i nie marudź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-03-22, 21:12   

yabos napisał/a:
Nie masz czasu na jeden góra pięciominutowy telefon a chcesz mieć psa (Ty albo ktoś znajomy)?

Będąc 12 godzin dziennie na uczelni ciężko znaleźć czas by coś przegryźć, a co dopiero dzwonić po ludziach i wypytywać o wszystko.
Chciałem prostej i zwięzłej odpowiedzi, żebym mógł w jedynym wolnym dniu (piątek) móc coś załatwić.
I pies nie jest dla mnie, niczego takiego nie napisałem.

[ Dodano: 2010-03-22, 21:14 ]
I wybacz Dominiko, mój grubiański ton. Czasem nerwy ludziom nie wytrzymują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-03-22, 21:28   

Ja też przepraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-10, 08:50   

Bezpańskie psy z Wielunia jadą pod Sieradz

Schronisko dla zwierząt w Wieluniu wkrótce zostanie zamknięte. Magistrat rozstrzygnął, kto będzie zajmował się bezpańskimi czworonogami.
Psy będą trafiać do przytuliska pod Sieradzem.

Zwierzęta zostaną przeniesione na początku sierpnia. Przetarg wygrała firma Funny Pets z miejscowości Czartki w gminie Sieradz. Zajmuje się ona prowadzeniem przytuliska i hotelu dla zwierząt. Była jedyną, która złożyła ofertę. Umowa zostanie podpisana na trzy lata. Wieluńskie schronisko od lat spędzało sen z powiek władzom miasta. Przyczyną była głównie jego fatalna lokalizacja. Ujadające zwierzęta mocno dawały się we znaki użytkownikom miejskiego targowiska oraz mieszkańcom ulicy Topolowej. - Schronisko w tym miejscu to pomyłka. Tym bardziej że w bliskim sąsiedztwie pojawia się coraz więcej domków jednorodzinnych - przyznaje burmistrz Mieczysław Majcher.

Funkcjonowanie schroniska wywołało nawet skandal. W maju 2009 r. miasto zerwało umowę z prowadzącą przytulisko Fundacją "Zwierzyniec", której zarzucono bezprawne zarabianie na gminnym majątku. Działalności schroniska przyglądały się również organizacje, broniące praw zwierząt, które zainteresowały losem psów prokuraturę.

Pozbycie się problemu będzie jednak kosztowne. Za utrzymywanie i wyłapywanie psów magistrat rocznie zapłaci 240 tys. zł. To dwukrotnie więcej niż utrzymywanie schroniska przy ul. Zielonej.

Niewykluczone, że schronisko jeszcze wróci do Wielunia. Władze zapowiadają , że nie zrezygnują z poszukiwania nowej, mniej kłopotliwej lokalizacji.


Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
groszek 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 103
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-12, 13:39   

Szukałam w internecie jakiejkolwiek wzmianki to tej firmie i nic. Brak strony internetowej, brak numeru telefonu, pod którym można by uzyskać informacje dotyczące adopcji, tudzież np: opłaty za hotel dla psa. W takim razie nasuwa mi się tylko jedno pytanie, czy aby adoptować psa lub poznać warunki takiej sdopcji trzeba udać się na miejsce, ryzykując, że nie zastanie się nikogo, kto mógłby nam ewentualnychi nformacji udzielić?

Nie wiem czy to dobra decyzja, oby nie skończyło się to tak, że psy będa ginąć jak w czarnej dziurze.



Poprawiono 1 błąd ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-07-12, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 08:48   

Wieluń żegna schronisko dla psów przy ul. Zielonej

Władze Wielunia, po kilku latach bezskutecznych prób przeniesienia przytuliska w bardziej ustronne miejsca, zdecydowały się je zamknąć.

Z początkiem sierpnia wszystkie zwierzęta z wieluńskiego schroniska zostaną przetransportowane do miejscowości Czartki w gminie Sieradz. Swą siedzibę ma tam firma "Funny Pets", która wygrała ogłoszony przez magistrat przetarg na opiekę nad bezpańskimi psami z terenu gminy Wieluń.

Na wyprowadzkę psów z utęsknieniem czekali przede wszystkim użytkownicy miejskiego targowiska i mieszkańcy ul. Topolowej. To właśnie oni najdotkliwiej odczuwają bliskie sąsiedztwo ujadających zwierząt.

- Smród, szczególnie gdy są upały, jest okropny. Dlatego cieszę się, że nareszcie psy zostaną stąd wywiezione mówi Jarosław Napieraj, który handluje tuż pod murem schroniska.

Z żalem będą się natomiast żegnać ze schroniskiem jego administratorzy, którzy przyzwyczaili się do zwierząt.

- Nie potrafię sobie wyobrazić chwili, w której ktoś tu wejdzie i tak po prostu zabierze stąd wszystkie psy - nie kryje żalu jedna z pracownic.

Umowa z podsieradzką firmą została podpisana na 3 lata.

- Obejmuje ona usługi opieki nad psami oraz ich wyłapywania - precyzuje Waldemar Kluska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Według wstępnych szacunków opieka nad bezpańskimi psami będzie kosztować ok. 240 tys. zł rocznie.

Mieszkańcy mają jednak wątpliwości, czy ich nowy opiekun podoła zadaniu. O firmie "Funny Pets" niewiele wiadomo. Odnalezienie jej strony internetowej graniczy z cudem.

- Znajduje się pod adresem www.hodowladlapsow.za.pl i aktualnie pracujemy nad jej rozbudową - zaznacza Marta Szturma, właścicielka "Funny Pets" i zapewnia, że psy trafią w dobre ręce.

- Mamy duże doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Współpracowaliśmy m.in. z fundacją Jolanty Kwaśniewskiej i Strażą Graniczną. Warunki także mamy bardzo dobre. Przytulisko z każdej strony otoczone jest lasem, kojce i budy są przestronne.

Władze miasta nie rezygnują ze starań o uruchomienie schroniska w mniej kłopotliwym miejscu. Pod naciskiem mieszkańców burmistrz wycofał pomysł jego lokalizacji przy wysypisku śmieci w Rudzie. W grę wchodzi więc tylko jedna opcja, obok oczyszczalni ścieków.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 10:37   

Czemu kiedy klikniesz www.hodowladlapsow.za.pl to przenosi na forum wielun.biz?
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-16, 10:45   

zhackowałem im stronę :D

A tak na poważnie to auto artykułu podał zły adres. Powinno być:

http://hoteldlapsow.za.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pies Wolny 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: 2010-07-16, 19:01   

Administrator napisał/a:
Wieluń żegna schronisko dla psów przy ul. Zielonej

Władze Wielunia, po kilku latach bezskutecznych prób przeniesienia przytuliska w bardziej ustronne miejsca, zdecydowały się je zamknąć.

Z początkiem sierpnia wszystkie zwierzęta z wieluńskiego schroniska zostaną przetransportowane do miejscowości Czartki w gminie Sieradz. Swą siedzibę ma tam firma "Funny Pets", która wygrała ogłoszony przez magistrat przetarg na opiekę nad bezpańskimi psami z terenu gminy Wieluń.

Na wyprowadzkę psów z utęsknieniem czekali przede wszystkim użytkownicy miejskiego targowiska i mieszkańcy ul. Topolowej. To właśnie oni najdotkliwiej odczuwają bliskie sąsiedztwo ujadających zwierząt.

- Smród, szczególnie gdy są upały, jest okropny. Dlatego cieszę się, że nareszcie psy zostaną stąd wywiezione mówi Jarosław Napieraj, który handluje tuż pod murem schroniska.

Z żalem będą się natomiast żegnać ze schroniskiem jego administratorzy, którzy przyzwyczaili się do zwierząt.

- Nie potrafię sobie wyobrazić chwili, w której ktoś tu wejdzie i tak po prostu zabierze stąd wszystkie psy - nie kryje żalu jedna z pracownic.

Umowa z podsieradzką firmą została podpisana na 3 lata.

- Obejmuje ona usługi opieki nad psami oraz ich wyłapywania - precyzuje Waldemar Kluska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

Według wstępnych szacunków opieka nad bezpańskimi psami będzie kosztować ok. 240 tys. zł rocznie.

Mieszkańcy mają jednak wątpliwości, czy ich nowy opiekun podoła zadaniu. O firmie "Funny Pets" niewiele wiadomo. Odnalezienie jej strony internetowej graniczy z cudem.

- Znajduje się pod adresem www.hodowladlapsow.za.pl i aktualnie pracujemy nad jej rozbudową - zaznacza Marta Szturma, właścicielka "Funny Pets" i zapewnia, że psy trafią w dobre ręce.

- Mamy duże doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Współpracowaliśmy m.in. z fundacją Jolanty Kwaśniewskiej i Strażą Graniczną. Warunki także mamy bardzo dobre. Przytulisko z każdej strony otoczone jest lasem, kojce i budy są przestronne.

Władze miasta nie rezygnują ze starań o uruchomienie schroniska w mniej kłopotliwym miejscu. Pod naciskiem mieszkańców burmistrz wycofał pomysł jego lokalizacji przy wysypisku śmieci w Rudzie. W grę wchodzi więc tylko jedna opcja, obok oczyszczalni ścieków.

Źródło: Dziennik Polska


Jak poczekacie to zobaczycie czy wyjadą czy nie wyjadą i kto sobie nogę, tym razem przy samej d.. odstrzelił.
Ta firma to krzak. Nie ma niczego poza parciem na kasę - bo właściciel z lekka zadłużony. Ciekawe tylko czy Burmistrz o tym wie i dzieli się (....) czy biedny jak zwykle nic nie wie, nic nie widział - to jego oszukali ( no może faktycznie jednej takiej ...dał się nabrać).
Wkrótce się wyjaśni kto tu chciał na lody zbierać.
To zupełnie nie jest tak, że Wieluń to nieprzyjazne psom miasto. Jest paru nieprzyjaciół, na szczęście tylko paru.

PS. Artur daruj sobie te kretyńskie SMS-y bo napiszę z imienia i nazwiska coś za jedna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
anecia9944 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-07-18, 16:28   Hotel

Mój pies co roku przebywa w tym hotelu :) Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z warunków :D Do tej pory hotel nie musiał się reklamować u nas w okolicy ma bardzo dobrą opinię :) Sama polecam go znajomym.
myślę że strona powstanie.
Serdecznie pozdrawiam Aneta :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-18, 20:46   

Bardzo dobrze że nie będzie tego schroniska! Nic tylko braliby kasę, a nie zajmują się wcale psami. Pełno psów po Wieluniu, dodzwonić się do nich nie można, a w nocy jak jest pilna potrzeba to Ci nie przyjadą, bo dyżurów nie mają! Wstyd! Tyle kasy co dostają na utrzymanie i g...zik robią!
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2010-07-18, 20:52   

A myślisz, że teraz będzie lepiej? Kto przyjedzie z pod Sieradza, żeby zabrać psa?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pies Wolny 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Dziki Zachód
Wysłany: 2010-07-25, 23:45   Re: Hotel

anecia9944 napisał/a:
Mój pies co roku przebywa w tym hotelu :) Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z warunków :D Do tej pory hotel nie musiał się reklamować u nas w okolicy ma bardzo dobrą opinię :) Sama polecam go znajomym.
myślę że strona powstanie.
Serdecznie pozdrawiam Aneta :)


Wow , to jesteś jedyna, która ich chwali. A kogo znasz jako właściciela tego przybytku ? pana , czy młodą osóbkę , która to teraz firmuje ?
Ciekawa sprawa władze lokalne ( wet. i gminne) maja o nich jak najgorsze zdanie, a Ty ich promujesz - a dlaczego? Jesteś funką Pana Burmistrza ... wieluńskiego.
Oni nie mają schroniska, ani nigdy nie występowali o zgodę na uzyskanie tego statusu, a Pan Burmistrz wieluński skrzętnie to omija (ale wiedzę ma). Poczytaj sobie na BIP-e co i jak.

Teraz pieski wolno-biegające drodzy wieluniacy trzeba będzie do Pana Burmistrza wieluńskiego pod jego domek dostarczać. Tam trzeba zorganizować punkt zbiórek przed wywozem. Dołączą też te pieski podrzucane od pewnej niesławnej fundacji .... z Wielunia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
anecia9944 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 11 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: sieradz
Wysłany: 2010-07-28, 23:09   

Nie rozumiem dlaczego zaraz takim niemiłym tonem??
Rozumiem że szukał Pan osób które korzystały z usług hotelowych Pani Marty??
I jak widać chyba Pan nie znalazł:(
może zamiast siedzieć przy komputerze sprawdziłby Pan warunki, zadzwonił, a nie pisze pan jakiś bzdety.
Był pan tam? I skąd informacje że władze lokalne ( wet. i gminne) mają o nich złe zdanie? Może Pan mi to jakoś potwierdzić? W jaki sposób pan pomaga zwierzętom?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW