R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zima idzie...
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 17:54   

A zima znow... zaskoczyla drogowcow

I jeszcze jedno:
Przyszła zima, piosku ni ma...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-07, 19:25   

Ferbik napisał/a:
Pogratulowac kierowcom - matolom, ktorzy nie patrza na przechodniow i czestuja ich bryja z ulicy.

czasami kierowca nie ma wyjścia: dziury i zaklęśnięcia w ulicy pełne wody, tłok z powodu objazdów, zwały śniegu na nieoczyszczonych poboczach... ale za to ładnie świątecznie oświetlone miasto
 
   
-sasetka- 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 41
Dołączyła: 20 Lis 2005
Posty: 38
Skąd: guess...
Wysłany: 2005-12-07, 20:42   

Oczywiście, że ma - wystarczy zmniejszyc prędkość i po problemie :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-07, 21:54   

Nie można zakładać, że na całej długości drogi są dziury wypełnione wodą i jechać cały czas 5 km/h, trzeba sie dostosować do prędkości innych i skupiś na bezpieczeństwie a nie oglądać nawierzchnię, która powinna być normalna :)
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 23:21   

a jo mom piosek 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-07, 23:37   

MG34 piszesz nieprawde. Jak widze kaluze i przechodnia to automatycznie zwalniam, ale nie po to, by spodziewac sie dziury wypelnionej woda, tylko po to by go nie ochlapac.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2005-12-07, 23:49   

MG34 napisał/a:
czasami kierowca nie ma wyjścia: dziury i zaklęśnięcia w ulicy pełne wody, tłok z powodu objazdów, zwały śniegu na nieoczyszczonych poboczach... ale za to ładnie świątecznie oświetlone miasto


Właśnie ZAWSZE ma wyjście! Przecież nie ma obowiązku spieszenia się podczas tłoku z powodu objazdów ;> To już raczej nazywa się bezmyślność.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 13:34   

MG34 napisał/a:

czasami kierowca nie ma wyjścia

i wpadnie w dziurę albo nawet w potok wody to nie znaczy że jest matołem bo niestety nawierzchnia jest czasami dobra a czasami studzienki są zapchane i woda płynie po ulicy a on musi pokonać to miasto i na czas dostać się do pracy, odebrać dzieci z różnych szkół, pdwieźć małżonka, zapłacić po drodze czynsz, zus itd. To drogi powinny być normalne bo za to płaci podatki. Oczywiście nie usprawiedliwiam tu tych co pędzą ponad dozwoloną prędkość i mimo możliwości nie zwolnią lub ominą kałuży.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 13:36   

MG34 napisał/a:
Oczywiście nie usprawiedliwiam tu tych co pędzą ponad dozwoloną prędkość i mimo możliwości nie zwolnią lub ominą kałuży.

Tych wlasnie mialem na mysli, ale nie musza przekraczac dozwolonej predkosci zeby kogos ochlapac. To sie nazywa brak kultury osobistej. Jeden tez sie spieszyl i na przejezdzie kolejowym sie zatrzymal...

MG34 napisał/a:
To drogi powinny być normalne bo za to płaci podatki.

Wiele w tym kraju rzeczy nie jest normalnych a placimy na nie podatki...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 13:55   

Ferbik napisał/a:
nie musza przekraczac dozwolonej predkosci zeby kogos ochlapac. To sie nazywa brak kultury osobistej. Jeden tez sie spieszyl i na przejezdzie kolejowym sie zatrzymal...

Sam widzisz, ze nie trzeba się bardzo spieszyć żeby kogoś ochlapać. Z doświadczenia wiem, że można to zrobić przy 20 km na godzinę a spróbuj wydłużyć sobie drogę hamowania i stań w kałuży zamiast przed dopiero będzie efekt.
Wypadku nie skomentuje.
Natomiast to co najbardziej nienormalne w tym kraju to skłonność do generalizowania i brak umiejętności docierania do itoty niektórych problemów.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 13:59   

MG34 napisał/a:
Natomiast to co najbardziej nienormalne w tym kraju to skłonność do generalizowania i brak umiejętności docierania do itoty niektórych problemów.


MG34, ja nic nie generalizuje. Gdzie napisalem, ze wszyscy tak jezdza? Napisalem, ze tylko kierowcy-matoly. Czy tez zaliczasz sie do 4 milionow Polakow ?? A moze to ja zle odebralem twoje slowa ? Przynajmniej tak to napisales... cytujac mnie wczesniej.

MG34 napisał/a:
spróbuj wydłużyć sobie drogę hamowania i stań w kałuży zamiast przed dopiero będzie efekt.

Wiem doskonale, jaki bedzie efekt. Ale jak widze kaluze i przechodnia to zwalniam do takiego stopnia - czasami nawet staje - zeby go nie ochlapac.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 18:14   

Ja też jak mogę zwalniam lub nawet zatrzymuję się przed kałużą a jak bym mógł to nawet pieszego bym przenióśł przez kałużę tylko niestety rzadko jestem w tak komfortowej sytuacji. Zazwyczaj w mieście mijam dziesiątki pieszych, ominąć kałuży nie mogę bo będę miał czołówkę a gwałtownie nie zahamuję bo mi z d garaż zrobią i czasami....
W 4 milionach może i jestem no ale nie mam wyjścia, czytam jak mi piszą. Pozdro
Ostatnio zmieniony przez MG34 2005-12-08, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 18:19   

MG34 napisał/a:
Ja też jak mogę zwalniam lub nawet zatrzymuję się przed kałużą a jak bym mógł to nawet pieszego bym przenióśł przez kałużę tylko niestety żadko jestem w tak konfortowej sytuacji.

Sam wiec piszesz, ze jezdzisz z kultura, wiec nie wiem po co te komentarze na temat dziur w drogach :)
MG34 napisał/a:
ominąć kałuży nie mogę bo będę miał czołówkę

Ale czy zawsze ? Nie wolno uogolniac :)
MG34 napisał/a:
W 4 milionach może i jestem no ale nie mam wyjścia, czytam jak mi piszą. Pozdro

Napisalem poprawnie, ale moze zle odebralem twojego posta i do tej pory nie wiem czy to moja wina czy faktycznie to grupa do ktorej nalezysz :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MG34
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-08, 18:54   

słowo daję zawsze mogę mieć czołówkę :D to nie jest uogólnienie.

"Matoł" człowiek głupi i bezmyślny". Kierowca matoł - kierowca głupi i bezmyślny, który nie patrzy na przechodniów i i ch opryskuje. Generalnie więc wynika z twojej wypowiedzi, że każdy, który to robi to matoł. Nie zgodziłem się z tym bo czasami ... . Wiec mądry i myślny też może popełnić ten czyn niezależnie od swojej woli z powodu innych okoliczności. Polemika sprowadza się więć do tego, że nie można generalizować, że do zdarzeń dochodzi tylko z głupoty i bezmyślności. Grybyś napisał, że kierowcy, którzy to robią celowo są matołami nie potraktowałbym tego jako uogólnienia.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-08, 19:05   

MG34, przepisy i kultura ruchu drogowego powinna obowiazywac wszystkich uczestnikow ruchu... a moje okreslenia sa tylko do tych, ktorzy tego nie przestrzegaja.
Rozumiem cie w zupelnosci, wiem o co ci chodzi ze slowem "czasami" i zgadzam sie z toba, ale czasami tez nie idzie uniknac wypadku z wlasnej winy. Dodam, ze pisalem o przypadkach takich, z ktorymi sie spotkalem, ze zostalem ja czy inny przechodzen ochlapany po prostu przez idiotyczna bezmyslnosc. Przepraszam, ze tego nie zaznaczylem, ale myslalem, ze jest to tak oczywiste, ze nie zostanie uogolnione - powoluje sie tutaj na cala tresc mojej wypowiedzi. Przyznam sie, ze kiedys nieumyslnie ochlapalem goscia. I poczulem sie wlasnie jak taki burak. Zatrzymalem sie, uslyszalem bluzgi, przeprosilem, zapytalem sie czy moze go nie podwiezc gdzies w ramach przeprosin i podwiozlem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW