R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziurawy system w kraju.
Autor Wiadomość
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 13:46   Dziurawy system w kraju.

1. Tragiczny system podatkowy.
2. Jeszcze gorszy system ubezpieczeniowy.
3. Upadająca służba zdrowia.
4. Nie sprawiedliwe praktyki aptek, które zaniżają ceny leków żeby jak najwięcej dopłacał NFZ.
5. Politycy.

Na kilka z tych rzeczy mam swoje propozycje :
AD1.
1.Podatek VAT,ryczałt,liniowy i podatek dochodowy.
A) Ryczałt 5% : zwolnienie z VAT obowiązuje do kwoty obrotu 100tyś zł.
B) Liniowy 10%
C) VAT 7,15 i 20.
-VAT 7 : urządzenia rolnicze,karmy,napoje,cała spożywka,wyroby z wikliny,urządzenia rehabilitacyjne,leki,wyroby sanitarne oraz artykuły dziecięce,woda,gaz,paliwo.
-VAT 20 : Alkohol,tytoń,Produkty oraz usługi z branży erotycznej.
-VAt 15 : pozostałe artykuły oraz usługi.
-Podatek dochodowy (na koniec roku) :
0% - do 5tyś netto
10% od 5tys do 50tys zł
20% od 50tyś do 100tys zł
35% od 100tyś zł
-Miesięczny podatek dochodowy
od 3tyś zł netto - 10%
AD2. Ubezpieczenia Obywatelskie
A) Rodzaje ubezpieczeń : Rolnicze, pracownicze i pracodawce.
B) Wysokość ubezpieczenia w skali miesiąca :
-Handel obwoźny (targi,rynek itd..)
150zł/mies (samo ubezpieczenie zdrowotne)
-Rolnicze
do 9,9 ha : 150zł
od 10 do 19,9ha : 200zł
od 20 do 34,9 ha : 300zł
od 35 do 49,9ha : 450zł
od 50 do 64,9ha : 650zł
od 65 do 79,9ha : 900zł
od 80 do 99,9ha : 1350zł
od 100ha : 2000 zł
-Pracownicze
wynagrodzenie brutto : 1.30%= netto, pozostała suma to składka
-Pracodawce
od 1 zakładu 400zł,każdy następny zakład 200zł
Wielo powierzchniowe obiekty - 500zł,obiekt wielo powierzchniowy to obiekt o wielkości przekraczającej 1500mkw.
C) Wymiar składki :
-Rolnicze : 30% zdrowotne 60% emerytalno-rentowe 10% chorobowe
-Pracownicze : 40% zdrowotne 50% emerytalno-rentowe 10% chorobowe
-Pracodawce : 40% zdrowotne 50% emerytalno-rentowe 10% chorobowe
W przypadku powiązania 2w1 :
-rolniczo/pracodawce składka rolnicza + składka pracodawca /2 = składka rzeczywista
35% zdrowotne 55% emerytalno-rentowe 10% chorobowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 14:08   

Przychody i wydatki muszą się bilansować. Skoro zmniejszyłeś przychody państwa o połowę to teraz wymyśl co zrobić z wydatkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 14:28   

nie o polowe tylko o max 1/5
nie koniecznie zmniejszyłem przychód z podatków, na dłuższą metę przychód będzie rosnąc z powodu zmniejszenia kosztów zakupu towaru,usługi. Zwiększeniu doszło opodatkowanie usług medycznych i leków. Zwiększeniu doszło ubezpieczenie za działalność tak samo jak ub. rolnicze (składki są podane w miesiącach).
(od 1 zakładu 400zł,każdy następny zakład 200zł Wielo powierzchniowe obiekty - 500zł,obiekt wielo powierzchniowy to obiekt o wielkości przekraczającej 1500mkw) - to wzrosło znaczącą biorąc pod uwagę ilość marketów i dużych obiektów handlowych w naszym kraju.

*Dodatkowo : takie instytucje jak : US,ZUS i Krus zostały by przekształcone w jedna instytucje, co znacząco zmniejszyło by koszty administracyjne o 65%.
* Całkowita likwidacja diet poselskich,wszystkich ulg związkowych czy też przywilejów, co zmniejszyło by koszty.
*Profesjonalna armia zawodowa liczyła by 40tyś żołnierzy, więcej nam nie potrzeba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-05-06, 14:54   

wieluniak20, ciekawe pomysły, z ramienia której partii będziesz kandydował w najbliższych wyborach ?? ;) pytam aby oddać swój głos na Ciebie.



Nie ironizuj.
Jaro
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2009-05-06, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 15:38   

Weluniak20 Ty w ogóle nie wiesz o czym piszesz.

Cytat:

-Podatek dochodowy (na koniec roku) :
0% - do 5tyś netto
10% od 5tys do 50tys zł
20% od 50tyś do 100tys zł
35% od 100tyś zł
-Miesięczny podatek dochodowy
od 3tyś zł netto - 10%


Dochodowy mam płacić 2 razy? Co miesiąc a później na koniec roku?

Co to jest ?
Cytat:
AD2. Ubezpieczenia Obywatelskie


Jeśli mam firmę to mam płacić razem od 1 zakładu 400zł miesięcznie?

W tej chwili płacę:
570 na ub. społeczne
224 na zdrowotne
47 fundusz pracy
-----------------
Razem: 841

Cytat:
Zwiększeniu doszło ubezpieczenie za działalność.

Czyli wg Ciebie 400zł to więcej niż 840zł czy może byłoby to dodatkowe pieniądze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniak20 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 686
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 16:22   

firmy płacą jeśli im wychodzi podatek VAT oraz dochodowy miesięczny a potem jeden podatek na koniec roku, do dziś było tak iż bez względu na to jaki zakład czy tez np 100 marketów składka wynosiła te 850zl ja to bym zmienił na ilość zakładów i wielkość zakładu jest to dodatkowy dochód z ubezpieczeń, jest to system bardziej sprawiedliwy (ten co ma więcej zakładów pracy dopłaca 200zl za każdy zakład miesięcznie, a ten co ma duży zakład płaci 500zl za każdy taki wielki zakład. Ja tylko zasugerowałem jakieś wyjście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-06, 17:35   

Wieluniak20 Ty kompletnie nie rozróżniasz pojęć i nie rozumiesz jak działa system podatkowy i ubezpieczeniowy. Poczytaj trochę a później się wypowiadaj.


wieluniak20 napisał/a:
firmy płacą jeśli im wychodzi podatek VAT oraz dochodowy miesięczny a potem jeden podatek na koniec roku

Podatek płacony co miesiąc i ten na koniec roku to jest ten sam podatek! Inaczej się nie da.

wieluniak20 napisał/a:

do dziś było tak iż bez względu na to jaki zakład czy tez np 100 marketów składka wynosiła te 850zl ja to bym zmienił na ilość zakładów i wielkość zakładu jest to dodatkowy dochód z ubezpieczeń, jest to system bardziej sprawiedliwy (ten co ma więcej zakładów pracy dopłaca 200zl za każdy zakład miesięcznie, a ten co ma duży zakład płaci 500zl za każdy taki wielki zakład.


Składkę na ubezpieczenie społeczne/zdrowotne płaci zawsze konkretna osoba a nie firma! Po co firma ma płacić składkę skoro ona nie pójdzie na rentę, emeryturę czy na zwolnienie lekarskie. Za firmą nie zawsze stoi konkretna osoba. Właścicielami spółki prawa handlowego są wszyscy udziałowcy. Posiadając więc 1 akcje jakiejś spółki także jesteś jej współwłaścicielem. Właścicieli dużych spółek handlowych są więc tysiące. Wszyscy mają płacić dodatkowe składki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rhclaus 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-06, 23:56   

Mój Boże.

Nic innego nie jestem w stanie wykrztusić. Jako student kierunku ekonomicznego jestem przerażony.

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krzysztof 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 146
Piwa: 1/18
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2009-05-07, 08:24   

Nawiązując do dziurawego systemu w naszym kraju, ja bym zaproponował na sam początek zmniejszenie składek ZUS (nie dotyczy Ubezp. Zdrowotnego odliczanego od podatku) do poziomu niższego niż najniższa skala podatku dochodowego od osób fiz. lub CIT.
I nie chodzi tu wcale o obniżenie ZUS łącznie do np 17% (przy podatku dochodowym 18%), tylko o takie zbilansowanie płaconych "podatków" aby budżet nie musiał na początku zbyt dużo do takiej operacji dołożyć. Czyli biorę nawet pod uwagę podniesienie podatku dochodowego.

A dlaczego?

Ano dlatego, iż to spowoduje, że pracodawcy nie będzie się opłacało kombinować z pracownikami. Czyli wykazali by pełne uposażenia pracowników bo to by było dla nich korzystne, nie byłoby czarnej strefy w zatrudnieniu bo by się pracodawcom nie opłacało zatrudniać na czarno. W takiej sutuacji pracodawcy mogli by więcej zyskać poprzez odliczenia, niż poprzez kombinowanie.

A jak to będzie zrobione, to wtedy możemy rozpocząć reformę podatkową i obniżanie podatków, bo wtedy będzie widać ile budżet państwa zyskał i ile może oddać swoim podatnikom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW