R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WASZE OPINIE na temat rozpoczecia II wojny swiatowej
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-22, 11:37   WASZE OPINIE na temat rozpoczecia II wojny swiatowej

Gdzie rozpoczeła się II wojna swiatowa? Czy atak na Wielun byl aktem terrorystycznym?
Jestem ciekaw Waszych opinii.

IIwsaipn.jpg
Nasz Tygodnik, 22.05.2009
Plik ściągnięto 310 raz(y) 234,89 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-05-22, 15:13   

Historyk IPN ignoruje zeznania naocznych świadków oraz wyniki badań prof. Tadeusza Olejnika. Nie rozumiem jaki jest cel tego Pana? Gdzie się podział profesjonalizm i zawodowa rzetelność. Ktoś może napisać coś bliżej o tym człowieku? Czy jego poprzednie książki również były pisane w podobny sposób? Na wikipedii jest nie wiele informacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-22, 15:45   

Atak na Wieluń zdecydowanie był atakiem terrorystycznym, mającym na celu zabicie i przerażenie jak największej ilości bezbronnych cywilów. Tylko niektórym jest to nie na rękę, bo żyją mitem Westerplatte i II WŚ nie jest dla nich przede wszystkim wyrazem bezgranicznego ludzkiego okrucieństwa, tylko widzą to jako kolejną szlachetną potyczkę Polski z Wrogiem. Łatwiej jest spoglądać w ten sposób na drugą wojnę światową wciąż wychwalając waleczne Westerplatte niż bestialsko zbombardowany Wieluń...
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-22, 16:42   

majk-el napisał/a:
(...)Nie rozumiem jaki jest cel tego Pana? Gdzie się podział profesjonalizm i zawodowa rzetelność(...)


Ja takze nie rozumiem tego Pana w jednej kwestii. Zastanawiam sie, dlaczego Bebnik odnosi sie tylko do notatek z dziennika bojowego w ktorym widnieje godzina bombardowania: 5.40. Przeciez nie mozna zakladac, ze pokrywaja sie z faktyczna godzina bombardowania. Chyba, ze znajdzie pilotow tych mysliwcow, a Ci je potwierdza. Dwa, jestem ciekaw w jaki sposob niemcy je sporzadzali. Chyba nie w powietrzu, zaraz po zbombardowaniu Wielunia.. :?: Byc moze godzina 5.40 byla ustalona wczesniej jako czas rozpoczecia bombardowania, a bombowce swoja misje rozpoczely wczesniej.. Jedynym, niepodwarzalnym faktem w tej sprawie, pozostaja relacje zyjacych ludzi, bedacych swiadkami tych wydarzen. I jesli Bebnik, czy IPN, wydrukuje tekst, ktory nie pokrywa sie z ich slowami i nie ustosunkuje sie do nich w zaden sposob, powinien byc swiadomy, ze zasieje zamet oraz przedstawi nieprawde, czyniac tylko starszym ludziom przykrosc, jednoczesnie reklamujac swoje nazwisko. Niekoniecznie pozytywnie.
Zastanawiam sie takze, czy oby komus z nad morza niezalezy na takim stanie rzeczy. Do stracenia maja duzo..
Co zas sie tyczy wypowiedzi Pana Bebnika, jako ze nalot na Wielun nie byl terrorystyczny, lecz usprawiedliwiony byl wzgledami wojskowymi, to brak mi slow do skomentowania tych doniesien. Nie wiem, jak ten Pan zdobyl tytul doktora, skoro obce jest mu znaczenie slowa terror. Nie wiem takze, na jakiej podstawie Pan Bebnik moze twierdzic, ze liczba ofiar ataku (1200) jest mocno przesadzona? Czyzby to takze zanotowali niemieccy piloci w swoich dziennikach :grin: :?:

majk-el napisał/a:
(...)Ktoś może napisać coś bliżej o tym człowieku?(...)


Grzegorz Bębnik pracuje w katowickim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, w tamtejszej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Wedlug mnie, do zoobrazowania zasobow wiedzy Pana Bebnika na temat bombardowania Wielunia, najlepiej posluza jego slowa:

- W pewnych sytuacjach historyk musi się przyznać do bezradności - mowi w jednym z wywiadow Grzegorz Bębnik.

Zrodlo: http://miasta.gazeta.pl/k...55,3770608.html

Jeszcze troche i "Der Spiegel" zacznie Polakow obwiniac za rozpoczecie II WS. Nic mnie juz nie zdziwi, skoro w Komisji ds. Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu pracuja ludzie, ktorzy probuja te zbrodnie zatajac. To jakies nieporozumienie, albo spisek.. Wstyd :oops:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fridro 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 85
Skąd: Małyszyn/Katowice
Wysłany: 2009-05-23, 07:56   

Polska Ludowa potrzebowała bohaterskich czynów, a w przypadku II WŚ były to czyny Żołnierzy Westerpatte. Widocznie Polska Ludowa nadal bohaterskich czynów ciągle potrzebuje i poszukuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-23, 12:30   

Przykro jest czytać takie artykuły, jak ten zamieszczony w pierwszym poście...

Rozumiem, że badanie prawdy historycznej musi byc oparte na korzystaniu z rożnych źródeł, ale zachowanie pana Bębnika jest mocno kontrowersyjne.
Najbardziej nie podoba mi się jego stanowisko w stosunku do osób, które, jak najbardziej powinny wygłaszać swoje zdanie w tej sprawie i należy im się szacunek.
Stosowanie ironii, bycie głuchym na istotne głosy innych ludzi oraz swego rodzaju łagodzenie wymiaru zbrodni hitlerowskich to najmniej pożądane cechy u pracowników IPN-u. Przynajmniej według mnie. Coraz częściej instytucja ta pokazuje się w złym świetle, oznaczającym tworzenie historii Polski poprzez prowokację i dociekanie do czegoś, co tak naprawdę nie przysłuża się cennym prawdom oraz wartościom wynikającym z przeszłości.
Mi brakuje już słów do tego tematu, bo bardzo martwi mnie taka sytuacja... :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-05-23, 14:32   

Był taki film, komedia produkcji amerykańskiej, „Spokojnie to tylko awaria”, tak samo można powiedzieć w tym przypadku, „spokojnie to tylko IPN”. 8)
Nie pierwszy, i co gorsza pewnie nie ostatni raz pracownicy IPN-u wykazują się dziwnymi praktykami w kwestii dochodzenia prawd historycznych. Celowo napisałem pracownicy IPN-u, a nie historycy IPN-u, bo prawdziwi historycy nie chcą mieć z tą instytucją nic wspólnego. Dlatego pewnie w hierarchii historyków polskich, to „C” klasa, w postaci między innymi; Grzegorza Bębnika, czy Pawła Zyzaka i im podobnych, zasilają ten twór. Na ten temat szkoda słów :shock: :oops: .

A druga sprawa, to Wieluń już tej batalii o „palmę pierwszeństwa” nie wygra. Warszawa, Gdańsk (Westerplatte), i pośród tych miast, malutki, nic dla nikogo nieznaczący Wieluń. Macie jeszcze jakieś złudzenia, bo ja nie :? . My mieszkańcy tej ziemi, wiemy jak było naprawdę i to musi nam wystarczyć :| .
Tylko głupcy, w obliczu takiej tragedii, jaka dotknęła cały nasz kraj i świat, „kruszą kopie” o to gdzie padł pierwszy strzał.
I w tym kontekście np. opracował bym coś na kształt takiego obszernego oświadczenia w imieniu całej społeczności ziemi wieluńskiej. Honorowo zrzeklibyśmy się pierwszeństwa na rzecz Gdańska, czy Warszawy, bo skoro to dla tych miast takie „zbawienne”, to My, ludność wieluńska mając przede wszystkim w pamięci wszystkie ofiary II wojny światowej, i nie chcąc tej pamięci bezcześcić, schodzimy na plan drugi, pierwszy rezerwując dla ponad 35 mln ludzi, poległych na frontach Europy, Azji, Afryki i na wyspach Atlantyku i Pacyfiku.
I takie oświadczono, podpisane przez największą jaką dałoby się uzbierać liczbę podpisów, opublikowałbym gdzie by się tylko dało ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-05-23, 16:34   

miko czy czytałeś książkę Zyzaka bo ja czytałem i widzę że po wolcie Wałesy już wszystko sie zgadza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-25, 08:04   

Nasz Tygodnik napisał/a:
Nalot nie był terrorystyczny, lecz usprawiedliwiony względami wojskowymi.



Jak inaczej można nazwać jak nie aktem terroryzmu zbombardowanie miasta nie mającego podłoża militarnego, gdzie w jego skutkach poniosło śmierć setki niewinnych i nieświadomych tej zagłady ludzi...

Dla mnie Pan Bębnik to żaden autorytet.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-26, 16:24   

pwn.pl napisał/a:
terroryzm «działania pojedynczych osób lub grup usiłujących za pomocą aktów terrorystycznych wymusić na rządach państw określone ustępstwa»


O ile trudno określić czy w momencie nalotu na Wieluń byliśmy w stanie wojny z Niemcami to już na pewno można stwierdzić że był to początek wojny między dwoma państwami. Trudno mówić o terroryzmie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-26, 16:53   

pwn: terror «przemoc i okrucieństwo albo groźby ich użycia stosowane wobec ludzi w celu ich zastraszenia»

Slowo terroryzm, pochodzi od slowa terror. A wiec, w przypadku Wielunia mozemy jak najbardziej mowic o terroryzmie. Zejdzmy na ziemie, przeciez to nie bylo wypowiedzenie wojny, to byl akt terrorystyczny :!: Zginelo w nim porownywalnie tyle samo ludzi, co w atakach na World Trade Center, a tutaj nie mamy watpliwosci jak go nazwac..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-26, 16:57   

hiszpan, różnica jest taka, że ataku na WTC dokonała jakaś tam grupka ludzi. A za atakiem na Wieluń stałe całe państwo które w ten sposób rozpoczęło podbijanie naszego kraju. Ja widzę różnicę. A że wojna jest okrutna to już zupełnie inna sprawa...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-26, 18:19   

ourson, ataku na Wielun takze dokonala jakas tam grupka ludzi i nie stalo za nim cale panstwo niemieckie, jak napisales. Roznicy w tej kwestii nie widze. Podobnie jak w przypadku WTC, tak Amerykanie, jak i Polacy, zostali w tych dwoch atakach zastraszeni poprzez okrucienstwo swoich napastnikow. Dodatkowo Wielunianie zostali zaatakowani w nocy, gdy pewnie wiekszosc z nich jeszcze spala i nie miala zadnej mozliwosci obrony. Amerykanie z tego co wiem, swoja tarcze antyrakietowa, supernowoczesne samoloty bojowe i ogolnie najlepszy system obronny na swiecie juz mieli.. Nawet bardziej sklonilbym sie do stwierdzenia, ze atak na Wielun mial wiecej cech terroru, anizeli w przypadku WTC. Wiemy jakie pogloski chodza co do jego sprawcow.. USA na nim finansowo nie stracily.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-05-26, 22:53   

ourson napisał/a:
O ile trudno określić czy w momencie nalotu na Wieluń byliśmy w stanie wojny z Niemcami to już na pewno można stwierdzić że był to początek wojny między dwoma państwami. Trudno mówić o terroryzmie.




Gazeta Sądowa - LISTOPAD 2003 napisał/a:
Współczesna nauka określiła rozróżnienie pojęć: terror (łac. terrore - przerażać) i terroryzm, przypisując akt terroryzmu sposobowi sprawowania władzy.
Terror uważany jest za instrument działania, do jakiego ucieka się rząd, aby utrzymać się przy władzy. Wszelkie inne działania dokonywane nie przez aparat państwowy, a przez osoby prywatne lub grupy tych osób, mające na celu wywarcie wpływu na inne jednostki, rząd bądź opinię publiczną, będące formą buntu tych jednostek lub grup przeciwko ustalonemu porządkowi społecznemu bądź prawu, za którym stoi państwo ze swoim aparatem przemocy, nazywamy terroryzmem (w odniesieniu do całości) albo też aktem terrorystycznym (w odniesieniu do jednostkowych przypadków tego zjawiska).
Zatem terror to gwałt i przemoc "silnych" (organów państwa) wobec słabszych (obywateli), a terroryzm - to gwałt i przemoc "słabszych" wobec silniejszych.



A zatem poprawię się drogi oursonie, nalot niemieckich "stukasów" na Wieluń - 1 września 1939 roku, to nic innego jak właśnie akt terroru a nie terroryzmu jak pisałem wcześniej, choć dla mnie osobiście miedzy jednym a drugim pojęciem do tej pory nie było większej różnicy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-05-26, 23:42   

Jaro napisał/a:
(...)nalot niemieckich "stukasów" na Wieluń 1 września 1939 roku, to nic innego jak właśnie akt terroru a nie terroryzmu(...)


terror: strach, groza, trwoga; zastraszenie, gwałt, ucisk, represje, prawo pięści, miecza.

terroryzm: organizowanie zamachów (z bronią w ręku a. bombowych) na członków rządu, ludzi związanych z władzą, na przeciwników polit., na osoby innej wiary a. rasy, obcokrajowców lub przypadkowych przechodniów, porywnie ludzi a. samolotów w celu zdobycia władzy, wywołania atmosfery strachu, zamętu, chaosu, wyrażenia protestu, zyskania korzyści dla jakichś grup, koterii a. osób, wreszcie bez widocznej motywacji

www.slownik-online.pl/index.php

Wedlug slownika Kopalinskiego byl to takze akt terroryzmu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW