R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawniej i dzisiaj
Autor Wiadomość
Goro 
Czytał o Wieluniu



Wiek: 34
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 47
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-03, 18:29   

aż cieżko uwierzyć w to co się widzi....Chodzimy po mieście nie wiedząc o tym że ten czy ten budynek stal jeszcze 70-80 lat temu(oczywiście jest odnawiany itd ale w nim jest historia..)... szkoda tylko tych zbombardowanych.
Za biblioteką ładniej wyglądały te kwiaty niz ten parking dzisiaj ale coż...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Motłoch 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 59
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 30
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-05, 10:16   

Świetne zdjęcia! Świetny temat! Przydałoby się trochę zdjęć z lat 60, 70, 80- tych. Jednak "czasy szkolne" wspomina się najmilej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2010-03-14, 23:01   

Ciekawy film, można w nim zobaczyć jak Wieluń wyglądał w 1983 roku i porównać do tego jak to jest dziś, polecam :)


_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-14, 23:04   

Widziałam wcześniej ten filmik, warto obejrzeć. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2010-03-15, 00:08   

Puste ulice są najlepsze :D Czasami jakiegoś malucha widać.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-15, 15:47   

Chciałem zaznaczyć, że wtedy Wieluń wygrał rywalizację z Jaworem, ale nie wiem jak mu dalej poszło.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Alex 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-27, 13:22   

Pamiętam dobrze ten turniej miast, brałem w nim udział. Aż weselej się robi jak sobie przypomnę co się wtedy działo. Pełna mobilizacja. Jest co wspominać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-03-30, 21:36   

dlatego warto mieć stare zdjęcia i nowsze. Potem można porównywać jak to się wszystko zmieniało .... w czasie.
stare czarno -białe zdjęcia albo sepie jeszcze ... mają swój urok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-01, 14:46   

Alex napisał/a:
Wysłany: 2010-03-27, 13:22     
Pamiętam dobrze ten turniej miast, brałem w nim udział. Aż weselej się robi jak sobie przypomnę co się wtedy działo. Pełna mobilizacja. Jest co wspominać
Moja babcia opowiadała mi o tym turnieju :grin:
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-01, 15:52   

Silvo napisał/a:
Chciałem zaznaczyć, że wtedy Wieluń wygrał rywalizację z Jaworem, ale nie wiem jak mu dalej poszło.



Sorki ale z tego co ja pamiętam to był "remis". Były małe punkty i duże punkty i ogromne zamieszanie z ich liczeniem. Pamiętam że większy puchar dostał Jawor.
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-04-02, 07:19   

W dużych punktach byl remis, w malych lepszy był Jawor... O co chodzilo z liczeniem też nie kojarzę, pamietam tylko, że ogólnie wszyscy wielunianie uważali że byl z tym jakiś "przekręt".. ;-)
wiadomo, mentalność Kalego pewnie :D

Dla mnie ten film jest o tyle fantastyczny, że w pewnym momencie widać na nim moją Mamę :)

PS. Jezuuu, dobrze Izabela że nie napisałaś, że Prababcia Ci o tym opowiadala...
Ale mimo wszystko, czlowiek od razu jakoś staro sie czuje :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-05, 12:27   

No patrzcie a mnie doszły słuchy że to Wieluń wygrał. Ale mnie oszukali!
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2010-04-05, 15:40   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Turniej_Miast
Cytat:
Turniej Miast - cykliczna audycja Telewizji Polskiej, nadawana od lat 60. XX wieku do lat 80., reżyserowana najpierw przez Mariusza Marzyńskiego z Mariuszem Walterem, później zaś samodzielnie przez Waltera.

Do Turnieju zapraszano miasta średniej wielkości i mniejsze, początkowo (m.in. ze względu na ograniczone możliwości logistyczne i środki łączności) niezbyt odległe geograficznie (np. Syców i Oleśnica w 1965 albo Kraśnik i Puławy w 1968), później w miarę rozwoju techniki telewizyjnej także odleglejsze (np. Chojnice i Dzierżoniów w 1986). Wśród prowadzących Turnieje znajdowały się m.in. takie popularne wówczas postacie telewizyjne jak Eugeniusz Pach i Irena Dziedzic, wśród sędziów i jurorów pojawiał się m.in. Sobiesław Zasada, wówczas znany ze swoich osiągnięć w sportach motorowych, a także (przy ocenianiu konkurencji muzycznych) Jerzy Waldorff.

Turniej Miast, realizowany (pierwotnie "na żywo") w formule zawodów w kilkunastu konkurencjach, w których uczestniczyły reprezentacje obu rywalizujących miast, w tym także przedstawiciele lokalnych władz, był w zamierzeniu okazją do promocji lokalnego rękodzieła, wyrobów sztuki ludowej, lokalnych zespołów pieśni i tańca itp. Była to też okazja do promocji turystyki a także integracji społeczności lokalnej. Organizowano w ramach Turnieju Miast m.in. takie przedsięwzięcia, jak zbiórki pieniężne, zbiórki surowców wtórnych (jeśli miasta różniły się wielkością, stosowano handicapy wynikające z liczby mieszkańców). Licznie rozgrywane były różnorodne wyścigi: zarówno różnych pojazdów (np. samochodowe, na traktorach, na hulajnogach), jak i w konkurencjach związanych z wykonywaną pracą (np. przepisywanie przez maszynistki tekstu na maszynie do pisania).

W późniejszych latach idea Turnieju Miast przejęta została m.in. przez Polskie Radio we Wrocławiu, które organizuje konkursy na Dolnym Śląsku; pod hasłem "Turniejów Miast" (Turniej Miast i Gmin, Turniej Miast Górniczych, Sportowy Turniej Miast, Turniej Miast Przyjaciół Trójki itp.) rozgrywane bywają także liczne inne imprezy w Polsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-07, 10:34   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
Dla mnie ten film jest o tyle fantastyczny, że w pewnym momencie widać na nim moją Mamę
no właśnie się zastanawiałam czy ktoś na tym filmie znajdzie kogoś ze swojej rodziny bo ja wypatrując namietnie nikogo nie znalazłam :)
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2010-04-07, 10:50   

Obejrzałam i miło było wrócic do tamtego roku :) Pamietam szachownice na "placu wolności" ;) Ale jest coś co zwróciło moją szczególną uwagę ,zobaczcie ile sklepików przetrwało w tym samym miejscu z tym samym asortymentem do dziś :)



Poprawiono 1 błąd ortograficzny.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-04-12, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW