R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
Parkowanie na osiedlach
Autor Wiadomość
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-13, 16:27   Parkowanie na osiedlach

Każdy kto mieszka na Starych Sadach i na innych osiedlach też wie, że ciężko jest o miejsce parkingowe i przez to samochody stoją w różnych miejscach typu trawnik itp.
Więc nie rozumiem tego, dlaczego palicja nagle zaczeła razdawać mandaciki za złe parkowanie na osiedlu! Co mam zrobić jeżeli nie mam gdzie zaparkować samochodu!?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-06-14, 21:31   

To, że nie masz gdzie zaparkować nie upoważnia Cię do parkowania na trawnikach, albo na wąskich
drogach osiedlowych zastawiając przejazd np. karetce czy straży pożarnej.
Zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania, a że czasami 200 czy nawet 300 metrów od domu
to "mówi się trudno" spacer to zdrowie ;)

Pamiętaj, że jak budowali osiedle to na jeden blok przypadały ze 3 auta a teraz to są rodziny co mają
po 3 auta :)
Spółdzielnia zaczęła powolutku ale jednak rozbudowywać "sieć parkingów" np na górnych sadach
zrobili właśnie nowy parking. Więc pozostaje mieć nadzieję, że z czasem tych miejsc przybędzie.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-14, 21:40   

Rybak powiedz mi zatem, jak uważasz - kogo bardziej karać: tych matołów, co nie potrafią zaparkować obok drugiego auta (notabene namalowane miejsca parkingowe) i zajmują miejsca za dwa auta, czy tych, którzy parkują na trawnikach (bo ci pierwsi...)? :P
Ciesz się, że masz taki duży parking przed swoim blokiem, bo nie wszyscy mają to szczęście.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-06-15, 06:38   

karać należy obu :)

A na moim faktycznie wielkim parkingu parkują ludzie z sąsiednich bloków i nie stanowi dla
nich problemu ten kilkudziesięcio metrowy spacerek.

W parkowaniu nie chodzi o to żeby zaparkować tuż pod swoją klatką a najlepiej pod swoim oknem
tylko o to, żeby nie utrudniać życia innym.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-15, 07:21   

Rybak napisał/a:

W parkowaniu nie chodzi o to żeby zaparkować tuż pod swoją klatką a najlepiej pod swoim oknem
tylko o to, żeby nie utrudniać życia innym.

Dokładnie. Nie raz mam sytuację, że nie ma gdzie zaparkować bo czterech lub pięciu pseudo kierowców nie potrafi zmieścić się na jednym miejscu parkingowym. Akurat w moim wypadku zaparkowanie na trawniku również graniczy z cudem czasami, bo i o to miejsce jest ciężko :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-18, 18:03   

A ja nie mam gdzie zaparkować pod własnym domem mimo znaku zakazu wjazdu (z wyłączeniem mieszkańców). W "dzień dyszla" to już w ogóle graniczy z cudem. Trawnik jest tak wyjeżdżony, że panują burze piaskowe. Polica ma to gdzieś. Osobiście bym się cieszył, gdyby wreszcie zaczęli i u mnie dawać mandaty.
Za to w Krakowie mam ze 20 miejsc dookoła siebie wolnych. Nie wiem, kto tu te parkingi budował, ale miał megalomańskie zapędy :D
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-18, 18:17   

Cytat:
A ja nie mam gdzie zaparkować pod własnym domem mimo znaku zakazu wjazdu (z wyłączeniem mieszkańców). W "dzień dyszla" to już w ogóle graniczy z cudem. Trawnik jest tak wyjeżdżony, że panują burze piaskowe. Polica ma to gdzieś. Osobiście bym się cieszył, gdyby wreszcie zaczęli i u mnie dawać mandaty.

Przerabiałem ten temat z policją - tutaj zawiniła administracja dopuszczając do parkowania aut z okolicznych bloków - wystarczy umówić się z policją, że auta, którego nie znasz, numery rejestracyjne podajesz na telefon. Są w stanie określić, czy dany pojazd ma przynależność do tego parkingu i jeśli nie, to wlepią mandat za złamanie przepisu o zakazie wjazdu :P Posrane ale takie jest życie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-18, 20:09   

CO do parkowania na osiedlach to może i jest ciężko, ale niech ludzie nie będą całkowitymi debilami i niech nie zastawiają wyjazdu innym. A takie coś często się zdarza. Widziałem kiedyś jak ratownicy nieśli kogoś do karetki spory kawałek bo przez ludzką głupotę podjechać bliżej nie mogli. A ładnie wtedy śnieg prószył...
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-18, 21:18   

Jeżeli chodzi o parkowanie na osiedlach to ludzie parkują kompletnie bez wyobraźni. Albo stają autem w poprzek i zajmują 2 miejsca parkingowe, co jest szczególnie irytujące, albo parkują milimetry od drugiego auta. Ostatnio miałam spory problem żeby wyjechać z parkingu, lusterka mojego i sąsiada auta się dosłownie ocierały...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
fridro 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 85
Skąd: Małyszyn/Katowice
Wysłany: 2009-06-18, 23:11   

Ciekawiej jest przed przszczółką, gdzie po godzinach otwarcia marketu nie ma parkingu ;) . Niech się wypowie w temacie bardziej ten, co zna właściciela i panujące tam "zasady".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW