R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:44
Wyróżniono wieluński rynek
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-11-30, 11:08   Wyróżniono wieluński rynek

Stary i Nowy Rynek w Wieluniu wraz z otaczającymi je ulicami jest najlepiej zagospodarowaną przestrzenią publiczną w województwie łódzkim. Tytuł ten przyznało Towarzystwo Urbanistów Polskich, w dniu 24 października.


W kategorii "obszar przestrzeni publicznej zagospodarowanej w okresie historycznym, a następnie odnowiony w wyniku działań rewitalizacyjnych" komisja konkursowa jednomyślnie przyznała honorowe wyróżnienie dla obszaru Starego i Nowego Rynku w Wieluniu.

Architektom spodobał się sposób przebudowy Starego Rynku m.in. nowa nawierzchnia, oświetlenie i stylizowane ławki, fontanna i odrestaurowane elewacje budynków.

Nagrodę przyznaje się za wieloletnie konsekwentnie prowadzone prace na obszarze Starego Miasta, zmierzające do dalszej aktywizacji gospodarczej i społecznej obszaru.

Wieluński rynek wygrał rywalizację m.in. z rynkami w Podburzu i Wieruszowie, Starówką w Łęczycy i pasem ul. Młynarskiej oraz promenadą nad zalewem Mrożyczka w Głownie.

Źródło: http://tvk.wsm.wielun.pl


Bardzo pocieszna wiadomość, nieuważacie :D

centrum.jpg
Plik ściągnięto 34339 raz(y) 4,32 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-30, 14:07   

Szczególnie kostka falista zasługuje na nagrodę :)
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-11-30, 17:29   

I jak nie ma brzydkich ogródków piwnych jest uroczo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-30, 17:47   

Chybaś z byka spadł... :evil:
Ogródki powinny być i to nie do 22giej ale przynajmniej do 24tej.
W naszym Wieluniu latem niema gdzie na piweczko wyskoczyć (za wyjątkiem ogródków). Lepiej żeby ludzie pili z kulturą w ogródkach niż mieliby siedziec po ławkach i pić z papierowej torebki. :lol:
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-30, 18:35   

No właśnie, za otwarciem ogródków piwnych do 24-tej jestem jak najbardziej za.
I wcale nie uważam aby szpeciły wizerunek miasta czy też samego rynku - wręcz przeciwnie dodają mu smaczku...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-30, 18:37   

Lukasz ile razy piles piwo na ogrodkach w ogole ?
A w ogole zacznijmy od pytania: czy lubisz piwo ?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2005-11-30, 19:45   

Że ten ogródek piwny, to rozumię. To lepsze od parkingu. Ale po co daliście sobie ukrzyżować ten Stary Rynek. Tak chyba nazywa sie ten drugi u wylotu ul. Kaliskiej. Dla mnie był to szok, jak zobaczyłem tę górę kamieni i krzyż. Niby co to ma oznaczać i do czego nawiązywać?
Jak pamięcią sięgam, był tam kiedyś dworzec autobusowy, a pośrodku stała latarnia. To już lepiej wyglądało i bynajmniej spełniało jakąś pożyteczną rolę.
Zastanawiam sie, co takiego jest w ludziach, że wszędzie stawiają krzyże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-30, 20:15   

To miała być odbudowana brama zachodnia (nie chciałbym strzelić byka więc nie napiszę jaka) dawnego Wielunia. Niestety jak zwykle łape na tym położyli czarni i zamiast odbudowanej bramy mamy kupę kamieni i krzyż. Teraz niestety juz nawet jeżeli ktoś chciałby cokolwiek z tym zrobić to się nie da bo by go świętojebliwe mocherowe berety z rydzyjka zjadły. :evil:
Nasz Wieluń jest jaki jest. Wiele można wymieniać.
Kibelki dla piesków są (durnota jakich mało) a pieski walą kupy na chodnikach za przyzwoleniem właścicieli. :evil:
Drogi robi się zimą (patrz Warszawska) a za rok będzie poprawka i znowu objazdy. :evil:

Szkooda słów...
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-30, 20:27   

gregg napisał/a:
To miała być odbudowana brama zachodnia (nie chciałbym strzelić
byka więc nie napiszę jaka) dawnego Wielunia

brama kaliska
A teraz ludzie sie bulwersuja, inni smieja, ze pilota powiesili na koncu glownej ulicy sklepikarskiej Wielunia. A to wszystko za sprawa pewnego ksiedza S., ktory sie smieje w oczy ludziom, ze zdolal z historycznego miejsca zrobic miejsce kultu religijnego. Za nim stoi rowniez cala armia moherowych beretow, ktore nienawidza rowniez ogrodkow piwnych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-11-30, 20:53   

Chłopcy, nie tak nerwowo, jest zima.
A w wiadomym ciepłym czasie do istnienia ogródków nic nie mam. Co do piwa również.
Tylko jak się zastanowię kiedy to ja ostatnio byłem tam na piwie to mi pamięci nie starcza ale na pewno latem na naszym zlocie forum. Często tam nie bywam bo i ogóle rzadko z domu zima wychodzę. Jednak dyskusje umiem wywołać, nie ma co... Może gdyby tylko te parasole nie były z reklamą piwa lecz w jakiś pastelowych kolorach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-30, 21:08   

Może jakiś producent baloników się zgodzi żeby je umieścić na parasolach i niekoniecznie Unimil :lol:
Skoro jest ogródek Żywca to chyba logiczne że chce miec swoje logo na parasolach, podobnie inni.
Jakie byś chciał inne "pastelowe kolory"??? Te są za mało pastelowe??? Może różowe albo fioletowe ewentualnie ciemnopietruszkowy beż, łososiowo-groszkowy...
:lol: :lol: :lol:
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-12-01, 09:21   

Nie wiedziałem, że to ogródki Żywca. Myślałem, że są jakiegoś przedsięiorcy a Żywiec tylko płaci za reklamę. Chodziło mi raczej aby ta reklama nie rzucała się tak w occzy a ogródki miały swój styl, lepiej się komponowały z odnowionym rynkiem. Chociaż może każde miasto ma tekie ogródki na jakie zasługuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-12-01, 09:22   

Łukasz, zaprojektuj moze takie ogrodki, ktore beda sie twoim zdaniem dobrze komponowaly z naszym placem legionow. Tam najbardziej w tej chwili pasuje budynek po teczy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-01, 15:02   

Łukasz napisał/a:
Nie wiedziałem, że to ogródki Żywca. Myślałem, że są jakiegoś przedsięiorcy a Żywiec tylko płaci za reklamę. Chodziło mi raczej aby ta reklama nie rzucała się tak w occzy a ogródki miały swój styl, lepiej się komponowały z odnowionym rynkiem. Chociaż może każde miasto ma tekie ogródki na jakie zasługuje.



Myślałeś, że to są właściciele browarów, którzy sprzedają swoje świeżutkie piweczko prosto z warzelnika??? I do tego jeszcze robią reklamę innemu browarowi??? :lol: :lol: :lol:
Nie wygłupiaj się... proszę. 8)
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-12-01, 21:27   

Co jak co ale nasze miasteczko jest śliczne a szczególnie w ostanich latach kiedy to zaczęło ewoluować oczywiście w najlepszym, najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Centrum jest bardzo schludne, powiewa swoim niepowtarzalnym, indywidualnym stylem. Natomiast ogródki wtopiły się tak w tożsamość Wielunia, że praktycznie są naszym największym atutem i znakiem rozpoznawczym. Jest to miejsce gdzie większość mieszkańców w letnie upalne dni i wieczory gromadzi się w jednym miejcu. :)

Pozdrawiam. :)
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW