R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne kosmetyki domowej roboty :)
Autor Wiadomość
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2009-06-15, 17:19   Naturalne kosmetyki domowej roboty :)

Dominika niechcący podsunęła mi pomysł stworzenia takiego zbiorczego watku, gdzie możemy wrzucac przepisy na domowe kosmetyki. :)

Najpierw dodam produkty do cery tłustej i zanieczyszczonej. :wink:


TONIKI


Przemywanie twarzy o cerze tłustej po umyciu mydłem i do przemywania w ciągu dnia:

Przepis 1
Najprostszymi środkami zakwaszającymi skórę są: łupiny jabłek, skórki cytryny czy pomarańczy, grejpfrutów, sok z porzeczek, żurawin, pigwy itp. Łupinę z 1 jabłka lub skórkę cytryny zalewamy szklanką letniej wody i odstawiamy na 2 -3 godziny


Przepis 2
Nagietek -------- 10 /części - gramów/
Rumianek -------- 20 /części - gramów/
1 łyżka na szklankę wody. Napar działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, działa lekko bakteriobójczo. Można stosować również w postaci okładów.


Przepis 3
Korzeń łopianu -------- 30 /gramów-części/
Kora brzozy -------- 30
Kłącza pięciornika -------- 20
Kurze ziele -------- 20
1 łyżkę zalać zimną wodą. Gotować 10 minut. Odstawić na 20 minut. Po ostygnięciu można dolać 1ml Azulenu, 5ml; soku dziurawca. Stosuje się przy wypryskach ropnych.


Przepis 4
Liście poziomki -------- 20 /części - gramów/
Liście orzecha włoskiego -------- 20 /części - gramów/
Szałwia -------- 20 /części - gramów/
Zalać 100ml wody, gotować 5 minut., działa ściągająco, bakteriobójczo, bakteriostatycznie, po wystygnięciu można dolać 1ml Azulenu


Przepis 5 -- ocet winny z jabłek do przemywania twarzy
Łupiny i środki z jabłek zalewamy 1000 ml letniej wody z dodatkiem 1 płaskiej łyżeczki /10 gramów/ cukru. Słój obwiązujemy gazą i pozostawiamy w ciepłym miejscu na 2 - 3 tygodnie. Następnie przesączmy płyn przez bibułkę lub gazę i zlewamy do butelek. Przygotowany ocet należy trzymać w ciepłym miejscu. Używa się go w rozcieńczeniu: 1 łyżeczkę /10ml/ octu na 200 ml. wody.



Odświeżający tonik do cery przetłuszczającej się

Skórki z trzech jabłek wrzucamy do słoika, zalewamy szklanką letniej, przegotowanej wody i stawiamy w nasłonecznionym miejscu na ok. 20 dni. Po tym czasie roztwór przecedzamy. Tonik można przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu najwyżej przez tydzień. Używamy go do przemywania twarzy co drugi dzień.



Cera tłusta źle tolerująca mydło
można ją zmywać płatkami owsianymi: 2 łyżeczki płatków zalać szklanką wrzątku z dodatkiem 1 łyżeczki soli kuchennej. Po umyciu twarz spłukać ciepłą, a następnie letnią wodą zakwaszoną sokiem z cytryny, porzeczek lub octem winnym.





Maseczki DLA CERY TLUSTEJ

- Starte jabłko możemy zmieszać z łyżką wyciśniętego soku z cytryny. Otrzymamy maseczkę o działaniu oczyszczającym.


Maseczka jabłkowa

Starte jabłko wymieszać z jogurtem lub miodem. Po 20 min. okład nawilży suchą cerę, a tłustą rozjaśni.


Brzoskwinia
- Nałożone na twarz plastry brzoskwini działają oczyszczająco i ściągająco.


Płatki owsiane
- Płatki mieszamy z wodą, wkrapiamy kilka kropel soku z cytryny i rozcieramy na papkę. Nakładamy na twarz, po kikunastu minutach zmywamy wodą. Maseczka ma działanie ściągające i oczyszczające.


Drożdże
- Maseczka z drożdży działa oczyszczająco na skórę twarzy. Można ją stosować na cerę trądzikową. Odrobinę drożdzy mieszamy z ciepłym mlekiem, nakładamy na twarz i czekamy 10 min az przyschnie. potem zmywamy.


Oczyszczajaca maseczka z drozdzami i miodem
-> 3 lyzki drozdzy
->lyzka cieplego mleka
->lyzeczka miodu
Wszystkie skladniki utrzec na jednolita mase, maseczke nalozyc na twarz, zostawic na pol godziny i splukac ciepla woda. maseczke stosowac 2 razy w tygodniu.


Maseczka z maki pszennej i jogurtu
-> 2 lyzki maki pszennej
-> 2 lyzki jogurtu
Skladniki dokladnie wymieszac, zostawic na twarzy na pol godziny, po czym zmyc ciepla woda.


Maseczka z kiwi dla cery tłustej i mieszanej
Jeden owoc kiwi obrać ze skórki i zmiksować miąższ. Dodać do niego 3 łyżki serka homogenizowanego. Nałożyć papkę na twarz na 10 minut.

Maseczka otrębowo-octowa
2 łyżki otrębów pszennych mieszamy z 4 łyżkami letniej wody mineralnej i 1 łyżeczką octu jabłkowego. papkę nanosimy równomiern warstwą na oczyszczoną wcześniej twarz. Spłukujemy bardzo starannie po ok 30-40 min.
Do cery tłustej, skłonnej do wągrów i pryszczy. Maseczka działa też przeciwzapalnie, oczyszczająco, odtłuszczająco i pobudza cyrkulację krwi.


Maseczka maślankowa:
1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszac z sokiem z ogórka i otrębami. Nałozyc na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukac i lekko natrzec mlekiem.


Maseczka jogurtowa I:
1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałozyc jogurt na twarz i zostawic do wyschnięcia. Zmyc letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.


Maseczka z ziemniaka – przeciw blyszczacej skorze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszac z 2 lyzkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozlozyc na twarz, po 10 min. zmyc.


Maseczka z mąki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda.
Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana.



Maseczka z kapusty:
Na tarce utrzec zdrowy, swiezy lisc kapust. 2-3 lyzki miazgi nalozyc na twarz na 20 min. Po zdjeciu przemyc twarz naparem z ziol.( np. bratka, rumianku, krwawnika)
Taka maseczka wspaniale oczyszcza skore z wagrow, skupisk tluszczu, regeneruje ja i odzywia, a takze poprawia ukrwienie.


Natka pietruszki i serek homogenizowany
Posiekać drobno pół pęczka świeżej natki pietruszki i wymieszać na gęstą masę z serkiem homogenizowanym i łyżką oleju słonecznikowego lub oliwy.


Maseczka z glinki leczniczej
• 2 łyżeczki glinki leczniczej wymieszać z odrobiną zaparzonej herbatki rumiankowej lub świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy.
• Nałożyć papkę na oczyszczoną twarz.
• Zmyć po 15 minutach ciepłą wodą, a następnie opłucz twarz zimną.
(można także użyć do cery mieszanej)



Maska z jabłka
1 łyżkę utartego jabłka /miąszu/ zmieszać z 1 płaską łyżeczką mąki ziemniaczanej. Rozsmarować na twarzy i przykryć płatkiem ligniny. Maska ta łagodzi podrażnienia i wskazana jest przy łuszczeniu się naskórka.


Maska pomidorowo-jabłkowa
1 łyżkę utartego miąższu z jabłka zmieszać z 1 łyżką miazgi pomidorowej. Nałożyć na twarz i przykryć serwetką z ligniny. Przy stosowaniu pierwszy raz wykonać próbę uczuleniową.


Maska wybielająco-ściągająca:
Miazgę ogórka wymieszać z pianą białka kurzego. Nałożyć na twarz. Po zaschnięciu spłukać wodą zakwaszoną sokiem z cytryny, białych porzeczek lub octem winnym.


Maska z pigwy:
Stosować przy skłonnościach do łuszczenia się naskórka.
Roztarty miąższ pigwy rozsmarować na twarzy.

Maska z żurawin:
1 łyżkę soku z żurawin wymieszać z jedna łyżką mąki ziemniaczanej.


Kompresy

Przy występowaniu bolesnych guzków trądzikowych można robić kompresy z cebuli. Przygotowujemy je następująco: średnią cebulę obiera się z łuski i gotuje, w bardzo małej ilości wody, do miękkości /można także ją upiec zawiniętą w folię aluminiową/. Następnie przekrawamy ją na połowę i ciepłą przykładamy do guzka, potem przykrywamy kawałkiem folii, tamponem z waty i obwiązuje bandażem elastycznym. Po 2 -3 godzinach zdejmujemy kompres i przemywamy sokiem z łopianu /50 kropli na 0,5 szklanki wody przegotowanej/.
W wypadku bolesnych guzków można też robić okłady ze świeżych liści aloesu. Roślina musi być przynajmniej trzyletnia.
Liść przecina się na pół /wzdłuż liścia/ i przykłada na bolesne miejsce, przykrywa folią lub ceratką i przymocowuje bandażem elastycznym. Po godzinie okład zmienia się i pozostawia jeszcze godzinę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-07-08, 08:31   

Od jakiegoś czasu myję buzię w przegotowanej wodzie. Tak zawsze radziła mi kosmetyczka, tylko nigdy mi się nie chciało. Dość często mam zmianę wody - Wieluń- Łódź, i widać to na twarzy. Jedyny minus jest taki, że na początku nigdy nie pamiętałam, by odlać wodę z czajnika, żeby się ostudziła- wtedy buzia miała wodę "Żywiec" :wink: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-07-08, 23:24   

To prawda, warto przemywać wodę w przegotowanej wodzie, tej termalnej również. :) A w Łodzi jest straszna woda, wiem, wiem, sama tak trochę mieszkałam, nie mogłam jej nawet pić, ohyda ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-04-09, 15:30   

http://uroda.onet.pl/1547...rz_i_cialo.html


Nie próbowałam tych domowej roboty peelingów, ale może znajdę chwilkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-04-09, 19:01   

Peeling z cukru jest super, sama czasem używam na zmianę z kawowym. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-22, 22:37   

Babeczki, coś na piegi- może być domowej roboty, kupne... . Wiem, najlepszy sposób nie wystawiać buzi na słońce. To już przerabiałam- kremy z filtrem 50 i efekt był taki, że twarz biała w stosunku do reszty... :?

Pokochanie ich nie wchodzi w grę. :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-22, 22:39   

Hmm, żeby nie powstawaly nowe to chyba tylko to co napisałaś. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Martiiinka18 
Dojeżdża PKSem


Pomogła: 2 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 142
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-06-23, 00:34   

hmh moja mama używa takiego Kremu Venus w takim zielonym opakowaniu jest niedrogi- chyba 7 zł, ale wybiela przebarwienia takie jak piegi także możesz spróbować ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-11-14, 22:27   

Coś na wypadające włosy. Myślę, że nie jest to wina kosmetyków do włosów (szampon, odżywka). Zawsze biorę też jakieś witaminy na włosy, skórę i paznokcie (wymiennie Skrzypowita/ Merz Spezial). Także to chyba nie jest niedobór witamin.
Pomyślałam jeszcze o hormonach, no ale badania mam pod koniec listopada.
Włosy wypadają, nie tylko przy rozczesywaniu.
Nie próbowałam jeszcze niczego "domowej roboty", znacie jakąś dobrą maseczkę? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 16:45   

Dominika, niestety sama mam z tym problem i jak widzę dużo osób cierpi ostatnio na tę "dolegliwość". Może to kwestia tego, że jest jesień?wtedy włosy bardziej wypadają, ja mam tak na wiosnę i jesień, może wkrótce przejdzie. Co do maseczek domowej roboty, to niestety nic Ci nie polecę, bo mimo iż próbowałam z różnymi, to efekt był mizerny. Wolę jednak kupić ampułki i od wewnątrz również działać.:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-16, 18:19   

Widze ze nie tylko ja mam problem wypadajacych włosów :) Ja sądzę że to tak na jesień wypadają. Zauważam że coraz mniej już niż np we wrześniu :)
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-11-17, 19:20   

No ja jestem w szoku, bo nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miała takie problemy. Włosy są co prawda grube, ale... :roll:

Kupiłam dodatkowo SCHWARZKOPF ODŻYWKA NAWILŻAJĄCA W SPRAYU, na razie użyłam raz. Nie chcę sobie wmawiać, że już jest efekt g:\

Za tydzień będę robiła badania hormonów, więc może coś tutaj wyjdzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-17, 20:45   

Dominika napisał/a:
Kupiłam dodatkowo SCHWARZKOPF ODŻYWKA NAWILŻAJĄCA W SPRAYU


Sprawdziłam, używałam - nie pomogło. Branie skrzypu i witamin również nie dało zamierzonych efektów. Taka już chyba nasza uroda, że i zdrowie i kondycja naszych włosów/paznokci na jesień p o d u p a d a . Należy czekać do wiosny z nadzieją, że będzie lepiej!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daughter 
Ma stragan na targu



Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 699
Piwa: 16/34
Skąd: Osjaków/Wydrzyn
Wysłany: 2010-11-17, 22:41   

A ja od jakiegoś roku używam odżywek Gliss Kur Ekspresowa Odżywka Regeneracyjna dokładnie z firmy Shwarzkopf i nie narzekam.
Po urodzeniu dziecka włosy miałam bardzo słabe,wypadały mi i były bez połysku. Teraz nie narzekam na ich wygląd . Do tego myję je szamponem z czarnej rzepy konkretnie firmy Barwa/wiem ,ze może nie pachnie on rewelacyjnie, ale jest bardzo skuteczny/. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-29, 18:14   

Dominika, jak tam włosy?Często przeglądam filmiki na youtube i trafiłam na taki http://www.youtube.com/wa...CVc&feature=sub Nie wiem czy działa, ale być może by Ci pomogło?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW