R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
WYBORY SAMORZĄDOWE 2010
Autor Wiadomość
wieluń1975 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-20, 20:24   

red napisał/a:
Ferbik napisał/a:
Gdzie vox napisał, że burmistrz jest chory?

Tak by można było to odebrać, że skoro zaletą Okrasy jest to, że jest silny i zdrowy, to Majcher jest słaby i chory :D


Dziękuję za zrozumienie mojego GÓWNIARSKIEGO toku myslenia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-06-20, 20:46   

voxpopulivoxdei napisał/a:
Czy ja gdzieś namawiam do głosowania na kogokolwiek w tym Pawła? Nie!
Jeszcze raz podkreślam- przedstawiam fakty, ewentualną "agitacją" zajmą się sami kandydaci na burmistrza i ich "sztaby wyborcze". Ja jestem tylko obserwatorem.


Otóż formułując tak dosadne wypowiedzi nie jesteś TYLKO obserwatorem! Nie przedstawiasz TYLKO faktów, bo przedstawiasz je w "odpowiedni" sposób. Wg Ciebie może ów sposób nie powinien budzić zastrzeżeń, w mojej opinii świadczy on o stronniczości i coś mi się wydaje, że nie tylko mnie. Dlatego w świetle tamtego postu Twoje aktualne zapewnienie, że nie namawiasz nikogo do głosowania na Pawła Okrasę jest cokolwiek śmieszne. Tobie się wydaje inaczej - ok, przecież się nie będziemy przekonywać w nieskończoność. Zwróć jedynie uwagę, jak jednoznacznie źle przedstawiłeś osobę aktualnego burmistrza, a jak jednoznacznie pozytywnie osobę Pawła Okrasy. Czy Ty naprawdę nie dostrzegasz, że to de facto jest stronnicze?

voxpopulivoxdei napisał/a:
To raczej Ty nieuważnie mnie czytasz sam przyznałeś tu, że "pobieżnie".


To się odnosiło do zupełnie czego innego i owo przyznanie się do "pobieżności" miało na celu poinformowanie, że formułuję swą opinię po zapoznaniu się z kilkoma Twoimi postami, a nie wszystkimi, jakie tutaj zmieściłeś. Proste?

voxpopulivoxdei napisał/a:
nie przyznaję tu "palmy pierwszeństwa" Pawłowi ani innemu potencjalnemu kandydatowi


Tu znowu wracamy do kwestii wydźwięku całej Twojej wypowiedzi, która, jak już napisałem, jest w moim głębokim przekonaniu stronnicza. Jednoznacznie z niej wynika, kto jest "be" a kto jest "cacy", więc "palma pierwszeństwa" została przyznana w sposób nie budzący wątpliwości.

voxpopulivoxdei napisał/a:
Rybo, w pozytywnym tonie wypowiadałem się o Pawle Okrasie ( bo z tej właśnie strony dał się dotąd poznać mnie i innym) na innych zakładkach tego Forum. Dlaczego akurat moja dzisiejsza wypowiedź tak Cię rozsierdziła?


No przecież pisałem, że "z powodu sposobu, w jaki to robisz". Jakoś wcześniej pisałeś rozsądniej - cóż, nie mój problem!

voxpopulivoxdei napisał/a:
I nie "ciągnij mnie za język", bo jak słusznie zauważyłeś w swojej "podpisowej" sentencji : "Mówienie ludziom prawdy...".


Ja cię nie ciągnę, tylko zwracam uwagę (być może, przyznaję, w zbyt ostrym tonie) na to, że swoją wypowiedzią wpisałeś się w wątpliwej jakości wzorce. Tylko tyle i aż tyle.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-20, 20:54   

ryba napisał/a:
Zwróć jedynie uwagę, jak jednoznacznie źle przedstawiłeś osobę aktualnego burmistrza, a jak jednoznacznie pozytywnie osobę Pawła Okrasy.

To moje - i każdego tu z nas- święte i niezbywalne prawo. Prawo do własnego zdania,do osądu, do oceny, opinii. Także krytycznej i także takiej, która nie musi podobać się wszystkim. To nie ma w tym przypadku nic wspólnego ze "stronniczością". To właśnie jest demokracja.
A burmistrz? Zasłużył dotychczasową działalnością na taką opinię. Paweł Okrasa- dał się dotąd poznać właśnie tak, jak napisałem. Cóż, c'est la vie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluń1975 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-20, 21:05   

voxpopulivoxdei napisał/a:
Co do Pawła Okrasy, to jest mocnym kandydatem na ten urząd. Młody, silny, zdrowy, wykształcony bardzo dobrze do tego stanowiska, bezkompromisowy w sprawach moralnych, gdzie nie ma miejsce na kompromis, dobrze traktuje ludzi, skromny - w sensie, że nie uważa siebie za ósmy cud świata i podkreśla swoją niewiedzę w jakimś temacie, który szybko poznaje, widać, że leży mu na sercu dobro i miasta i regionu, otwarty na świat, na nowe pozytywne dla miasta wezwania i przyszłość, ma doświadczenie zawodowe, które nakazuje wierzyć, że podobnie jak swoją firmę będzie traktował dobro miasta i mieszkańców, ma dużo dobrego zapału i pomysłów ( myślę że te oficjalnie i publicznie przedstawi, gdy przyjdzie na to czas :) - bo ja nie mieszam się do polityki i kampanii wyborczych, jestem tu skromnym obserwatorem). Wymieniłem tu tylko niektóre z jego walorów.


NAJ NAJ NAJ...... bardzo ciekawy post ale wszystko co piszesz o Panu Okrasie to tylko jedno wielkie MOŻE!!!!
A co będzie jeżeli to człowiek - przypadek :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-06-20, 21:17   

Cytat:

To moje - i każdego tu z nas- święte i niezbywalne prawo. Prawo do własnego zdania,do osądu, do oceny, opinii. Także krytycznej i także takiej, która nie musi podobać się wszystkim. To nie ma w tym przypadku nic wspólnego ze "stronniczością". To właśnie jest demokracja.


Ha! Oczywiście, że to prawo każdego z nas, ale NIE W SPOSÓB, JAKI TO UCZYNIŁEŚ w swoim słynnym już poście. Użyłeś wielu sformułowań nie mających zupełnie nic wspólnego z merytorycznym osądem, jak również nie dochowałeś ogólnie przyjętym zasadom, że gdy się kogoś ocenia, to oprócz wad wymienia się także zalety i na odwrót, a obie recenzowane przez Ciebie osoby - wbrew temu, co piszesz - mają swoje mocne i słabe strony. Dlatego usilne idealizowanie jednej i oczernianie drugiej nie ma w tym przypadku nic wspólnego z demokracją i krytyczną opinią. To właśnie jest stronniczość. Z mojej strony EOT. Pozdrawiam.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-20, 22:09   

Oj Rybo ,Rybo,

nikogo nie "oczerniam" ani nie "idealizuję". Nie będę też wymieniał "mocnych", czy "słabych" stron obu w/w panów, bo nie było moim celem robienie kompleksowej charakterystyki!!
Nie pora jeszcze na to! Kadencja obecnego burmistrza jeszcze trwa, więc nie stawiajmy kropki nad "i"! Niech ma "szanse" wykazać się do końca! Demokracja, to demokracja! Przedstawiłem fakty zaistniałe do tej pory i już się nie powtarzam, bo to nudne! Podkreślałem też z jakiej strony dał się poznać Paweł. Z pozytywnej, taką znam. Jeśli chcesz w tej kwestii coś dodać to proszę- rób to, nie obciążaj tym mnie. Ja powiedziałem już swoje w tym zakresie. Zajrzy do moich wcześniejszych dziś postów, tam są już odpowiedzi na Twoje zarzuty. Chcesz pisać o "wadach ,zaletach" "naszych" "bohaterów"-proszę,kto Ci broni? I nie próbuj mi nakazywać, co mam mówić! Sam stanowię o sobie! I tyle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-06-20, 22:14   

po 1 - wydaje mi się, że vox to jedna i ta sama osoba co Ryszard.

po 2 - Okrasa dał się poznać,że jest pazerny na władze, w wyborach wystartuje lecz nie wygra bo jest zbyt słaby, lepszej okazji od tej co miał na fotel burmistrza już mieć nie będzie ( i dobrze )

po 3 - Majcher też już nie otrzyma wotum zaufania od społeczności.

po 4 - w II turze potyczkować się będzie Okrasa z tym no właśnie, tym 3 ( czas pokaże kto to będzie)

Mam takie wrażenie, że sprawdzi się przysłowie : gdzie dwóch się bije, tam TRZECI korzysta.

Ciekawi mnie jednak kto będzie tym 3 mocnym kandydatem. Czas pokaże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-20, 22:25   

:D
Gustlik napisał/a:
po 1 - wydaje mi się, że vox to jedna i ta sama osoba co Ryszard.
oj, bo mnie rozboli brzuch ze śmiechu! Biedny Gustliku, naprawdę Ci współczuję, ale rozwiązanie tej zagadki przekracza Twoje możliwości w każdym sensie i wszystkie problemy, jakie musiałeś w życiu rozwiązać! Wiem, że nie tylko Ty chciałbyś zajrzeć mi pod kaptur! Nic z tego mon Cher! :D Sekret, to sekret! Jeśli kiedyś uchyliłbym zasłony, to nie tylko Tobie "szczęka by opadła"! :D Może kiedyś...kto wie!
Ani trochę nie przypominam Pana Ryszarda Kmity :D ! Mało tego! Widać Gustliku, że nie zadałeś sobie trudu, by lepiej poznać nasze wypowiedzi, język, styl,itp. ( z całym szacunkiem do Pana Kmity!)- ale się różnimy!

Red, czy to nie Ty zarzucałeś mi wróżenie? To spójrz do wypowiedzi Gustlika do p.2!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-06-20, 22:33   

jeżeli się pomyliłem to przepraszam. . .
Styl jednak macie podobny, tym bardziej wypada nam się smusić ponieważ trafiło nam się NA FORUM dwóch WAZELINIARZY, a nie tylko Ryszard ;)
zgadzam się z przedmówcami, iż swoimi wypowiedziami robicie więcej Okrasie złego niż dobrego ;) pozdrawiam , pisz dalej . . . ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-21, 01:17   

Gustlik, przypomnieć Ci temat? Czy sam go przeczytasz?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluń1975 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-21, 17:36   

Potencjalni kandydaci na stołek burmistrza:
Jan Derbis (mamroczący pod nosem facet)
Mieczysław Majcher (wysługujący się Robertem Kają)
Robert Kaja (merytorycznie przygotowany do każdej sesji)
Paweł Okrasa (słaby mówca, jego 'kolokwialne" stwierdzenie jest bardzo nudzące)
i..................


Proszę o dopisywanie kandydatów :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-06-21, 17:51   

Janusz Antczak?

wieluń1975 napisał/a:
(...)Mieczysław Majcher (wysługujący się Robertem Kają)(...)


Skad takie stwierdzenie? Majcher wysluguje sie tylko Kają?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-21, 18:24   

hiszpan napisał/a:
Janusz Antczak?

Całkiem prawdopodobny kandydat. No chyba że będzie próbował zawalczyć w jakiś innych wyborach...
No i chyba kandydatura Majchra wyklucza kandydature Kaji?

A tak patrząc na te nazwiska to widac kilka osób, które z lokalnego "politykowania" uczynili sobie sposób na życie. Że tak powiem - znaczą tyle, ile mają poparcia (nie zawsze jest to tożsame z ilością zdobytych głosów).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-22, 12:12   

hiszpan napisał/a:
Janusz Antczak?

Myśle że Antczak to prawdopodobny kandydat w Wieluniu, gdyż w Białej jego opinia jest mocno nadszarpnięta... Coraz głosniej mówi się w Białej o Jego "bliskich" kontaktach z jedną z pracownic Starostwa i "owocu" tych kontaków...
To może byc swego rodzaju ucieczka w przód ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2009-06-22, 12:46   

J. Antczak
W. Kluska
być może...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW