R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:32
WYBORY SAMORZĄDOWE 2010
Autor Wiadomość
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 21:50   

wiesz jak dla mnie inni kandydaci na burmistrza raczej tymi radnymi zostaną a Forum i Pan Okrasa zrobił w balona swoich wyborców którzy na niego głosowali. Takie jest moje zdanie bo skoro i tak chciał zrezygnować to Ci ludzie mogli wybrać demokratycznie innego kandydata. Może ty byś dostał więcej głosów ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 21:53   

marcin-gorski napisał/a:
największym przegranym jest Okrasa i jego stowarzyszenie, ale to jak mówi red można było przewidzieć. Po co tylko te buńczuczne wypowiedzi, nie mające pokrycia w rzeczywistości?

Napisałem, że do przewidzenia były wyniki kandydatów partyjnych i że pierwsza trójka była znana, ale liczyłem na inną kolejność. Naucz się czytać ze zrozumieniem - to naprawdę nie boli...
I pokaż może te "buńczuczne" wypowiedzi bo jakoś ich nie widzę.
Niechęć do Okrasy przesłanie ci resztki rozumu.


Drakulin, nawet jeśli Okrasa zrezygnuje (a jeśli tak zrobi to zapewne nie omieszka nas o tym poinformować), to jest to zupełnie normalne zachowanie. Rezygnacja prze wyborami mogłaby być odebrana jako poddanie się bez walki. A tak to dzięki temu do RM może się dostać ktoś wartościowy z Forum (np. Darek Gajewski). Zresztą chyba tobie i wielu podobnym byłoby na rękę żeby Okrasa zrezygnował więc nie wiem o co tak płaczecie.


Jakiś prorok na forum pisał, że na Okrasę wypiął się jego rodzinny Kurów. Jak to się ma do ponad 70% poparcia które tam dostał?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-22, 22:04   

red, naprawdę swoje mądrości pozostaw dla siebie. Miałeś szansę popisać się swoimi wartościowymi myślami w wyborach, jednak wynik który uzyskałeś powoduje uśmiech na wielu twarzach. Dlatego apeluje o pokorę i nie ośmieszaj się ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 22:08   

marcin-gorski napisał/a:
naprawdę swoje mądrości pozostaw dla siebie. Miałeś szansę popisać się swoimi wartościowymi myślami w wyborach, jednak wynik który uzyskałeś powoduje uśmiech na wielu twarzach. Dlatego apeluje o pokorę i nie ośmieszaj się

Nie za bardzo rozumiem gdzie się ośmieszam. Jak na kampanię polegającą na powieszeniu pięciu plakatów i wysłaniu 30 smsów do znajomych to i tak osiągnąłem niezły wynik. Nie zrobiłem ulotki, listu do wyborców, banneru itp, nie chodziłem po domach z kolędą, nie mam nośnego nazwiska - więc wynik jaki osiągnąłem był do przewidzenia. I wcale nad tym faktem nie rozpaczam, tym bardziej że póki co mam zajęcie a politykę traktuję jako hobby.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-22, 22:14   

wzruszyłem się :)

a kto ci bronił wieszać plakaty? jaką masz gwarancję, że dzięki temu zyskałbyś więcej głosów? ślepo jesteś zapatrzony na swojego guru i jak ćma podążasz w jednym kierunku.
NIE TĘDY DROGA!
Mądrujesz się na tym forum jakbyś miał poparcie co najmniej 1 tys. Nie znosisz słowa sprzeciwu. Jednak Wieluń powiedział twojemu stowarzyszeniu i tobie NIE. DZIĘKUJEMY.
Dlatego głowa w dół i trochę pokory . . . .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 22:22   

marcin-gorski napisał/a:
a kto ci bronił wieszać plakaty? jaką masz gwarancję, że dzięki temu zyskałbyś więcej głosów? ślepo jesteś zapatrzony na swojego guru i jak ćma podążasz w jednym kierunku.

Taką że cztery lata temu robiąc większą kampanię miałem dużo lepszy wynik (aczkolwiek nie imponujący).
marcin-gorski napisał/a:
Mądrujesz się na tym forum jakbyś miał poparcie co najmniej 1 tys. Nie znosisz słowa sprzeciwu. Jednak Wieluń powiedział twojemu stowarzyszeniu i tobie NIE.

Pokaż w którym miejscu? Czy jak zwykle rzucasz słowa na wiatr...
Gdybym miał poparcie 1000 osób to kandydowałbym na burmistrza.

I na tym zakończę tą wymianę uprzejmości - wybory przegrane, skromna kampania zakończona, chwała zwycięzcom i powodzenia mieszkańcom gminy w egzekwowaniu wyborczych obietnic :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-22, 22:25   

gratuluję wyniku, szanujmy się wzajemnie mimo sprzecznych poglądów. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Drakulin 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 25 Lip 2008
Posty: 109
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-22, 22:36   

red, mi chodzi tylko o jedno jak nie chciał mandatu to mógł pozwolić wyborcom w demokratyczny sposób wybrać kogoś innego a nie, że w spadku po nim ktoś dostanie mandat ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2010-11-23, 10:58   

I po wyborach. IMHO nie ma się o co spierać. Wybraliśmy władze i ich skład osobowy jest odzwierciedleniem społeczności które dokonywały wyboru (zwłaszcza właśnie w wyborach samorządowych które są najbliższe idei bezpośredniości). Oceny zapewne będą tak różne jak światopogląd oceniających. Jeśli ktoś popiera nepotyzm, kolesiostwo i nie interesują go kompetencje kandydata to zapewne zagłosował na kandydata który reprezentuje takie wartości i nikomu nic do tego - taki urok demokracji a lepszego systemu jak na razie nie wymyślono. Ja oceniam wybory raczej in minus bo niewiele zmieniło się w składzie osobowym władz a to prawdodpobnie oznacza, że niewiele zmieni się też w sytuacji naszej ziemi wieluńskiej (pogarszającej się sytuacji). Moim zdaniem to smutne ale taki jest vox populi i należy to uszanować. Podsumowując - jaki naród taka jego władza więc nie ma o co kopii kruszyć.


Poprawiono 3 błędy ort.
Ostatnio zmieniony przez Archdevil 2010-11-23, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-23, 20:32   

stanmarc, nic dodać - nic ująć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-23, 21:24   

Prawo i Sprawiedliwość trzecią siłą w powiecie

I po wyborach. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyli państwo kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Na pewno nie zawiedziemy państwa zaufania, a nasi przedstawiciele będą aktywnymi członkami naszych samorządów!


Możemy nieoficjalnie ogłosić, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyło prawie 14% w wyborach do Rady Powiatu w Wieluniu, co daje nam trzy mandaty i 3. miejsce w tych wyborach. Przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości w powiecie będą prawdopodobnie: Jan Magiera, Adam Spodymek i Joanna Kacała.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Wielunia zajął 4. miejsce z wynikiem blisko 10%. Anna Maria Rozmarynowska dostała największe poparcie ze wszystkich kandydatów ogólnopolskich partii politycznych. Prawo i Sprawiedliwość będzie także miało dwóch przedstawicieli w Radzie Miasta. Będą to Anna Maria Rozmarynowska i Kazimierz Jarek.

Prawo i Sprawiedliwość ma także swoich przedstawicieli w radach innych gmin powiatu wieluńskiego. Kandydaci PiS dostali się do rad w Ostrówku, Białej, Czarnożyłach, Wierzchlesie, Skomlinie, Osjakowie i Mokrsku. Czyli w prawie wszystkich gminach, w których Prawo i Sprawiedliwość wystawiło swoich kandydatów.

Dzięki takiej reprezentacji Prawo i Sprawiedliwość ma możliwość wspierania działalności społeczności lokalnej. Nasza partia jest jedną z najlepiej zorganizowanych w powiecie wieluńskim. Już teraz zachęcamy do działania.

wyborywielun.pl
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marcin-gorski 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 420
Piwa: 4/2
Skąd: Gaszyn
Wysłany: 2010-11-23, 22:19   

tomow zapomniałeś dodać, że właśnie się rozpadacie . . .

powoli przechodzicie do historii jako byłe partie w RP ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-11-23, 23:47   

Właśnie się zorientowałem, że w wyborach do sejmiku oprócz listy UPR wystawiono także listę Ruchu Wyborców Janusza Korwina-Mikke. Prawdziwy highlight tych wyborów.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Świstek 
Przyjeżdża na zakupy



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 379
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-11-26, 09:21   

ryba napisał/a:
Właśnie się zorientowałem, że w wyborach do sejmiku oprócz listy UPR wystawiono także listę Ruchu Wyborców Janusza Korwina-Mikke. Prawdziwy highlight tych wyborów.


Ja zauważyłem to na karcie do głosowania. Ani mnie to ziębi, ani parzy, choć to trochę absurdalne, że wystawiają dwie listy. UPR sama w sobie jest kanapą, a o tym ruchu właściwie pierwszy raz słyszę. Widać różnice programowe nie pozwalają się porozumieć. Ma to coś z ideowością wspólnego, ale zwycięstwa raczej nie przyniesie.
Ciekawe, jakie na ten temat zdanie ma Mateusz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2010-11-26, 11:15   

A mnie to po prostu bawi. Ugrupowanie, które ma zupełnie śladowe ilości poparcia, jeszcze się dzieli na jakieś frakcje. Tym bardziej mnie to bawi, że na polskiej prawicy takie ruchy przerabiano już tysiące razy (motyw zdrady ideałów, you know what i mean) i jak się to kończyło, nie trzeba przypominać.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW