R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Michael Jackson nie żyje
Autor Wiadomość
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2009-06-26, 19:23   

WujA napisał/a:
Nie to żebym nie dopuszczał myśli, że już go nie ma - bo jakoś specjalnie jego fanem nie byłem, ale jak dla mnie bardzo prawdopodobnym jest, że nadal żyje i ma się dobrze.


To samo przyszło mi na myśl. Bankrut, który nie ma siły by się poruszać ogłasza trasę koncertową. Bilety sprzedają się jak świeże bułeczki. A tu nagle koniec. Jackson umiera, koncerty odwołane. Kto wie, czy znowu sobie nie zrobi operacji plastycznej i nie zaszyje się gdzieś. W radiu mówili, że sekcja zwłok będzie trwała kilka godzin a i tak mogą nie ustalić przyczyny zgonu. To zdanie to jedna wielka bzdura.


Nie chcę nikogo obrażać, ale dla mnie Michael już nie żył od dawna. To co z niego pozostało, to marna iluzja tego, co było kiedyś. Nagrał wiele hitów, nie bez kozery jest nazwany królem popu.


Zniczna nie stawiam, bo to dla mnie jedna wielka bzdura. Stawianie zniczy na forum... To jest żałosne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2009-06-26, 19:32   

Odszedł w/g mnie, wielki artysta. Postać która, jak mało kto, odcisnęła swoje piętno na muzyce lat 80-90 tych. Łamał kanony i tworzył nowe. Zapłacił za to najwyższą cenę....ze straconym na zawsze dzieciństwem, tak na początek.
Ferbik napisał/a:
A Majkelowi już nikt nie zaśpiewa sto lat... szkoda, chociaż nie byłem fanem jego wybielania, za to niektóre jego utwory lubię po dziś dzień: billy jean, thriller, bad...
(...)Tak tak ryba widzę, że jesteś na topie porównując Jacksona do Elvisa... to takie trendy...

Proszę nie powtarzajmy medialnych bzdur o jego "wybielaniu". On cierpiał na chorobę zwaną bielactwem. Tabloidy musiały przecież o czymś pisać.
Ględzenie zaś o Elvisie...pominę z litości milczeniem. Zapamiętajmy go z jego największych utworów i chwil jego życia. Myślę, że wart jest tego. Ja go tak będę pamiętała. Pozdrowienia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
voxpopulivoxdei 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 19:42   

hajen napisał/a:
Nie chcę nikogo obrażać, ale

ale obrażasz! "Nie chcem ale muszem"? Obrażasz pamięć! Obrażasz sacrum śmierci! Lepiej milcz młody mężczyzno ( celowo nie powiem "człowieku", bo nim nie jesteś).
A to, co napisałeś :
hajen napisał/a:
Zniczna nie stawiam, bo to dla mnie jedna wielka bzdura. Stawianie zniczy na forum
hajen napisał/a:
To samo przyszło mi na myśl. Bankrut, który nie ma siły by się poruszać ogłasza trasę koncertową

to jest właśnie
hajen napisał/a:
To jest żałosne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-06-26, 19:47   

Cytat:
ryba widzisz: ja rozumiem post WuJa, bo człowieka psychika jest tak skonstruowana, że pewnych myśli do siebie potrafi nie dopuszczać, lub np. jeśli krzywda nie dzieje się jego bliskim, to nie ma się za bardzo czym martwić. Więc daruj sobie czasem swoje komentarze, starając się zrozumieć to, co dany adwersarz ma do przekazania.


Sęk w tym, że ja uważam, że to co on ma do przekazania, to kompletna bzdura i daję temu wyraz. Nie wiem co tutaj jest do zrozumienia.

Cytat:
Tak tak ryba widzę, że jesteś na topie porównując Jacksona do Elvisa... to takie trendy...


No przecież właśnie zdystansowałem się do tego "trendy porównywania", pisząc, że to "oklepany dosyć żart".
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 19:59   

[*][*][*]
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2009-06-26, 21:00   

[*][*][*]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 21:13   

Myślę, że jak odchodzi tak znany człowiek to dla każdego troche dziwne uczucie. Mógł lubic lub nie jego twórczość, mógł podziwiac lub nie jego zachowanie, ale z pewnościa każdy powinien sie zastanowic i zatrzymać na chwilę, bo wszystkich czeka taki los.
Ten człowiek czegos dokonał, a ty?
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 21:55   

A mnie bawią teorie spiskowe. Czy jest choć jedna rzecz na tym świecie, która obyła się bez takich spekulacji?

Poza tym jeżeli koncert nie dojdzie do skutku, to poważne firmy oddają pieniądze za bilety. Oddajesz bilet, oni oddają pieniądze. Niewątpliwie koncertami takich gwiazd jak Jackson zajmują się poważne firmy.

Osobiście nie oceniam Jacksona jako człowieka, bo po prostu go nie znałem. Obraz jaki znamy, to miliony zniekształconych opisów opublikowanych w tabloidach. Tak jak choćby to, że przeszedł operację wybielenie skóry. Ktokolwiek, kto ma minimalne pojęcie o biologii zapytałby czemu jego lekarze do tej pory nie dostali za to Nobla.

A muzyka? Złamał pewne stereotypy i bariery, stworzył nowy niepowtarzalny styl, który jest obecnie kopiowany przez gwiazdunie i gwiazdeczki. No ale taki jest showbiznes. Szkoda gościa. Jak każdego, kto umiera przedwcześnie.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 21:59   

KubaWinter napisał/a:
Osobiście nie oceniam Jacksona jako człowieka, bo po prostu go nie znałem. Obraz jaki znamy, to miliony zniekształconych opisów opublikowanych w tabloidach. Tak jak choćby to, że przeszedł operację wybielenie skóry. Ktokolwiek, kto ma minimalne pojęcie o biologii zapytałby czemu jego lekarze do tej pory nie dostali za to Nobla.

A muzyka? Złamał pewne stereotypy i bariery, stworzył nowy niepowtarzalny styl, który jest obecnie kopiowany przez gwiazdunie i gwiazdeczki. No ale taki jest showbiznes. Szkoda gościa. Jak każdego, kto umiera przedwcześnie.

Świetnie napisane.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2009-06-27, 00:48   

Choć nie byłam jego oddaną fanka, złamał wiele stereotypów jednym słowem wiele zmienił, BYŁ WIELKI w tym co robił i oddawał całe serce swojej pasji.... :(

[*]
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2009-06-27, 12:16   

Wydaje mi się, że tak już jest dla niego lepiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-28, 19:32   

Tak sobie słucham jego muzyki, zgrałem sobie płytkę najlepszych kawałków M.J. do auta i kurcze muszę przyznać, że mnóstwo świetnych utworów zrobił. Aż mi się przypomniały lata młodości. Może jednak dobrze by było skupić sie na jego dokonaniach muzycznych a nie na zyciu prywatnym?

Polecam oryginalny klip do "Man in the mirror" na YT - poruszający i przedstawiający kawał historii (co ciekawe - w klipie "wystepuje" Lech Wałęsa i Solidarność).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2009-06-28, 20:41   

Cytat:
Tak sobie słucham jego muzyki, zgrałem sobie płytkę najlepszych kawałków M.J. do auta i kurcze muszę przyznać, że mnóstwo świetnych utworów zrobił.


No ba. Płyty Jacko - nie tylko "Thriller", ale także "Off the Wall" i "Bad" (noo, "Dangerous" może też) to najkrócej mówiąc pozycje obowiązkowe dla każdego szanującego się fana muzyki. Smutne, że lud w większości kojarzy wyłącznie "Billie Jean" i "Beat It" , podczas gdy tak kapitalnych kawałków nagrał on całe mnóstwo. Jackson naprawdę był królem popu i żadne jego pozasceniczne zachowania tego nie zmienią.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka1992 
Ma stragan na targu



Pomogła: 5 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 15 Cze 2009
Posty: 571
Piwa: 7/13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-06-29, 00:14   

[*][*][*] Wiadomo był wielkim artystą, który przełamał stereotypy, ale powiem tak nie słucham jego piosenek za bardzo. Trudno mi zrozumiem dlaczego się tak próbował zmieniać na siłe...jedni mówią że to choroba była.
nie zwarzając na to gdy usłyszałam o jego śmierci obeszły mnie ciarki...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-30, 00:46   

red napisał/a:
Tak sobie słucham jego muzyki, zgrałem sobie płytkę najlepszych kawałków M.J. do auta i kurcze muszę przyznać, że mnóstwo świetnych utworów zrobił. Aż mi się przypomniały lata młodości.

szczerze muszę przyznać, że jak byłem małolatem (dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć ile miałem lat, ale przypuszczam, że gdzieś między 10-14), to pamiętam, że cały pokój miałem obklejony w plakatach MJ. I wtedy też dostałem jeden z najlepszych prezentów urodzinowych: kasetę (wtedy jeszcze cd nie było) z albumem DANGEROUS. A tam same hity: heal the world, black or white, will you be there itd... Nie wymieniam całości, ale cały album to same hity. Na gitarze o ile pamiętam Slash z Guns 'n Roses. A do tego co nr Popcornu to text do piosenek MJ'a. Stąd do dziś pozostała spora pamięć.

red napisał/a:
Polecam oryginalny klip do "Man in the mirror" na YT - poruszający i przedstawiający kawał historii (co ciekawe - w klipie "wystepuje" Lech Wałęsa i Solidarność).

Z tym klipem, to bym uważał, bo jest tam również Hitler i różni oszołomi typu tomow czy ogion zarzucą, że obok JFK i M.L.Kinga znajdują się tam sami faszyści, bo nie ma kaczorka jako wielkiego walczącego...

a podsumowując...
jakieś pół roku temu nagrałem sobie podobnie jak Red płytkę Michealea do autka, bo podczas jazdy (długiej) lubię sobie powyć. A jak już wspomniałem wcześniej album DANGEROUS znam w większości. MJ był genialnym artystą zarówno ze względu na tworzona muzykę jak i poruszanie się po scenie. Tak naprawdę wszyscy się na nim wzorują (a widać to w szczególności na you can dance) i na muzyce. Nawet muzyka klubowa (którą kocham najbardziej) czerpie ogromne wzory, a niektóre jego kawałki są grane lokalach z typowo klubową muzą...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW