R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie na masaż?
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-29, 16:12   

Leszek Dobroć masażysta i bioenergoterapeuta(ma licencję) z Masłowic

668 326 890
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-05-29, 20:14   

p. Mirosław Ulas
Emanuelina 14
43 8416204

Nastawione 3 kręgi i wprawienie wybitej łopatki. Koszt: 20pln
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
martusiek 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 37
Dołączyła: 23 Maj 2006
Posty: 83
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-06-13, 11:43   

A ja pilnie potrzebuje jakiegos dobrego "nastawiacza", bo chyba wypadł mi dysk i na masaze juz za pozno :cry: . Ledwo chodzę, wiec najlepiej,gdyby był to ktos z okolic os. Wyszynskiego. Moze ma ktos jakies namiary ??? Pomocy :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2010-06-13, 15:48   

na ul. Popiełuszki koło sklepu "Piotr" jest dobry masażysta ,

Jakub Kucharski tel. 507 868 040

przyjmuje w Wieluniu ul Popiełuszki 48

pon od 14
środa od 14
piątek od 14

W Działoszynie
wtorek od 14
czwartek od 14
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wikunia1988 
Słyszał o Wieluniu
wikunia1988


Wiek: 35
Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2010-06-29, 16:23   

Ja również polecam pana Leszka Dynaka,z ośrodka zdrowia w Kurowie.
Wystarczyła jedna wizyta aby nastawić dysk ,a nie jak inni naciągają nas na wiele wizyt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pejek 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 50
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-20, 06:09   

Potwierdzam, byłem u Pana Leszka w Kurowie i naprawdę jest OK.
Serdecznie polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-20, 14:38   

yabos napisał/a:
Odradzam natomiast panią Irinę (nazwiska nie pamiętam, chyba Rosjanka) z os. Armii Krajowej. Unikać jak tylko się da.


Tylko dzięki niej mój tata chodzi..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-20, 14:59   

Ktoś wykrakał...
Promieniujący ból u dołu pleców od 4 tygodni, po nastawianiu u kręgarza.
Prześwietlenia nic nie dają, lekarze nic nie wiedzą, a ja umieram z bólu... :/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-20, 16:15   

Załatw skierowanie na tomografię komputerową lub zrób to badanie od ręki za własne pieniądze jeśli naprawdę cierpisz. Z tymi masażystami to sobie daruj póki nie wiesz co ci jest, bo jeszcze ci ktoś zaszkodzi.

Z wynikami udaj się do prawdziwego lekarza (neurolog, neurochirurg) a nie do wieluńskich znachorów, czy lekarza pierwszego kontaktu. Kiedy ja chodziłem już tylko po zwolnienia po operacji kręgosłupa do wieluńskich lekarzy to mnie za każdym razem śmiech ogarniał z poziomu ich wiedzy.

- Dzień dobry, przyszedłem po zwolnienie i pokazuję papiery
- A kiedy będzie Pan miał ta operację
- Miałem 2 tygodnie temu
- To Pan już chodzi ????
:509:

Kolega ok 2 miesiące temu złamał kręgosłup (wieloodłamowe kompresyjne złamanie trzonu kręgu L1 z przemieszczeniem odłamów ku przodowi i bocznie) Dzień po operacji stawiał pierwsze kroki, a miesiąc później lekarz pozwolił mu jeździć na motocyklu :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
rafalekjan 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 1171
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2010-07-20, 18:19   

Dzięki, jednak nie stać mnie na takie badanie na własną rękę. Jutro będzie kolejne starcie z moim lekarzem:
-chciałbym skierowanie
-ale po co, ja pana wyleczę...
<facepalm>
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-07-20, 19:16   

Administrator napisał/a:
Załatw skierowanie na tomografię komputerową lub zrób to badanie od ręki za własne pieniądze jeśli naprawdę cierpisz. Z tymi masażystami to sobie daruj póki nie wiesz co ci jest, bo jeszcze ci ktoś zaszkodzi.
(...)

Czytam sobie temat z zainteresowaniem, bo wszak każdego kiedyś coś boli i "strzyka" prawda ? Dziwi mnie wiara w cudowną moc różnych kręgarzy i masażystów oraz bezkrytyczne poddawanie się u nich takim zabiegom. Ja nie korzystam z tego typu usług, wolę dobry gabinet rehabilitacji i fizykoterapii. Zafascynowanym tomografią zaś przypomnę, że dawka promieniowania jonizującego w czasie jednego badania może przekroczyć 400 razy dawkę zwykłego rtg.
Cytat:
Bezpieczeństwo tomografii komputerowej - Zagrożenia

Rentgenowska tomografia komputerowa wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie do wykonywania przekrojowych zdjęć obiektów. Promieniowanie to jest promieniowaniem jonizującym, co wiąże się z potencjalnym zagrożeniem dla życia i zdrowia organizmów żywych w wypadku nadmiernej ekspozycji. W niewielkim, ale zauważalnym stopniu wzrasta ryzyko raka. Ponadto niektórzy pacjenci uczuleni są na środki cieniujące, które zwykle zawierają związki jodu. Innym mogą one uszkodzić nerki. Jeśli środek kontrastowy otrzyma kobieta karmiąca piersią, to przed wznowieniem karmienia musi odczekać przynajmniej 24 godziny.[1]. Badanie TK napromieniowuje pacjenta nawet do 400 razy większą dawką promieniowania niż typowa sesja diagnostyczna zwykłym aparatem rentgenowskim [2]. Tomografia komputerowa jest co raz popularniejszym badaniem i stale rośnie jej udział w sumarycznej dawce całej populacji ze wszystkich badań diagnostycznych. W Wielkiej Brytanii, w 1989, badania tomografami stanowiły 2% badań radiologicznych, dając 17% wkład w dawkę z badań promieniami rentgenowskimi. W 2001, liczby te wynosiły odpowiednio, 4% i 40%. Badania w USA wskazują nawet 70% udział tomografów w dawkach z badań medycznych [3][4].

Tyle zwykła wikipedia.
Kończąc dodam co oczywiste - gdy istnieje konieczność takiego badania to poddam mu się bez oporów. Tylko, niech tę konieczność określi fachowiec a nie kolega administrator. ;-)
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-20, 20:04   

jozefina22 napisał/a:
Tylko, niech tę konieczność określi fachowiec a nie kolega administrator. ;-)


Badania TK, podobnie zresztą jak RTG nie zrobisz bez skierowania od lekarza. Bez względu na to czy finansowane będzie z NFZ czy z prywatnej kieszeni pacjenta.

Co do lekarzy, nie tylko zresztą wieluńskich, poziom ich wiedzy na temat możliwości rehabilitacji jest znikomy... I nie byłoby w tym może aż tak wielkiego problemu, gdyby nie to, że oni zdają się zapominać że coś takiego jak rehabilitacja i fizykoterapia istnieje... ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jozefina22 
Dojeżdża PKSem
jozefina22


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 216
Skąd: tutejsza
Wysłany: 2010-07-20, 20:41   

ourson napisał/a:
(...)
Co do lekarzy, nie tylko zresztą wieluńskich, poziom ich wiedzy na temat możliwości rehabilitacji jest znikomy... I nie byłoby w tym może aż tak wielkiego problemu, gdyby nie to, że oni zdają się zapominać że coś takiego jak rehabilitacja i fizykoterapia istnieje... ;-)

To prawda....częściowa jak zwykle. Sama tego też doświadczyłam. Najgorsze są jednak kolejki na zabiegi ....co pośrednio dowodzi rosnącej świadomości istnienia rehabilitacji i fizykoterapii. :wink:
_________________
Głupota, to pewien rodzaj używania mózgu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 08:04   

jozefina22 napisał/a:
Zafascynowanym tomografią zaś przypomnę, że dawka promieniowania jonizującego w czasie jednego badania może przekroczyć 400 razy dawkę zwykłego rtg.



Zawsze możesz zrobić sobie rezonans magnetyczny dowolnego odcinka kręgosłupa, co prawda badanie trwa trochę dłużej niż tomografia i jest trochę droższe ale zupełnie nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu. Prywatnie Tomografia kosztuje ok 200zł, Rezonans 300-350zł.

jozefina22 napisał/a:
Tylko, niech tę konieczność określi fachowiec a nie kolega administrator.


Zdjęcie RTG to było dobre 30 lat temu. Żaden specjalista nie postawi diagnozy na podstawie zdjęcia tylko wyśle na badanie TK lub RM. Tak się składa że miałem kiedyś problem z kręgosłupem który zakończył się na stole operacyjnym, a z jednym z najlepszych neurochirurgów z Łodzi jestem na Ty. Po co ma się chłopak męczyć, niech naciska ostro lekarza pierwszego kontaktu na skierowanie do specjalisty (neurolog) a tego z kolei na skierowanie na badanie. Z takim badaniem w ręku radzę udać się prywatnie do naprawdę znanego lekarza i dzięki temu zapłacimy za 1 wizytę a nie za 2, bo bez tego to jedyne co zrobi lekarz do popuka nas w kolano młoteczkiem :mrgreen:

W Wieluniu lekarz 1 kontaktu będzie leczyć tylko objawy (ból) i nic ponadto. 4 tygodnie z takim bólem to trochę za długo aby to ignorować.

Nie wszystkie schorzenia kręgosłupa można leczyć za pomocą rehabilitacji czy fizykoterapii - dlatego właśnie sugerowałem porządne badania - od tego się powinno zacząć a nie leczyć ludzi na oślep.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Shymool 
Mieszka pod Wieluniem
carpet crawler



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 806
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-21, 09:34   

rafalekjan, od kilku lat systematycznie odwiedzam Gabinet Masażu Pani Wiesławy Pęciak (obecnie na ul. Zamenhofa 9, obok Optyka). Kilka razy wyratowała mnie z wielkiej opresji. Obecnie jestem tam co tydzień, zapobiegawczo:). Polecam, jak nie może pomóc to od razu mówi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW